Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ποιο τεστ φαρμακειου ειναι το καλυτερο?


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Γνωμη μου ειναι να μην παρεις τεστ να πας για χοριακη αν εχεις σοβαρες υποψιες γιατι ετσι κι αλλιως αν βγει θετικο το τεστ μετα θα πρεπει να κανεις και χοριακη οποτε γιατι να πεταξεις τσαμπα τα λεφτα σου?Εγω τουλαχιστον αυτο εκανα.

Link to comment
Share on other sites

εγώ έπαιρνα αυτό της self clear που δείχνει λίγες μέρες μετά τη σύλληψη. βέβαια, εγώ περίμενα να έχω καθυστέρηση πρώτα και μετά το έκανα. δείχνει το αποτέλεσμα αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι να κανω... εχω αναγουλες πονο κατω χαμηλα απο την πρωτη μερα που αδιαθετησα στις 8 του μηνα πονος σαν να μου ερχετε περιοδος,το στομαχι μου με ενοχλει ανακατωσσουρα,συχνοουρια δεν ξερω αν εχω ισως ειναι απο τον καφε που πινω.και ειναι λιγο μακρια ενα μικροβιολογικο και δεν εχω μεταφορικο μεσω τωρα,ενω το φαρμακειο ειναι πιο κοντα

hJyMp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι 8 μαρτιου αλλα ποτε εγω δεν ποναω στις περιοδους μου.απο την πρωτη μερα μεχρι και σημερα εχω αυτα τα συμπτωματα,η περιοδος μου δεν ηταν με πολυ μεγαλη ροη δυο μερες αιμα και αυτο οχι πολυ,2 σερβιετες την ημερα να χρειαζομουν,

hJyMp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το θελω πολυ,μακαρι να ειμαι,θα δοκιμασω με το τεστ και αν δεν ειμαι βλεπουμε εχω ακομα χρονια μπροστα μου,σας ευχαριστω πολυ για τις αμεσες απαντησεις σας..

hJyMp2.png
Link to comment
Share on other sites

από Ελλάδα

 

από αγγλικό άμαζον

 

Το βάζω εδώ γιατί πολλές κοπέλες (όπως κι εγώ είχα κάνει άλλωστε) έχουν ξοδέψει λεφτά σε τεστ εγκυμοσύνης φαρμακείου.

Έχει και επιλογή δωρεάν μεταφορικών με αγορές άνω των 25 λιρών. Περισσότερες λεπτομέρειες για ιντερνετικές αγορές

http://parentscafe.gr/showthread.php?p=1516321&posted=1#post1516321

Link to comment
Share on other sites

και τι τιμή βρε κορίτσια έχει η εξέταση για χοριακή?:confused::confused:

για να συγκρίνω δηλαδή τη τιμή της (αν δεν στην έχει γράψει ο γιατρός, και δεν ξέρω καν αν γράφεται) και τα τεστ απο τα φαρμακεία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για μένα το νούμερο ένα τεστ που μου έδειξε σαφέστατα ότι είμαι έγγυος (είχα κάνει 3 διαφορετικά!) είναι το clear blue. Βγάζει σταυρό, είναι ξεκάθαρο και δείχνει 4 μέρες πρίν την αναμενόμενη περίοδο! Εύχομαι να είσαι!

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

και τι τιμή βρε κορίτσια έχει η εξέταση για χοριακή?:confused::confused:

για να συγκρίνω δηλαδή τη τιμή της (αν δεν στην έχει γράψει ο γιατρός, και δεν ξέρω καν αν γράφεται) και τα τεστ απο τα φαρμακεία.

Εγω δεν πηγα στο γιατρο να μου την γραψει.Την πληρωσα σε ιδιωτικο 15 ευρω στη πολη μου αλλα ο καθενας χρεωνει οσο θελει απο οτι εχω καταλαβει.Τουλαχιστον ειναι πολυ πιο εγκυρο.Αν την κανεις οταν πρεπει δεν υπαρχει περιπτωση να κανει λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε κοπέλα μου από το hometest.gr. Πάμφθηνα και εγγυημένα. Σου μιλάω εκ πείρας.

 

 

καλε τι διαφορα τιμων εχουν απο του εμποριου??πωπω...απο αξιοπιστια πως πανε??εχεις δοκιμασει και αυτα με τις ταινεις που εχουν??

Link to comment
Share on other sites

καλε τι διαφορα τιμων εχουν απο του εμποριου??πωπω...απο αξιοπιστια πως πανε??εχεις δοκιμασει και αυτα με τις ταινεις που εχουν??

 

μια χαρ'α αξιόπιστα είναι.. hometest και παλι hometest

Link to comment
Share on other sites

ναι, μεγάλη διαφορά στα χρήματα.... Εγώ πήρα και ταινίες και τα κανονικά τα πλαστικά (για να δω τη διαφορά). Έμεινα έγκυος... γι'αυτό σου λέω εγγυημένα. Όλα την ίδια δουλειά κάνουν, γιατί να χρυσοπληρώνουμε τις μάρκες... Κι έχουν οδηγίες στα ελληνικά. (πρωτοφανές!)

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το νούμερο ένα τεστ που μου έδειξε σαφέστατα ότι είμαι έγγυος (είχα κάνει 3 διαφορετικά!) είναι το clear blue. Βγάζει σταυρό, είναι ξεκάθαρο και δείχνει 4 μέρες πρίν την αναμενόμενη περίοδο! Εύχομαι να είσαι!

 

Συμφωνώ κι εγώ.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εγώ στην κόρη μου είχα πάρει predictor με μία μέρα καθυστέρηση.Το έκανα, βγήκε αρνητικό και πήγα για ύπνο. Το απογευματάκι που το ξανακοίταξα έδειχνε αχνά θετικό. Μέχρι να έρθει η επόμενη μέρα να πάρω άλλης μάρκας τεστ, φαντάζεστε την αγωνία μου. Δεν το συνιστώ...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...