Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΙΜΕΣ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


εγω σε τρεις που ρωτησα, εντελει διαλεξα τον εναν οι τιμες ειναι

 

γυρω γυρω ολοι στη δαφνη 300ε με σχολικο, πρωινο μεσημεριανο

(εγω 9 με 13 30 δινω 250ε)

 

πισιπουκ στον αγιο δημητριο 280ε

 

κ ωρα τεχνης στον αλιμο χωρις φαγητο 180ε

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

καλησπέρα κορίτσια, έχω μια ερώτηση. Πληρώνεται κάποιο ποσό σαν εγγραφή στην αρχή της χρονιάς; κι αν ναι αφαιρείται αυτό στο τέλος από τα δίδακτρα ή είναι έξτρα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειλικρινά δεν έχω καταλάβει το νόημα της εγγραφής. Αν ηταν για κράτηση θέσης, θα ζήταγαν απλά προκαταβολή από το συνολικό κόστος. Στο δικό μας δεν ζητάνε εγγραφή κ θεωρείται κ από τα φτηνά ιδιωτικά. Εχει κ δημοτικό, γυμνάσιο, Λύκειο ...

Link to comment
Share on other sites

Μητσούκο μονο στον δικό σου μάλλον. Οι ανηψιές μου έδιναν κάθε χρόνο κ δεν τους επέτρεπαν να πάρουν οι ίδιοι την γραφική ύλη. Τους ζήταγαν επιπλέον χρήματα, την έπαιρναν από τον παιδικό. Οπότε από παντού κέρδος.

Στον δικό μας παιδικό μας δίνουν μια λίστα κ τα παίρνουμε εμείς

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!

 

Ο σταθμός που πηγαίνει ο γιός μου στην Καλλίπολη στον Πειραιά βγαίνει στα 270 το μήνα, για 11 μήνες χωρίς σχολικό. Περιλαμβάνει φαγητό, Αγγλικά, μουσικοκινητική αγωγή και εκπαιδευτικές εκδρομές.

 

Επιπλέον πληρώνω κάθε χρόνο εγγραφή 120 ευρώ και 220 για τα υλικά.

 

BdmAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Την εγγραφή την πληρώνεις μόνο τον πρώτο χρόνο,δεν πληρώνεις κάθε χρόνο.

 

Πληρωνω εγγραφη καθε χρονο και γραφικη υλη παλι καθε χρονο αφου συμπληρωσαν τα 2,5 και καμια εκπτωση πανω σε αυτα ας ειναι 2παιδια

Link to comment
Share on other sites

ΜΈΝΩ ΓΕΡΑΚΑ....ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΣΤΑΘΜΟ "ΜΙΚΡΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΕΣ ΚΥΡΙΕΣ"... ΕΧΩ ΚΛΕΙΣΕΙ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ.... ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ ΕΚΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΤΑΘΜΟ....ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ/Η ΜΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΣΤΑΘΜΟ.. ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΠΟΛΥ....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κορίτσια οι μισθοί έπεσαν αλλά οι τιμές στους παιδικούς δεν πέφτουν εμάς μας είπαν 350 χωρίς σχολικό, με φαγητό (αλλά δεν είμαι ικανοποιημένη από το φαγητό).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είμαι και εγώ στην αναζήτηση παιδικού σταθμού, προς βόρεια κοιτάζω, και το κόστος μέχρι στιγμής είναι περίπου ετησίως από 4600-6000 με σχολικό και φαγητό. Το μεγάλο θέμα είναι φυσικά ότι όντως οι μισθοί μας πέφτουν, το κόστος ζωής ανεβαίνει, τα δίδακτρα αμείωτα, ο κάθε ένας ζητά ότι θέλει, και το ωράριο το πολύ μέχρι τις 17.00 να στο έχουν γυρίσει! Ποιός προλαβαίνει να έχει φύγει από τη δουλειά, και να έχει μπει και στο σπίτι να παραλάβει το παιδί ως τις 17.00? Σε αυτό έχω αγχωθεί αλλά θα το ψάξω...

3otVp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Τι τιμή θα θεωρούσατε λογική για έναν χώρο όπου θα αφήνατε το παιδί σας 7-8 ώρες, χωρίς φαγητό, αλλά όπου θα έκανε και προετοιμασία για τα μαθήματα του σχολείου και κάποιες δημιουργικές δραστηριότητες. Το φαγητο θα έπρεπε να το φροντίσετε εσείς καθώς και να το πηγαινοφέρνετε στο χωρο αυτό

Link to comment
Share on other sites

Τι τιμή θα θεωρούσατε λογική για έναν χώρο όπου θα αφήνατε το παιδί σας 7-8 ώρες, χωρίς φαγητό, αλλά όπου θα έκανε και προετοιμασία για τα μαθήματα του σχολείου και κάποιες δημιουργικές δραστηριότητες. Το φαγητο θα έπρεπε να το φροντίσετε εσείς καθώς και να το πηγαινοφέρνετε στο χωρο αυτό

7-8 ωρες τη βδομαδα? Γιατι τη μερα δε βγαινει. Εκτος αν εννοεις Σ/Κ.

Link to comment
Share on other sites

Τι τιμή θα θεωρούσατε λογική για έναν χώρο όπου θα αφήνατε το παιδί σας 7-8 ώρες, χωρίς φαγητό, αλλά όπου θα έκανε και προετοιμασία για τα μαθήματα του σχολείου και κάποιες δημιουργικές δραστηριότητες. Το φαγητο θα έπρεπε να το φροντίσετε εσείς καθώς και να το πηγαινοφέρνετε στο χωρο αυτό

 

Εμας για για 5 ωρες περισι 8:30-13:30 ,χωρις φαγητο κ χωρις σχολικο μας ζητουσαν στη κηφισια 250? Κ ηταν το πιο,οικονομικο που βρηκαμε σε αυτη τη περιοχη κ γενικα στα ΒΠ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

ΓΙΑ ΠΕΊΤΕ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΤΙ ΤΙΜΕΣ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ????Θεσσαλονικη..θελω να στειλω τον μικρο μου...αλλα ακουω για 450 τον μηνα...δεν πηγα να το ψαξω..αλλα αν ειναι ετσι ..δεν χρειάζεται και να παω!!!!! Μου φαίνονται παρα πολλα........ακουω...!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονιά! Ηθελα να σας ρωτησω επειδή ειμαι άσχετη σε δημόσιο παιδικό σταθμό πάνε παιδάκια που η οικογένεια πρέπει να πληρεί κάποιες προϋποθέσεις (εισοδηματικά κριτήρια κλπ); Ενδιαφέρομαι να πάνε τα παιδια μου απο Σεπτέμβρη που θα ειναι 33 μηνών. Εύχαριστω!

OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
Καλησπέρα!

 

Ο σταθμός που πηγαίνει ο γιός μου στην Καλλίπολη στον Πειραιά βγαίνει στα 270 το μήνα, για 11 μήνες χωρίς σχολικό. Περιλαμβάνει φαγητό, Αγγλικά, μουσικοκινητική αγωγή και εκπαιδευτικές εκδρομές.

 

Επιπλέον πληρώνω κάθε χρόνο εγγραφή 120 ευρώ και 220 για τα υλικά.

 

Αγγελική μπορείς να μου πεις (έστω με pm) ποιος σταθμός είναι? Και εάν είσαι ευχαριστημένη, μιας και είμαι στην περιοχή... σ' ευχαριστώ!:P

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...