Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γιαννικος Λαμπρος,Ψαθας Παναγιωτης-εμπειριες


jei-gi

Recommended Posts

καλησπερα σε ολα τα μελη!

 

ειμαι σε σκεψη δευτερου παιδιου κ αμφιταλαντευομαι μεταξυ των δυο γιατρων.Με τον κυριο Ψαθα εχω ηδη μια φυσιολογικη γεννα με προκληση(δεν εμαθα ποτε το λογο κ αν υπηρχε κιολας αλλα φταιω κ εγω σ αυτο),τον εμπιστευομαι απολυτα σαν γιατρο,θεωρω πως ειναι πανεξυπνος κ αντιλαμβανεται τα παντα εγκαιρως,αλλα σε καποια σημεια εχω δευτερες σκεψεις.Μου προτειναν να ερθω σε επαφη με τον κυριο Γιαννικο κ η αληθεια ειναι οτι διαβασα πολυ καλα λογια.

Θα παρακαλουσα κοπελες που εχουν εμπειρια απο παρακολουθηση εγκυμοσυνης κ εμπειρια τοκετου με καποιον απο τους δυο γιατρους να την παραθεσουν.Σε περιπτωση μη θετικης εμπειριας θα χαιρομουν να δεχτω πμ ωστε να εχω μια πιο σφαιρικη εικονα.

 

Ευχαριστω!

SMOlp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια! Πειτε την εμπειρια σας εδω ανοιχτα στο φορουμ για να το δουμε κ εμεις οι αλλες που ενδιαφερομαστε! ηΗαληθεια ειναι οτι γινεται πολυς ντορος γιαυτους τους 2 κ εγω ειμαι αναμεσα σαυτους!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γέννησα με τον Γιαννίκο τον Μάρτιο του '13.Είναι χαμηλών τόνων και ξέρει πολύ καλά τι κάνει.Με ανέλαβε όταν ήμουν είδη στον 6ο μήνα και δεν είχα κανένα παράπονο από την παρακολούθηση και τον τοκετο.Δεν λέει πολλά,αλλά αυτά που πρέπει χωρις να σημαίνει οτι δεν θα απαντήσει σε κάθε απορία.με λίγα λόγια δεν ειναι παρλαπίπας.Βέβαια η ,δική μου θετική εμπειρία,για εσάς μπορεί να είναι αρνητική,γιατί η καθεμιά μας έχει διαφορετικές απαιτήσεις από τον γιατρό της.Για παράδειγμα την ημέρα που με έπιασαν οι πόνοι και έφτασα στο μαιευτήριο είχε άλλες 6 να ξεγεννήσει οπότε μπαινόβγαινε όποτε μπορούσε.εγώ προσωπικά δεν τον είχα ανάγκη να είναι σώνει και ντε απο πάνω μου χωρίς λόγο και δεν με ενόχλησε το γεγονός(πρωτότοκη και 13 ώρες).Σε κάποια άλλη μπορεί να μην άρεσε.Ολά είναι υποκειμενικά.Το μόνο σίγουρο είναι οτι είναι καταπληκτικός επιστήμονας και πολύ έμπειρος.Εγώ ήθελα να γεννήσω φυσιολογικά και τα κατάφερα μαζί του.είμαι σίγουρη οτι αν είχα άλλο γιατρό θα με είχε σφάξει....

TBlYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω πολυ για την απαντηση σου! Τελικα τον επισκευτηκα τον Γιαννικο κ μου φανηκε οπως το λες! Χαμηλων τονων αλλα δειχνει πολυ εμπειρος κ πως ξερει τι κανει! Μου ελυσε ολες τις αποριες κ μου εκανε κανονικα εξεταση,υπερηχο αλλα στο τελος δεν μου πηρε λεφτα! Λεω να συνεχισω σε αυτον!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και καλή χρονιά! Κι εγώ τον Γιαννίκο έχω. Πρώτη φορά ήρθα σε επαφή μαζί του το καλοκαίρι για κάποιες εξετάσεις και από Σεπτέμβρη όπου διαπιστώσαμε ότι ήμουν έγκυος πήγα σε εκείνον κι έχω μείνει μέχρι στιγμής απόλυτα ικανοποιημένη. Αυτή η ηρεμία που έχει, αυτά που λέει και η εμπειρία τόσων χρόνων μου δίνει μεγάλη σιγουριά. Στις επισκέψεις ούτε και σ'εμένα παίρνει λεφτά, εκτός κι αν μου γράψει εξετάσεις.

Link to comment
Share on other sites

κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης δεν παίρνει χρήματα καθόλου,παρά μόνο μετά τον τοκετό.Ο άνθρωπος είναι φανταστικά γλυκός!δεν θα ξεχάσω ποτέ κάθε φορά που έμπαινε στην αίθουσα τοκετού...."αντέχεις?" ναι του έλεγα.μου χάιδευε το κεφάλι του φιλούσα το χέρι και μετά από μια ώρα πάλι τα ίδια!

TBlYp3.png
Link to comment
Share on other sites

....δεν μπορώ να μην εξυμνώ την ανθρωπιά του Γιαννίκου και την ΠΛΗΡΗ αντίθεση του με το κλισέ του έλληνα φιλοχρήματου γιατρού [ειδικά στους μαιευτήρες που μας αναλαμβάνουν σε μια ιδιαιτέρως ευαίσθητη στιγμή μας το αρπακτικό είδος είναι συντριπτική πλειοψηφία] .

 

Όχι μόνον αυτό, μου δίνει την εντύπωση ότι ο άνθρωπος αυτός συμπαθεί πραγματικά τις γυναίκες, όχι γιατί πιάνει ψιλή κουβέντα [το αντίθετο! είναι λιγομίλητος] αλλά γιατί δεν σε φορτώνει με περιττές απαγορεύσεις και περιορισμούς σε προσπάθεια να σου δείξει ότι πραγματικά σε προσέχει όπως κάνουν οι περισσότεροι μαιευτήρες στοχεύοντας στην διεστραμένη σύγχιση που έχουμε εμείς οι Έλληνες [από τις μανάδες μας!] ανάμεσα στην καταπίεση και του πραγματικού νοιαξίματος που είναι καθαρά θέμα πράξεων...if you know what I mean :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...
Καλημέρα σε όλους. Δεν υπάρχουν λόγια γι αυτόν τον άνθρωπο και λέω άνθρωπο γιατί πρώτα αυτό είναι ο Κος Γιαννικος και μετά γιατρος.Οποιος δεν τον έχει γνωρίσει ακόμα δεν ξέρει καλούς γιατρούς χωρίς αυτό να σημαίνει ότι ίσως υπαρχουν και κάποιοι ακόμα που πανω απ ολα είναι άνθρωποι. Χωρίς πολλές κουβέντες,Χωρίς να βάζει το χρήμα πάνω απ όλα αλλά την υγεία της μαμάς και ρου παιδιού. 20 Χρόνια τώρα δεν με άφησε στιγμή να πιστέψω κάτι άλλο γι αυτόν. 3 παιδιά γέννησα μαζί του και πότε δεν με αντιμετώπισε σαν χρήμα. Ακόμα και στην αίθουσα τοκετού ενώ έκανα να γεννήσω 13 ώρες ήρθε και με είδε 10 φορές και όταν είχε και άλλη γέννα με έπαιρνε τηλέφωνο για να δει πως ειμαι.οταν βγήκα από το μαιευτήριο δε ακομα και την πρώτη φορά δεν ήρθε πάνω απο το κεφάλι μου να μου ζητήσει τα χρήματα ενώ στη διπλανή μου κοπέλα αυτό έγινε με κάποιον άλλο μαιευτηρα. Οποτε τον χρειάστηκα ήταν εκεί. Σήκωνε πάντα το κινητό του και μου έδινε οδηγίες για οποιαδήποτε απορία είχα. Δεν θα πω άλλα, απλά να τον έχει ο Θεός καλά

 

 

Γιαννίκο και εγώ και στα 2 παιδιά Άνθρωπος πάνω από όλα κ σοβαρός επιστήμονας. Γέννησα φυσιολογικά στο ΓΑΙΑ. Σεμνός χρήματα στις επισκέψεις δεν μου πήρε κ στο τέλος αφού γέννησα μου είπε ότι μπορείς να δώσεις εσύ. καν αν δεν έχεις μην μου δώσεις. Ποιος γιατρός σήμερα σου λέει τέτοια? ΚΟΡΥΦΗ!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
On 10/2/2017 at 3:41 ΜΜ, elmo είπε:

 

 

Γιαννίκο και εγώ και στα 2 παιδιά Άνθρωπος πάνω από όλα κ σοβαρός επιστήμονας. Γέννησα φυσιολογικά στο ΓΑΙΑ. Σεμνός χρήματα στις επισκέψεις δεν μου πήρε κ στο τέλος αφού γέννησα μου είπε ότι μπορείς να δώσεις εσύ. καν αν δεν έχεις μην μου δώσεις. Ποιος γιατρός σήμερα σου λέει τέτοια? ΚΟΡΥΦΗ!!!!

Καλησπέρα!! Ψάχνω πρόσφατες εμπειρίες για τον κό Γιαννικο. Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια σε γενικές γραμμές αλλά σε κάποιο ποστ αντίστοιχα στο fb δέχτηκα και κάποια πολύ αρνητικά σχόλια. Θα ήθελα λοιπόν,  παραπάνω εμπειρίες.  Έχω κλείσει ραντεβού για την άλλη εβδομάδα. Μπαίνω στην 30η εβδομάδα και θέλω να αλλάξω γυναικολόγο. Ευχαριστώ πολύ!! 

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Καλησπέρα. Έχει περάσει καιρός από τότε που γράψατε αυτό το post αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν τελικά πήγατε στο γιαννικο και μείνατε ευχαριστημένη. Όπως επίσης ήθελα να ρωτήσω τι ήταν τα κακά σχόλια που σας είπαν γι αυτόν(αν ήταν σίγουρα αυτός γιαννικος Λάμπρος γιατί υπήρχαν τρεις γυναικολόγοι με το επώνυμο γιαννικος) θέλω να προγραμματισω μια επέμβαση σε αυτόν. 

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλησπέρα σας θα ηθελα να ρωτήσω ο κύριος Γιαννίκος κατά τις επισκέψεις σας στη διάρκεια της εγκυμοσύνης σας ήταν σχολαστικός με την εξέταση του εμβρύου;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...