Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μετα την αποξεση.....


malme

Recommended Posts

Ηθελα να ρωτησω τις κοπελες που δυστυχως περασαν αυτο το γολγοθα....ποσες μερες μετα την αποξεση σταματησε το αιμα που ειχατε? ειμαι στην 9η μερα πλεον και αλλες μερες εχω σχεδον ροζ υγρα ενω αλλες κανονικο αιμα, οχι μεγαλη ποσοτητα βεβαια αλλ παρ ολα αυτα υπαρχει. ειναι φυσιολογικο αυτο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ηθελα να ρωτησω τις κοπελες που δυστυχως περασαν αυτο το γολγοθα....ποσες μερες μετα την αποξεση σταματησε το αιμα που ειχατε? ειμαι στην 9η μερα πλεον και αλλες μερες εχω σχεδον ροζ υγρα ενω αλλες κανονικο αιμα, οχι μεγαλη ποσοτητα βεβαια αλλ παρ ολα αυτα υπαρχει. ειναι φυσιολογικο αυτο?

Εγώ δυστυχώς αναγκάστηκα να πάρω αντισσυληπτικά για 3 μήνες μετά την απόξεση ,προκειμένου να ρυθμιστεί ο κύκλος ,γιατί το αίμα και οι ροζ εκκρίσεις δεν σταματούσαν με τίποτα!Όμως η διακοπή έγινε στον 5 μήνα κύησης και έτσι ήταν αναμενόμενο ότι θα διαταρράσονταν ο κύκλος λόγω μεγάλων απότομων ορμονολογικών μεταβολών...

G2Mbp3.png

--------------------------------------------------

Μy boy is 5 years old-my girl is 3 years old!

Link to comment
Share on other sites

malme, καταρχήν λυπάμαι πάρα πολύ για την έκβαση της κύησης.

Εμένα το πολύ αίμα μου σταμάτησε την 3η μέρα και μετά για άλλες 3-4 μέρες είχα κάτι καφετιά. Η πρώτη περίοδος μετά την απόξεση μου ήρθε σε 38 ημέρες.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγώ είχα για 3-4 μερες περίοδο και μετά ψιλοκαφετιά,περίοδος ήρθε στις 43 ημέρες,επόμενη 38 και μετά 30-31 ημέρες,για πολυκυστικες που έχω πιστευω πως είναι ενταξει ο κυκλος μου.

 

Αν δεν υπήρχες στην ζωή μου,εσένα ακριβώς θα ειχα επινοήσει...

Link to comment
Share on other sites

Κάθε κοπέλα θα σου δώσει διαφορετική απάντηση για το πόσο κράτησε το αίμα και πότε ήρθε η πρώτη περίοδος, δεν υπάρχει συγκεκριμένη απάντηση, και οι περισσότερες απαντήσεις είναι "φυσιολογικές". Το πιο ασφαλές είναι να πάρεις τηλ το γιατρό σου, μόνο και μόνο για να είσαι ήσυχη...Εμένα το αίμα κράτησε 1 βδομάδα και η πρώτη περίοδος ήρθε στις 29 μέρες, η δεύτερη στις 28 ημέρες και η τρίτη και τελευταία στις 25 μέρες. Όλα θα πάνε καλά

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτησω τις κοπελες που δυστυχως περασαν αυτο το γολγοθα....ποσες μερες μετα την αποξεση σταματησε το αιμα που ειχατε? ειμαι στην 9η μερα πλεον και αλλες μερες εχω σχεδον ροζ υγρα ενω αλλες κανονικο αιμα, οχι μεγαλη ποσοτητα βεβαια αλλ παρ ολα αυτα υπαρχει. ειναι φυσιολογικο αυτο?[/QUOT κουκλα μου λυπαμαι πολυ γιαυτο που σου συνεβει εγω ειχα αυτοματη αποβολη πριν36 μερες μου κρατησαν 6 μερες χωρις πολυ αιμα ομως αλλα ακομα δεν εχω αδιαθετησει επρεπε να μου εουν ερθει μια εβδομαδα τωρα .το μονο που εχω να σου πω ειναι υπομονη κ ολα θα πανε καλα στην αρχη ειναι το μεγαλο ζορι
Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι αφάνταστα που έπρεπε να το ζήσεις αυτό.

 

Στη δική μου περίπτωση κράτησε πάνω από 14 ημέρες. Μάλιστα είχα τόσο πολύ αίμα που πήγα πανικόβλητη στο γιατρό μου για υπέρηχο, καθώς φοβόμουν ότι άνοιξε τρύπα στην μήτρα κατά τη διαδικασία. Τελικά δεν ήταν τίποτα και απλώς σταμάτησε. Η επόμενη άργησε να έρθει πολύ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Βρε κορίτσια, πέρασα κ εγώ απ' την απαίσια εμπειρία της παλλίνδρομης στην προσπάθεια για 2ο παιδάκι. Έκανα απόξεση 10/8, και σήμερα 52 μέρες μετά, η περίοδος άφαντη. Μήπως θα έπρεπε να πάω στο γιατρό να δούμε τι συμβαίνει;Mου είχε πει ότι θα έρθει το πολύ σε 40 μέρες κ ακόμα τίποτα. Είχε καμιά σας τοοοοόσο μεγάλη καθυστέρηση κατόπιν απόξεσης; Χίλια ευχαριστώ!

age.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια, πέρασα κ εγώ απ' την απαίσια εμπειρία της παλλίνδρομης στην προσπάθεια για 2ο παιδάκι. Έκανα απόξεση 10/8, και σήμερα 52 μέρες μετά, η περίοδος άφαντη. Μήπως θα έπρεπε να πάω στο γιατρό να δούμε τι συμβαίνει;Mου είχε πει ότι θα έρθει το πολύ σε 40 μέρες κ ακόμα τίποτα. Είχε καμιά σας τοοοοόσο μεγάλη καθυστέρηση κατόπιν απόξεσης; Χίλια ευχαριστώ!

 

Αργυρώ μου, εμένα μου ήρθε στις 38 ημέρες.

Τώρα 50 μέρες νομίζω ότι είναι πολύ. Έκανες χοριακή μετά την απόξεση να δεις αν μηδενίστηκε?

Νομίζω ότι θα πρέπει να πάρεις το γιατρό σου τηλέφωνο, αν και τώρα που το ξανασκέφτομαι έχω την εντύπωση ότι μιας φίλης από το φόρουμ της ήρθε σε 47 ημέρες.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την αποξεση πριν απο 1 εβδομαδα.Την ημερα της αποξεσης ειχα αιμα και την επομενη σταματησε τελειως.Την μεθεπομενη ομως ξαναρθε το αιμα (οχι παρα πολυ αλλα εσταζα ολο το 24ωρο).Μεχρι και σημερα συνεχιζεται αν και το απογευμα ειδα οτι ελλατωθηκε αρκετα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

o γιατρος στην αθηνα μου το ειπε.βλεποντας τη σαλπιγγογραφια το καταλαβε

 

ωραία τώρα αγχώθηκα. Θα πρέπει δηλαδή να το πω στη γυναικολόγο μου να κάνουμε σαλπιγγογραφία

Link to comment
Share on other sites

ωραία τώρα αγχώθηκα. Θα πρέπει δηλαδή να το πω στη γυναικολόγο μου να κάνουμε σαλπιγγογραφία

να μην αγχωνεσαι καθολου.ημουν απλα ατυχη.μου ειπε πωσ και δεκα εκτρωσεις να κανει καποια γυναικα μπορει να μην το παθει.επισης στην εξωσωματικη οι σαλπιγγες δεν αναλαμβανουν κανενα ρολο.κανω λαθος?

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

να μην αγχωνεσαι καθολου.ημουν απλα ατυχη.μου ειπε πωσ και δεκα εκτρωσεις να κανει καποια γυναικα μπορει να μην το παθει.επισης στην εξωσωματικη οι σαλπιγγες δεν αναλαμβανουν κανενα ρολο.κανω λαθος?

 

Ναι διακοσμητικό στοιχείο είναι αφού η εξωσωματική μπορεί να γίνει και με κατεστραμένες σάλπιγγες ή χωρίς την ύπαρξή τους. Αλλά και πάλι δεν νομίζω ότι σχετίζεται με φυσιολογική ή εξωσωματική σύλληψη αφού το πρόβλημα δημιουργήθηκε με την απέξεση

Link to comment
Share on other sites

εγω έκανα θεραπευτική απόξεση στις 06/10 την 8η βδομαδα κυησης γιατι η αναπτυξη είχε σταματήσει την 6 εβδομαδα.Αιμα είχα λίγο την πρώτη μέρα μετά καθόλου μονο αρκετους πόνους.Αναγκαστικά σημερα γύρισα στην δουλεια και ομολογω οτι δυσκολευομαι πολυ αλλά δεν έχω επιλογές.

Ρε κοριτσια ψυχολογικα πως είστε?εγω πολυ χάλια και εχω ακομη ενα κοριτσακι 5 χρονων και δεν θέλω να με βλεπει ετσι

ΕΦΗ 20/12/2004

Ο ΠΙΠΙΛΑΣ ΜΟΥ 11/12/2010 

Link to comment
Share on other sites

mariaefi είναι πολύ πρόσφατο κορίτσι μου, και είναι λογικό να πονάς και ν'αναρωτιέσαι τι έφταιξε. Το ίδιο πέρασα τον Αύγουστο.. Τώρα, 2 μήνες μετά είμαι πολύ καλύτερα (δεν λέω ότι το έχω ξεχάσει) κ ανυπομονώ να ξεκινήσω κ πάλι. Βλέπεις η δική μου εγκυμοσύνη ήταν αποτέλεσμα εξωσωματικής. Τελοσπάντων, κοίτα μπροστά, συνειδητοποίησε πόσο τυχερή είσαι που έχεις το κοριτσάκι σου, και ξεκίνα απ'την αρχή την προσπάθεια για αδερφάκι! :wink:

age.png

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ Αργυρώ και εγω πιστευω οτι ειναι νωρις και νιωθω έτσι αλλά όλοι μρ πιεζουν να το ξεχασω και νιωθω χειρότερα....

εντωμεταξυ μάλλον έφταιξε καποιο μικροβιο και δεν μπορω καν να σκεφτω οτι θα προσπαθησουμε πάλι και θα έρθει μια άλλη εγκυμοσυνη γιατι πρεπει να κάνω εναν πολυ καλο έλεγχο πρώτα και μετα αγωγή και ποιος ξέρει για ποσο καιρο και το μετα φυσικα....δεν εχω ακομη κάτι να ελπίζω,,,και στην κορη μου δεν εμεινα αμεσως αλλά μετα απο 3 χρονια ελευθερα και σε αυτο μετα απο 2 χρόνια ελευθερο...

ΕΦΗ 20/12/2004

Ο ΠΙΠΙΛΑΣ ΜΟΥ 11/12/2010 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...