Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΙΑΚΟΠΗ ΚΥΗΣΗΣ ΛΟΓΩ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΗΣ ΑΝΑΙΜΙΑΣ ΤΟΥ ΕΜΒΡΥΟΥ


babette

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ,

 

ΕΙΜΑΙ 32 ΕΤΩΝ ΚΑΙ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΜΟΥ 36. ΠΡΙΝ 4 ΜΗΝΕΣ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΧΩΡΙΣ ΔΥΣΚΟΛΙΑ. ΓΝΩΡΙΖΑΜΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΟΡΕΙΣ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΗΣ ΑΝΑΙΜΙΑΣ (ΣΤΙΓΜΑ). ΣΤΗΝ 11Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΝΑΜΕ ΛΗΨΗ ΧΟΡΙΑΚΩΝ ΛΑΧΝΩΝ (ΤΡΟΦΟΒΛΑΣΤΗ). ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΚΑΝΑΜΕ ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΗΣ ΚΥΗΣΗΣ ΤΗΝ 13Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ. ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ, ΕΧΩ ΑΓΩΝΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ (Π.Χ ΠΟΣΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ ΤΗΝ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ 25% ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ, ΑΛΛΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΕΣ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ "ΣΤΙΣ 5 ΚΥΗΣΕΙΣ ΟΙ 3 ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΕΣ" ) ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΛΛΩΝ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


λυπαμαι πολυ που σου ετυχε αυτο ,αλλα θα σου πω οτι ξερω 2ατομα που καταφεραν να κανουν παιδια, ο ενας ειναι συναδελφος μου κ τωρα εχει μια κορουλα 12χρονων κ η αλλη ειναι επισης συναδελφος που ειχε το ιδιο προβλημα η μητερα της κ τελικα καταφερε να κανει 2παιδια.Εννοειται οτι κ οι δυο περιπτωσεις που σου εγραψα περασαν τα αναλογα προβληματα που περασες κ εσυ.Το κακο ειναι οτι περασες αυτην την ασχημη εμπειρια αλλα το καλο ειναι οτι ξερεις οτι θα αποκτησεις σιγουρια νινακια,οποτε μην το βαλεις κατω κ ολα θα πανε καλα :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι για αυτο που σου συνεβει αλλα μην απογοητευεσαι σιγουρα θα κανεις παιδακια!!Παντως δεν ειμαι σιγουρη αλλα νομιζω οτι χρειαζεται να κανεις και εσυ και ο συζυγος καποια θεραπεια και μετα να μεινεις εγκυος!!Καλο θα ηταν να το ψαξεις!!Δεν ξερω κατι αλλο να σου πω!!Σου ευχομαι τα καλυτερα!!

PSpyp2.png n6m7p2.png
Link to comment
Share on other sites

Έπεσες στην περίπτωση. Κι εγώ έχω στίγμα και είχα μεγάλη αγωνία πάντα, αν ο άντρας που θα παντρευτώ θα έχει ή όχι. Ήμουν τυχερή. Ξέρω όμως περιπτώσεις που έχουν και οι δύο αλλά δεν χρειάστηκε να μπουν στη δοκιμάσία τη δική σου. Τϊ να πω? Είσαι η πρώτη που ακούω. Δύο γωνστοί μου μάλιστα δεν το ήξεραν ότι έχουν και οι δύο στίγμα και δεν έκαναν καν εξέταση. Δύο παιδιά έκαναν και τα δύο ΟΚ. Δεν σου τα λέω για να σε θυμώσω. Σου τα λέω για να σου δείξω ότι ... έπεσες στην περίπτωση. Αυτά τα λαχεία τυχαίνουν μία φορά στη ζωή του ανθρώπου. Καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να κλείσεις ένα ραντεβού στο Λαικό Νοσοκομείο στο Τμήμα Μεσογειακής Αναιμίας, που το κατέχουν το θέμα να σε ενημερώσουν για στατιστικές και για οτιδήποτε μπορεις να κάνεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα σου πρότεινα να κλείσεις ένα ραντεβού στο Λαικό Νοσοκομείο στο Τμήμα Μεσογειακής Αναιμίας, που το κατέχουν το θέμα να σε ενημερώσουν για στατιστικές και για οτιδήποτε μπορεις να κάνεις.

 

Συμφωνω απολυτως, αυτο ειναι το καλυτερο!

 

Να προσθεσω μονο οτι μια φιλη μου εχει το ιδιο προβλημα και εχει μπει στη διαδικασια των εξωσωματικων με προεμφυτευτικο ελεγχο των εμβρυων, ωστε να μεταφερονται μονο τα υγιη εμβρυα στη μητρα γιατι φοβαται να συλλαβει μονη της και να αναγκαστει να διακοψει αργοτερα την εγκυμοσυνη.

 

ευχομαι να βρεις τον συντομοτερο και λιγοτερο ανωδυνο δρομο για την μητροτητα!

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.

ΑΠΛΩΣ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ Η ΟΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΓΙΝΕ ΕΞ'ΑΡΧΗΣ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΤΟΥ ΚΕΝΤΡΟΥ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΗΣ ΑΝΑΙΜΙΑΣ. ΗΜΑΣΤΑΝ ΕΝΗΜΕΡΟΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΠΕΥΘΥΝΘΗΚΑΜΕ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΕΤΕΠΕΙΤΑ ΠΟΡΕΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...