Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αυπνίες και έντονη συχνοουρία


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες τις κοπέλες θα ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε κα

άποιο θεμα με αυπνίες .Εγω είμαι στην 6w + 2d και εδω και μια εβδομάδα δεν κοιμάμαι πανω απο 5 ωρες το βράδυ και παω σίγουρα 3-4 φορές τουαλέτα το καλό είναι οτι νοιώθω πλήρης απο ύπνο και δεν νυστάζω καθόλου κατά τη διάρκεια της μέρας :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σου ασπασακι .

απο εδω κ περα ολες εχουμε προβλημα με τον υπνο . ειναι φυσιολογικο .οσο για την τουαλετα μην αγχωνεσαι απο εδω και περα θα ειναι το στεκι σου

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε πολύ γέλιο να φανταστήτε το βράδυ που σηκώνωμαι ακούω τον άντρα μου να λέει < πάλι > και με πιάνουν κατι γέλια :lol: για μένα η νύχτα έγινε μέρα αλλά δεν με κουράζει καθόλου αφου δεν νυστάζω μετά.Οσο για την συχνοουρία η αλήθεια είναι οτι πίνω και πάρα πολύ νερό.....

Link to comment
Share on other sites

και καθολου να μην επινες παλι στην τουαλετα θα την εβγαζες:lol: ακου που σου λεω.και ειδικα οσο φουσκωνεις τοσο πιο πολυ νομιζεις οτι δε μπορεις να κρατηθεις και οτι θα τα κανεις [πανω σου.και εκει που περιμενεις να βγαλεις κανενα ποταμι τελικα βγαζεις 5 σταγονες:rolleyes: εγω εχω προβλημα μαυτο το θεμα γιατι οπου και να παω πρεπει να εχει και μια τουαλετα!!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πιστεύω οτι ενας λόγος που χάνω και τον ύπνο μου είναι οτι έχω στο μυαλό μου συνέχεια το θέμα της τουαλέτας , και μόνο η ιδεά οτι μου έρχεται να παω πρέπει να σηκωθώ :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

dimitra 83 μάλλον δεν το κατάλαβα απο την αρχή είσε έγκυος στο τρίτο κοπέλα μου?

οπως βλεπεις στο τικερακι ναι ειμαι σχεδον 27 εβδ:P

Πιστεύω οτι ενας λόγος που χάνω και τον ύπνο μου είναι οτι έχω στο μυαλό μου συνέχεια το θέμα της τουαλέτας , και μόνο η ιδεά οτι μου έρχεται να παω πρέπει να σηκωθώ :rolleyes:

 

ναι και εγω αν το σκεφτω οτι θελω πιπι αμεσως μου ρχεται κιολας χαχαχα τι κακο και αυτο απαπαπα!:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

ναι τα πολλά υγρά ευνοούν τη συχνοουρία σίγουρα και το καρπούζι χα χα χα .... κοριτσια ήθελα να σας ρωτήσω αυτά τα τικεράκια απο που τα βρίσκετε είναι τέλειααααα .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι τα πολλά υγρά ευνοούν τη συχνοουρία σίγουρα και το καρπούζι χα χα χα .... κοριτσια ήθελα να σας ρωτήσω αυτά τα τικεράκια απο που τα βρίσκετε είναι τέλειααααα .

 

πατάς πάνω σε κάποιο τικεράκι που σου αρέσει και σε παραπέμπει στην σελίδα.

εκεί διαμορφώνεις το δικό σου και το βάζεις στο προφίλ σου!!

xFibp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις κοπέλες θα ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε κα

άποιο θεμα με αυπνίες .Εγω είμαι στην 6w + 2d και εδω και μια εβδομάδα δεν κοιμάμαι πανω απο 5 ωρες το βράδυ και παω σίγουρα 3-4 φορές τουαλέτα το καλό είναι οτι νοιώθω πλήρης απο ύπνο και δεν νυστάζω καθόλου κατά τη διάρκεια της μέρας :P

 

 

Και εγώ τα ίδια η αυπνία είναι πλέον σύνηθες φαινόμενο (σε εμένα μπορεί να φταίει και το άγχος μου) αλλά αντιθέτως εγώ νυστάζω πάααααααρα πολύ το πρωί. Όσο για την συχνοουρία, δεν φεύγω από το σπίτι για να πάω στη δουλειά ή όπου αλλού, έχοντας πιεί πολλά υγρά.

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω με την Δημητρα οσο φουσκωνεις τοσο πιο συχνα πας τουαλετα Εγω απο τις 11 μεχρι τις 7 το πρωι παω περιπου 3-4 φορες Υπομονη και θα περασει ο καιρος.. Αληθεια Δημητρα το φυλο του μωρου το ξερεις?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Καλησπέρα σε όλες τις κοπέλες θα ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε κα

άποιο θεμα με αυπνίες .Εγω είμαι στην 6w + 2d και εδω και μια εβδομάδα δεν κοιμάμαι πανω απο 5 ωρες το βράδυ και παω σίγουρα 3-4 φορές τουαλέτα το καλό είναι οτι νοιώθω πλήρης απο ύπνο και δεν νυστάζω καθόλου κατά τη διάρκεια της μέρας :P

 

 

Γεια σου Ασπάκι! Μια από τα ίδια κι εγώ, που είμαι 16w+1d. Δεν μπορώ να πω ότι πιστεύω πως θα αλλάξει αυτή η κατάσταση...:? Ιδίως όσο μεγαλώνει η κοιλίτσα σου και πιέζει την κύστη... ΑΛΛΑ, το ευχάριστο είναι ότι όσο περνάει ο καιρός, η μήτρα ανεβαίνει λίγο πιο πάνω, οπότε στη δική μου περίπτωση τουλάχιστον λειτούργησε εξισορροπιστικά (δηλαδή, δεν πάω πιο αραιά αλλά τουλάχιστον όχι πιο συχνά. Το 3-4 φορές είναι standarάκι, και τότε που ήμουν στην ίδια εβδομάδα με εσένα αλλά και τώρα).

 

Παρόλα αυτά, νομίζω πως όσο περνάει ο καιρός, θα το συνηθίζεις... Υπο ποια έννοια εννοώ; Υπό την έννοια ότι εκεί που θα σηκώνεσαι βαριεστημένη και θα βλαστημάς την κύστη σου, θα σκέφτεσαι "πάλι καλά που τώρα το ξύπνημα διαρκεί μόνο 1 λεπτό γιατί όταν με το καλό θα γεννηθεί το νινί μου, το ξύπνημα θα διαρκεί για 1 ώρα, ανά 2 ώρες"!!! :roll::lol: Οπότε, υπάρχουν και χειρότερα!!!

 

Δεν ξέρω αν σε καθυσήχασα...:rolleyes: (μάλλον όχι, ε?!!) :cool::wink:

Αν δεν κοιτάς εκεί που θες να πας, θα πας εκεί που κοιτάς :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πατάς πάνω σε κάποιο τικεράκι που σου αρέσει και σε παραπέμπει στην σελίδα.

εκεί διαμορφώνεις το δικό σου και το βάζεις στο προφίλ σου!!

 

 

Lenaki1982, πες μου κι εμένα!!! Και πού το βάζω το άτιμο το link?!!! Το έβαλα στην υπογραφή, και κοίτα τι μου βγαίνει!!! ΟΥΑΑΑ!!!

Αν δεν κοιτάς εκεί που θες να πας, θα πας εκεί που κοιτάς :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Καλησπερα κοριτσια!Ειμαι καινουρια στην παρεουλα σας και σας ευχομαι να εχετε ολες μια τελεια και τελειομηνη εγκυμοσυνη και με το καλο τα μωρακια μας.Ηθελα να ρωτησω αν καμια απο εσας εχει ενοχληση κατα τη διαρκεια της ουρησης.Εχω κανει χιλιες γενικες ουρων και καλλιεργειες και αλλες εξετασεις νεφρων και ουροδοχου κυστης και ειναι καλες.Ειχατε παρομοι εμπειρια

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...