Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

SOS ψυχολόγος/ψυχίατρος;


gentriana

Recommended Posts

Αναζητώ κάποιον πολύ καλό ψυχολόγο ή ψυχίατρο σε Αθήνα-Πειραιά-κοντινά προάστια να βοηθήσει ένα συγγενικό μου πρόσωπο με σημαντικά ψυχολογικά προβλήματα. Σίγουρα, σε περίπτωση ψυχιάτρου το ζητούμενο δεν είναι να δώσει απλώς ένα κατεβατό χάπια, αλλά να μπορεί να χρησιμοποιεί και θεραπείες λόγου, με συζήτηση κλπ.

Επίσης, το οικονομικό παίζει ρόλο. Αν τυχόν υπάρχει κάποια υπηρεσία δωρεάν ή σε συμβολική τιμή, θα ήμουν ευγνώμων να μου τη συστήνατε (αν και στην Ελλάδα είμαστε, δεν το βλέπω πιθανό).

NLOdp3.png?XyVO1AM4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ ΕΡΕΥΝΑΣ & ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΤΗΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ

 

Γλάδστωνος 10 Αθήνα, T.K. 106 77 (Δ. Αθηναίων, Ν. Αττικής)

Τηλ. 2103840129

Πρεπει να δεχονται ακομα ατομα για ψυχοθεραπεια Το κοστος ειναι τιποτα Παρε τους τηλεφωνο να ρωτησεις Ευχομαι το καλυτερο

p7z6p3.pngsQqep3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Όταν λέμε δημόσια νοσοκομεία, σε ποια ακριβώς παρέχεται τέτοια υπηρεσία (αποτελεσματικά); Και πώς λειτουργεί; Εννοώ, πας με βιβλιάριο ασθενείας ή δε χρειάζεται; Είναι εντελώς δωρεάν ή πληρώνεις κάτι; Αναλαμβάνουν για προσωπική ψυχοθεραπεία άτομα με προβλήματα συμπεριφοράς, κατάθλιψη κλπ., αν δεν είναι βαριές ψυχώσεις; Αν κάποιος μπορεί ας μου πει περισσότερες πληροφορίες.

NLOdp3.png?XyVO1AM4
Link to comment
Share on other sites

στο Κρατικό της Νίκαιας και νομίζω δε χρέωνε και τίποτα..ας μπείς σε κάνα site του Υπουργείου Υγείας θα υπάρχουν πληροφορίες που θα σε καθοδηγήσουν σωστά.Στο "ΑΝΔΡΕΑΣ ΣΥΓΓΡΟΣ" που είχα δουλέψει εγω για κάποιο διάστημα υπήρχε επίσης.Σίγουρα σε "ΔΑΦΝΙ" και "ΔΡΟΜΟΚΑΙΤΕΙΟ".Αν επικοινωνήσεις θα σου πουν απο κει πως θα κινηθείς.

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...
Κανείς δε γνωρίζει κάτι πιο συγκεκριμένο γύρω από τέτοιους ειδικούς;

 

Επισης καποιοι δημοι εχουν ψυχολογους κ κοινωνικους λειτουργους.Ρωτα μηπως υπαρχει κατι αναλογο στον δημο σου!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα σε όλους!

Μπορεί παρακαλώ κάποιος/α να μου προτείνει κάποιον καλό και έμπειρο ψυχολόγο που μπορεί να προσφέρει ουσιαστική βοήθεια σε ενήλικο με προβλήματα? Κατά προτίμηση δυτική Θεσσαλονίκη και κέντρο...

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Καλησπέρα σε όλους!

Μπορεί παρακαλώ κάποιος/α να μου προτείνει κάποιον καλό και έμπειρο ψυχολόγο που μπορεί να προσφέρει ουσιαστική βοήθεια σε ενήλικο με προβλήματα? Κατά προτίμηση δυτική Θεσσαλονίκη και κέντρο...

Ευχαριστώ...

 

ψυχολόγος με ειδίκευση / εξειδίκευση στην υπογονιμότητα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...