Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια. Έχει παραγγείλει καμιά από το www.ecobaby.gr; Γνωρίζετε αν είναι αξιόπιστοι ως εταιρεία; Βρήκα τα προιόντα Weleda σε πολύ πιο χαμηλές τιμές από ότι τα αγοράζω από το φαρμακείο και με ενδιαφέρει να τα παραγγείλω από εκεί. Ποια η γνώμη σας;

 

 

Έκανα την παραγγελία μου και γω από εκεί και μετά από 3 εβδομάδες ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Τους πήρα τηλ και μου είπαν ότι η παραγγελία θα φύγει την επόμενη μέρα. Φυσικά την ακύρωσα γιατί ήμουν πολύ εκνευρισμένη. Τελικά τα πήρα από το apo-rot με 3,50 και ήρθαν σε 1 εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

νατασουλα αυτο το σαιτ εχει τις καλυτερες τιμες στην ελλαδα σε weleda.κανε την παραγγελια σου με αντικαταβολη,οταν λαβεις το δεμα ελεγξε εαν ολα ειναι σωστα και πιστευω δεν θα εχεις θεμα.

 

Σ΄ευχαριστώ πολύ :P. Έχεις ψωνίσει από εκεί ή κάποια άλλη κοπέλα; Με αντικαταβολή σκεφτόμουν να πληρώσω έτσι και αλλιώς.....

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την παραγγελία μου και γω από εκεί και μετά από 3 εβδομάδες ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Τους πήρα τηλ και μου είπαν ότι η παραγγελία θα φύγει την επόμενη μέρα. Φυσικά την ακύρωσα γιατί ήμουν πολύ εκνευρισμένη. Τελικά τα πήρα από το apo-rot με 3,50 και ήρθαν σε 1 εβδομάδα.

 

Όταν λες apo-rot τί εννοείς; Ποια είναι η διεύθυνση; Συγνώμη που ρωτάω τόσα πολλά αλλά δεν συνηθίζω να ψωνίζω από το διαδίκτυο.... τώρα κάνω τα πρώτα μου δειλά βήματα :), γι΄αυτό ζητάω λίγη βοήθεια από τις πιο έμπειρες.

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες apo-rot τί εννοείς; Ποια είναι η διεύθυνση; Συγνώμη που ρωτάω τόσα πολλά αλλά δεν συνηθίζω να ψωνίζω από το διαδίκτυο.... τώρα κάνω τα πρώτα μου δειλά βήματα :), γι΄αυτό ζητάω λίγη βοήθεια από τις πιο έμπειρες.

 

το apo rot ειναι ενα γερμανικο σαιτ με weleda,εαν εισαι αρχαρια μπορει να σου φανει λιιιιιιιγο δυσκολο.

 

http://www.apo-rot.de/indexinternationalinfo.html?language=uk&_random=380699930

 

 

απο το eco baby ψωνιζει μια φιλη μου,μεχρι στιγμης ειναι τυχερη και ολα καλα.αλλα εχω διαβασει και αρνητικα.οποτε κανε αυτο που σου ειπα με την αντικαταβολη,δεν εχεις να χασεις κατι (ισως την ηρεμια σου :mrgreen:).

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

το apo rot ειναι ενα γερμανικο σαιτ με weleda,εαν εισαι αρχαρια μπορει να σου φανει λιιιιιιιγο δυσκολο.

 

http://www.apo-rot.de/indexinternationalinfo.html?language=uk&_random=380699930

 

 

απο το eco baby ψωνιζει μια φιλη μου,μεχρι στιγμης ειναι τυχερη και ολα καλα.αλλα εχω διαβασει και αρνητικα.οποτε κανε αυτο που σου ειπα με την αντικαταβολη,δεν εχεις να χασεις κατι (ισως την ηρεμια σου :mrgreen:).

 

Σ΄ευχαριστώ πολύ :P.

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

επειδή τα πήρα στον αδερφό μου από το παραπάνω site 45 usd.... και είναι ΟΛΟΙΔΙΑ!!!!

απο νούμερο τι λένε ??? σε ρωτω επειδή εγώ τα δικά μου πρίν απο 5 χρόνια τα πήρα στο 41 1/2 ενώ φοράω 39-40 και μου είναι και λίγο μικρά ..

(να φανταστείς τα αγόρασα απο τα intersport 125? .. προ προ προ προ προ κρίσης βεβαίως βεβαίως :P )

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

Σοφακι σ'ευχαριστω πολυ!

Μου γραφει οτι εχει φτασει στην Ελλαδα!!! :(

Παντως στα ΕΛΤΑ και στην DHL στην ελλαδα, δεν εχουν ιδεα...:confused:

 

Παρηγγειλα καροτσι απο amazon με ημερομηνια αποστολης 1/2 και ημερομηνια παραλαβης 8/2. Στις 8/2 μπαινω στην dhl και μου δειχνει οτι ειναι ακομα γερμανια.Το ιδιο μεσημερι βρηκα ειδοποιηση απο ελτα οτι το ηρθαν και δεν μας βρηκαν ,μας το φεραν την επομενη μερα.Μην ανησυχης πιστευω αυριο μεθαυριο θα σου ερθει.

UeNTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν μου έχουν απαντήσει από my-uk-mail.Τους έχω στείλει 3 email και μάλιστα τους είπα πως αν δεν μου απαντήσουν ως αύριο το μεσημέρι θα ζητήσω πίσω τα χρήματά μου. Πώς μετά να τους εμπιστευτείς και να συνεργαστείς μαζί τους; Κανένα άλλο παρόμοιο αλλά αξιοπιστο site γιατί επείγομαι να πάρω καθισματάκια αυτοκινήτου από τα mothercare της Αγγλίας

JiOAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχουν σε προσφορα τα maxi cosi pebble στα mothercare και επειδη πρόκειται για δίδυμα με ενδιαφέρει το θεμα αρκετά. Λέω να πάρω και τα μπιμπερό από κει και ίσως και ενοεπικοινωνία της Angelcare, θα δω...........

JiOAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εχουν σε προσφορα τα maxi cosi pebble στα mothercare και επειδη πρόκειται για δίδυμα με ενδιαφέρει το θεμα αρκετά. Λέω να πάρω και τα μπιμπερό από κει και ίσως και ενοεπικοινωνία της Angelcare, θα δω...........

 

και τα εψαξες στα αλλα σαιτ και δεν τα βρηκες?

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατι με μια προχειρη αναζήτηση στα βρηκα και στο ολιβερς και στο αμαζον....

 

http://www.olivers-baby-care.co.uk/maxi-cosi-pebble-baby-car-seat.html

 

http://www.amazon.co.uk/Maxi-Cosi-Pebble-Group-Seat-Black/dp/B002YK51Y4/ref=sr_1_2?m=A3P5ROKL5A1OLE&s=baby&ie=UTF8&qid=1297793925&sr=1-2

 

Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα καροτσι απο amazon με ημερομηνια αποστολης 1/2 και ημερομηνια παραλαβης 8/2. Στις 8/2 μπαινω στην dhl και μου δειχνει οτι ειναι ακομα γερμανια.Το ιδιο μεσημερι βρηκα ειδοποιηση απο ελτα οτι το ηρθαν και δεν μας βρηκαν ,μας το φεραν την επομενη μερα.Μην ανησυχης πιστευω αυριο μεθαυριο θα σου ερθει.

 

 

Ευχαριστω, να εισαι καλα! :D

Δεν ειμαι η μονη λοιπον! :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ακόμα δεν μου έχουν απαντήσει από my-uk-mail.Τους έχω στείλει 3 email και μάλιστα τους είπα πως αν δεν μου απαντήσουν ως αύριο το μεσημέρι θα ζητήσω πίσω τα χρήματά μου. Πώς μετά να τους εμπιστευτείς και να συνεργαστείς μαζί τους; Κανένα άλλο παρόμοιο αλλά αξιοπιστο site γιατί επείγομαι να πάρω καθισματάκια αυτοκινήτου από τα mothercare της Αγγλίας

 

Θα απαντήσουν. Πάντως εγώ έχω παραγγείλει πολλάαααα πράγματα μέσω UKmail και δεν τέθηκε ποτέ θέμα εμπιστοσύνης. Είναι λίγο "τα ζώα μου αργά", αλλά τα δέματά μου φτάνουν πάντα και χωρίς απώλειες.

Link to comment
Share on other sites

Ε αν δεν απαντησουν θα τα πάρω απο olivers που πηρα και το καροτσάκι και ήταν άψογοι στην εξυπηρέτηση, απλά έλεγα να πάρω και λίγα πραγματάκια ακόμα.

 

ακυρο το αμαζον...δεν το στέλνει ελλάδα το καθισμα σου

παντως και τα αλλα δεν μπορεις να τα βρεις στο ολιβερς?

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου απάντησαν.και ο Αγγλος....φοβέρα θέλει...για να δούμε. παρήγγειλα και από το amazon τις ενδοεπικοινωνίες......Οψομεθα...Ευχαριστώ καλαμαράκι!!!!

 

τέλος καλά ολα καλα!! δεν εκανα και τιποτα βρε αντε καλως να τα παραλάβεις!!

 

Link to comment
Share on other sites

Τωρα παρηγγειλα το thermoscan της Braun και μια πιπιλα θερμομετρο της Medisana...λεει οτι μεχρι 22/02 θα εχουν ερθει. Οψομεθα...!!!!

καλά δε σε πιστεύω!!!!!!

κι εγώ σήμερα το πρωί παρήγγειλα το thermoscan και ένα πακετάκι εξτρά φιλτράκια!!!!!!!!!

μου πήγε όλο το πακετάκι 40,44 quids και δεν έχω ψιλοκαταλάβει τι παίχτηκε γιατί έχει 28,70 quids το θερμόμετρο, 5,81 quids τα φιλτράκια, 4,82 quids έξοδα αποστολής, 7,57 quids το ΦΠΑ και αντί να μου βγεί 47 quids μου έρχεται 40,44 .. :roll: :roll: εν κακό βέβαια αλλά απορώ :P

 

eta μου δίνει 19-24/02 άρα έχει ο Θεός :lol:

 

επίσης αύριο παραλαμβάνω είδη απο το mandco και το περιμένω πώς και πώς!!! 6 ημέρες ακριβώς παράδοση!!! :D

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

πω, πω τι ειδα τωρα που κοιταζα το thermoscan...το θερμομετρο μπανιου δωματιου philips avent που το πηρα πριν 1,5 χρονο απο το mothercare 25 εευρω, στο amazon 12:twisted:

καλα να παθουμε...

Link to comment
Share on other sites

λοιποοοοοοοοοοοοοον τη βοηθεια σας!!!!!!!

ποια εχει ψωνισει απο αυτο το σαιτ?????

εδω και καιρο ψαχνω ενα κοντισιονερ της tigi που σημερα ανακαλυψα οτι ειναι discontinued δε ξερω για ποιο λογο.... ειναι το salon size 750ml και δυσκολευτηκα να το βρω διαθεσιμο (κ σε καλη τιμη φυσικα) τελικα το καλυτερο δυνατο που βρηκα ειναι αυτο εδω http://www.cheapsmells.com/viewProduct.php?id=9134

και επι της ευκαιριας θα παρω και ενα αρωμα που τοσο καιρο θελω.........

 

το προβλημα ειναι το εξης, οταν βαλω νομισμα λιρα αγγλιας βγαζει τοταλ μαζι με μεταφορικα 44.20 λιρες

ενω σε ευρω βγαζει 57.58

 

44.20 χ 1.20 (που συνηθως ειναι και λιγοτερο) = 53.04 ευρω!!!!!!!

αρα με συμφερει να βαλω τη παραγγελια σε λιρες και να κανει η καρτα μου τη μετατροπη σωστα????? 4,5 ευρω ειναι ποσο... μικρο αλλα ποσο.....

επισης αυτο που με ανυσηχει περισσοτερο ειναι οτι κατω απο τη παραγγελια μου λιγο πριν πατησω οκ να φυγει η παραγγελια βγαζει το εξης μυνημα ειτε βαλω ευρω ειτε βαλω λιρες..........

 

<<This order may be subject to Sales Tax. Whilst Guernsey is not part of the EU, it is part of the European Economic Area, therefore orders dispatched to EU countries are not liable for customs duties. Please be aware if any of these charges are levied they will not be reimbursed>>

 

τι εννοει ο ποιητης????????? θα πληρωσω κατι εξτρα για να το παραλαβω??? κατι για τη διαφορα του φπα υποψιαζομαι και δε μ'αρεσει........ οποια εχει παραγγελει απο αυτο το σαιτ αν μπορει ας βοηθησει!

 

ΥΓ αααα και πως ερχονται, με απλα ελτα???

 

Exw paraggilei ego, einai kalo kai grigoro. Alla ta aromata den mou aresan, den kratousan epanw mou (kai milaw gia arwmata pou foraw xronia). Ego pantws arwmata dev ksanapernw apo ekei. Twra ti sou leei to minima, poios kserei kallutera rwta tous (siggnwmi gia touw latinikous xaraktires alla den exw ellinika se auto to pc).

 

Nai erxontai me aplo ELTA

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Σημερα παρελαβα το πρωτο μας photobook απο το foto.com. Αρκετα καλες οι ενυπωσεις μου, το εξωφυλλο ειναι παρα πολυ ωραιο απλα νομιζω οτι το χαρτι μεσα θα μπορουσε να ειναι λιγακι πιο παχυ...λεω εγω η αδαης! Παντως σε γενικες γραμμες ειμαι πολυ ευχαριστημενη, ηρθε και μεσα στο χρονο που ειχαν πει (5 εργασιμες) με απλο ταχυδρομειο - ευτυχως μου χτυπησε το κουδουνι ο ταχυδρομος να κατεβω να το παρω για να μην μου το τζουρνεψουνε!

να σε ρωτήσω κάτι ????? είναι ψηφιακό άλμπουμ, ναί ??

πώς γίνεται ρε γαμώτο να κάνουν 60 σελίδες ψηφιακό και να στο χρεώνουν 25 ευρώ κι εμένα εδώ 2 φωτογράφοι πολύ γνωστοί μου να μου δίνουν προσφορά 500 ευρώ για 20 σελίδες ???????

πόσο έχουν ξεφύγει ρε γαμώτο ??????????????????????????? τι κουτόχορτο μας ταϊζουν ??????? :roll: :roll: :roll:

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

πω, πω τι ειδα τωρα που κοιταζα το thermoscan...το θερμομετρο μπανιου δωματιου philips avent που το πηρα πριν 1,5 χρονο απο το mothercare 25 εευρω, στο amazon 12:twisted:

καλα να παθουμε...

α καλάααααααααααααααααααααα .. που να δείς εγώ τι έπαθα που αγόρασα απο τα m&s παντελόνι τζήν απλό 40 ευρώ και το βρήκα Αγγλία ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ στο m&s της Αγγλίας 15 quids (18 euro) !!!!! εκεί να δείς βρίσιμο που έριξα ..

επίσης, τσέκαρε τιμές mothrcare Ελλάδας με mothercare Αγγλίας .. ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΟΜΩΣ !!!!!

άσε που στην Αγγλία κάνουν έκπτωση στα κορμάκια ενώ εδώ μου έλεγαν ότι δεν κάνουν έκπτωση σε είδη που έχουν κίνηση .. άκου απάντηση !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...