Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ????ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ????


sabrina

Recommended Posts


Διαφημίσεις


ω ναι!!!

πολυ καλος γιατρος!!!! κι η μαια που ειναι μαζι του επισης...

γεννησα με καισαρικη μαζι του τον απριλη κι ειμαι απολυτα ευχαριστημενη....ειμαι παλι εγκυος και εννοειτε θα παω σε αυτον!!!! κι ας εχω μετακομισει πολυ μακρια.....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπερα,θα θελα να ρωτησω εμπειρία γεννας απτο συγκεκριμένο γιατρο.

Ειναι μόνο στο Ιασώ? Ποσο παιρνει στις επισκέψεις του στο ιατρείο?

Για υπερηχους σας στέλνει άλλου η τους κανει ο ίδιος κ γενικώς σαν άνθρωπος?

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Καλησπερα,θα θελα να ρωτησω εμπειρία γεννας απτο συγκεκριμένο γιατρο.

Ειναι μόνο στο Ιασώ? Ποσο παιρνει στις επισκέψεις του στο ιατρείο?

Για υπερηχους σας στέλνει άλλου η τους κανει ο ίδιος κ γενικώς σαν άνθρωπος?

Σας ευχαριστώ πολύ

 

Καλησπερα!

Ο συγκεκριμενος γιατρός είναι ο γιατρός μου κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης μου.Πιο πριν δεν τον γνώριζα αλλα μου τον σύστησε μια φίλη που γέννησε μαζί του 2 παιδια (με κτ κάτι που με ανησυχεί λιγάκι). Εγώ μέχρι στιγμής είμαι πολύ ικανοποιημένη.Υπέρηχους κάνει στο ιατρείο του αλλά αυχενική, β επιπέδου κτλ σε στέλνει στο Ιασώ. 50 ευρώ παίρνει πάντα. Απ'όσο γνωρίζω είναι μόνο στο Ιασώ. Αλήθεια κάποια κοπέλα που να έχει ξεγεννήσει μαζί του υπάρχει να μας πει εμπειρίες??Ελπ΄ζι να μην κάνει για ψίλου πηδημα καισαρική.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα!

Ο συγκεκριμενος γιατρός είναι ο γιατρός μου κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης μου.Πιο πριν δεν τον γνώριζα αλλα μου τον σύστησε μια φίλη που γέννησε μαζί του 2 παιδια (με κτ κάτι που με ανησυχεί λιγάκι). Εγώ μέχρι στιγμής είμαι πολύ ικανοποιημένη.Υπέρηχους κάνει στο ιατρείο του αλλά αυχενική, β επιπέδου κτλ σε στέλνει στο Ιασώ. 50 ευρώ παίρνει πάντα. Απ'όσο γνωρίζω είναι μόνο στο Ιασώ. Αλήθεια κάποια κοπέλα που να έχει ξεγεννήσει μαζί του υπάρχει να μας πει εμπειρίες??Ελπ΄ζι να μην κάνει για ψίλου πηδημα καισαρική.

Ευχαριστώ

 

εγω είμαι στο τρίτο παιδί έγκυος... και τα τρια παιδια μαζι του τα εχω κανει!

 

προσωπικά τον θεωρώ καλό γιατρό! σαν άνθρωπος φαίνεται λίγο απόμακρος αλλά σαν επιστημονας είναι πολύ καλός!!! άλλωστε δεν το θέλω για φίλο, αλλά για γιατρό...

εγω βέβαια ύστερα από τόσα χρόνια νιώθω άλλη οικειότητα μαζί του... τον εχω συνηθίσει, έχω μάθει και τις ιδιοτροπιες του κτλ οποτε είναι αλλιώς τα πράγματα...

 

εγώ στο πρώτο παιδί χρειάστηκε να κάνω καισαρική... διαβήτης - μωρό τυλιγμένο - μωρό που δεν έπαιρνε βάρος και τη τελευταία εβδομάδα έχασε κ βάρος... οποτε έπρεπε να γεννηθεί για να μη κινδυνέψει... κ αποδείχθηκε το σωστό.

έτσι καισαρική πήγε κ το δεύετο αναγκαστικά κ τώρα κ το τρίτο... κι οι διαφορες των παιδιών είναι πολύ μικρές οπότε δεν είχα περιθώρια για φτ...

 

φυσικά είναι και θέμα τι εμπιστοσύνη σου εμπνέει ο καθένας έτσι;;;;

 

εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω είμαι στο τρίτο παιδί έγκυος... και τα τρια παιδια μαζι του τα εχω κανει!

 

προσωπικά τον θεωρώ καλό γιατρό! σαν άνθρωπος φαίνεται λίγο απόμακρος αλλά σαν επιστημονας είναι πολύ καλός!!! άλλωστε δεν το θέλω για φίλο, αλλά για γιατρό...

εγω βέβαια ύστερα από τόσα χρόνια νιώθω άλλη οικειότητα μαζί του... τον εχω συνηθίσει, έχω μάθει και τις ιδιοτροπιες του κτλ οποτε είναι αλλιώς τα πράγματα...

 

εγώ στο πρώτο παιδί χρειάστηκε να κάνω καισαρική... διαβήτης - μωρό τυλιγμένο - μωρό που δεν έπαιρνε βάρος και τη τελευταία εβδομάδα έχασε κ βάρος... οποτε έπρεπε να γεννηθεί για να μη κινδυνέψει... κ αποδείχθηκε το σωστό.

έτσι καισαρική πήγε κ το δεύετο αναγκαστικά κ τώρα κ το τρίτο... κι οι διαφορες των παιδιών είναι πολύ μικρές οπότε δεν είχα περιθώρια για φτ...

 

φυσικά είναι και θέμα τι εμπιστοσύνη σου εμπνέει ο καθένας έτσι;;;;

 

εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!!!!

 

Καλησπέρα!!

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Δεν μπορώ να πω μου εμπνέει εμπιστοσύνη, αλλωστε δεν θα τον επέλεγα αν δεν, απλά γενικά είμαι λίγο επιφυλακτική με τους γιατρούς και ιδιαίτερα τους γυναικολόγους που κάνουν καισαρική γιατί τους βολευει για πολλούς και διάφορους λόγους. Έχοντας συνηθίσει με τον γιατρό μου στην επαρχία είναι λογικό να μη νιώθω τόση οικειότητα μαζί του ακόμη, άσε που στην επαρχία μαθαίνεις πιο εύκολα πως αντιμετωπιζει ο γιατρός κάποιες καταστάσεις. Ελπίζω πως θα πάνε ολα καλα!!!

Με το καλό να υποδεχτέις το μωράκι σου :P

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 1 month later...
koritsia poso sas kostise i genna me ton petropoulo?einai iper tou fisiologikou toketou?[

 

Να σου πω εγω την εμπειρια μου σε'σενα αλλα σε αλλες κοπελες που θα τυχει να διαβασουν κ η καθεμια ας βγαλει τα συμπερασματα της!!!

Εμενα παντως μονο υπερ του φτ δεν μου φανηκε!Το λεω απο προσωπικη πειρα.Σε ολη τη διαρκεια της εγκυμοσυνης μου ειχα αυτο το αγχος, αν θα γεννησω φυσιολογικα ή οχι. Οταν μπηκα στο μηνα μου αρχισε να μου λεει να μπουμε 2 βδομαδες νωριτερα με προκληση γιατι ειχα διαβητη κυησης λεει!Μια τιμη ηταν απλα λιγο κοντα στα ορια, αλλα διαβητη κυησης δεν ειχα.Πηγα κ σε διαβητολογο κ μου ειπε πως δεν υπηρχε κανενας λογος να γεννησω νωριτερα. Τις τελευταιες εβδομαδες μου εκανε την ψυχολογια σκατα.Εφευγα απο το ιατρειο με κλαματα. Μια μερα με επιασαν τα κλαματα μεσα κ αντι να με καθησυχασει μου ειπε "ακου να δεις πρεπει να το παρεις αποφαση οτι αν πρεπει να γεννησεις με καισαρικη θα γεννησεις με καισαρικη" κ μετα αρχισε να μας λεει τα θετικα της κτ (π.χ. οτι ο κολπος μου αν γεννησω φυσιολογικα θα "ξεχειλωσει" κ δεν θα μπορουμε να απολαμβανουμε το σεξ"!!).Τις τελευταιες 2 βδομαδες μας ελεγε οτι το παιδι κοιταει αναποδα (δηλ το κεφαλι προς τα πανω), οτι ειναι τυλιγμενο στον ομφαλιο λωρο, οτι ο τραχηλος μου ειναι εντελως ανετοιμος κ διαφορες αλλες διακιολογιες για να γεννησω με καισαρικη. Ωσπου μια βδομαδα πριν την ΠΗΤ μας εκλεισε ραντεβου για προκληση μια μερα πριν την ΠΗΤ κ χωρις να δεχεται να αλλαξουμε την ημερομηνια λεγοντας μου "δεν θα φας κ δεν θα πιεις τιποτα πριν ερθεις". Εκει ημασταν πλεον σχεδον σιγουροι οτι δεν θα την γλιτωναμε την κτ. Πηγαμε μετα απο 2 ωρες σε αλλο γιατρο ο οποιος το μωρο το ειδε μια χαρα, σε κανονικοτατη θεση, δεν ηταν τυλιγμενο στον ομφαλιο λωρο, τα κιλα του ηταν μια χαρα (οχι τοσο μεγαλο οσο μας το εβγαζε ο Πετροπουλος) κ γενικα μας εξηγησε πολυ περισσοτερα πραγματα. Να τονισω οτι δεν μου ειχε παρει ποτε πιεση, δεν εκανα ποτε καρδιοτακογραφημα, ειχα τεραστιο προβλημα με δυσκοιλιοτητα κ καθε φορα μου ελεγε "χαμομηλακι, χαμομηλακι", δεν εβρικσε κανενα λογο να συναντηθω με τη μαια κ να μου δωσει οδηγιες για τον τοκετο κ να'χω ορεξη να λεω!Επισης οσες εγκυους ειδα (σχετικα λιγες) στο ιατρειο του ολες ειχαν γεννησει με κτ. Τυχαιο δε νομιζω???

Να αναφερω επισης οτι τελικα φυσικα κ αλλαξα γιατρο, 2 μερες πριν γεννησω, κ γεννησα φυσιολογικοτατα κ πολυ γρηγορα, σε 3-4 ωριτσες μια υγιεστατη μπεμπουλα!!!

Ελπιζω να δημοσιευθει το μην μου γιατι καποια πραγματα πρεπει να λεγονται κ εμεις γυναικες με καποιο τροπο να προστατευομαστε απο τους ανηθικους γιατρους!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Καλησπερα και απο μενα!πριν 2 χρονια γεννησα ενα υγιεστατο αγορακι :P με γυναικολογο τον Πετροπουλο.σαν ανθρωπος ειναι πολυ αποτομος!τυχαινε καποιες φορες που τον ρωτουσα κατι να μου το πει δευτερη φορα και πως δε με δαγκωνε!ξεκινησαμε την εγκυμοσυνη λεγοντας μου οτι θα γεννουσα με κ.τ. λογω 2 ινομυωματων που ειχα και μια αποκολληση στους 2 μηνες!μια εβδομαδα πριν γεννησω μου ειπε οτι θα ξεκινησουμε με φ.τ και βλεπουμε!!οντως γεννησα με φ.τ.!ολα φυσικα τα χρωσταω στη μαια την κυρια Γιωτα!!!οταν ειχα παθει την αποκολληση ημουν και επαρχια με καθοδηγησε σωστα απο το τηλεφωνο και δε με αγχωσε καθολου!τον αλλαξα ομως γιατι στην πρωτη εξεταση μετα τον τοκετο που ειχα παει συζητησαμε το θεμα των ινομυωματων και με πολυ αποτομο και ασχημο τροπο πηγε να με πεισει οτι επρεπε να μπω για επεμβαση "χθες" και ηθελε και 1200!!!40 μερες μετα τον τοκετο που τα ειχε παρει ηθελε και αλλα!!!πηγαινωντας σε αλλον γιατρο να παρω μια δευτερη γνωμη...εχουν περασει 2 χρονια και δεν εχει χρειαστει να κανω τιποτα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 χρόνια μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...