Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Επιλογή παιδικού σταθμού και αμοιβές Ανω Γλυφάδα


Recommended Posts

αλλάζει τα παιδιά λίγο πριν φύγουν για το σπίτι με αποτέλεσμα να είναι λερωμένα όλη τη μέρα. Ρωτήστε και όσους έχουν παιδάκια εκεί και θα σας επιβεβαιώσουν ότι είναι μονίμως συγκαμένα.

 

Το δεύτερο και χειρότερο είναι ότι δεν πλένουν τα πιάτα, με αποτέλεσμα να σερβίρουν πρωινό και μεσημεριανό στα ίδια βρώμικα πιάτα!

 

Κατά τη γνώμη μου αυτά είναι πολύ βασικά θέματα επιλογής σταθμού.

 

 

 

:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:Εισαι σιγουρη?Αυτος ειναι για κλεισιμο.......:evil::evil::evil:

παντως απο εμπειρια ως εργαζομενη σε παιδικους εχω να πω οτι να πατε τα παιδια σας εκει που τα βλεπετε χαρουμενα και σιγοτραγουδανε οταν γυριζουν σπιτι-οπως ειπε και μια κοπελα-και να σας κανουν να αισθανεστε ανετα να μιλησετε για οτιδηποτε με τη δασκαλα του.Εαν κατι απο αυτα δεν ισχυει τοτε καλυτερα να πατε αλλου...Η χαρα που μπορεις να προσφερεις αντικατοπτριζεται στα προσωπα των παιδιων και δε κριβεται....Εαν αγαπανε το σχολειο και τη δασκαλα θα σας ζαλιζουν...."η κυρια ειπε αυτο...η κυρια εκανε ετσι...τα παιδακια κανανε αυτο,ελα να πουμε αυτο το τραγουδι κ.λ.π.''αν δε περνανε καλα δε θα μιλανε και θα τους ειναι αγκαρια....Ο εξωτερικος χωρος και οι εγκαταστασεις ειναι ασημαντες...εχω παιξει κι εχω ψυχαγογησει παιδια σε 3x3 δωματιο-που θεωρουνταν σχολειο και δε με αφηνανε να φυγω..κι αλλο...κι αλλο φωναζανε.Η χαρα και η διασκεδαση μετρα,των παιδιων κι οχι η ομορφια.....να περνανε καλα κοιτατε και να νιωθετε ανετα με τη δασκαλα τους....

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις


εργαζομαι χρονια στη γλυφαδα (αν και μενω αρκετα μακρια, στην αλλη μερια της αθηνας) και ο συζυγος μου επιμενει να παμε την κορη μας σε ιδιωτικο δημοτικο στη γλυφαδα που εργαζομαστε, αν και εγω θελω να παμε σε δημοσιο σχολειο στην περιοχη που μενουμε. τελοσπαντων μια ερευνα αγορας δε βλαπτει! αν εχετε υποψη σας καποιο καλο σχολειο, σοβαρο και οικονομικο, πειτε μου. εκτος απο το ιορδανακειο που ειναι κοντα στη δουλεια μου και δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα! . σας ευχαριστω και περιμενω οποιος-α εχει διαθεση να με βοηθησει για να μην παιρνω τηλεφωνα στο αγνωστο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα σας! Είμαι μανούλα με ενα κοριτσάκι 2.5 ετών και ψάχνω σταθμό να ξεκινησουμε με την καινούρια χρονιά! Μένουμε Άνω Γλυφάδα και ψάχνω κοντά μας για να μπορει η γιαγιά μας να την παίρνει το μεσημέρι! Ξέρετε να μου πείτε καποιες πληροφορίες για την ΤΟΣΟΔΟΥΛΑ, ΤΟ ΤΡΕΝΟ ΜΕ ΤΙΣ ΦΡΑΟΥΛΕΣ ή ΤΑ ΣΠΟΥΡΓΙΤΑΚΙΑ; Θα κάνω κι εγώ την έρευνα μου και θα σας πω τις εντυπώσεις μου σύντομα! Καλές γιορτές σε όλους σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν διευρυνεις την επιλογη σου και λιγο μασκρυτερα και να σου επιστρεφουν το παιδι με σχολικο? Διαβασε παλαιοτερα ποστσ για αυτους τους παιδικους, νομιζω υπαρχουν και καλυτεοι λιγο πιο μακρια

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Το Happy faces ειναι στον Αγιο Νικολαο Γλυφαδας εχει πολυ μεγαλο κηπο και ειναι διωροφο. Στον εναν οροφο ειναι τα πολυ μικρα παιδακια και στον πανω τα αλλα. Εχει διαφορετικες τουαλετες στον καθε οροφο που ειναι καλο. Οι κοπελες ειναι ξενες με αριστη προφορα. Το καλο ειναι οτι τα χριστουγεννα και παρσχα δεν κλεινει 2 εβδομαδες αλλα μονο τις ημερες των αργιων και τον Ιουλιο ειναι ανοιχτο. Το κοστος ειναι 350 ευρω το μηνα για καθε μερα, εαν παλι θελετε 3 φορες την εβδομαδα ειναι 250 ευρω. Υπαρχει βεβαια και κοστος εγγραφης 200 ευρω. Επισης καλο ειναι που τα παιδακια φορανε στολη και ετσι δεν εχεις πονοκεφαλο του τι θα βαλει! Φαγητο παιρνουν απο το σπιτι.

 

Ο 3,4,5 παιδικος σταθμος ειναι και αυτο στην Γλυφαδα με μια ευγενεστατη ξενη ιδιοκτητρια η οποια οταν πηγα να δω τον παιδικο χωρις ραντεβου με υποδεχθηκε με ανεση και ηταν πολυ προθυμη να μου δειξει ολους τους χωρους.

Εκεινη την ωρα τα παιδακια τρωγαν στην τραπεζαρια (ολες οι ηλικιες μαζι σε ξεχωριστα τραπεζια) ολα ησυχα και πεντακαθαρα.

Εχει πολυ ωραιο κηπο. Η μονοκατοικια αποτελειται απο ενα οροφο και εχει μεσα ταξεις που ειναι η καθε ηλικια. Εχει μια τουαλετα με πολλες θεσεις που ηταν πεντακαθαρη.

Εδω Οι κοπελες ειναι ξενες με αριστη προφορα. Το κακο ειναι οτι τα χριστουγεννα και παρσχα κλεινει 2 εβδομαδες αλλα και καλο οτι τον Ιουλιο ειναι ανοιχτο. Ειναι λιγο πιο ακριβο. Το κοστος ειναι 450 ευρω το μηνα για καθε μερα, εαν παλι θελετε 3 φορες την εβδομαδα ειναι 350 ευρω. Υπαρχει βεβαια και κοστος εγγραφης 250 ευρω συν 250 ευρω για την γραφικη υλη. Φαγητο παιρνουν απο το σπιτι.

 

Αυτα ελπιζω να βοηθησα και εγω δεν εχω αποφασισει οποιος χερει λεπτομερειες απο παιδακι που παει θα ηθελα να τις ακουσω για να αποφασισω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Happy faces ειναι ο σταθμος της Ελλης Κοκκινου που θυμαμαι οτι τον "ετρεχε" η μανα της.

Ωραιος χωρος,κατα τα αλλα δεν ξετρελαθηκαμε και δεν τον προτιμησαμε.

 

Για τον αλλον δεν εχω προσωπικη αποψη,μου φαινεται παντως ενας σταθμος κατα βασην για παιδια αλλοδαπων.Δεν θα το ειχα ως πρωτη επιλογη εαν ημουνα Ελληνας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μανούλες Καλησπέρα! Εγώ μένω γλυφάδα και δουλεύω βάρη και αφού πήγαινα τον γιο μου τον μεγάλο στην Βάρκιζα σε έναν άθλιο παιδικό τον πήγα στο τρένο με τις φράουλες τον Ιανουάριο του 14. Έμεινα απίστευτα ικανοποιημενη από τις κοπέλες, το φαγητό,τις  χειροτεχνίες από όλα! Δυστυχώς τώρα με το δεύτερο παιδί μας δυσκολεύει το οικονομικό κομμάτι αν και μακάρι να μπορούσαμε να ξαναπάμε στον ίδιο. Ψάχνω έναν πιο οικονομικό αλλά όσες έχετε ψάξει θα έχετε καταλάβει ότι όλοι οι παιδικοί σταθμοί ζητάνε τα ίδια

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 2 χρόνια μετά...
On 22/5/2008 at 1:38 ΠΜ, GINA είπε:

Μενω στην ιδια περιοχη και μετα απο αρκετο ψαξιμο και βεβαια απο πολλες καλες συστασεις απο μαμαδες...κατεληξα στο "oυρανιο Τοξο" ειναι στην Γουναρη προς Βουλα...

Καλησπέρα!!εμεινες ευχαριστημένη;φέτος θα πάει εκεί το παιδί κου κ θα ήθελα μια γνώμη!αν κ έχουν περάσει πολλά χρόνια!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...