Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ειμαι υπερβολικη;


Stellakapa

Recommended Posts

Καλησπέρα σας, θα θέλα τη γνώμη σας γιατι δε ξερω αν ειμαι υπερβολικη. Γενικα περάσαμε ενα δυσκολο πρώτο χρονο οπως εχω ξαναπεί , που ενω ηρθε το μωρακι μας, μεσολάβησαν κάποια αγχώδη γεγονότα οπως η κλοπή του αμαξιου μας, η απόλυση του συζύγου μου απο το δημοσιο , η αλλαγη σπιτιού! Και μετα το πρώτο χρονο ηρεμησαμε και μεταξύ μας με το σύζυγο. Γενικώς απο τοτε που γέννησα, επειδη ειχαμε παντα πιο σοβαρά προβλήματα , δε μπορούσα να ασχοληθω με τα απλα. Τωρα ομως νιωθω κουραση. Ο σύζυγος μου εχει παει σε νεα δουλειά , βεβαια καθε λιγο και λιγακι μας λένε οτι θα γυρίσει παλι στο δημοσιο που και αυτο ειναι ψυχοφθόρο, και απο τη νεα δουλειά έρχεται 9. Εγω ξύπναω σα παλαβη να παω το παιδι στη μαμα του αντρα μου. Να μου τη πουν αν το παω νωρις , η αν δεν εχει φαει γάλα, μετα μου τη λένε και οι πελατες στο γραφειο. Στο μεταξύ κανω 2 χρονια δίαιτα απο οταν γέννησα ουσιαστικά και εχω χάσει 60 κιλα. Αλλα τωρα κουραστηκα!!! Δεν μπορω αλλο να τρωω λαχανικά , να κανω δυο φαγητά, να φευγω σα τρελη το πρωι και να τα ακούω. Να μαζεύω το σπιτι και ο αντρας μου να μου λεει: δε μου αρέσει το φαγητο και οι κάλτσες μου στο συρτάρι δεν ειναι σετ με το σχέδιο απο πανω. Μηπως φταίω εγω που δε κανω τπτ για μενα; Να βγω πχ με μια φιλη μου; Απο την αλλη νιωθω οτι και ο αντρας μου δεν δείχνει να τον απασχολεί , με βλέπει ενα τέταρτο το βραδυ για φαγητο και μετα τη κυριακη που θα βγούμε. Ασε που αν μου πει θα βγω μονος μου με πιάνουν τα κλάματα. Ειμαι υπερβολικη;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σας, θα θέλα τη γνώμη σας γιατι δε ξερω αν ειμαι υπερβολικη. Γενικα περάσαμε ενα δυσκολο πρώτο χρονο οπως εχω ξαναπεί , που ενω ηρθε το μωρακι μας, μεσολάβησαν κάποια αγχώδη γεγονότα οπως η κλοπή του αμαξιου μας, η απόλυση του συζύγου μου απο το δημοσιο , η αλλαγη σπιτιού! Και μετα το πρώτο χρονο ηρεμησαμε και μεταξύ μας με το σύζυγο. Γενικώς απο τοτε που γέννησα, επειδη ειχαμε παντα πιο σοβαρά προβλήματα , δε μπορούσα να ασχοληθω με τα απλα. Τωρα ομως νιωθω κουραση. Ο σύζυγος μου εχει παει σε νεα δουλειά , βεβαια καθε λιγο και λιγακι μας λένε οτι θα γυρίσει παλι στο δημοσιο που και αυτο ειναι ψυχοφθόρο, και απο τη νεα δουλειά έρχεται 9. Εγω ξύπναω σα παλαβη να παω το παιδι στη μαμα του αντρα μου. Να μου τη πουν αν το παω νωρις , η αν δεν εχει φαει γάλα, μετα μου τη λένε και οι πελατες στο γραφειο. Στο μεταξύ κανω 2 χρονια δίαιτα απο οταν γέννησα ουσιαστικά και εχω χάσει 60 κιλα. Αλλα τωρα κουραστηκα!!! Δεν μπορω αλλο να τρωω λαχανικά , να κανω δυο φαγητά, να φευγω σα τρελη το πρωι και να τα ακούω. Να μαζεύω το σπιτι και ο αντρας μου να μου λεει: δε μου αρέσει το φαγητο και οι κάλτσες μου στο συρτάρι δεν ειναι σετ με το σχέδιο απο πανω. Μηπως φταίω εγω που δε κανω τπτ για μενα; Να βγω πχ με μια φιλη μου; Απο την αλλη νιωθω οτι και ο αντρας μου δεν δείχνει να τον απασχολεί , με βλέπει ενα τέταρτο το βραδυ για φαγητο και μετα τη κυριακη που θα βγούμε. Ασε που αν μου πει θα βγω μονος μου με πιάνουν τα κλάματα. Ειμαι υπερβολικη;;

 

Δυστυχως Στελλα μου οι ρολοι της γυναικας πλεον ειναι πολλοι! Τα κανουμε ολα αλλα δεν μπορουμε να τα κανουμε και τελεια! Ας κανει για μια μονο μερα ο αντρας σου αυτα που κανεις εσυ....σιγουρα θα σηκωσει τα χερια ψηλα! Και ναι να βγεις κι εσυ με τις φιλες σου και ν'αφησεις το παιδι με τον πατερα του. Εχει κι αυτος υποχρεωση κι ευθυνη απεναντι του. Και για το σπιτι αν σε παιρνει οικονομικα να ερχεται μια στο τοσο μια κοπελα να σε βοηθαει με τις δουλειες.Δυστυχως μονο 2 χερια και 2 ποδια μας εδωσε ο Θεος!!! Τι να προλαβουμε να κανουμε μ'αυτα;;;(εκτος κι αν μεγαλωσει τη μερα)

Link to comment
Share on other sites

Τωρα μας παιρνει οικονομικά για κοπελα. Ομως οταν το συζήτησα με τους γονείς μου και τους γονείς του αντρα μου. Μου παν : θα ερχομαι εγω. Αλλα ποτε δεν ήρθαν και οτι αντε καλε θελω και εγω κοπελα που εχω και καθημερινή τη πεθερα να μου το κρατάει . Τι να πουν οι άλλες μανούλες που δεν εχουν κανενα. Επισης σκεφτηκα να τη παιρνω κρυφά και να παιρνω το μικρο να βγαίνουμε για περπατημα. Σημερα καθάριζα 7 με 2 και αυτο που άκουσα ηταν : οτι τα ρούχα που σιδέρωσα δε μυρίζουν μαλακτικο. Και δε λεω δε μυρίζουν αλλα τι να κανω;τωρα για το αλλο θεμα εχω κανει και εγω λαθος. Επειδη ειχε αυτές τις δυσκολίες ο σύζυγος τον απάλλαξα απο ολα. Οταν χρειάστηκε να παω γυμναστήριο γιατι κόλλησα με τα κιλα , γράφτηκα 10:30 με 12 το βραδυ τέταρτη. Ακομα παω αλλα μολις γυρίζω τις τέταρτες ο αντρας μου κάθετε αγκαλια με το μικρο και βλέπουν ταινίες. Οχι παιδικές! Και παλι παω με τη ψυχή στο στομά. Εν το μεταξύ ο μικρός κανονικα κοιμαται 9 μονος του! Χωρις αγκαλιές και τέτοια. Απορώ πως το καταφέρνει και δε το κοιμίζει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπορώ να σκεφτώ τρεις πιθανές απαντήσεις:

 

- Τα καινούρια μαλακτικά δεν μυρίζουν, αποδείχτηκε ότι η μυρωδιά προκαλεί αλλεργίες στα μωρά.

 

- Μήπως να έστελνες τα ρούχα σου στη μαμά σου να στα πλένει ώστε να στα φτιάχνει όπως ακριβώς θέλεις;

 

- Από εδώ και στο εξής αναλαμβάνεις το πλύσιμο και το σιδέρωμα :cool:

Link to comment
Share on other sites

Εγω διάλεξα το 4! Δηλαδη βγήκα στο μπαλκόνι και εκλαιγα μεχρι να ηρεμησω και να μου περασει. Χωρις να το καταλάβει κανεις εννοειται! Για αυτο λεω μηπως απλα τα χω παίξει;

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να σκεφτώ τρεις πιθανές απαντήσεις:

 

- Τα καινούρια μαλακτικά δεν μυρίζουν, αποδείχτηκε ότι η μυρωδιά προκαλεί αλλεργίες στα μωρά.

 

- Μήπως να έστελνες τα ρούχα σου στη μαμά σου να στα πλένει ώστε να στα φτιάχνει όπως ακριβώς θέλεις;

 

- Από εδώ και στο εξής αναλαμβάνεις το πλύσιμο και το σιδέρωμα :cool:

 

Τα 2 τελευταια σουπερ δραστικες λυσεις!!!😃😃😃😃😁😁😁😁😁Ααα!! Και κατι ακομα:επειδη εσυ φανταζομαι δε μαγειρευεις τοσο καλα οσο η μαμα του να πηγαινει εκει να τρωει τα μεσημερια να σε βγαλει κι απο το αγχος του μαγειρεματος!!😉

Link to comment
Share on other sites

Εγω διάλεξα το 4! Δηλαδη βγήκα στο μπαλκόνι και εκλαιγα μεχρι να ηρεμησω και να μου περασει. Χωρις να το καταλάβει κανεις εννοειται! Για αυτο λεω μηπως απλα τα χω παίξει;

 

Εεε,μ'αυτα που ακους λογικο να τα παιξεις! Αλλα μη τους κανεις τη χαρη και κλαις για παρτη τους. Δε νομιζω οτι αξιζει γι αυτες τις γελοιοτητες..

Link to comment
Share on other sites

Οχι δε μαγειρεύω! :-) αλλα σκεφτομαι εγω τα κανω λαθος και κλαίγομαι κιολας η πρεπει λιγο να γίνω πιο δυνατή; Μηπως οντως άλλες μαμάδες τα κάνουν ολα καλυτερα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω διάλεξα το 4! Δηλαδη βγήκα στο μπαλκόνι και εκλαιγα μεχρι να ηρεμησω και να μου περασει. Χωρις να το καταλάβει κανεις εννοειται! Για αυτο λεω μηπως απλα τα χω παίξει;

 

To 4 που διαλεξες ειναι λαθος !! Εκτος και αν σε εβλεπε και καταλαβαινε λιγο τι γινεται μεσα σου:rolleyes:

 

Αλλιως...για μενα η πιο σωστη λυση ειναι το 3! Με λιγα λογια, οχι, για μενα δεν εισαι υπερβολικη...δικαιως στενοχωριεσαι με τη σταση του συζυγου...παρολα αυτα ειναι στοχερι σου να τον τοποθετησεις "στη θεση του";)

Link to comment
Share on other sites

Οχι δε μαγειρεύω! :-) αλλα σκεφτομαι εγω τα κανω λαθος και κλαίγομαι κιολας η πρεπει λιγο να γίνω πιο δυνατή; Μηπως οντως άλλες μαμάδες τα κάνουν ολα καλυτερα;

 

Σιγουρα υπαρχουν αλλες που τα κανουν καλυτερα , οπως επισης υπαρχουν και αλλες που τα κανουν χειροτερα...δεν ειναι ομως αυτο το θεμα ...ειναι παραλογο να σου λεει ο αντρας σου απο την πολυθρονα του οτι τα ρουχα δε μυριζουν μαλακτικο:evil::evil::evil::evil:

Επισης, δε σημαινει πως δεν εισαι δυνατη οταν κλαις...οταν κλαιμε σημαινει οτι ειμαστε ευαισθητοι, μπορει ταυτοχρονα ομως να ειμαστε και σουπερ δυνατοι;)

Link to comment
Share on other sites

Οχι δε μαγειρεύω! :-) αλλα σκεφτομαι εγω τα κανω λαθος και κλαίγομαι κιολας η πρεπει λιγο να γίνω πιο δυνατή; Μηπως οντως άλλες μαμάδες τα κάνουν ολα καλυτερα;

 

Να γινεις πιο δυνατη! Δε νομιζω οτι κανεις στον κοσμο τα κανει ολα τελεια!! Αυτο που μπορεις αυτο και κανεις. Ο αντρας σου δεν σε ηξερε απο πριν; γιατι παντευτηκατε; εψαχνε οικιακη βοηθο; συγνωμη αν μιλαω λιγο σκληρα αλλα το κανω για να σε ταρακουνησω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι υπερβολική κοπέλα μου.. Πιεσμένη και κουρασμένη είσαι,από την υπερπροσπάθεια που καταβάλεις για όλα. Δουλειά, σπίτι, παιδί, κιλά..(60; χίλια μπράβο! Εγώ παλεύω με τρία εδώ και 6 μήνες κι αν δε φάω καλά με πιάνει εκνευρισμός!) Κι εκεί που είσαι οριακά και χρειάζεσαι κάποιον ν αναγνωρίσει όλο αυτό που κάνεις και να σου πει μια καλή κουβέντα, έρχεται η κριτική και σ αποτελειώνει. Σε καταλαβαίνω απόλυτα..

 

Το θέμα είναι τι μπορείς να κάνεις.. Εννοείται, να πάρεις κοπέλα εφόσον μπορείς, και δε νομίζω ότι θα έπρεπε να έχουν λόγο σ αυτό τρίτοι. Και σίγουρα το να βγεις μια στο τόσο με μια φίλη είναι πολύ ευεργετικό, προσπάθησε να βρεις λίγο χρόνο. Τώρα για το σύζυγο, απλά εξήγησέ του,ότι όταν όλα πέφτουν στις πλάτες του ενός απ τους δύο,είναι λογικό να μη γίνονται πάντα τέλεια. Αν θέλει τελειότητες, θα πρέπει να χρησιμοποιήσει τα δυο του χεράκια και να βοηθήσει.

 

Γενικά γίνε λίγο πιο αναίσθητη στα αρνητικά σχόλια και ασχολήσου λίγο περισσότερο με τον εαυτό σου, με πράγματα που σ ευχαριστούν στον ελεύθερο χρόνο που μπορεί να σου απομένει-λέμε τώρα. Μεγαλώνοντας το παιδί θα γίνονται όλα ευκολότερα..

Link to comment
Share on other sites

Βασικα άφησα παλλα θέματα μαλλον άλυτα και τωρα με εχει πάρει απο κατω . Η αληθεια ειναι οτι σκεφτομαι οτι σε λιγο θα χάσω και το ρόλο της γυναίκας, αν δεν τον εχω χάσει δηλαδη! Καθαρίζω, μαγειρεύω ολη μέρα και οταν δε καθαρίζω η δουλευω η παίζω με το μικρο. Και ειμαι χαρούμενη οκ! Αλλα δε θα πρεπε να ακούω κατι καλο; Η ενα ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η αλήθεια είναι ότι όταν τα παιδιά είναι μικρά, ο ρολος της γυναίκας μένει λίγο πίσω. Και πολλές φορές οι άντρες δεν καταλαβαίνουν τις ανάγκες μας, σκέφτονται αλλιώς, θεωρούν κάποια πράγματα αυτονόητα ενώ εμείς όχι. Αν ο δικός σου έχει και άγχος με τα επαγγελματικά του, πολύ δύσκολα θα σκεφτεί από μόνος του να σου πει ευχαριστώ για όσα κάνεις. Μπορείς να του μιλήσεις κάποια στιγμή ήρεμα για το πως νιώθεις,ή μπορείς να κάνεις εσύ το πρώτο βήμα για να έρθετε πιο κοντά. Να τον πλησιάσεις, να του πεις μια γλυκιά κουβέντα.. Το δεύτερο πάντα πιάνει με τους άντρες, ενώ το πρώτο πολλές φορές το θεωρούν γκρίνια. Εσύ τον ξέρεις καλύτερα τον δικό σου, σκέψου τι θα πιάσει περισσότερο..

Link to comment
Share on other sites

Εγω διάλεξα το 4! Δηλαδη βγήκα στο μπαλκόνι και εκλαιγα μεχρι να ηρεμησω και να μου περασει. Χωρις να το καταλάβει κανεις εννοειται! Για αυτο λεω μηπως απλα τα χω παίξει;

Γιατί να μην το καταλάβει κανείς; Για να μην στεναχωρηθεί ο άντρας σου που σε στεναχώρησε πρώτος;

 

Σίγουρα τα έχεις παίξει και δεν είναι περίεργο. Οποιαδήποτε από εμάς θα τα είχε παίξει στη θέση σου. Αλλά αν συνεχίσεις να κρύβεσαι από τον άντρα σου, δεν θα καταλάβει ποτέ ότι χρειάζεσαι υποστήριξη και βοήθεια. Συνεπώς σταμάτα να γίνεσαι χαλί να σε πατήσουν, καθάριζε λίγο λιγότερο και μίλα λίγο περισσότερο. Μόνο έτσι θα αλλάξουν τα πράγματα γιατί το πρόβλημα που έχεις είναι συστημικό - δεν αφορά μόνο εσένα αλλά όλη την οικογένεια - και δεν θα μπορέσεις να το λύσεις μόνη σου.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα άφησα παλλα θέματα μαλλον άλυτα και τωρα με εχει πάρει απο κατω . Η αληθεια ειναι οτι σκεφτομαι οτι σε λιγο θα χάσω και το ρόλο της γυναίκας, αν δεν τον εχω χάσει δηλαδη! Καθαρίζω, μαγειρεύω ολη μέρα και οταν δε καθαρίζω η δουλευω η παίζω με το μικρο. Και ειμαι χαρούμενη οκ! Αλλα δε θα πρεπε να ακούω κατι καλο; Η ενα ευχαριστω!

 

Μιλα του Stella μου, μην κρύβεσαι απο τον άντρα σου .. Τώρα το σχόλιο του για τα ρουχα μάλλον καταλαθος το ειπε, μην τον συμμερίζεσαι, αλλα αφού έχετε σχέση που δεν ειναι παρα πολύ ανοιχτή αυτος νομίζει ότι ολα ειναι καλα

Οι άντρες ειναι και στον κόσμο τους, αν δεν τους πεις τι κάνουν λαθος δεν το καταλαβαίνουν μόνοι τους (ειναι και η δουλειά τους και τα δικά τους προβλήματα που τους κάνουν πιο απομακρους). Οποτε βαλτον στην άκρη και μιλά του με το καλό:wink:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Βασικα σκεφτομουν οτι απο το να τσακωθουμε για τις δουλειες του σπιτιού καλυτερα να τις κανω όλες εγω και να μαστε ενταξει! Και ο,τι αφορά το παιδι! Αλλα αμα τα βρίσκεις ολα έτοιμα δε ξερεις και πόση ωρα ήθελαν να γίνουν η πως θα ναι μια μέρα να μη κανω ενα απο αυτα! Και για τη κοπελα ειναι επιτακτική ανάγκη, εστω μια φορα να κανει τζάμια, μπατζουρια, μπαλκονια. Να πω την αληθεια το σαββατο το χάνουμε γιατι εχω φαει ολη τη πίεση της εβδομάδας και σαββατο πρωι βαζω γενικό όπου μου παιρνει 7 με 2 και θελει και αλλο τη κυριακη. Στο μεταξύ έχω και να φτιάχνω τα γεύματα του μικρού (αυγά , φρούτα!) και οταν μπαίνει ο αντρας μου λεω οκ, τωρα θα αναλάβει και θα ξεκουραστω ! Και Πάει και κοιμαται! Το ίδιο γινεται και τις καθημερινές αλλα εκει δε με νοιάζει γιατι 4 με 9 ειμαι με το μικρο που ηδη μου χει λείψει και συνήθως θα παμε και μια βολτα μεχρι τις 7. Ε μετα με μπάνιο , γάλα παιε 9 , κοιμαται και μετα κανω δουλειες και μαγειρευω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Βασικα σκεφτομουν οτι απο το να τσακωθουμε για τις δουλειες του σπιτιού καλυτερα να τις κανω όλες εγω και να μαστε ενταξει! Και ο,τι αφορά το παιδι!

Καλή τακτική - αν είσαι η Wonder Woman.

 

Στο μεταξύ έχω και να φτιάχνω τα γεύματα του μικρού (αυγά , φρούτα!) και οταν μπαίνει ο αντρας μου λεω οκ, τωρα θα αναλάβει και θα ξεκουραστω ! Και Πάει και κοιμαται!

Αφού δεν του έχεις ζητήσει να σε βοηθήσει, καλά κάνει ο άνθρωπος. Όποιος θέλει βοήθεια, το λογικό είναι να τη ζητήσει.

 

Δεν έχει νόημα να βράζεις από μέσα σου. Πρέπει να μιλήσεις για να καταλάβει και ο άντρας σου τι σκέφτεσαι και τι θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

απο τι διαβασα ασχολεισε και ανχωνεσε πολυ με τα του σπιτιου....χαλαρωσε και παρτο εντελως αλλιως και εννοω οτι δεν πειραζει αν κανεις καθημερινα μονο ενα σκουπισμα σφουγγαρισμα και ενα φαγητο.....ποσο να σου παρει?2 ωρες?οκ....μετα βγες εξω και κανε κατι για σενα...σου το λεω σιγουρα οτι με ενα παιδι μεσα στο σπιτι οι δουλειες δεν τελειωνουνε ΠΟΤΕ...ολο και κατι θα καθαρισεις επειδη το λερωσε ο μικρος ολο και κατι θα μαζεψεις γιατι τα εκανε μπαχαλο ο μικρος.εγω φαντασου δεν δουλευω και ξυπναω το πρωι μαγειρευω στρωνω κρεβατια σκουπιζω σφουγγαριζω κανω τη λεκανη με χλωρινη ξεσκονιζω και συμμαζευω το τραπεζακι του σαλονιου και βαζω τα πιατα να πλυθουν στο πλυντηριο.....μου παιρνει οπως σου ειπα παραπανω 2 ωρες....τις υπολοιπες ασχολουμαι με το παιδι παω εξω κτλ.....σιδερο 1 φορα στις 2 βδομαδες(κανα 3ωρο)και γενικη (αν μπορει να το πει καποιος γενικη:D:D:D)1 φορα τον μηνα.:D:D τον καναπε να φανταστεις τον σκουπισα απο κατω μετα απο κανα 2 μηνο που κανονικα θελει καθε 2 βδομαδες.....δεν θα τρελαθουμε κιολας...και να σου πω και κατι?δεν εχω ακουσει παραπονο απο κανεναν.ειναι ολα κομπλε.ισως γιατι ειναι και ο συζυγος χαλαρος....το σπιτι μου με 2 ωρες ημερησιως ειναι πεντακαθαρο.εγω αν δουλευα δεν θα τα εκανα ολα αυτα ή θα εκανα τα μισα και ζηλευω πολυ τις γυναικες που τα καταφερνουνε αλλα να ξερεις παντα κατι θα μεινει πισω και καποιος θα ειναι παραπονεμενος και συνηθως ειναι ο αντρας με οτι και αν συνεπαγετε αυτο;)....οποτε κανω λιγα και βασικα και ασχολουμε με ολους και κανεις δεν εχει παραπονο.ο συζυξ δεν βοηθαει καθολου με το σπιτι και δεν με πειραζει αλλα εννοειτε και το εχει καταλαβει οτι τα σχολια δεν τα δεχομαι ουτε για πλακα..εχω φιλη που δουλευει οκταωρο κανονικα και οταν παει σπιτι απλα δεν καθετε.....και πεφτει πτωμα στις 11 το βραδυ θα κανει απο δουλειες μεχρι κουλουρακια ....ο συζυγος εχει παραπονο(ειναι κολλητος του αντρα μου) λογικο δεν ειναι?για μενα ναι......χαλαρωστε κοριτσια....παιδια εχουμε κανει ας μην γινουμε ρομποτακια ομως....καποια πραγματα ναι πρεπει να γινονται στο σπιτι αλλα υπαρχει και ο προσωπικος μας χρονος....με τον εαυτο μας με τον αντρα μας κτλ....λιγος το ξερω αλλα αυτο το λιγο ας τον κανουμε περισσοτερο ποιοτικο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα προσπαθήσω να τα αυτοματοποιησω λιγο και να μη δινω τόση σημάδια στα σχόλια! Να δω αν θα χουμε βελτίωση! Γιατι δε θα άντεξω αλλο . Εχω παρα πολυ εκνευρισμό και δε θελω ουτε βολτα να παμε μαζι!

Link to comment
Share on other sites

στο σχολιο εγω θα εδινα και μεγαλη σημασια κιολας.....πρωτα ομως θα το συζηταγα μαζι του να δω τι ακριβως σκεφτετε και τα λεει αυτα....αν δεν δινεις σημασια στα σχολια το προβλημα θα διαιωνιστει στα σιγουρα.αν παλι και μετα απο συζητηση συνεχισει τετοιου ειδους σχολια που κατ εμε σε προσβαλουνε(προσωπικη μου γνωμη) προσπαθωντας να εχεις εσυ τα παντα στην εντελεια και να δουλευεις σαν σκυλος μαυρος τοτε σορρυ αλλα εγω θα του την ελεγα.....να κρατησω μουγγα και αδιαφορια δεν υπηρχε περιπτωση θα τραβαγα τις κοτσιδες απο τα νευρα μου..ναι μεν δεν ειπαμε να βαλει ποδια και τσεμπερι αλλα τουλαχιστον λιγο σεβασμο ας δειξει...

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα προσπαθήσω να τα αυτοματοποιησω λιγο και να μη δινω τόση σημάδια στα σχόλια! Να δω αν θα χουμε βελτίωση! Γιατι δε θα άντεξω αλλο . Εχω παρα πολυ εκνευρισμό και δε θελω ουτε βολτα να παμε μαζι!

Και λογικό είναι αφού είσαι σαν το δουλικό μέσα στο ίδιο σου το σπίτι. Κάνε λιγότερες δουλειές, μίλα περισσότερο, και όλα θα φτιάξουν.

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα προσπαθήσω να τα αυτοματοποιησω λιγο και να μη δινω τόση σημάδια στα σχόλια! Να δω αν θα χουμε βελτίωση! Γιατι δε θα άντεξω αλλο . Εχω παρα πολυ εκνευρισμό και δε θελω ουτε βολτα να παμε μαζι!

 

Μιλά του (με το καλό στην αρχή τουλάχιστον :wink: )

Σιγουρα θα καταλάβει...

Good luck και κρατά μας ενημερες!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...