Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

επιδομα ικα και οαεδ.


Recommended Posts

Καλησπερα να σας ρωτησω κατι γιατι δεν ξερω τι να κανω.. μου λειπουν 70 ενσημα για να φτασω τα 200 και κατι για να παρω τα επιδοματα απο το ικα.. εαν βρω καποιον να μου τα πληρωσει ετσι θα παρατηνω και το ταμειο ανεργιας απο τα οαεδ.. το θεμα ειναι οτι εγω θυμαμαι οτι για να το δωσουν απο τα οαεδ πρεπει να γινει απολυση.. εαν με προσλαβει καποιος για να μου κολληθουν τα ενσημα πως θα με απολυσει μετα αφου θα φαινομαι εγκυος.? εαν γινει απολυση και καλα χωρις να ξερει ο εργοδοτης οτι ειμαι εγκυος θα γινει τελος ιουλιου εγω εχω πητ 12/10/2014.. υπαρχει φοβος να το ψαξουν απο το ικα να καταλαβουν οτι εκανα μια εικονικη προσληψη και να μη μου το δωσουν, γιατι δεν ειναι και λιγα εαν το κανω θα πληρωσω 700 ευρω μου λειπουν γυρω στα 70 ενσημα. παιζει ρολο στον οαεδ το πως απολυεσαι η μονο τα ενσημα μετρανε?

εχετε παρει λεφτα απο το ικα? το ταμειο ανεργιας εαν κανω αιτηση μερικες μετα αφου απολυθω ποτε θα ξεκινησω να το παιρνω? να το ρισκαρω..?

 

αλλοι μου λενε να το κανω,αλλα δεν σας κρυβω γιατι φοβαμαι κ στην φαση που ειμαι δεν ειναι να χσνω και το 700.. αλλιως εχω σαν δευτερη επιλογη να πλησωσω μονο τα 5 ενσημα για να βγω ισα ισα σε ταμειο ανεργιας 5μηνο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...