Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΙ ΘΥΡΕΟΕΙΔΗΣ


Ntinaki1989

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΧΩ ΚΥΚΛΟ 26-28 ΗΜΕΡΩΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ 16-18/2 ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΑΥΡΙΟ ΕΚΛΕΙΣΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΕΞΑΨΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΔΕΙΧΝΕΙ 37,ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΚΙ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΕΞΥΠΝΑΔΑ ΕΠΕΙΔΗ ΓΙΑ 3 ΜΕΡΕΣ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΧΑΠΙ ΤΟΥ ΘΥΡΕΟΕΙΔΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΠΗΡΑ ΣΕ 2ΠΛΗ ΔΟΣΗ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΡΟ ΤΟ ΤΕΣΤ ΚΙ ΑΝ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΑΓΝΩΣΕΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΤΗΝ 5Η ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ?????????ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΓΚΥΟΣ ΠΑΡΑ ΝΑ ΞΕΡΥΘΜΙΣΑ ΤΟ ΘΥΡΕΟΕΙΔΗ!!!!!!!!!!!!!:confused::confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα! Επειδή κι εγώ ταλαιπωρούμαι απο τον θυρεοειδή θα σου απαντήσω συγκεκριμένα με τη δική μου περίπτωση για να μη σε πάρω στο λαιμό μου! Επειδή δεν περίμενα με τίποτα να είμαι έγκυος το πρώτο πράγμα που ρώτησα τον γιατρό είναι αν το αποτέλεσμα του τεστ επηρεάζεται απο τα φάρμακα για τον θυρεοειδή και μου είπε όχι. Δεν έπρεπε να πάρεις διπλή δόση, το να το ξεχάσεις μια μέρα δεν έγινε τίποτα, πρέπει να συνεχίζεις κανονικά με την επόμενη. Ο κύκλος σου μάλλον έχει αλλάξει λόγω της απότομης αύξησης της δοσολογίας. Πήγαινε φυσικά στον γιατρό για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο και μίλα και με τον ενδοκρινολόγο σου. Και μην ανησυχείς, για δυο τρεις μέρες δεν έχεις κάνει κακό. Όσο για το αν ο γυναικολόγος μπορεί να διαγνώσει εγκυμοσύνη τόσο νωρίς να σου πώ ότι εγώ είχα τρεις ημέρες μόνο καθυστέρηση όταν τον επισκέπτηκα! Μην ανησυχείς, όλα θα πάνε καλά!

uNfhp2.png

4XvSp3.png

Link to comment
Share on other sites

ποτε δεν παιρνουμε διπλες δοσεις φαρμακων για να συμπληρωσουμε τυχον δοσεις που ξεχασαμε να παρουμε!! ασε που το χαπι του θυρεοειδη δρα και αναδρομικα,αν ξεχασεις να το παρεις δεν εγινε και κατι...

γιατι δεν κανεις μια χοριακη να δεις αν τελικα εισαι η οχι εγκυος??

εχω εναν μικρο πριγγηπα στην αγκαλια μου...

Link to comment
Share on other sites

ντινάκι ό,τι και να σου πούμε εδώ θα είναι απλά εικασία.

πήγαινε στο γυναικολόγο σου να επιβεβαιώσεις τί έχει γίνει.

αυτό που έκανες με τιε διπλές δόσεις ήταν ανοησία μπορω να πώ. αν παραλείψουμε μία δόση δε χάλασε ο κόσμος;)

να σου ευχηθούμε για μία εγκυμοσύνη, εφόσον το επιδιώκεις!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...