Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιχνιδότοπος & Πεταλούδα και προτάσεις άλλων π.σ στο Πολύγωνο


Recommended Posts

Καλημέρα μανούλες,

 

ψάχνω για παιδικό σταθμό στο Πολύγωνο, Ν. Φιλοθέη, Ψυχικό...και γύρω.

Βρήκα 2 στο internet πολύ κοντά μου τους πεταλούδα και παιχνιδότοπος. Ξέρετε για τη πεταλούδα κανένα site για να δώ, ή έστω κάπου που να υπάρχουν φωτο? Ξέρετε για αυτούς τους παιδικούς? χρήματα? τί εντυπώσεις έχετε ή έχουν φίλοι σας? Έχετε πάει να τους δείτε? Είναι πολύ κοντά μου, ειδικά η πεταλούδα.

 

Επίσης, άν μπορείτε να προτέινετε κάποιους σταθμούς κοντά σ'αυτές τις περιοχές...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις


  • 1 χρόνο μετά...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΕΓΩ ΠΑΩ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ!

Ο ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΣ,ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΖΕΣΤΟ ΚΑΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ

ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΟΝ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΧΩΡΙΣ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΚΕΨΗ.

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ,ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΒΙΤΡΙΝΕΣ(ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΟΛΥ ΥΨΗΛΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ) ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΖΕΙ ΣΠΙΤΙ..ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ,ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Ειμασταν μια χρονια στην Πεταλούδα και φυγαμε για άλλο παιδικό σταθμό και το μετανοιώσαμε πολύ. Τελικά υπαρχουν παιδικοί σταθμοί που το προσωπικό είναι πάνω από ολα ανθρωποι όπως η Πεταλούδα. Ας μη κρινουμε μόνο τις εγκαταστασεις αλλά και το προσωπικο μαζι όταν ψαχνουμε για παιδικό.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Έχει κάποιος πρόσφατη ιδία εμπειρία από τον ΠΑΙΧΝΙΔΟΤΟΠΟ; Πως είναι οι συνθήκες; Το εκπαιδευτικό πρόγραμμα και η καθημερινότητα των παιδιών μας; Τι γίνεται με τα παιδάκια που υπάγονται σε επιδότηση ΕΣΠΑ και παιδάκια που δεν υπάγονται;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
Ειμασταν μια χρονια στην Πεταλούδα και φυγαμε για άλλο παιδικό σταθμό και το μετανοιώσαμε πολύ. Τελικά υπαρχουν παιδικοί σταθμοί που το προσωπικό είναι πάνω από ολα ανθρωποι όπως η Πεταλούδα. Ας μη κρινουμε μόνο τις εγκαταστασεις αλλά και το προσωπικο μαζι όταν ψαχνουμε για παιδικό.

 

Ζητήσαμε να ξαναγυρίσουμε στην Πεταλούδα φέτος, αλλά τελικά μας το φύλαγαν και δεν μας δεχτηκαν πίσω. Τώρα είμαστε σε αναζήτηση νεου παιδικού!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 8 months later...

Θέλω να πώ ότι στελνεις το παιδι σου σε έναν ιδιωτικό όπως ειναι ο παιχνιδότοπος με το σκεπτικό οτι ο αριθμός των παιδιών θα είναι λιγότερος στην τάξη οποτε θα το προσεχουν περισσοτερο. Με άλλα λόγια πληρωνεις για να προσεχουν καλυτερα το παιδι σου ενω στην προκείμενη περιπτωση μιλάμε ότι κάνουνε καθαρή φυλαξη. Στον παιχνιδοτοπο ουτε καν μας κάλεσαν στην καλοκαιρινη γιορτη ουτε καν θα συμμετάσχει ο μικρος. Κι αυτό είναι μεγάλη γαιδουριά, δηλαδή το να κρύβεις ότι θα κάνεις γιορτή έστω κι αν εμείς θέλουμε να την παρακολουθησουμε γνωριζοντας ότι δεν θα συμμετασχει το παιδι μας. Δηλαδή εμείς δεν ενδιαφερόμαστε γαι τον παιδικό, δεν ειμαστε οι γονεις που στελνουν το παιδι τους εκει ή ειμαστε ο παρείας τους και θα χαλάσουμε το prestige τους!

 

Βασικά υπευθυνες στον παιχνιδοτοπο είναι κατι υποαμοιβομενες νηπιαγωγές που μολις εχουν τελειωσει την σχολη και δουλευουν πρωτη φορα σε παιδικο σταθμό. Αυτές είναι που απορριπτουν το παιδι. Την ιδιοκτητρια θα την χαρακτηριζα σαν ιδιοκτητρια επειχειρησης και τιποτα άλλο.
 

 

Στην ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ να ζητησετε την ΓΩΓΩ πιο μεγάλη κι εμπειρη που αγκαλιαζει και αγαπαει ολα τα παιδια. Την ιδιοκτητρια θα την χαρακτηριζα σαν ιδιοκτητρια επειχειρησης και τιποτα άλλο.

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...