Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Θα ηθελα να ρωτησω εαν το εχει αντιμετοπισει καποιος στο παιδι του βαλανικη υποσπαδια και εαν τελικα εκανε επαμβαση? Η επεμβαση ειχε επιτυχια που την εκανε και τι παρενεργειες ειχε? Ευχαριστω

 

 

Παράθεση

Edit Admin. Προσοχή, αυτό το θέμα είναι εξαιρετικά ευαίσθητο και στο παρελθόν έχει προκαλέσει πολλές διαμάχες σε σχέση με διαφημιστικά ή δυσφημιστικά σχόλια προς επαγγελματίες. Παράλληλα προέκυψαν και σχετικά νομικά θέματα. Για αυτό το λόγο, και εξαιτίας του ότι

 

α) το κράτος δεν μπορεί να μας παρέχει ασφαλής τρόπους ταυτοποίησης χρηστών, έτσι ώστε οι συνομιλητές να είναι επιβεβαιωμένο ότι δεν έχουν κάποιο όφελος (δηλ είναι είτε εκπρόσωποι είτε υπάλληλοι επαγγελματιών που υποδύονται γονείς).

β) η δημοσίευση συζητήσεων ακόμα και απο ταυτοποιημένους χρήστες απο την στιγμή που περιλαμβάνει αρνητικές γνώμες και κρίσεις για επαγγελματίες, θέτει σε κίνδυνο την λειτουργεία του φόρουμ της ΕΕΕΓ, εξαιτίας της προύπαρξης των περιπτώσεων για συγκεριμένους επαγγελματίες οι οποίοι είχαν δυσφημιστεί/διαφημιστεί.

 

γ) η ειδίκευση στο συγκεκριμένο αντικείμενο (υποσπαδίας) είναι πολύ απαιτητική και δεν είναι πολλοί οι επαγγελματίες οι οποίοι έχουν μεγάλη εμπειρία (πολλά χειρουργία ετησίως) στην Ελλάδα. Αυτό κατατάσσει αυτή την περίπτωση σε διαφορετική κατηγορία (λίγες επωνυμίες=μεγάλος ανταγωνισμός μεταξύ αυτών) και ενισχύει τις πιθανότητες να υπάρχουν συστηματικές προσπάθειες έμμεσης διαφήμισης/δυσφήμισης.

 

 

Σε περίπτωση που δημιουργηθεί/συσταθεί γκρουπ σε άλλο μέσο δικτύωσης παρακαλούμε να μας σταλεί στο εμαιλ μας στο administrator(at)parents.org.gr έτσι ώστε να το τοποθετήσουμε εδώ αλλά και στην τελευταία δημοσίευση του θέματος.

 

Εάν είσαστε επαγγελματίας, παρακαλούμε στείλτε μας τις στατιστικές των ετησίων σας χειρουργείων στο παραπάνω εμαιλ έτσι ώστε να τις δημοσιεύσουμε προς ενημέρωση των μελών

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 579
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν γνωρίζω πολλά για το συγκεκριμένο θέμα αλλά είδα πολλά αγόρια στο

Γ.Γεννηματάς που είχαν υποβληθεί στη συγκεκριμένη επέμβαση με μεγάλο ποσοστό επιτυχίας.............

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Σαμ για την απάντηση έχω διαβάσει πολλά σαΐτ έχω μιλήσει με αρκετούς γιατρούς απλά θα ήθελα την γνώμη κάποιου γονέα εάν είχε αντιμετωπίσει κάτι τέτοιο γιατί έχω μπερδευτεί με τα σαΐτ και τούς γιατρούς άλλοι λένε ότι είναι πολύ εύκολο άλλοι ότι εάν κανείς εγχείρηση υπάρχει ο κίνδυνος να κάνει συρίγγιο κτλ. Σε ευχαριστώ πάντως!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλημέρα.

Ο γιος μας 16 μηνών έχει υποσπαδία που είναι πολύ κοντά στην ουρήθρα, και σύμφωνα με τους γιατρούς θα πρέπει να χειρουργηθεί.

Ψάχνουμε για παιδοχειρούργους που να έχουν εμπειρία στο συγκεκριμένο θέμα και να έχουν καλά αποτελέσματα, καθώς επίσης να υπάρχει καλή επικοινωνία πριν και μετά την επέμβαση.

Οποιαδήποτε πληροφορία θα μας διευκόλυνε πολύ στην απόφαση μας.

Ευχαριστώ εκ των προτέρω γαι την ανταπόκριση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Ο μικρός μου έχει υποσπαδια την ήπια μορφή... Μου έχουν πει ότι γύρω στο δεύτερο χρόνο θα γίνει η εγχείριση. Εχθές ο παιδίατρος μου είπε να κάνουμε προληπτικά και έναν υπέρηχο νεφρών. Γνωρίζετε τι σχέση έχει και τι μπορεί να δείξει ο υπέρηχος;

Επίσης υπάρχει κάποια/ος που να έχει κάνει ήδη το πιτσιρικάκι του την εγχείρηση να μου πως είναι;

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι ο υπέρηχος νεφρών γίνεται γιατί όταν βρουν κάποια ανωμαλία στο ουροποιητικό σύστημα τσεκάρουν μήπως υπάρχει και κάποιο πρόβλημα γενικότερα στην περιοχή. Εμείς έχουμε συγγενές πρόβλημα με τα νεφρά μας και μας είπαν να τσεκάρουμε και για κυστεουρητική παλινδρόμηση γιατί υπάρχουν κάποια ποσοστα να είχαμε και από αυτό. Οπότε κατι τέτοιο φαντάζομαι και στην περιπτωσή σας. θελουν να είναι σίγουροι ότι ολα οκ με τα νεφρά.

 

Περαστικά σας!

 

an1cCyH0g411210Nzc3NzlkaHwzNTIxNDQ1YmphZHxUTyBGQUZPVVRBS0kgTU9VIEVJTkFJ.gif

s-age.pngs-age.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΟ FORUM.ΚΑΙ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΒΑΛΑΝΙΚΟ ΥΠΟΣΠΑΔΙΑ ΚΑ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΤΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΑΝ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΚΟΝΤΕΨΑ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΩ.ΤΕΛΙΚΑ ΕΨΑΞΑ ΚΑΙ ΕΜΑΘΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ.ΚΑΝΑΜΕ ΥΠΕΡΗΧΟ ΝΕΦΡΩΝ ΓΙΑΤΙ ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΣΥΝΟΔΕΥΕΤΑΙ ΑΠΟ ΓΕΝΕΤΙΚΕΣ ΑΝΩΜΑΛΙΕΣ(ΕΥΤΥΧΩΣ ΗΤΑΝ ΕΝΤΑΞΕΙ).ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΗΓΑ ΣΕ ΠΑΙΔΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕ ΠΩΣ Η ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΣΤΗΝ ΕΝΗΛΙΚΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΘΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΕΤΑΙ ΝΑ ΤΕΚΝΟΠΟΙΗΣΕΙ ΑΦΟΥ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΘΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΜΕ ΚΛΙΣΗ,ΕΠΙΣΗΣ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΝΑ ΤΟΝ ΚΟΡΟΊ΄ΔΕΨΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΛΙΣΗ ΣΤΟ ΠΕΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΜΕΙΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΠΙΟ ΜΙΚΡΟ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΡΑΞΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΤΙΣ ΤΟΥΑΛΕΤΕΣ ΕΠΕΙΔΗ ΠΙΘΑΝΟΝ ΘΑ ΚΑΤΟΥΡΑΕΙ ΤΑ ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΙΑ ΤΟΥ.ΙΑ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΤΩΡΑ:ΕΙΝΑΙ ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΟΡΘΩΘΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΟΥ ΒΑΘΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΗ.ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΝΟΣΗΛΕΥΤΡΙΑ ΕΧΩ ΔΕΙ ΝΕΑΡΟΥΣ ΝΑ ΠΑΛΕΥΟΥΝ ΤΩΡΑ ΝΑ ΤΟ ΛΥΣΟΥΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ...ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΤΟ ΘΕΟ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΟΒΑΡΟΤΕΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.ΑΥΤΟ ΛΥΝΕΤΑΙ...

wCEPp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΟΓΙΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΒΑΛΑΝΙΚΗ ΥΠΟΣΠΑΔΙΑ . ΘΑ ΜΠΕΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΟ ΣΥΝΤΟΜΑ . ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΓΙΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΟ . Ο ΒΑΛΑΝΙΚΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΣ . ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ . ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΙΚΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΘΥΜΑΤΑΙ ΜΕΓΑΛΩΝΟΝΤΑΣ .ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΗΠΙΑ ΜΟΡΦΗ ΔΙΟΤΗ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΜΙΑ ΤΡΥΠΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΙΠΛΑ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝΕ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΑ ΟΥΡΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΘΕΙ ΥΔΡΟΝΕΥΡΩΣΗ . ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΥΣΗΧΙΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΥΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΝΥΣΤΕΡΙ .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πήγα κι εγώ τον μικρούλη στον παιδοχειρούργο και τελικά έχει στεφανιαία υποσπαδία (είναι η αμέσως επόμενη αλλά θεωρείται κι αυτή ήπια μορφή). Από 18-22 μηνών είναι το καλύτερο να γίνει η εγχείρηση... έχει 90% πιθανότητες να πάει καλά, θα μείνει στο νοσοκομείο 4-5 μέρες με καθετήρα. Ξέχασα να ρωτήσω πως θα καταφέρουν να κρατήσουν τον μικρό με τον καθετήρα :? Μήπως ξέρετε;

Εντέλει δεν χρειάζεται υπέρηχο νεφρών... θα είχε κάνει πιθανότατα ουρολοίμωξη αν είχε πρόβλημα... Πάντως, μας είπε ότι είναι πλέον αυτές οι μορφές υποσπαδίας εγχειρήσεις ρουτίνας.

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

τωρα μολις διαβασα το θεμα αυτο και επειδη μολις πριν 10 μερες εγχειρησε η κολλητη μου το αγορακι της 2,5 ετων με στεφανιαία υποσπαδία ειπα να σας γραψω τι εμαθα.

η μικρος εκανε την επεμβαση στο ιατρικο με εναν καταπληκτικο γιατρο τον ζουπανο(λενε οτι θεωρειται ο καλυτερος).το αρνητικο ειναι οτι κρατησε 5 ωρες το χειρουργειο και οι γονεις φυσικο ειναι να αγχωθηκαν.το θετικο ειναι οτι το παιδι δεν πονουσε μετα ηταν αρκετα ευδιαθετο και το μονο προβλημα ηταν ο καθετηρας.εδωσαν μαχη για να τον κρατησουν κατω.

γενικα ψιλοταλαιπωρηθηκε μιας και δεν μπορουσε να γυρισει κτλ.

σε γενικες γραμμες αν και εμειναν μεσα 5 μερες δεν υπηρξε καποιο προβλημα.βεβαια τους ειπε ο γιατρος οτι θα ξερουν σε 2 μηνες αν το προβλημα λυθηκε οριστικα.

σημερα ο μικρος ειναι στη φαση που διαμαρτυρεται μιας και εχει ακομα ραμματακια και οσο να ειναι τον ενοχλουν.

ευχομαι καλη επιτυχια στα παιδακια σας!!!

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites

Α μπράβο Ρίτα μου για δώσε τα φώτα σου γιατί ο Θοδωράκος έχει το ίδιο με τον πιτσιρίκο της φίλης σου... Πως καταφέρνεις ένα τόσο μικρό πιτσιρίκι να έχει καθετήρα; Πρέπει να είναι ξαπλωμένος; Πόσες μέρες κάθησε στο νοσοκομείο; Είχε όλες τις μέρες καθετήρα; Και τέλος γιατί πέντε ώρες χειρουργείο;

Όπως καταλαβαίνεις Ριτάκο μου βρήκα παπά θα θάψω πεντ'εξι :wink: ... απλά δεν έχω βρει κάποιον άλλο να ρωτήσω! Για άλλη μια φορά θα μου δώσεις τα φώτα σου...

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Ο γιος μου εχει υποστεφανιαιο βαλανικο υποσπαδια,οπου εχω ρωτησει μου εχει πει αλλος γιατρος 45 λεπτα επεμβαση και αλλος 2 ωρες εξαρταται την τεχνικη που χρησιμοποιει ο καθενας και εμεις καναμε υπερηχο για προληπτικους λογους.Οσο για τον καθετηρα ο γιατρος μου εχει πει<μην ανησυχεις θα κατσει το παιδι αυτο μην σε απασχολει>τι ενοουσε δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Α μπράβο Ρίτα μου για δώσε τα φώτα σου γιατί ο Θοδωράκος έχει το ίδιο με τον πιτσιρίκο της φίλης σου... Πως καταφέρνεις ένα τόσο μικρό πιτσιρίκι να έχει καθετήρα; Πρέπει να είναι ξαπλωμένος; Πόσες μέρες κάθησε στο νοσοκομείο; Είχε όλες τις μέρες καθετήρα; Και τέλος γιατί πέντε ώρες χειρουργείο;

Όπως καταλαβαίνεις Ριτάκο μου βρήκα παπά θα θάψω πεντ'εξι :wink: ... απλά δεν έχω βρει κάποιον άλλο να ρωτήσω! Για άλλη μια φορά θα μου δώσεις τα φώτα σου...

 

λεγκω μου απο οτι μου ειχε πει ηξεραν εκ των προτερων οτι θα διαρκεσει 5 ωρες η ολη διαδικασια ...δε ξερει να μου πει γιατι η φιλη μου αλλα τοσο κρατησε τελικα..ισως ειναι θεμα γιατρου ή θεμα μεθοδου?δε ξερω να σου πω ..εσας τι σας εχουν πει?

στο νοσοκομειο καθησε 5 μερες και ναι τις περισσοτερες ωρες ηταν ξαπλωμενο αλλα το θεμα ηταν απο οτι μου ειπε οταν ηθελε να γυρισει..εκει εκνευριζοταν... τον καθετηρα τον εβγαλα την 4η μερα αν θυμαμαι καλα αλλα αυτο μπορω να το επιβεβαιωσω.

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

XMM... EMENA MOΥ ΕΙΠΕ - ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΙΑΣ ΜΟΡΦΗΣ- ΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΩΣ ΤΕΣΣΕΡΕΙΣ ΩΡΕΣ ΤΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΑΥΤΟ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΕΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΚΑΙ ΚΑΘΕΤΗΡΑ , ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΣΤΑΣΗ . ΕΑΝ ΟΜΩΣ ΒΑΛΕΙ ΚΑΘΕΤΗΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ 24 ΩΡΕΣ ΕΩΣ 5 ΜΕΡΕΣ ...

Link to comment
Share on other sites

Άντε βγάλε άκρη... εμάς μας είμαι γύρω στο μισάωρο επέμβαση αλλά σίγουρα καθετήρα και 4-5 μέρες μεσα... Λες να μην κατάλαβα καλά πόση ώρα θα κρατήσει; Πάντως δεν μπορώ να φανταστώ πως θα καταφέρω το ταλιμπανάκι μου να είναι στο κρεββάτι με καθετήρα... πωπω θα τα σπάσει όλα!

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΙΚΑ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΛΕΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΥΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ , ΠΗΓΕΣ ΣΕ ΙΔΙΩΤΗ ΕΑΝ ΝΑΙ ΠΟΣΟ ΘΑ ΣΟΥ ΠΑΕΙ Η ΕΠΕΜΒΑΣΗ

Πήγα στον διευθυντή της παιδοχειρουργικής στο Έλενα που μου είχε πει και η γυναικολόγος μου ότι είναι αστέρι αλλα και ο παιδιατρός μου που ηταν μαζί στο Παίδων... Το κάτιτις θα το πάρει υποπτεύομαι... πόσο όμως δεν το συζητήσαμε να σου πω την αλήθεια. Μετά το Πάσχα θα πάμε να κανονίσουμε πότε θα γίνει η επέμβαση και θα μιλήσουμε και γι αυτο :roll:

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑΣ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ

ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ 4 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΥΠΟΣΠΑΔΙΑΣ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΜΙΑ ΛΕΠΤΗ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΑΠΟ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟ

ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ . ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΕΠΑΡΧΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ .ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΘΗΝΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΩΤΗΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ

ΟΤΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΑΠΟ 10000 ΕΩΣ 30000 ΕΥΡΩ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΣΕΣ ΕΠΕΜΒΑΣΕΙΣ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΕΛΕΙΟΣ ΚΑΛΑ .

ΖΗΤΑΩ ΚΑΠΟΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΕΔΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΝ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ .

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΜΕΡΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ. ΓΙΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ Η ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΕΧΕΤΑΙ

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Link to comment
Share on other sites

μια φιλη μου εκανε επεμβαση ο γιος της, στο παιδων, και το παιδι ειναι μια χαρα πια...

 

αν σ ενδιαφερει, μια και στο παιδων δεν πληρωνεις, μπορω να μαθω λεπτομερειες... η φιλη μου παντως ειχε την οικονομικη δυνατοτητα να παει ιδιωτικα, αλλα παρ ολα αυτα προτιμησε το γιατρο του παιδων...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω αν μπορεις να μου πεις μεσω της φιλιης σου καποιο γιατρο απο εκει τον πιο καλο αν γινεται . το δικο μου το εχει χαμηλα αι ειναι ποιο δυσκολη η επεμβαση μου ειπανε . γιαυτο θελω να παω σε ιδιωτη γιατρο . αλλα αν το παιδων εχει καποιο πολυ καλο γιατρο τοτε να παμε εκει

 

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

dj 713,και μενα το νινί μου είναι 5 μηνών παρά και έχει την ίδια ατέλεια ας το πούμε,για να μην στεναχωριόμαστε κιόλας..Εμάς βέβαια είναι πιό ελαφριά η κατάσταση,εσένα απ' ότι κατάλαβα είναι στην βάση του πέους.Εγώ είμαι από Θεσ/νίκη και ακόμα δεν έχω βρει κάποιον ιδιαίτερα ονομαστό,η μητέρα μου όμως επειδή είναι στον χώρο βρήκε έναν από τους καλύτερους στην Αθήνα,όχι οτι ψήνομαι να τρέχω κάτω και να ταλαιπωρώ και το κουκλί μου,εκτός πια και αν δεν βρεθεί κάτι αξιόλογο εδώ.Πάντως απ'όσο έχω διαβάσει,αν γίνει με μια καινούρια μέθοδο,δεν χρειάζεται παραπάνω από ένα χειρουργείο και πολλές φορές ούτε καν καθετήρας.Αν θες,θα ρωτήσω την μαμά μου για το όνομα του γιατρού και στο λέω,οκ?ΟΛΑ ΘΑ ΜΑΣ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!Αυτό να σκέφτεσαι,δεν είναι κάτι κακό,πιό πολύ για αισθητικό ή για λειιτουργικό λόγο γίνεται η επέμβαση

ΓΙΩΡΓΑΚΗ ΜΠΟΥΡΜΠΟΥΛΗΘΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΕΡΩΤΑΣ ΜΟΥ!!!!

 

url=http://lilypie.com].png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα έτσι μού έχουν πει...αχχχ..δεν ξέρω,όταν είναι τόσο μικρούλια είναι απαίσιο να τα σκέφτεσαι οτι πρέπει να περάσουν από τέτοιες διαδικασίες..όλα τα μωράκια του κόσμου να γεννιούνται όσο πιό υγιή γίνεται..

ΓΙΩΡΓΑΚΗ ΜΠΟΥΡΜΠΟΥΛΗΘΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΕΡΩΤΑΣ ΜΟΥ!!!!

 

url=http://lilypie.com].png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...