Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

καλησπέρα κορίτσια!

θυμάμαι (νομίζω...) κάποια παράπονα για pharmacy4u αλλά δεν θυμάμαι για ποιο λόγο...

για πείτε εμπειρίες...συνήθως σε πόσες μέρες έρχονται;

 

θενξ, φιλιά!

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 9,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ψωνισα απο το pharmacy4u 125 Eυρω μια Κυριακη.

Παιρνω μηνυμα οτι κρατηθηκαν τα χρηματα μου

Την Πεμπτη παιρνω μηνυμα οτι η παραγγελια μου απεσταλη αλλα δεν υπηρχαν καποια πραγματα και οτι η παραγγελια μου ηταν για 98 ευρω. Τα χρηματα ομως τα ειχαν κρατησει

Τη Δευτερα παιρνω τα πραγματα μου δηλ μετα απο μια εβδομαδα μετα την παραγγελια.

Βλεπω οτι:

-το αντιηλιακο που μου εστειλε δεν ηταν αυτο που παρηγγειλα

-το bepanthol αντιηλιακο ελεγε +δωρο 200ml αφρολουτρο (το δωρακι δεν υπηρχε πουθενα)

τους στελνω μηνυμα για αυτα και για το γεγονος οτι καποια πραγματα δε μου τα εστειλαν ενω ηταν χρεωμενα στην καρτα

Μου απαντουν για τα χρηματα οτι θα επιστραφουν και κουβεντα για τα αλλα παραπονα.

τα χρηματα μου επεστραφησαν μετα απο 20 ημερες.

Δεν ξαναψωνισα κυριως γιατι αν κατι δεν υπαρχει θελω να φαινεται στο site οτι ειναι σε ελλειψη για να κανονιζω τις αναγκες μου

Επειτα απο αυτο ψωνισα απο το parapharmacie.gr(150 ευρω)

1. Μου ηρθαν ολα σε 2 μερες

2.Ειχε μεσα πολλα δειγματα και ενημερωτικα και μια καρτουλα να μαζευω ποντους και συσκευασια πολυ προστατευμενη . Ουτε κουτακι ζουληγμενο, με περιτυλιγματα αερος κ.λ.π.

εμεινα πολυ ευχαριστημενη

Link to comment
Share on other sites

Ψωνισα απο το pharmacy4u 125 Eυρω μια Κυριακη.

Παιρνω μηνυμα οτι κρατηθηκαν τα χρηματα μου

Την Πεμπτη παιρνω μηνυμα οτι η παραγγελια μου απεσταλη αλλα δεν υπηρχαν καποια πραγματα και οτι η παραγγελια μου ηταν για 98 ευρω. Τα χρηματα ομως τα ειχαν κρατησει

Τη Δευτερα παιρνω τα πραγματα μου δηλ μετα απο μια εβδομαδα μετα την παραγγελια.

Βλεπω οτι:

-το αντιηλιακο που μου εστειλε δεν ηταν αυτο που παρηγγειλα

-το bepanthol αντιηλιακο ελεγε +δωρο 200ml αφρολουτρο (το δωρακι δεν υπηρχε πουθενα)

τους στελνω μηνυμα για αυτα και για το γεγονος οτι καποια πραγματα δε μου τα εστειλαν ενω ηταν χρεωμενα στην καρτα

Μου απαντουν για τα χρηματα οτι θα επιστραφουν και κουβεντα για τα αλλα παραπονα.

τα χρηματα μου επεστραφησαν μετα απο 20 ημερες.

Δεν ξαναψωνισα κυριως γιατι αν κατι δεν υπαρχει θελω να φαινεται στο site οτι ειναι σε ελλειψη για να κανονιζω τις αναγκες μου

Επειτα απο αυτο ψωνισα απο το parapharmacie.gr(150 ευρω)

1. Μου ηρθαν ολα σε 2 μερες

2.Ειχε μεσα πολλα δειγματα και ενημερωτικα και μια καρτουλα να μαζευω ποντους και συσκευασια πολυ προστατευμενη . Ουτε κουτακι ζουληγμενο, με περιτυλιγματα αερος κ.λ.π.

εμεινα πολυ ευχαριστημενη

 

Απο το parapharmacie ψώνισα και εγώ, με παραλαβή την επόμενη μέρα (στην Αθήνα και κατόπιν συνεννόησης) και πολλά μα πολλά δειγματάκια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπον,μέρες τωρα σας μελεταω...

Τωρα Έχω πιάσει κ το παλιό θέμα κ του ρίχνω μια ματια (Μα .....600 σελίδες;;;:lol:Έλεος βρε κορίτσια λυπηθειτε με)

Κ δεν κρύβω ότι Έχω αρχίσει κ ψηνομαι άσχημα ,ναι Εγώ η άσχετη δυσπιστη κ επιφυλακτική με τον κόσμο του Ίντερνετ.

Τόσο δηλαδη που έβαλα 2 παραγγελίες μια στο eBay για κάποια καπελακια κ μια στο feelunique,ακολουθώντας τις δικές σας συμβουλές κ θετικές γνώμες -κ ααααααντε να δούμε!:-D

 

Φανταστείτε ότι ποιος,Εγώ; Έχω μπλέξει με e-banking κ paypal κ δε συμμαζευεται που μέχρι πρότινος δυο φορές είχα ψωνίσει ολες κ ολες απο Ίντερνετ,μια στο http://www.carseat.se για όποιον ενδιαφέρεται για ERF (extended rear facing) το συνιστώ ανεπιφύλακτα-Σούπερ εξυπηρέτηση -αποστολή κλπ ...κ άλλη μια στο http://www.plus4u.gr που είχαν όμως καθυστέρηση στην αποστολη λόγω έλλειψης στοκ.

 

Κ μάλιστα με κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμο κ αντικαταβολή αντίστοιχα!

 

Εξπερ μ έχετε κάνει(ελπίζω) :D

 

εντιτ...γραφω απ το ρημαδι το κινητο κ κανει τα δικα του,αγνοηστε κουλές λέξεις,που δεν κολλανε με τα υπολοιπα,εχει δικη του προσωπικοτητα κ διαλεγει μονο του λεξεις :) ......αληθεια,εχει ψωνισει καμια σας i phone online,κ αν ναι που?εχω το 3GS κ θελω να παρω το 4,αλλα ψιλοκολλαω-χοντροκολλαω δηλαδη...

Link to comment
Share on other sites

κόρες αγκαθόβιες και μη...κάθεστε;

 

έχουμε και λέμε...μπήκα στο http://www.garvalin.com μπας και έχει τις χειμωνιάτικες συλλογές να χαζέψω (δεν τις έχει άκομα - άσχετο)...

πάνω δεξιά παρατηρώ που λέει online shop...το πατάω και μπαίνω εδώ: http://tienda.garvalin.com/catalogos/tem_verano.html

 

φτιάχνω λογαριασμό από περιέργεια και φτάνω ένα βήμα πριν την πληρωμή και με έχει αφήσει να επιλέξω ελλάδα και ...κρατιέστε λέμε;;;;...ΧΩΡΙΣ μεταφορικά!

 

Ρε σαϊνια, κάντε ένα κόπο και ελέγξτε το γιατί ...του γκουντ του μπι τρου ρε φίλε!

 

υ.γ.1: το e shop ειναι στα σπανιολικα οποτε θετε μεταφραστη γκουγκλ...

υ.γ.2: κάνα 20αρι το ζευγάρι πιο φθηνά μου φαίνονται...για πείτε οι πιο έμπειρες!

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!

 

πετυχα λιγες σελιδες πριν που λεγατε για παραγγελια κικερς..επειδη τα διδυμονια μου δε μου αφηνουν ελευθερο χρονο για να διαβασω περαιτερω, μπορειτε να μου προτεινετε καποιο site ?

επισης τα μικρα μου ειναι 13μηνων κ φορανε 19 προς20 νουμερο τωρα. τι νουμερο πρεπει να ψαξω λετε? δεν εχουμε ξαναγορασει κανονικα παππουτσια, τωρα κανουν τα πρωτα βηματα....:rolleyes:

 

ευχαριστω!

wxbup3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κόρες αγκαθόβιες και μη...κάθεστε;

 

έχουμε και λέμε...μπήκα στο www.garvalin.com μπας και έχει τις χειμωνιάτικες συλλογές να χαζέψω (δεν τις έχει άκομα - άσχετο)...

πάνω δεξιά παρατηρώ που λέει online shop...το πατάω και μπαίνω εδώ: http://tienda.garvalin.com/catalogos/tem_verano.html

 

φτιάχνω λογαριασμό από περιέργεια και φτάνω ένα βήμα πριν την πληρωμή και με έχει αφήσει να επιλέξω ελλάδα και ...κρατιέστε λέμε;;;;...ΧΩΡΙΣ μεταφορικά!

 

Ρε σαϊνια, κάντε ένα κόπο και ελέγξτε το γιατί ...του γκουντ του μπι τρου ρε φίλε!

 

υ.γ.1: το e shop ειναι στα σπανιολικα οποτε θετε μεταφραστη γκουγκλ...

υ.γ.2: κάνα 20αρι το ζευγάρι πιο φθηνά μου φαίνονται...για πείτε οι πιο έμπειρες!

 

ααααα έχει και paypal!!!!!

 

Πσσσσσστ, να σου πω, αυτά δεν τα λένε 11.30 το βράδυ :rolleyes::rolleyes:

 

Έτσι όπως τα λές, τα βλέπω και εγώ. Δυστυχώς η προπληρωμένη δεν έχει μπικικίνια για να το δοκιμάσω:rolleyes::rolleyes:, οπότε θα υπομονεύσω:cry::cry:

 

Αν προλάβει καμιά άλλη, ας πεί.

 

Οι τιμές μου φαίνονται οι τιμές των στοκατζίδικων στην λίστα με τα παπουτσομάγαζα, αλλά ποικιλία σε σχέδια και νούμερα σούπερ. Οι τιμές σε σχέση με τα τρέχοντα εμπορεύματα στα συμβατικά μαγαζιά και 30 ευρώ κάτω μου φαίνονται.

 

Όσο για τα ισπανικά, την παλεύω με αυτά που ξέρω.

 

Καλαμαράκιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι, αναλαμβάνεις και χρέη μεταφραστή :lol::lol::lol:

 

καλησπερα κοριτσια!

 

πετυχα λιγες σελιδες πριν που λεγατε για παραγγελια κικερς..επειδη τα διδυμονια μου δε μου αφηνουν ελευθερο χρονο για να διαβασω περαιτερω, μπορειτε να μου προτεινετε καποιο site ?

επισης τα μικρα μου ειναι 13μηνων κ φορανε 19 προς20 νουμερο τωρα. τι νουμερο πρεπει να ψαξω λετε? δεν εχουμε ξαναγορασει κανονικα παππουτσια, τωρα κανουν τα πρωτα βηματα....:rolleyes:

 

ευχαριστω!

Αν θες κίκερς, στο επίσημο ονλάιν κατάστημά τους.

 

Γενικά για παπούτσια, στην υπογραφή μου έχει την λίστα με τα παπουτσομάγαζα.

 

Νούμερο θα έλεγα 20. Ούτως ή άλλως στην αρχή, τα φοράνε μάξιμουμ για 2 μήνες, μετά αλλάζουν νούμερο.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

λες λες λες λες;;;;;; πωπωπωπω!!! έστειλα και μαιλ (ελπίζω να διαβάζουν αγγλικά) πότε θα ανεβάσουν και τα χειμωνιάτικα! Ε ρε πάααααρτυ!

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

εκανα εντιτ προηγουμενως κ εβαλα κ ερωτησουλα...αλλα περασε τρεηλερ:P με τα επομενα ποστ....

 

ξαναρωτω λοιπον:

 

......αληθεια,εχει ψωνισει καμια σας i phone online,κ αν ναι που?εχω το 3GS κ θελω να παρω το 4,αλλα ψιλοκολλαω-χοντροκολλαω δηλαδη...

Link to comment
Share on other sites

λες λες λες λες;;;;;; πωπωπωπω!!! έστειλα και μαιλ (ελπίζω να διαβάζουν αγγλικά) πότε θα ανεβάσουν και τα χειμωνιάτικα! Ε ρε πάααααρτυ!

 

2131485n3r7tuwlcp.gif

 

......αληθεια,εχει ψωνισει καμια σας i phone online,κ αν ναι που?εχω το 3GS κ θελω να παρω το 4,αλλα ψιλοκολλαω-χοντροκολλαω δηλαδη...

Να σου πω οτι δεν ξέρω και τι είναι :shock::shock::shock:

 

www.skroutz.gr, ebay, amazon.co.uk

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστωωωωωω.....αλλα ελεγα να το βρισκα πουθενα εξω γιατι απο σκρουτζ,παλι φωτια ειναι-μικροτερη τιμη 550!

αλλα απο ebay ή amazon , εκει σκεφτομουν κ γω,αλλα εχω ανασφαλεια αν θα ναι οκ,θα λενε οτι ειναι καινουριο κ θα ναι,θα το βρω σπασμενο στα ελληνικα κλπ.

 

γι αυτο ρωταω αν το εχει ΗΔΗ αγορασει καμια απο σας που τα παιζετε αυτα στα δαχτυλα για να μου πειτε λεπτομερειες κ να με ξεστραβωσετε,μην παω παλι κ σκασω 650αρι στο γερμανο,ελεος δηλαδη!:rolleyes::rolleyes:

 

εντιτ .... κινητο ειναι αυτο ,επειδη ειπες πως δεν ξερεις τι ειναι....ειναι ενα κουκλι κινητο της apple ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστω για τις απαντήσεις σας για τις πόρτες θα τα κοιτάξω και τα δυο!

Να ρωτήσω κάτι ακόμα εσείς που είστε πιο έμπειρες η μικρη μου είναι δέκα μηνών και φοράνε 16 με 17 τώρα , επειδή το χειμώνα θα χρειαστούμε κλειστά ορθοπεδικα παπούτσια για πείτε τι νουμερο να κοιταω! Μεγαλώνει γρήγορα το πόδι; Σκεφτόμουν για 20 είναι μεγάλο λέτε;

Link to comment
Share on other sites

κόρες αγκαθόβιες και μη...κάθεστε;

 

έχουμε και λέμε...μπήκα στο http://www.garvalin.com μπας και έχει τις χειμωνιάτικες συλλογές να χαζέψω (δεν τις έχει άκομα - άσχετο)...

πάνω δεξιά παρατηρώ που λέει online shop...το πατάω και μπαίνω εδώ: http://tienda.garvalin.com/catalogos/tem_verano.html

 

φτιάχνω λογαριασμό από περιέργεια και φτάνω ένα βήμα πριν την πληρωμή και με έχει αφήσει να επιλέξω ελλάδα και ...κρατιέστε λέμε;;;;...ΧΩΡΙΣ μεταφορικά!

 

Ρε σαϊνια, κάντε ένα κόπο και ελέγξτε το γιατί ...του γκουντ του μπι τρου ρε φίλε!

 

υ.γ.1: το e shop ειναι στα σπανιολικα οποτε θετε μεταφραστη γκουγκλ...

υ.γ.2: κάνα 20αρι το ζευγάρι πιο φθηνά μου φαίνονται...για πείτε οι πιο έμπειρες!

 

Πσσσσσστ, να σου πω, αυτά δεν τα λένε 11.30 το βράδυ :rolleyes::rolleyes:

 

Έτσι όπως τα λές, τα βλέπω και εγώ. Δυστυχώς η προπληρωμένη δεν έχει μπικικίνια για να το δοκιμάσω:rolleyes::rolleyes:, οπότε θα υπομονεύσω:cry::cry:

 

Αν προλάβει καμιά άλλη, ας πεί.

 

Οι τιμές μου φαίνονται οι τιμές των στοκατζίδικων στην λίστα με τα παπουτσομάγαζα, αλλά ποικιλία σε σχέδια και νούμερα σούπερ. Οι τιμές σε σχέση με τα τρέχοντα εμπορεύματα στα συμβατικά μαγαζιά και 30 ευρώ κάτω μου φαίνονται.

 

Όσο για τα ισπανικά, την παλεύω με αυτά που ξέρω.

 

Καλαμαράκιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι, αναλαμβάνεις και χρέη μεταφραστή :lol::lol::lol:

 

 

.

 

λες λες λες λες;;;;;; πωπωπωπω!!! έστειλα και μαιλ (ελπίζω να διαβάζουν αγγλικά) πότε θα ανεβάσουν και τα χειμωνιάτικα! Ε ρε πάααααρτυ!

 

 

Καλεεεεε τι κάνετε βραδιάτικα ????

 

Μια φορά ξεράθηκα κ να! Μπράβο Μαρακι μουυυυυυυυυυυυ για την ανακάλυψη!!

Το λεπόν, έβαλα και εγώ εικονικό καλάθι ,γράφτηκα κιολας και ναι ΔΕΝ εχει μεταφορικά ακόμα και για ένα ζευγάρι!! Γιατι το γράφει Tarifa aplicable por gastos de expedición y transporte: 0,00 ?

 

Αρααααα ειμαστε ετοιμες χε χε !

 

Βεβαια οι τιμές ειναι οντως ενα 20-25ευρώ κατω από Ελλάδα σε τιμές ανευ έκπτωσης αλλά σε σχέση με τις προσφορές πχ στους άγγλους ειναι ποιο ακριβα. Το λεω με παράδειγμα τον charlesklinkard που τα ειχε στις 20-22λιρες στις εκπτώσεις!

 

Οποτε νομίζω αφοβα παραγγέλνετε οσες θετε

 

θελετε να σας βάλω μετάφραση των σημαντικότερων λέξεων???

 

precio = τιμή

comprar= αγοράσε

unidad= τεμάχιο

tallas= μεγέθη νούμερα

agregar a la cesta= βάλε στο καλάθι

ver cesta= δες το καλάθι

cantidad= ποσότητα

comprar ahora= αγόρασε τώρα (το οποιο το έχει μολις διαλέξεις το πευπαλ σαν επιλογή πληρωμης αρα μολις το πατάτε γινετε η αγορά για αυτό προσοχή!!)

 

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας! είμαι ακόμα ενθουσιασμένη με την ανακάλυψή μου! χεχεχεχε

 

ποια μπορεί να συντάξει μια ερώτηση στα σπανιόλικα να ρωτήσει πότε θα ανεβάσουν τις χειμωνιάτικες συλλογές;

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Καλεεεεε τι κάνετε βραδιάτικα ????

 

Μια φορά ξεράθηκα κ να! Μπράβο Μαρακι μουυυυυυυυυυυυ για την ανακάλυψη!!

Το λεπόν, έβαλα και εγώ εικονικό καλάθι ,γράφτηκα κιολας και ναι ΔΕΝ εχει μεταφορικά ακόμα και για ένα ζευγάρι!! Γιατι το γράφει Tarifa aplicable por gastos de expedición y transporte: 0,00 ?

 

Αρααααα ειμαστε ετοιμες χε χε !

 

Βεβαια οι τιμές ειναι οντως ενα 20-25ευρώ κατω από Ελλάδα σε τιμές ανευ έκπτωσης αλλά σε σχέση με τις προσφορές πχ στους άγγλους ειναι ποιο ακριβα. Το λεω με παράδειγμα τον charlesklinkard που τα ειχε στις 20-22λιρες στις εκπτώσεις!

 

Οποτε νομίζω αφοβα παραγγέλνετε οσες θετε

 

θελετε να σας βάλω μετάφραση των σημαντικότερων λέξεων???

 

precio = τιμή

comprar= αγοράσε

unidad= τεμάχιο

tallas= μεγέθη νούμερα

agregar a la cesta= βάλε στο καλάθι

ver cesta= δες το καλάθι

cantidad= ποσότητα

comprar ahora= αγόρασε τώρα (το οποιο το έχει μολις διαλέξεις το πευπαλ σαν επιλογή πληρωμης αρα μολις το πατάτε γινετε η αγορά για αυτό προσοχή!!)

 

γεια σου λατρεία!!!

το θέμα δεν είναι μόνο στις προσφορές, αλλά και στις κανονικές τιμές...η διαφορά είναι της τάξης των 20-30 ευρώ σε σχέση με εδώ...σε σύγκριση με τα αγγλικά π.χ. κάρολος, αν υπολογίσεις διαφορά της λίρας καθώς και μεταφορικά (τα οποία αυξάνονται με τον αριθμό ζευγαριών), τότε νομίζω ότι η διαφορά θα είναι αμελητέα...

συν του ότι στο garvalin έχεις όλη τη συλλογή να διαλέξεις και όχι μεμονωμένα μοντέλα όπως στα άλλα...

χαϊ λεβελ αυτά...θα εντρυφήσω περισσότερο και θα επανέλθω :lol::lol::lol:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Buenas Dias

Soy interesada de sus productos.

 

Saber cuando estara disponibile en linea la nuova colleccion de invierno.

 

Διορθώστε ελεύθερα !!!

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας! είμαι ακόμα ενθουσιασμένη με την ανακάλυψή μου! χεχεχεχε

 

ποια μπορεί να συντάξει μια ερώτηση στα σπανιόλικα να ρωτήσει πότε θα ανεβάσουν τις χειμωνιάτικες συλλογές;

 

Quisiera preguntar cuando sera disponible la coleccion de invierno.

Link to comment
Share on other sites

αυτο σημαινει

ενδιαφερομαι για τα προιοντα σας και θα ΤΟΥ αρεσε να ξερει ποτε θα ειναι διαθεσιμη στα νετ η χειμωνιατικη κολεξιον!!! ενα λαθακι μονο! μπραβοοοοοοοοοο!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...