Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Υπόλευκα κολπικά υγρά?


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!

Θα ήθελα να σας ρωτήσω, τις τελευταίες 3 μέρες παρατηρώ κολπικά υγρά υπόλευκα.

(Ζητώ συγνώμη για την περιγραφή δεν είναι ότι πιο ευχάριστο..)Δεν έχουν μορφή ζελέ αλλά αρκετά παχύρρευστα (σαν τυροκαυτερή ένα πράμα:oops:), δεν έχουν οσμή και δεν έχω κνησμό ή κοκκινίλα . Για μόλυνση δεν πιστεύω γιατί προσέχω την υγιεινή μου.

 

Η αλήθεια είναι πως με τον αρραβωνιαστικό μου αυτό το μήνα είχαμε επαφή ελεύθερη από τα τελειώματα της περιόδου μου μέχρι το τέλος της εβδομάδας 6-7/7.

Πήγα στον γυναικολόγο μου 5/7 για τεστ παπ και μου είπε πως η ωορρηξία μου έχει γίνει. Το είδα και καταχάρηκα!!!

 

Τελευταία έμμηνος ρήση στις 17/05 με κύκλο 30+(πολυκυστικές ωοθήκες, αχ πώς φοβάμαι...!!!):cry:

Απο εχθές πονάει το στήθος μου στα πλάγια όπως πάντα όχι στις ρόγες και δυστυχώς με χτυπάει πόνος σε φρονιμίτη(κάπου με πιάνει κάπου με αφήνει δεν ξέρω αν έχει σχέση αυτό...:confused:)

 

Ανυπομονώ πολύ αλλά για εγκυμοσύνη.....δεν ξέρω βρε κορίτσια, δεν νοιώθω τίποτα περίεργο. Ενδιάμεσα στον κύκλο μου ποτέ μα ποτέ δεν έχω καφε ή ρόζ υγρά. Δεν παρουσίασα και τώρα κάτι τέτοιο αν υπήρξε εμφύτευση, που έχω διαβάσει απο άλλες γυναίκες.

Αυτά τα υγρά με σκαλώνουν, δεν με ενοχλούν καθόλου απλά η περιποίηση είναι πιο συχνή.

Αυτά......ούφ.....!!

Αν έχει συμβεί σε κάποια παρακαλώ ας μου πεί. Μην τρέφω άδικες ελπίδες....

Σας ευχαριστώ που με αούσατε:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εχθές που ήμουν ξαπλωμένη στο κρεβάτι σκεφτόμουν........, μήπως αυτά τα υγρά ήταν σπέρματα που δεν γονιμοποιήθηκαν και τα απέβαλε το σώμα μου μέσω του κόλπου μου γιατί δεν υπάρχουν πια. Δεν ξέρω μπορεί να λέω και χαζομάρα...απλά μια σκέψη γιατί δεν τα έχω ξαναδεί.

 

Από χθες περιμένω να αδιαθετήσω. Μετρήθηκα το πρωί πριν σηκωθώ απο το κρεβάτι με 36,9 θερμοκρασία(κάτω από την γλώσσα).

 

Στις 12/7 πήγα για χοριακή αλλά μου είπε πως είναι νωρίς ακόμα να δείξει κάποιες ανεβασμένες μονάδες και έτσι δεν την έκανα. Αυτό γιατί ο φρονθμήτης με ΤΡΕΛΑΝΕ!!!! ¨Εκανα απόστημα και δεν μπορούσα να φάω. Ελεγά πως θέλω να τον βγάλω ΤΩΡΑ!!!!όμως δεν ξέρω σίγουρα αν δεν είμαι έγκυος για αντιβίωση κλπ....ευτυχώς κράτησε 2 μέρες και τώρα δεν νοιώθω τίποτα. Γλιτώνω και τον γναθοχειρούργο!!!:P

Τώρα περιμένω.....για να πω οτι έχω καθυστέρηση θα πρέπει να περάσουν 2 βδομάδες!Είναι πολύ άστατος ο κύκλος μου απο 27-40, οπότε....απλά θα περιμένω. Υπο φυσιολογικές συνθήκες θα έπρεπε να έχω συλλάβει αλλά πέρα από το στήθος μου δεν νοιώθω τίποτε άλλο.

Αυτά τα νέα..........

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
Ακόμα είμαι σε αναμονή.....αντε να δούμε....ούφ.....

 

 

 

Το είχα ξεχάσει μετά από τόσο καιρό αυτό το μήνυμα.....εμ βέβαια.....και φυσικά ήμουν έγκυος!!!Τώρα έχω έναν αγόραρο που σε 5 μέρες κλείνουμε τους 8 μήνες!!!!:lol: πήγανε όλα καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

Το είχα ξεχάσει μετά από τόσο καιρό αυτό το μήνυμα.....εμ βέβαια.....και φυσικά ήμουν έγκυος!!!Τώρα έχω έναν αγόραρο που σε 5 μέρες κλείνουμε τους 8 μήνες!!!!:lol: πήγανε όλα καλά!!!

συγχαρητήρια!!!να τον χαίρεσαι το κούκλο σου:D:Dάντε και στα δικά μας:lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

συγχαρητήρια!!!να τον χαίρεσαι το κούκλο σου:D:Dάντε και στα δικά μας:lol:

Ευχαριστώ Κατερίνα μου!! Εύχομαι με το καλό να το ζήσεις και εσύ πολύ σύντομα!!!Τα συμπτώματα από γυναίκα σε γυναίκα και από εγκυμοσύνη σε εγκυμοσύνη ακόμη και της ίδιας γυναίκας διαφέρουν.....Καλή επιτυχία στο θετικό αποτέλεσμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Marimar83 Μπράβο! Ήμουν σίγουρη! Να σου ζήσει!

 

Εχθές που ήμουν ξαπλωμένη στο κρεβάτι σκεφτόμουν........, μήπως αυτά τα υγρά ήταν σπέρματα που δεν γονιμοποιήθηκαν και τα απέβαλε το σώμα μου μέσω του κόλπου μου γιατί δεν υπάρχουν πια. Δεν ξέρω μπορεί να λέω και χαζομάρα...απλά μια σκέψη γιατί δεν τα έχω ξαναδεί.

Όσο γι αυτό έχω προβληματιστεί πολύ. Μέχρι τώρα, νόμιζα πως η βλένα σηματοδοτούσε την ωορηξία. Αυτό το μήνα μετά από κάθε ελεύθερη επαφη εμφανίζεται βλένα και έκανα κι εγώ τη ίδια σκέψη. Μήπως είναι μέρος του σπέρματος που κατάφερε να εισελθει στη μήτρα και αποβάλεται απ' τον οργανισμό παρασύροντας τραχηλική βλένα;

tt1d6e78
Link to comment
Share on other sites

να'σαι καλά marimar....απ'το στόμα σου κ στου θεού τ'αυτί!!τη δευτέρα πάω για παρακολούθηση ωαρίου...για να δούμε... θα δούμε κανένα αυγουλάκι...!!στην ουσία τώρα ξεκινάω πιό σοβαρά τις προσπάθειες,μακάρι να μή χρειαστεί να περάσω απο σαράντα κύματα κ να πάνε όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

ΜARIMAR,Μολις ειδα το αρχικο σου μηνυμα..και ξερεις τι ειπα??τι ωραια καταληξη που ειχες!!!!!μπραβο σου,συγχαρητήρια!!και εγω ειμααι στην προσπαθεια για μωρακι.....αντε να δω αν ειναι αυτος ο μηνας μου...το ευχομαι και προσευχομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας εύχομαι απο την καρδιά μου να αποκτήσετε το μωράκι σας με το καλό!! Δεν θέλει άγχος. Το ήθελα τόσο πολύ......Όταν ερχόμουν σε επαφή με τον άντρα μου δεν σηκωνόμουν απο το κρεβάτι και κρατούσα για λίγο σταυρωτά τα πόδια μου. Όταν περάσει το υγρό από τον τράχηλο μας τα πράγματα είναι ελπιδοφόρα και από κει και ύστερα θέλει ηρεμία. Αν χρειαστεί σηκώνουμε και την λακάνη μας ψηλά για κάποια λεπτά για να το βοηθήσουμε.... Συνήθως όταν έχω ωορρηξία νιώθω ένα τσιμπηματάκι σε μια μου σάλπιγγα δεν χρειάζεται να κάνω τέστ. Εξάλλου και οι εκκρίσεις απο τον κόλπο μας "μαρτυρά¨την διαδικασία ότι είμαστε έτοιμες.....Αν σκεφτούμε πόσο πολύπλοκο είναι κάποιες συγκυρίες να ενωθούν δεν είναι και εύκολη υπόθεση. Δεν πρέπει με μια προσπάθεια ενός μήνα να απογοητευόμαστε.... αφεθείτε και όλα θα πάνε καλά. Θέλει θετική σκέψη και έρωτα!!!:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια σας εύχομαι απο την καρδιά μου να αποκτήσετε το μωράκι σας με το καλό!! Δεν θέλει άγχος. Το ήθελα τόσο πολύ......Όταν ερχόμουν σε επαφή με τον άντρα μου δεν σηκωνόμουν απο το κρεβάτι και κρατούσα για λίγο σταυρωτά τα πόδια μου. Όταν περάσει το υγρό από τον τράχηλο μας τα πράγματα είναι ελπιδοφόρα και από κει και ύστερα θέλει ηρεμία. Αν χρειαστεί σηκώνουμε και την λακάνη μας ψηλά για κάποια λεπτά για να το βοηθήσουμε.... Συνήθως όταν έχω ωορρηξία νιώθω ένα τσιμπηματάκι σε μια μου σάλπιγγα δεν χρειάζεται να κάνω τέστ. Εξάλλου και οι εκκρίσεις απο τον κόλπο μας "μαρτυρά¨την διαδικασία ότι είμαστε έτοιμες.....Αν σκεφτούμε πόσο πολύπλοκο είναι κάποιες συγκυρίες να ενωθούν δεν είναι και εύκολη υπόθεση. Δεν πρέπει με μια προσπάθεια ενός μήνα να απογοητευόμαστε.... αφεθείτε και όλα θα πάνε καλά. Θέλει θετική σκέψη και έρωτα!!!:mrgreen:

τί εύκολη υπόθεση...ολόκληρη επιστήμη είναι...πραγματικά αυτό που γίνεται την ώρα της σύλληψης είναι ένα θαύμα...κι εύχομαι να το βιώσουμε όλες όσες το θέλουμε τόσο πολύ.:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...