Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κάποιος οδοντίατρος παρακαλώ στο φόρουμ;;;


Recommended Posts

καλημερα.εδω κ ενα μηνα κ παραπανω αρχισε να μου ποναει ενας τραπεζιτης.πηγα στον οδοντιατρο κ μου εκανε σφραγισμα.αυτο ομως συνεχισε να ποναει.την επομενη εβδομαδα που ειχα ραντεβου ξαναπηγα κ μου ειπε πως το σφραγισμα ηταν καπως μεγαλο κ το τροχισε.τιποτα ομως.ο πονος συνεχιστικε φρικτα!ξαναπηγα στο επομενο ραντεβου κ μου ειπε πως χρειαζεται κιαλλο τροχισμα το σφραγισμα.το εκανε αλλα κ παλι ΤΙΠΟΤΑ!!!3 μερες αργοτερα κ ενω ο πονος με εριχνε κατω,πηγα κ μου ειπε πως πρεπει να κανω απονευρωση.εκανα!ΑΛΛΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΙΚΕ!!!ξαναπηγα λοιπον!!!μου λεει πως εχουν μεινει καποια νευρα κ πρεπει να μου τα καθαρισει.το καθαρισε κ μου εκανε προσωρινο σφραγισμα.κ ενω τελικα ο πονος περασε για 3 μερες κ ημουν μεσα στη χαρα,σημερα αρχισε παλι!!!!τι να κανω πια?εναμισι μηνα σχεδον ειμαι με παυσιπονα!αρχισαν να μη με πιανουν κιολας γιατι τα συνηθησε ο οργανισμος μου!ετυχε πριν την απονευρωση να παρω κ 5 χαπια σε 4 ωρες γιατι ειχα φρικτο πονο ο οποιος ειχε πιασει ολη την δεξια μερια του κεφαλιου το ματι κ το αυτι!εχω κανει κ 3 ακτινογραφιες.τι αλλο μπορει να συμβαινει?εχω απελπιστει :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις

Μην αναρωτιέσαι, αλλαξέ τον. Οσο για τα παυσίπονα κάποια στιγμή που ειχα πρησμένο δόντι και δεν μπορούσε να επέμβει ο γιατρός με βοήθησαν πάρα πολύ τα candil. Μου τα είχε δώσει ο οδοντίατρος. Αν δεν τα παίρνεις ρωτησέ τον αν μπορείς να τα πάρεις μήπως βγάλεις λιγο πιο ανώδυνα το Σ/κο.

 

 

Link to comment
Share on other sites

λετε βρε κοριτσια?θα αλλαξω!τωρα πρεπει να περιμενω τη δευτερα.ποιος αντεχει ως τοτε παλι...

 

Συγνωμη κιολας κοπελια , αλλα αν εχεις ενα δοντι κλεισμενο τωρα απο πανω με αποτυχημενη απονευρωση , δεν ξερω κατα ποσο θα βγαλεις το Σαββατοκυριακο.

Δεν θελω να σε τρομαξω , αλλα μην το αφησεις ετσι.

Κανονισε το σημερα κιολας ,εστω και σαν εκτακτο περιστατικο.

Αν δεν εχει ολοκληρωθει η απονευρωση και καποιο νευρο ειναι ακομα ζωντανο , μιαλαμε για αφορητο πονο.

Link to comment
Share on other sites

πειραματοζωο καταντησα,εχω παρει 5-6 διαφορετικες μαρικες ελεος πια.θα παω σε αλλον τη δευτερα

ΔΗΜΗΤΡΑ δουλευα σε οδοντιατριο για 3 χρονια καλη μου . ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΝΑ ΠΑΣ ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΠΡΙΝ ΓΙΝΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΚΟΜΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΜΕ ΠΡΥΞΗΜΟ .ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ . ΠΗΓΕΝΕ ΕΚΤΑΚΤΑ !!!!! :oops:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.εδω κ ενα μηνα κ παραπανω αρχισε να μου ποναει ενας τραπεζιτης.πηγα στον οδοντιατρο κ μου εκανε σφραγισμα.αυτο ομως συνεχισε να ποναει.την επομενη εβδομαδα που ειχα ραντεβου ξαναπηγα κ μου ειπε πως το σφραγισμα ηταν καπως μεγαλο κ το τροχισε.τιποτα ομως.ο πονος συνεχιστικε φρικτα!ξαναπηγα στο επομενο ραντεβου κ μου ειπε πως χρειαζεται κιαλλο τροχισμα το σφραγισμα.το εκανε αλλα κ παλι ΤΙΠΟΤΑ!!!3 μερες αργοτερα κ ενω ο πονος με εριχνε κατω,πηγα κ μου ειπε πως πρεπει να κανω απονευρωση.εκανα!ΑΛΛΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΙΚΕ!!!ξαναπηγα λοιπον!!!μου λεει πως εχουν μεινει καποια νευρα κ πρεπει να μου τα καθαρισει.το καθαρισε κ μου εκανε προσωρινο σφραγισμα.κ ενω τελικα ο πονος περασε για 3 μερες κ ημουν μεσα στη χαρα,σημερα αρχισε παλι!!!!τι να κανω πια?εναμισι μηνα σχεδον ειμαι με παυσιπονα!αρχισαν να μη με πιανουν κιολας γιατι τα συνηθησε ο οργανισμος μου!ετυχε πριν την απονευρωση να παρω κ 5 χαπια σε 4 ωρες γιατι ειχα φρικτο πονο ο οποιος ειχε πιασει ολη την δεξια μερια του κεφαλιου το ματι κ το αυτι!εχω κανει κ 3 ακτινογραφιες.τι αλλο μπορει να συμβαινει?εχω απελπιστει :(

δεν ειμαι οδοντιατρος,ειμαι οδοντοτεχνιτης.οι γομφιοι ειναι τα πιο δυσκολα δοντια για απονευρωση γιατι εχουν τρεις ριζες.ο γιατρος σου(αν ειναι σωστος),μετα την απονευρωση,θα σου ξαναβγαλει ακτινογραφια,οποτε αν δεν εχει γινει σωστα η απονευρωση,θα στην επαναλαβει.σ αυτες τις περιπτωσεις επισης-μερικες φορες-πονανε οι παρακειμενοι ιστοι και σου δινουν την εντυπωση οτι ποναει το δοντι ;)οποτε θα πρεπει να κανεις λιγη υπομονη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπερα!

Θα ηθελα να ρωτησω το εξης: Εκανα σημερα εξαγωγη φρονιμιτη καθως και ενα σφραγισμα το οποιο ηταν αρκετα βαθυ και ο γιατρος μου ειπε πως μπορει να χρειαστει να κανω απονευρωση..

Το θεμα μου ειναι οτι εχουν περασει αρκετες ωρες και εγω ποναω.

Επειδη το δοντι που σφραγισα ηταν κοντα στο φρονιμιτη δεν ειμαι σιγουρη τι απο τα δυο με ποναει, το σφραγισμα ή η εξαγωγη.

Σε καθε περιπτωση χρειαζεται να ανησυχω;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...