Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εκκλησία δίπλα στη θαλασσα στη Θεσσαλονίκη?


Σοφία Τ.

Recommended Posts

Οπως ανεφερα σε αλλο ποστ θα βαφτισουμε τον μπεμπη τον Ιουλιο.Και θα κανω θαλασσινο θεμα.Ομως θα ηθελα να κανω τη βαφτιση σε καποια εκκλησια που να ειναι κοντα στη θαλασσα και εν συνεχεια το τραπεζι σε καποιο μαγαζι.Εχει καμια κοπελα καμια προταση?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


η μια που μου ερχετε ειναι μια στο μακεδονια παλας κοντα!με εναν χρυσο τρουλο..κωνσταντινου και ελενης νομιζω λεγετε..θασε γελασω...παντως ειναι ωραια.απεναντη ειναι η θαλασσα και ειναι και οικονομικη εκκλησια. :wink:

μια αλλη ειναι αυτη στη μηχανιωνα(αρετσου) πουναι μπροστα στη θαλασσα..

αυτα θυμαμαι..ελπιζω να σε βοηθησα..

για τραπεζι δεν μουρχετε κατι...γιατι δε το ψαχνεις σε κανα site?μολις το γραψα και σε αλλο ποστ..εγω βρηκα απο το http://www.gamosorganosi.gr

 

στο τελος θα ζητησω να με πληρωνουν με τοση διαφημηση σημερα..χαχαχχαχαχα

 

αλλα αληθεια βρηκα τα παντα!

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

αχ στην Κυρίλλου και Μεθοδίου παντρεύτηκα! Είναι όντως πολύ όμορφη εκκλησία (αν και νομίζω λίιιιγο πιο ακριβή από τις άλλες). Είναι στην παραλία, μετά το Μακεδονία Παλάς

jv42p3.png

DfUyp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εάν δεν σε πειράζει να βγεις λίγο εξώ από την πολή, ωραία εκκλησία είναι και αυτή του Αγίου Νικολάου στην Μηχανιώνα. Είναι κάτω στο λιμανάκι, δεν είναι πολύ μεγάλη είναι όμως όμορφη, λευκή από έξω, ανεβαίνεις σε αρκετά σκαλοπατάκια, ακριβώς δίπλα στη θάλλασα, η φωτογράφηση θα είναι θαλασσινή σε φυσικό φόντο και δεν θα έχεις και πρόβλημα parking.

 

Όσο για μαγάζι έχει παραδίπλα 3-4 ταβέρνες, μια φορα είχα καθίσει πριν από καιρό και δεν ξέρω να σου πω λεπτομέρειες. Έχει και ένα μαγαζί που άνοιξε τα τελευταία χρόνια πάνω στον δρόμο μεταξύ Αγίας Τριάδας και Κερασιάς, έκανε συγγενής μου αρραβώνα και έμεινε πολύ ευχαριστημένος. Το όνομα μου διαφεύγει τώρα (δεν έχει και άλλο μαγαζί εκεί), ήταν περιποιημένα (διαθέτει και πίστα από ότι θυμάμαι) και το φαγητό καλό.

 

 

Με το καλό η βάπτιση σας, ελπίζω να βοήθησα! :P

13e2p2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, με το καλο η βαφτιση σας....

για παραθαλασσια εκκλησια, μεσα στη Θεσ/νικη, ειναι οντως αυτη του κυριλλου...βρισκεις πολυ δυσκολα ημερομηνια...

το εκκλησακι του Μ.αλεξανδρου στην κρηνη, ειναι κοντα στη θαλασσα, οχι επανω. πρεπει να μιλησεις με τη Μεταμορφωση Καλαμαριας. θα σε ρωτησουν αν μενεις Καλαμαρια (αλλιως δεν σου δινουν) πες ναι, σε μια τυχαια οδο, ποντου, ας πουμε...δεν ψαχνουν τιποτα. βεβαια, Ιουλιο με καυσωνα στο εκκλησακι χωρις κλιματισμο, δεν λεει πολυ...

στην κρηνη εχει επισης τον Αγ. Νικολαο και τη Μεταμορφωση.

εμεις καναμε βαφτιση στην Αγ. Κυριακη (ψηλα Χαριλαου, πολυ ομορφη!!) και τραπεζι μετα στο χαμοδρακα, διπλα στη θαλασσα, ηταν πολυ ωραια, με τιμες απο οικονομικα, εως 30€/ ατομο με ψαρι και ποτα...διαλεγεις και παιρνεις.!!!

3OaPp3.png CNKep3.png
Link to comment
Share on other sites

και γω ψηφίζω κυρίλλου και μεθοδίου. Μπορείς μάλιστα να κάνεις κοκτέιλ πάρτι ακριβώς δίπλα. Έχει ένα μεγάλο χώρο με γκαζόν. Εκεί λέω και γω να βαφτίσω το μπομπίρι μου :)

...άνθρωπέ μου τί ξεφτύλα,να σου χαλάνε το όνειρο κι εσύ να τους αφήνεις

Link to comment
Share on other sites

και γω ψηφίζω κυρίλλου και μεθοδίου. Μπορείς μάλιστα να κάνεις κοκτέιλ πάρτι ακριβώς δίπλα. Έχει ένα μεγάλο χώρο με γκαζόν. Εκεί λέω και γω να βαφτίσω το μπομπίρι μου :)

 

συμφωνω!!εκει θα ελεγα και εγω! και φωτος μπορεις πολλες γιατι εχει και χορταρακι και να πατε και στην παραλια, εχει και κουνιες κοντα!σουπερ, απλα ειναι λιγο "επιχειρηση" εκει, για παραδειγμα ο γαμος της αδερφης μου κρατησε 15 λεπτα!!!ρωτα και τι επιτρεπουν και τι οχι

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...