Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ Ή ΙΑΣΩ?? ΔΗΜΟΣΙΟ Η ΙΔΙΩΤΙΚΟ??


myrto77

Recommended Posts

Έχω υπόψη μου 2 γιατρούς ο ένας είναι στο ΙΑΣΩ και ο άλλος είναι στο ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ και πραγματικά δεν ξέρω ποιον να ακολουθήσω.Σημειωτέον και οι 2 γιατροί είναι πολύ καλοί.Ο γιατρός του ΙΑΣΩ τα παίρνει πιο χοντρα και εξίσου και το νοσοκομείο (της νύφης μου με καισαρική και θερμοκοιτίδα της πήραν 7.000ευρω) για 4 μέρες παραμονής της εκεί και μια εβδομάδα για το μωρό.Επισης ο συγκεκριμένος γιατρός δεν έχει υπέρηχο στο ιατρείο του οπότε ο,τι κάνεις το κανεις στο ΙΑΣΩ. Το απόλυτα θετικό είναι πως όντας συντοπίτης και διευθυντής του ΙΚΑ δεν έχεις θέμα με άδειες και φαρμακα κλπ. Από την άλλη ο γιατρός του Αλεξάνδρας θεωρείται κορυφή όλες τις εξετάσεις τις κάνεις στο ιατρείο του και σίγουρα σου κοστίζει νοσοκομείο και γιατρός πολύ λιγότερα σχεδόν τα μισά. Έχω ακούσει και για μια καλή πτέρυγα πια στο Αλεξάνδρας και γενικα εχω ακούσει καλά λόγια γενικά για τα δημόσια νοσοκομεία. Εγω εχω θέμα με τον ύπνο και θα ήθελα να είμαι μόνη μου άντε και με μια άλλη κοπέλα μαζί μου δεν θα είχα θέμα αλλά σε 5κλινα κλπ εχω σοβαρό πρόβλημα. Πραγματικά δεν ξέρω τι να αποφασίσω και αν κάποια κοπέλα ξέρει περισσοτερα για τα δημόσια νοσοκομεία ή συγκεκριμένα για το ΑΛεξάνδρας θα ήθελα να με βοηθήσει. ΑΛήθεια μπορείς να πάρεις απειλούμενης εγκυμοσυνης απο τους γιατρό του δημοσίου εαν δεν μπορείς να πας στην δουλεία σου όπως εγώ? Λένε επίσης πως για να κλείσεις για αυχενική διαφάνεια και β' επιπέδου κάνεις το σταυρό σου λόγω πολυπληθυσμού.Έχω ακούσει πως χρειάζομαι και μαία δική μου, σε αυτήν την περίπτωση τι γίνεται?γενικά μπορείτε κάπως να με διαφωτίσετε γύρω απο αυτα τα θέματα και να συγκρινετε και σεις απο δικες σας εμπειρίες. Θα είμαι ευγνώμων αν τις μοιραστείτε μαζί μου.:-)

NhLbp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έχω υπόψη μου 2 γιατρούς ο ένας είναι στο ΙΑΣΩ και ο άλλος είναι στο ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ και πραγματικά δεν ξέρω ποιον να ακολουθήσω.Σημειωτέον και οι 2 γιατροί είναι πολύ καλοί.Ο γιατρός του ΙΑΣΩ τα παίρνει πιο χοντρα και εξίσου και το νοσοκομείο (της νύφης μου με καισαρική και θερμοκοιτίδα της πήραν 7.000ευρω) για 4 μέρες παραμονής της εκεί και μια εβδομάδα για το μωρό.Επισης ο συγκεκριμένος γιατρός δεν έχει υπέρηχο στο ιατρείο του οπότε ο,τι κάνεις το κανεις στο ΙΑΣΩ. Το απόλυτα θετικό είναι πως όντας συντοπίτης και διευθυντής του ΙΚΑ δεν έχεις θέμα με άδειες και φαρμακα κλπ. Από την άλλη ο γιατρός του Αλεξάνδρας θεωρείται κορυφή όλες τις εξετάσεις τις κάνεις στο ιατρείο του και σίγουρα σου κοστίζει νοσοκομείο και γιατρός πολύ λιγότερα σχεδόν τα μισά. Έχω ακούσει και για μια καλή πτέρυγα πια στο Αλεξάνδρας και γενικα εχω ακούσει καλά λόγια γενικά για τα δημόσια νοσοκομεία. Εγω εχω θέμα με τον ύπνο και θα ήθελα να είμαι μόνη μου άντε και με μια άλλη κοπέλα μαζί μου δεν θα είχα θέμα αλλά σε 5κλινα κλπ εχω σοβαρό πρόβλημα. Πραγματικά δεν ξέρω τι να αποφασίσω και αν κάποια κοπέλα ξέρει περισσοτερα για τα δημόσια νοσοκομεία ή συγκεκριμένα για το ΑΛεξάνδρας θα ήθελα να με βοηθήσει. ΑΛήθεια μπορείς να πάρεις απειλούμενης εγκυμοσυνης απο τους γιατρό του δημοσίου εαν δεν μπορείς να πας στην δουλεία σου όπως εγώ? Λένε επίσης πως για να κλείσεις για αυχενική διαφάνεια και β' επιπέδου κάνεις το σταυρό σου λόγω πολυπληθυσμού.Έχω ακούσει πως χρειάζομαι και μαία δική μου, σε αυτήν την περίπτωση τι γίνεται?γενικά μπορείτε κάπως να με διαφωτίσετε γύρω απο αυτα τα θέματα και να συγκρινετε και σεις απο δικες σας εμπειρίες. Θα είμαι ευγνώμων αν τις μοιραστείτε μαζί μου.:-)

 

Καλησπέρα !!

 

Λοιπόν εγω θα γεννήσω στο Αλεξάνδρας και μπορώ να σου πω μεχρι τωρα πως ειναι τα πραγματα.

 

- Ο γιατρός τπυ δημοσίου απαγορευεται να εχει ιατρείο. και αφου λες οτι κανει εκει όλες τις εξετασεις , πιστευω οτι θα χρεωνει κανονικά.

Το σωστό είναι να σε βλέπει στο Αλεξανδρας ή σε απογευματινό ραντεβού στα εξωτερικά ιατρεία του νοσοκομείου

- Η αυχενική στοιχίζει 73 ευρώ και η β επιπέδου 35. Και δεν κανεις καθόλου τον σταυρό σου , γιατί αντε να έχει 5-6 ραντεβού.Αλλά , ναι θέλει να κλεισεις λιγο νωρίτερα

Εγω δεν περίμενα σχεδόν καθόλου ουτε στην αυχενικη , ουτε την β επιπεδου. μαλιστα στην 2η , επειδή ο μπέμπης δεν γυριζε , μπήκα κ βγήκα 3 φορες στον υπέρηχο , χωρίς να μου πει κανείς να παω σπιτι μου.Αν δεν γυριζε θα πηγαινα την επομενη , χωρις φυσικα να πληρωσω

-Η πτέρυγα που αναφέρεις , είναι η πτερυγα ΚΟΝΣΟΛΑ , αλλά δεν γνωρίζω αν εχει μονόκλινα

 

Παντως γενικά σε δημόσιο , όπως είπες σου στοιχίζει τα μισά , ίσως κ λιγότερα

Απο κει κ περα , είναι δική σου η απόφαση

 

Καλή εγκυμοσύνη σου εύχομαι , με υγιές μωράκι !!!!!

 

** Σε ποιά εβδομάδα είσαι ?

2b590bac1c.png
Link to comment
Share on other sites

Στο Αλεξανδρας υπαρχει καινουργια πτερυγα που δεν υπολειπεται σε τιποτα απο τα ιδιωτικα και εγκαινιαστηκε οταν γεννησα εγω πριν 21 μηνες. Δικλινα υπαρχουν αρκετα και ειναι θεμα γιατρου και συγκυριων να τα πετυχεις. Εγω τις μεγαλες εξετασεις τις εκανα ολες εξω και στο ιατρειο πηγαινα καθε μηνα στο ιδιωτικο που ειχε ο γιατρος μου. Ειναι πανεπιστημιακος και μπορουσε να εχει. Στο Αλεξανδρας ομως νοσηλευομουν καθολη την διαρκεια της εγκυμοσυνης που εμπαινα καθε μηνα λογω προβληματων. Παντα ημουν σε δικλινο εκτος απο μια φορα.

 

Ο δικος μου ειναι και στο Αλεξανδρας και στο Ιασω αν σε ενδιαφερει πες μου να σου πω το ονομα.

Link to comment
Share on other sites

Στο Αλεξανδρας υπαρχει καινουργια πτερυγα που δεν υπολειπεται σε τιποτα απο τα ιδιωτικα και εγκαινιαστηκε οταν γεννησα εγω πριν 21 μηνες. Δικλινα υπαρχουν αρκετα και ειναι θεμα γιατρου και συγκυριων να τα πετυχεις. Εγω τις μεγαλες εξετασεις τις εκανα ολες εξω και στο ιατρειο πηγαινα καθε μηνα στο ιδιωτικο που ειχε ο γιατρος μου. Ειναι πανεπιστημιακος και μπορουσε να εχει. Στο Αλεξανδρας ομως νοσηλευομουν καθολη την διαρκεια της εγκυμοσυνης που εμπαινα καθε μηνα λογω προβληματων. Παντα ημουν σε δικλινο εκτος απο μια φορα.

 

Ο δικος μου ειναι και στο Αλεξανδρας και στο Ιασω αν σε ενδιαφερει πες μου να σου πω το ονομα.

 

αφού το λες οτι αν ειναι πανεπιστημιακοί , μπορούν να εχουν ιατρειο ετσι θα είναι. Εγω εχω κανει όλες τις εξετάσεις στο Αλεξανδρας. Και όντως η καινούρια πτέρυγα ειναι πολύ καλή

2b590bac1c.png
Link to comment
Share on other sites

ΑΛήθεια μπορείς να πάρεις απειλούμενης εγκυμοσυνης απο τους γιατρό του δημοσίου εαν δεν μπορείς να πας στην δουλεία σου όπως εγώ? Λένε επίσης πως για να κλείσεις για αυχενική διαφάνεια και β' επιπέδου κάνεις το σταυρό σου λόγω πολυπληθυσμού.

 

Εμενα μου εγραφε η γιατρος μου στο ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ το χαρτι και πηγαινα στο ΙΚΑ και επαιρνα τις αδειες. Οσο για τα υπερηχογραφηματα, απλα πρεπει να τα κλεινεις εγκαιρως. Γενικα ομως θα σου κοστισει ελαχιστα ο τοκετος εκει. Η γιατρος μου με παρακολουθουσε μια φορα το μηνα στα μαιευτικα ιατρεια, πληρωνα 3 ευρω και αυτο ηταν ολο!

 

Η πτερυγα Κονσολα δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο τα ιδιωτικα μαιευτηρια. Ειναι ολοκαινουργια, με ολες τις ανεσεις. Τα δικλινα ειναι μικρα. Εγω ημουν σε τρικλινο και ηταν πολυ ευρυχωρο.

 

Σου εστειλα και π.μ.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω υπόψη μου 2 γιατρούς ο ένας είναι στο ΙΑΣΩ και ο άλλος είναι στο ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ και πραγματικά δεν ξέρω ποιον να ακολουθήσω.Σημειωτέον και οι 2 γιατροί είναι πολύ καλοί.Ο γιατρός του ΙΑΣΩ τα παίρνει πιο χοντρα και εξίσου και το νοσοκομείο (της νύφης μου με καισαρική και θερμοκοιτίδα της πήραν 7.000ευρω) για 4 μέρες παραμονής της εκεί και μια εβδομάδα για το μωρό.Επισης ο συγκεκριμένος γιατρός δεν έχει υπέρηχο στο ιατρείο του οπότε ο,τι κάνεις το κανεις στο ΙΑΣΩ. Το απόλυτα θετικό είναι πως όντας συντοπίτης και διευθυντής του ΙΚΑ δεν έχεις θέμα με άδειες και φαρμακα κλπ. Από την άλλη ο γιατρός του Αλεξάνδρας θεωρείται κορυφή όλες τις εξετάσεις τις κάνεις στο ιατρείο του και σίγουρα σου κοστίζει νοσοκομείο και γιατρός πολύ λιγότερα σχεδόν τα μισά. Έχω ακούσει και για μια καλή πτέρυγα πια στο Αλεξάνδρας και γενικα εχω ακούσει καλά λόγια γενικά για τα δημόσια νοσοκομεία. Εγω εχω θέμα με τον ύπνο και θα ήθελα να είμαι μόνη μου άντε και με μια άλλη κοπέλα μαζί μου δεν θα είχα θέμα αλλά σε 5κλινα κλπ εχω σοβαρό πρόβλημα. Πραγματικά δεν ξέρω τι να αποφασίσω και αν κάποια κοπέλα ξέρει περισσοτερα για τα δημόσια νοσοκομεία ή συγκεκριμένα για το ΑΛεξάνδρας θα ήθελα να με βοηθήσει. ΑΛήθεια μπορείς να πάρεις απειλούμενης εγκυμοσυνης απο τους γιατρό του δημοσίου εαν δεν μπορείς να πας στην δουλεία σου όπως εγώ? Λένε επίσης πως για να κλείσεις για αυχενική διαφάνεια και β' επιπέδου κάνεις το σταυρό σου λόγω πολυπληθυσμού.Έχω ακούσει πως χρειάζομαι και μαία δική μου, σε αυτήν την περίπτωση τι γίνεται?γενικά μπορείτε κάπως να με διαφωτίσετε γύρω απο αυτα τα θέματα και να συγκρινετε και σεις απο δικες σας εμπειρίες. Θα είμαι ευγνώμων αν τις μοιραστείτε μαζί μου.:-)

 

Γέννησα στο Αλεξάνδρας πριν ενα μήνα περίπου...τι ακριβώς θέλεις να μάθεις? εγω εμεινα στη νεα πτερυγα κονσολα...και ηταν πολυ καλυτερη απο κατι δωματια του Ιασω..για την τιμη δεν το συζηταμε..παρα πολυ λίγα σε σχεση με τα ιδιωτικα! οι μαιες πολυ εξυπηρετικες και ευγενικες, και το καλυτερο οτι τηρουν πολύ αυστηρα το επισκεπτηριο...εχει και τηλεορασεις plasma στη κονσολα..

Link to comment
Share on other sites

melitini πολύ χαίρομαι που έχεις τόσο πρόσφατη εμπειρία από το Αλεξάνδρας!!!

Έχω κάποιες ερωτήσεις να σου κάνω, μόλις μπήκα στον έβδομο μήνα και αρχίζω να αναρωτιέμαι....

πώς κλείνεις το δωμάτιο στην κόνσολα? είναι και θέμα τύχης το εάν θα έχει κενά δωμάτια την περίοδο που γεννάς φαντάζομαι....

είχες μαία? προτείνεις κάποια από το νοσοκομείο? σε λίγο θα ξεκινήσω τα μαθήματα ψυχοπροφυλακτικής και θέλω να βρω μαία, αφού απαγορεύεται να είναι κ ο σύζυγος μαζί στον τοκετό.

έχεις κάτι να προτείνεις προς αποφυγή ή το αντίθετο????

Να σου ζήσει το bebe σου και να το χαίρεσαι!!!!

Link to comment
Share on other sites

πώς κλείνεις το δωμάτιο στην κόνσολα? είναι και θέμα τύχης το εάν θα έχει κενά δωμάτια την περίοδο που γεννάς φαντάζομαι....

είχες μαία? προτείνεις κάποια από το νοσοκομείο? σε λίγο θα ξεκινήσω τα μαθήματα ψυχοπροφυλακτικής και θέλω να βρω μαία, αφού απαγορεύεται να είναι κ ο σύζυγος μαζί στον τοκετό.

 

 

Σαφως ειναι και θεμα τυχης, αλλα εγω ειμαι σιγουρη οτι η μαια μου κανονισε να ειμαι στην Κονσολα, γιατι ειναι προϊσταμενη. Ειναι η κα Πέρμα και με βοηθησε παρα πολυ. Μου τη συστησαν απο το ΕΥΤΟΚΙΑ.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που γέννησα στο ΙΑΣΩ και τα'σκασα χοντρά, σου λέω ότι δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη και αν ήμουν στη θέση σου, θα πήγαινα σε δημόσιο νοσοκομείο...

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλησπέρα θα ήθελα να ρώτησω αν ξέρει καμία τον δημητρακάκη είναι στο αλεξάνδρας, ειμαι στο 2 μήνα (2ο παιδάκι), το πρωτο το γεννησα στο ΙΑΣΩ οπου αισθανομουν μονο σαν ΑΤΜ! Με εχει πιασει μια ασφαλεια γιατι ξέρω οτι ο γιατρός αυτός ασχολειται κυριως με μαστολογία, αν έχει καποια κόπελα εμπειρια με τον συγκεκριμενο γιατρό θα με βοηθήσει πολυ, ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κι απο μενα. Γεννησα στο Αλεξανδρας πριν απο 9 μηνες. Ο γιατρός μου ήταν και στο ΙΑΣΩ αλλα επελεξα το Αλεξανδρας γιατι πιστευω οτι σε περιπτωση σοβαρου περιστατικου είναι πολυ πιο εμπειροι και προετοιμασμενοι να το αντιμετωπισουν.

Εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενη απο το νοσοκομειο, παρολο που ειναι δημοσιο δεν εχει να ζηλεψει σε τιποτα τα ιδιωτικα. Ολοι οι γιατροι, αλλα και το προσωπικο ηταν παρα πολυ ευγενικοι και εξυπηρετικοι και με το που τους φωναζες στο δωματιο έτρεχαν.

Ο γιατρος μου καταπληκτικός, η μαια -την οποία μου συστησε ο γιατρος μου- πάρα πολυ καλη και αυτη κανονισε να μπω και στο καλυτερο δωματιο της καινουριας πτερυγας (ηταν δικλινο και τεραστιο)! μονοκλινα υπαρχουν αλλα ειναι πολυ λιγα και συνηθως τα κρατανε για περιπτωσεις που χρειαζονται απομονωση.

 

Στο δωματιο εχεις μαζι σου το μωρο, αλλα το προσωπικο σε βοηθαει σε οτι χρειαστεις, στο θηλασμο, στο να κανεις μπανιο το μωρο στα παντα.

αν θελετε να μαθετε κατι παραπανω, μπορειτε να με ρωτησετε οτι θελετε.

Εγω παντως, ειχα τοσο καλη εμπειρια που καθε φορα που περναμε απ εξω με τον αντρα μου μας πιανει μια νοσταλγια. Και φυσικα, οταν ερθει η ωρα για δευτερο παιδακι, μονο εκει θα παω. Και μονο με αυτον τον γιατρο.

 

καλη λευτερια σε ολες τις κοπελες που ειναι να γεννησετε! ειναι ανεπαναληπτη εμπειρια!

Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να σας πω οτι ο γιατρος μου εχει ιατρειο, και εκει εκανα ολους τους υπερηχους εκτος απο τους δυο μεγαλους που τους εκανα σε ενα κεντρο πολυ κοντα στο Αλεξανδρας που με εστειλε. Και η πληρωμη του για τον τοκετο δεν ηταν εξωφρενικη και δεν ηταν αναλογη του δωματιου οπως γινεται στα ιδιωτικα!

Link to comment
Share on other sites

και εγω στο Αλεξανδρας γεννησα κ ειμαι πολυ ευχαριστημενη ο γιατρος ηταν ο Δασκαλακης πολυ καλος.....μπηκα στην κονσολα εγω τους το ζητησα κ μου ειπαν την ωρα που γεννησα αν θελω να μπω εκει θα αδιασει δωματιο στις 13.00 το μεσημερι κ ηταν 10 το πρωι κ απλα καθησα εξω απο τα χειρουργια μεχρι στις 13.00.

ειμαι ξανα εγκυος κ ουτε που σκεφτηκα να αλλαξω γιατρο η νοσοκομειο.

κ σε αλλη πτερυγα να με βαλουν τρεις μερες ειναι οχι ενας μηνας.

απο μαια ηθελα την Περμα αλλα ηταν σε αδεια κ μου συστησε η Περμα μια αλλη καλη ηταν δεν μπορω να πω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

melitini πολύ χαίρομαι που έχεις τόσο πρόσφατη εμπειρία από το Αλεξάνδρας!!!

Έχω κάποιες ερωτήσεις να σου κάνω, μόλις μπήκα στον έβδομο μήνα και αρχίζω να αναρωτιέμαι....

πώς κλείνεις το δωμάτιο στην κόνσολα? είναι και θέμα τύχης το εάν θα έχει κενά δωμάτια την περίοδο που γεννάς φαντάζομαι....

είχες μαία? προτείνεις κάποια από το νοσοκομείο? σε λίγο θα ξεκινήσω τα μαθήματα ψυχοπροφυλακτικής και θέλω να βρω μαία, αφού απαγορεύεται να είναι κ ο σύζυγος μαζί στον τοκετό.

έχεις κάτι να προτείνεις προς αποφυγή ή το αντίθετο????

Να σου ζήσει το bebe σου και να το χαίρεσαι!!!!

 

Καλημέρα :-) κοίτα εγώ ημουν λίγο ατυχη απο θέμα γιατρού επειδή οταν συζητήσαμε για το θέμα της μαίας είχε πει οτι έχει δική της την οποία όσο περίμενα να γεννήσω δεν την είδα ποτέ! :-) οποτε πανω στο θεμα της μαιας δεν εχω ιδεα ασε που μετα απο 35 ωρες περιπου καταληξαμε στην καισαρική! Ομως για το δωμάτιο εμένα με ρωτήσανε οταν σημειώνανε ξανα ολα τα στοιχεία μου πριν μου κανουν τεχνητους πονους..επελεξα δικλινο και αφου υπήρχε στην κονσολα με πηγαν εκει ειναι πολυ ωραια πτέρυγα και συνολικα στοίχισε το νοσοκομειο 540 ευρω σε δίκλινο! Ξερω ομως οτι υπαρχει κι αλλη πτερυγα με δίκλινα αλλα δεν την εχω δει! πετσαλη νομιζω λεγεται! Ολες οι κοπελες ηταν προθυμες να βοηθησουν για τον θηλασμο και οταν τις φωναζα δεν αργουσαν να ερθουν εκτος απο το Σ/Κ ελπιζω να μην σου τυχει γιατι το βραδυ χρειαστηκαμε κατι εγω και η κοπελα που ηταν διπλα μου και εκανε να ερθει 2 ωρες καποια νοσοκομα επειδη ηταν μονη της σε ολο τον οροφο! Ξερεις τι πρεπει να εχεις μαζι σου για σενα και το μωρο? αν οχι πες μου να στα γραψω...παντως εμεινα αρκετα ευχαριστημενη ειδικά απο τον αναισθησιολογο ο οποιος μου φερθηκε καλυτερα και απο την γιατρο που είχα! Θα εχεις και το μωρακι σου συνεχεια μαζι! Η αδελφη μου παντως που γεννησε στο ιασω πριν 2χρ. οταν ηρθε και με ειδε ξετρελαθηκε και μου ειπε οτι το δωματιο που ημουν ηταν πολυ καλυτερο απο το δικό της!

Link to comment
Share on other sites

και εγω στο Αλεξανδρας γεννησα κ ειμαι πολυ ευχαριστημενη ο γιατρος ηταν ο Δασκαλακης πολυ καλος.....μπηκα στην κονσολα εγω τους το ζητησα κ μου ειπαν την ωρα που γεννησα αν θελω να μπω εκει θα αδιασει δωματιο στις 13.00 το μεσημερι κ ηταν 10 το πρωι κ απλα καθησα εξω απο τα χειρουργια μεχρι στις 13.00.

ειμαι ξανα εγκυος κ ουτε που σκεφτηκα να αλλαξω γιατρο η νοσοκομειο.

κ σε αλλη πτερυγα να με βαλουν τρεις μερες ειναι οχι ενας μηνας.

απο μαια ηθελα την Περμα αλλα ηταν σε αδεια κ μου συστησε η Περμα μια αλλη καλη ηταν δεν μπορω να πω!!!!!

 

Είσαι πολύ τυχερή που έχεις τον Δασκαλάκη! Όσες έχουν γεννήσει μαζί του μου έχουν πει τα καλύτερα! Λάθος μου που δεν τον επέλεξα αλλα όταν το σκέφτηκα ήταν ήδη πολύ αργά :-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ξερω ομως οτι υπαρχει κι αλλη πτερυγα με δίκλινα αλλα δεν την εχω δει! πετσαλη νομιζω λεγεται!

 

Εχω νοσηλευθει 4 φορες στο ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ (2 περιδεσεις τραχηλου, 2 τοκετοι). Περασα και απο τα δικλινα της Πετσαλη. Φυσικα η Κονσολα δεν εχει συγκριση, γιατι ειναι ολοκαινουργια πτερυγα.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και εγω τον Δασκαλακη ειχα.Αν ξαναεκανα παιδι παλι εκει θα πηγαινα με κλειστα ματια.

 

Το θυμάμαι οτι εχεις τον Δασκαλάκη απο αλλο θεμα αφου εσυ ειχες και κύηση υψηλου κυνδίνου και εμεινες ευχαριστημένη!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...