Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

προγραμμα εοτ ''τουρισμος για ολους''


resident

Recommended Posts

Νομιζω οτι αφου τα διδυμα γεννηθηκαν μετα το 2009 δεν ειναι υποχρεωτικα τα κουπονια, αρα θα παρετε οι δυο σας και το πρωτο παιδι. Και παλι, επιμενω, παρτε τηλεφωνα στα ξενοδοχεια. Εμενα ας πουμε που ειμαστε 6 ατομα,σε καποια που πηρα τλφ (2-3), μου ειπανε οτι μπορουν να με χρεωσουν 5 δελτια και η μια η διδυμη (4,5χρ.) απλα να φερει το δελτιο της.

 

Σε αλλο, με κανανε εκπτωση περα απο την τιμη που ειχανε, ενω σε αλλο, η επιπλεον κλινη εφερνε εκπτωση και εβγαινε πιο φτηνα απο οσο υπολογιζα.

 

Στις ερωτησεις των υπολοιπων για δικαιουχους απο αλλα ταμεια, δεν ξερω να απαντησω, αν ξερει καποια να βοηθησει...

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 215
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αυτό θα ήθελα να ρωτήσω κι εγώ.

Η τιμή που γράφουν είναι η τιμή για κάθε άτομο;

Ο ένας μου γιος είναι 3,5 πληρώνει;

Οι δίδυμοι είναι 20 μηνών. Αυτοί πληρώνουν;

Αν ξέρει κάποιος να μας πει θα μας καταυποχρέωνε....

 

Ναι η τιμή είναι κατ' άτομο, μου το επιβεβαίωσαν από τον ΕΟΤ.

Τα παιδιά μου είναι 8, 4 ετών και 20 μηνών οι δίδυμες σε όσα ξενοδοχεία πήρα μου είπαν πως θα πληρώσουν και τα παιδιά. Δηλ. ένα ξενοδοχείο που βρήκαμε με ημιδιατροφή 14,5?Χ6 άτομα μας βγαίνει 87? την ημέρα!!!!

Πάρε τηλ. στα ξενοδοχεία που ενδιαφέρεσαι μήπως κάνεις άλλη συμφωνία.

Τα παιδιά μου... η ζωή μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

ξερετε σε ποσο χρονικο διαστημα περιπου εξαντλουνται τα 100000 κουπονια??? ανησυχω μηπως δεν προλαβουμε!!!

Δε μπορώ να σου απαντησω ακριβως στην ερώτηση σου, αλλά όσο πιο γρηγορα τοσο μεγαλύτερς πιθανότητες έχετε!

Ασε που τωρα με τη κριση θα ειναι περισσότεροι και οι δικαιούχοι αλλά και αυτοι που θα θελουν να κάνουν χρήση του δικαιωματος τους!Ειμαι 7 χρονια ασφαλισμενη στο ΤΣΜΕΔΕ και πρώτη φορα παιρνω εισητήρια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα παω την Δευτερα να κανω την καταθεση και να περασω και απο τα ΚΕΠ, σημερα εκλεισα το δωματιο αλλα δεν ειχα που να αφησω το μωρο και με τετοια ζεστη που να την ετρεχα !! ελπιζω να προλαβω!!!!! Καλες διακοπες να εχουμε ολοι και να χαρουμε να ζουζουνια μας που θα πλατσουρησουν!!!!

Η Ζωηρούλα μου μας άλλαξε την ζωή!!!!

Link to comment
Share on other sites

annoula79,εκλεισες τελικα; Δεν ξερω τα οικονομικα σας, αλλα με ημιδιατροφη αν δε θελεις να μαγειρευεις οπως και εγω δε θελω, ειναι καλα!

 

 

Αν εκλεινα δωματιο σε ενα ξενοδοχειο που μιλησα, θα μου εδιναν 2 δωματια και θα ηταν επι 2 αλλα βολεψα τις ημερομηνιες και θα παμε σε διαμερισμα που μας βγαινει 116 τη μερα με ημιδιατροφη, εχει μπουφε... Αν σκεφτεις οτι μονο για βενζινη για να κατεβουμε Ευβοια και για τα διοδια διναμε ενα σωρο λεφτα επιπλεον, τωρα ειμαστε ευχαριστημενοι για την ιδια τιμη στο ξενοδοχειο.

 

Οποτε ρωτατε...

 

Και επιπλεον, μου ειπανε απο τα ΚΕΠ στην πολη μας οτι γενικα ουτε τα περσινα δελτια διατεθηκαν ουτε και φετος περιμενουν. Μη σας παιρνω στο λαιμο μου αλλα οσες το αποφασιζετε ουτως ή αλλως τελευταια στιγμη, να πατε γιατι πιστευω πως θα προλαβετε, μην απελπιστητε και πειτε πως ειναι αργα!...

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγε ο σύζηξ στις 7,00 τα Κεπ ανοίγυν 7,30 και το σύστημα τους 8,00 οπότε περίμεναν έξω...ευτηχώς ήταν πρώτος...όλα καλά αλλά άργησε για να βγάλει φωτοτυπίες εις τριπλούν για αυτόν και για τα 2 παιδάκια μας..

 

Αύριο φεύγουμε επιτέλους...έφυγε και αυτό το βάρος...ωραία τα εισητήρια αλλά πολύ τρέξιμο...

 

Καλά να περάσουμε όλοι μας!!!!!Γεμίστε μπαταρίες προβλέπεται δύσκολος χειμώνας!

Διομήδης 27/09/05

Γιώργος 18/10/08

Πολυχρόνης 03/07/10

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσομανα, πίστευα πως με το πρόγραμμα θα ήταν πιο οικονομικά άσε που είδα φώτο από το συγκεκριμένο ξενοδοχείο και δεν άξιζε για τόσο.

Τελικά έκλεισα αλλού και μάλιστα όταν ο ιδιοκτήτης άκουσε ότι είμαστε πολύτεκνη οικογένεια και τις ηλικίες των παιδιών μου, μου έκανε άλλη τιμή.

Καλές διακοπές σε όλους μικρούς και μεγάλους!!!!!

Τα παιδιά μου... η ζωή μου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμεις τα πηραμε σημερα για Χαλκιδικη, Χανιωτη. Δεν ξερω παιδια τι γινεται, ενα θα σας πω ομως και ελπιζω να μην σας αγχωσω.......

 

Στις 11:30 που πηγε η γυναικα μου της δωσανε δελτιο με αριθμο καπου στις 45,000+ και οταν ξανα πηγε στις 12:30 για τον πεθερο μου πηρε το 59,000+.....Μαλλον λογω οικονομικης κρισης γινεται ο χαμος......

 

Κατα την γνωμη μου οσοι θελετε βιαστειτε γιατι προβλεπω μεχρι το τελος της αλλης εβδομαδας να εξαντλουνται...Τα βγαλανε και πολυ αργα ....

Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα ξενοδοχείο και μου είπε ότι θα πάρω 5 κουπόνια και για τα μωρά δηλ, υπενθυμίζω 20 μηνών, και πρέπει να κλέισω 2 δωμάτια. Μα λέω δεν μπορώ να χωρίσω με τα παιδιά και τιμή 28*5!!!!

Τί λέμε τώρα; Τί κερδίζω;

Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα ξενοδοχείο και μου είπε ότι θα πάρω 5 κουπόνια και για τα μωρά δηλ, υπενθυμίζω 20 μηνών, και πρέπει να κλέισω 2 δωμάτια. Μα λέω δεν μπορώ να χωρίσω με τα παιδιά και τιμή 28*5!!!!

Τί λέμε τώρα; Τί κερδίζω;

 

Καλη μου και σε εμας το ειπανε αυτο για 2 διαμερισματα και το εζησα 2 χρονιες και δεν ειναι οτι καλυτερο. Σου το λενε σα να μη γινεται αλλιως αλλα τελικα, ΓΙΝΕΤΑΙ.

 

Παλι φετος ετυχα σε προσφορα για 2 δωματια χωριστα για την οικογενεια μου...Αλλα σε αλλα ξενοδοχεια που τηλεφωνησα ενω στην αρχη μου ειπανε οτι υπαρχουν 2 διαθεσιμα δωματια για εμας, ομως μου προτεινανε επισης, για περιορισμενες ημερομηνιες, διαμερισμα για ολη την οικογενεια και μαλιστα σε τιμη διαμερισματος, πολυ πιο οικονομικη. Ας πουμε με ειχανε πει 78 επι 2 αλλα με διαμερισμα παει 116 ευρω. Βαλανε εκπτωση και στην επιπροσθετη κλινη. Προσφορα σου λενε επιπλεον, κερδιζεις επομενως.

 

Οποτε ψαξε για αλλο ξενοδοχειο και αλλη προσφορα και μη μενεις στα λογια τους.

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εγώ πάντως έκλεισα σε ξενοδοχείο στη καρδίτσα για το χειμώνα και δεν μου ζήτησαν το κουπόνι του μικρού. Και μάλιστα 5αστερο και απο οτι έμαθα απο όσους πήγαν τέλειο. Εξαρτάται τελικά απο τη βλακεία που κουβαλάει ο ξενοδόχος.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!ξερετε αν φετοσ θα βγαλουν κουπονια??? νωρις ειναι ακομα αλλα τι να κανω!!!!!! διακοπες ονειρευομαι!!!!!!!

YQzpp2.png

Το αγγελουδακι μας !!!!!!

aLLhp2.png

 

Τα μωρακια μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Μήπως μάθατε τίποτα για τα κουπόνια κοινωνικού τουρισμού για 2013;;; Μήπως έτσι καταφερουμε να πάμε πουθενά διακοπές;;;

Κάπου πέτυχα στο διαδίκτυο, ότι φέτος θα ξαναδοθούν...Πότε θα γίνουν οι αιτήσεις; Να μάθουμε εγκαίρως γιατί φοβάμαι δεν θα προλάβουμε να ενημερωθούμε...

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...