Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΙΣΘΟΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΧΩ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΔΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΛΟΓΩ ΤΟ ΟΤΙ ΠΕΡΑΣΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΓΙΑΤΙ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΣΩ Η8ΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΑΝ Ο ΜΙΣΘΟΣ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΙΣΘΟ ΠΟΥ ΕΠΑΙΡΝΑ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΘΗΚΑ ΕΙΔΑ ΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ 100 ΛΙΓΟΤΕΡΑ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πάντως εγώ δεν έχω βγάλει ακόμη άκρη με τα λεφτά του ΙΚΑ!Κάθε φορά είναι όλο και περισσότερα και την τελευταία ήταν πιο πολλά από το μισθό μου! :roll:

έτσι δηλαδή που το σκέφτομαι να κάτσω κανα δυο χρονάκια ακόμα έγκυος και να πληρώνομαι! :lol:

Link to comment
Share on other sites

απο ενα διαστημα και μετα αν εχεις συνεχωμενη αδεια απο το ικα η διαφορα ειναι οντως πειρπου στα 100 ευρω αλλα εχει το πλεονεκτημα οτι δεν δουλευεις και το μειωνεκτιμα οτι πρεπει να περνας καθε μηνα επιτροπη και να πηγαινεις να πληρωνεσε καθε 15 μερες( δεν σου δινουν τα λεφτα μαζεμενα)

1 ποτε δεν πρεπει να πας εσυ στην επιτροπη ( υπαρχει κινδυνος να σε δουν καλα και να σου την κοψουν)

2 οταν πας να πληρωθεις ποτε δεν περιμενεις στην ουρα ( εχεις προτεραιοτητα)

3 αν σου πουν να παρεις την δικια σου αδεια απο την δουλεια απλως τους απαντας οτι ηδη την εχεις παρει

εγω ειχα παρει αδεια απο τους πρωτους μηνες ( 15 ημερων 3 φορες) αλλα απο την 20 βδομαδα και μετα ειχα συνεχωμενη μεχρι την γεννα

Link to comment
Share on other sites

το μειωνεκτιμα οτι πρεπει να περνας καθε μηνα επιτροπη και να πηγαινεις να πληρωνεσε καθε 15 μερες( δεν σου δινουν τα λεφτα μαζεμενα)

 

Για να μην κάνω διπλό κόπο πηγαίνω γύρω στις 20 μέρες και παίρνω ολόκληρο το επίδομα. :lol:

Link to comment
Share on other sites

το μειωνεκτιμα οτι πρεπει να περνας καθε μηνα επιτροπη και να πηγαινεις να πληρωνεσε καθε 15 μερες( δεν σου δινουν τα λεφτα μαζεμενα)

 

Για να μην κάνω διπλό κόπο πηγαίνω γύρω στις 20 μέρες και παίρνω ολόκληρο το επίδομα. :lol:

 

]Συμφωνω με την Γερακινα,κι εγω ετσι εκανα οταν περνουσα επιτροπη.[/b]

τωρα για το ποσο της επιτροπης παιζει ρολο τι μεροκαματο επαιρνες απο την δουλεια σου.

εγω ας πουμε που ημουν ωρομισθια στην δουλεια(χαλια μαυρα) επαιρνα περιπου 800-860 τον μηνα.

ΤΟ Ικα μου Εδινε καθε μηνα οταν ο μηνας ειχε 30 Μερες 550ευρω.

μιλαω για το 2008,μεχρι φεβρουαριο που πληρωνομουν.ελπιζω να βοηθησα καπως ΚΑΤΕΡΙΝΑ10

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΟ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ Ο ΜΙΣΘΟΣ ΜΟΥ ΚΑΘΑΡΑ ΗΤΑΝ 722ε ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΩ ΗΤΑΝ Ο 1 ΜΗΝΑΣ ΠΟΥ ΕΛΕΙΠΑ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ ΗΤΑΝ 620 ΤΑ ΧΩ ΜΠΕΡΔΕΨΕΙ!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...