Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βιοχημικη κυηση με χοριακη να ανεβαινει


nikoleta@

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια... Θα ηθελα τα φωτα σας! εχω συνδρ.πολ.ωοθηκων και ο γιατρος μου εδωσε θεραπεια με κλομιφενη και σικλακουρ.μετα απο 1 μηνα θεραπειας και 2 μερες καθυστερηση εκανα self clear και βγηκε αχνο θετικο,μετα απο 2 μερες εκανα ξανα τεστ και βγηκε ακομη πιο αχνο!το ειπα στον γιατρο και μου ειπε να κανω χοριακη μετα απο 2 μερες την εκανα και το αποτελεσμα 3.61 εκεινη την μερα αδιαθετισα κιολας.οποτε μου λεει ειχαμε βιοχημικη.για να ξεκινησω ξανα τα χαπια επρεπε να ειναι 0 η χοριακη οποτε μου ειπε να την κανω ξανα μετα απο 2 μερες.το αποτελεσμα 5.30 και μετα απο 6 μερες ξανα 10.2 . ενημερωσα τον γιατρο και μου ειπε να την επαναλαβω μετα απο 7 μερες.δεν μπορω να καταλαβω τι γινετε και εχω αρχισει να αγχονομαι!Συγνωμη για το μεγαλο κειμενο... ειχε καποια απο εσας παρομοια εμπειρια?

Όλα τα πράγματα είναι δύσκολα, προτού γίνουν εύκολα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα Νικολετα. Εχω κανει κ εγω θεραπεια με κλομιφαινη (6 κυκλους περιπου απ την 5η εως 9η μερα κυκλου) οχι ομως και με συκλακουρ, αλλα δεν ειχα παρομοια εμπειρια χοριακης, δυστυχως δεν υπηρξε καν θετικη χοριακη (οχι τουλαχ. αποδεδειγμενη). Για βιοχημικη σιγουρα δειχνει η δικη σου, αφου δεν διπλασιαζεται σωστα (δηλ. ανα 2-3 μερες). Κανε ομως λιγη ακομα υπομονη για την επομενη επαναληψη της χοριακης και ενημερωσε μας, γιατι θαυματα παντα γινονται!;)

Καθε μερα και μια καινουρια εκπληξη...:eek:

NvfJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Απο το στομα σου και στου θεου τ'αυτι!!!Ευχομαι ενα θαυματακι για ολες μας!!!Την πεμπτη ειναι η επομενη μετρηση θα σας πω τα νεα μου...

Όλα τα πράγματα είναι δύσκολα, προτού γίνουν εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Νικολέτα μου....

Έκανα την 1η μου εξωσωματική στις 12 Ιανουαρίου....

Έκανα την πρώτη μου χοριακή στις 23/01 και βγήκε 6,0 μετά στις 26/01 και βγήκε 6,30 μετά στις 27/01 και βγήκε 14,7 μετά στις 30/01 και βγήκε 5,00 και μετά στις 31/01 και βγήκε 0 και την ίδια μέρα αδιαθέτησα κι όλας.

Ο γιατρός μου είπε ότι πρόκειται για βιοχημική κύηση... Είναι τυχαίο γεγονός και δεν επειρεάζει μελλοντικές συλλήψεις!!! Έπερνα και εγώ τα σικλακιούρ.

Ελπίζω να σε βοήθησα... χαλάρωσε και στην επόμενη σου προσπάθεια όλα θα πάνε καλά!!!;)

 

Εάν χρειαστείς οτιδήποτε στείλε μου π.μ.

 

Φιλάκια

Link to comment
Share on other sites

Καλη σου μερα Nικη!Και εμενα ο γιατρος τα ιδια μου ειπε αλλα το μυαλο.... Ηταν η πρωτη φορα που μου ετυχε κατι τετοιο και αγχωθηκα αρκετα.Φοβηθηκα μηπως χρειαστει αποξεση αλλα σημερα που τον πηρα τηλ μου ειπε πως δεν υπαρχει τετοια περιπτωση.(τον ζαλισα στα τηλεφωνα τον ανθρωπο:confused:)καλη δυναμη σου ευχομαι και συντομα ενα νινακι!!!:D

Όλα τα πράγματα είναι δύσκολα, προτού γίνουν εύκολα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλη σου μερα Nικη!Και εμενα ο γιατρος τα ιδια μου ειπε αλλα το μυαλο.... Ηταν η πρωτη φορα που μου ετυχε κατι τετοιο και αγχωθηκα αρκετα.Φοβηθηκα μηπως χρειαστει αποξεση αλλα σημερα που τον πηρα τηλ μου ειπε πως δεν υπαρχει τετοια περιπτωση.(τον ζαλισα στα τηλεφωνα τον ανθρωπο:confused:)καλη δυναμη σου ευχομαι και συντομα ενα νινακι!!!:D

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ Νικολέτα μου... εύχομαι και σε σενα όλα να πάνε καλά!!!!

Μην αγχώνεσαι είναι κακός παράγοντας!!!!

Και γω βέβαια δεν είμαι και τελείως ήρεμη αλλά προσπαθώ!!!

Φιλάκια και όλα να πάνε καλά εύχομαι!!!:P

ότι χρειαστείς μην διστάσεις στείλε π.μ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...