Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΝΑΡΡΩΤΙΚΗΣ ΑΔΕΙΑΣ


Recommended Posts

καλησπερα ειμαι στον δευτερο μηνα τησ πρωτησ μου κυησησ και εχω προβλημα με την εγκυμοσυνη μου.ο γιατροσ μου εδωσε ηδη εναν μηνα ξεκουρασησ.εργαζομαι σε αλυσιδα παπουτσιων και εχουν ξεκινησει τα προβληματα στην εργασια μου τι μπορω ωνα κανω?

 

 

ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα ειμαι στον δευτερο μηνα τησ πρωτησ μου κυησησ και εχω προβλημα με την εγκυμοσυνη μου.ο γιατροσ μου εδωσε ηδη εναν μηνα ξεκουρασησ.εργαζομαι σε αλυσιδα παπουτσιων και εχουν ξεκινησει τα προβληματα στην εργασια μου τι μπορω ωνα κανω?

 

 

ευχαριστω πολυ!!!

 

 

τι προβληματα εχεις στην δουλεια σου???

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα:η γυναίκα μου ειναι στον 5ο μηνα και εχει αποκόλληση απο την αρχη της εγκυμοσυνης της.ως τωρα της εδινε αδεια το ικα, ομως επειδη εχει παρει 90 μερες αδεια της ειπανε τωρα πως πρεπει να νοσηλευτεί στο νοσοκομειο.ειναι αναπληρωτρια ακπαιδευτικος.ισχυει κατι τετοιο;γνωριζετε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα:η γυναίκα μου ειναι στον 5ο μηνα και εχει αποκόλληση απο την αρχη της εγκυμοσυνης της.ως τωρα της εδινε αδεια το ικα, ομως επειδη εχει παρει 90 μερες αδεια της ειπανε τωρα πως πρεπει να νοσηλευτεί στο νοσοκομειο.ειναι αναπληρωτρια ακπαιδευτικος.ισχυει κατι τετοιο;γνωριζετε;

 

δεν το ξέρω

κι εγώ αναπληρώτρια εκπαιδευτικός είμαι και πήρα 60 μέρες αναρρωτική και τώρα είμαι σε άδεια κύησης

 

αν χρειάζεται η νοσηλεία για να της δοθεί η άδεια,ας κάνει εικονική!;)

συνεννοηθείτε με το γιατρό!!

πρόσφατα συνάδελφός μας,μόνιμη,το εκανε και την πήρε κανονικά την άδεια!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρος μας ειναι ιδιωτης,οχι του νοσοκομειου.δε ξερω αν μπορει να κανει κατι.Το κακο ειναι πως η δουλεια της ειναι 1μιση ωρα δρομος και δε βολευει συγκοινωνια για να αποφυγει την οδηγηση η ιδια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

Καλημέρα σας.

Θα ήθελα την βοήθεια σας. Ειμαι τραπεζικός σε ιδιωτική τράπεζα και ο ασφαλιστικός φορές είναι το τααπτ. Στις 13/5/11 κλείνω 1 χρόνο εργασίας. Η σύμβαση μου ήταν αρχικά 6μηνη και τον 9/11 υπογράφηκε η αορίστου.

Διανύω τον τρίτο μήνα της εγκυμοσύνης μου και η γιατρός μου προχθές μου πρότεινε ξεκούραση και άδεια λόγω ιδιαίτερα χαμηλής πίεσης και άλλων μικροθεμάτων. Να πω την αλήθεια είναι κάτι που το σκεφτόμουν και εγώ γιατί λόγω πόστου και λόγω πίεσης η κατασταση είναι ανυπόφορη.

 

Αν μπορεί κάποιος θα ήθελα να με ενημερώσει σχετικά με την αναρρωτική που δικαιούμαι , απο ποιον 8α πληρώνομαι και αν τυχόν πάρω ανναρρωτική (επαπειλούμενης κύησης) μέχρι και την άδεια τοκετού τι ισχυεί για το δικό μας ταμείο.

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

please αν γνωρίζει κάποια συνάδερφος να βοηθήσει για το συγκεκριμένο θέμα θα ήταν πολύ χρήσιμο.

Χθές πάλι γύρισα από την δουλειά μου με πίεση 7,5 και 5....καταλαβαίνεται πως ήμουν για λιποθυμία. Αποφάσισα σήμερα να μην πάς δουλειά και να ξεκουραστώ λιγάκι. Έλεγα να παω γιατρό και να πάρω μια ωραιότατη αναρρωτική ...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

γεια σας Μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε την άδεια επαπειλούμενης πως την παίρνετε από τον γιατρό? Σε απλό χαρτί η σε πιστοποιητικό?

 

Δουλέυω στο δημόσιο και στην πρώτη εγκυμοσύνη ζητούσαν πιστοποιητικό, τώρα που στην δεύτερη ο γιατρός δεν θέλει να μου δώσει πιστοποιητικό λέγοντας ότι όλες οι γυναίκες παίρνουν την άδεια τους σε απλό χαρτί.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...