Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

επιδομα μητροτητας


Recommended Posts

Έχω εργαστεί στην ΔΕΗ οκτάμηνα και τους δυο τελευταίους μήνες η ΔΕΗ μας υποχρεώνει χωρίς να μας ρωτήσει να μπαίνουμε στην ασφάλεια της ΔΕΗ ,ενώ συμπληρώνω τα 200 ένσημα τα δυο τελευταία χρόνια που ζητάει, το ΙΚΑ δεν θέλει να μου μέτρηση τα ένσημα των δυο τελευταίων μηνών με αποτέλεσμα να μην δικαιούμαι το επίδομα μητρότητας. Παρακαλώ να με ενημερώτετε για το τι πρέπει να κάνω ευχαριστώ.Απο 15/11/2011 εως 14/07/2012 εχω 194 ενσημα και εχω κοληση αλλα 7 τωρα τον ιανουαριο του 2013 για να συμπληρωσω τα 200 ενσημα πηγα λοιπον στο ικα και ρωτησα για το επιδομα και μου ειπαν οτι δεν μπορω να το παρω γιατι δεν μπορουν να μου μετρησουν τα 50 ενσημα τους 2 τελευταιους μηνες που εχω, πραγματικα δεν ξερω τι πρεπει να κανω δεν ειναι αδικια.Μεχρι τον δεκεμβρη επερνα ταμειο ανεργιας.Πιθανη ημ/νια γεννησης μου ειπε ο γιατρος 07/04/2013 δεν προλαβενω να κολλησω τοσα πολλα ενσημα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 month later...

το ΙΚΑ θεωρεί ότι έχεις αλλάξει ασφαλιστικό φορέα και ότι το ΤΑΥΤΕΚΩ/ΤΕΑΠΑΠ ΔΕΗ θα πρέπει να σου καταβάλει το επίδομα. Παρότι υπάρχει η εγκύκλιος του ΙΚΑ η 43/1999 (http://www.ika.gr/gr/infopages/memos/EG_43_99.pdf)που αναγνωρίζει το χρόνο ασφάλισης. Για το ίδιο θέμα τρέχει και η γυναίκα μου, όπου κανείς απο τους δυο φορείς (ΙΚΑ ΤΑΥΤΕΚΩ) δεν θεωρεί ότι πρέπει να καταβάλλει το επίδομα. Υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

καλημερα

καταφερατε να βγαλετε ακρη τελικα;εχω μια φιλη που ειναι στην ιδια κατασταση και η κοπελα εχει πελαγωση.απο την υπηρεσια της δεη που δουλευε της ειχαν πει οτι δεν υπαρχει προβλημα και θα πληρωθει απο το ικα.το ικα αναγνωριζει μονο τα 150 ενσημα.απο την δεη οτι επρεπε να εχει βγαλει δικο τους βιβλιαριο μετα το εξαμηνο για να δικαιουται επιδοματα.

ευχαριστω

UeNTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...