Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πιθανη αποβολη...


kik

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια

Ειμαι στην 9η εβδομαδα (ετσι πιστευω δηλαδη) και η γιατρος μου δεν ακουσε καρδια χτες και ειπε το βλεπει μια βδομαδα μικροτερο... τελευταια ημερομηνια περιοδου ήταν 1-8.

Φυσιολογικα θα επρεπε να ακουστει καρδια... αλλα δεν ειδε χτες, παρολα αυτα εγω νιωθω "εγκυος" και ολα τα συμπτωματα συνεχιζουν κανονικα. Δεν υπάρχει καθολου αιμοραγια και πονος...

Ξερω πως ειναι γιατι εχω ήδη δυο παιδια.... αναρωτιεμαι αν καμια ακουσε καρδια αργοτερα μηπως και εχω καμια ελπιδα...

Αν τελικα ειναι οριστικο ξερετε ποια ειναι η διαδικασια μετα? Αποβαλλεται μονο του? κανω αποξεση? τι γινεται?

 

Ευχαριστω πολύ!

καθε μερα ενα θαυμα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κουκλίτσα μου και σε εμένα αργησε και η χοριακή να δείξει και να φανεί ο σάκος και να ακούσω καρδιά....τώρα περιμένω σε κανα 2 μήνες να πάρω το μωράκι μου αγκαλιά..... άρα μην ανησυχείς ακόμα......πότε θα ξαναπάς να σε δει????

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που καταχράζομαι το post σου και ελπίζω ολόψυχα να πάνε όλα καλά. Εσύ τουλάχιστον έχεις συμπτώματα εγκυμοσύνης, εγώ τίποτα. Αφήστε που εγώ είχα και αίμα...

 

Λοιπόν να σας πω και τα δικά μου. Είμαι πολυ σταναχωρημένη και η υπόθεσή μου είναι πολύ μπερδεμένη. Αν μπορεί κάποιος να βγάλει άκρη...

8/8/14 τελευταία περίοδος.

15+17/8/14 επαφή

28/8 επαφή βγήκε λίγο αίμα

μετά απο 2-3 μέρες αρχίσανε τα μαύρα, άρα λέω πάει ούτε αυτή τη φορά τα καταφέραμε.

Όμως δεν μου ήρθε κανονική περίοδος. 2/9 με 3/9 και τέλος. Κάνω τεστ αρνητικό. Ίσως δεν περίμενα αρκετά να δω γραμμή. αλλα το είχα πάρει απόφαση ότι αυτή ήταν η περίοδος και τέλος.

Μετά από 3 μέρες ξανα αρχίσανε τα μαύρα και συνεχίστηκαν για αρκετές μέρες.

14.9 επαφή με λίγα μαύρα.

21,22,23.9 πάρα πολύ αίμα.

Ε αποφασισα να πάω στον γυναικολόγο. Με ρωτάει "μήπως είσαι έγκυος?" "Όχι το τεστ αρχες Σεπτέμβρη ήταν αρνητικό"

Μου δίνει να κάνω ένα τεστ και φευγει. Βγαίνει θετικό, πολύ αχνή γραμμή όμως. Μέχρι να έρθει ημουν μεσα στην αγωνία. Κάνουμε υπέρηχο και μονολογεί "Υπάρχουν υπολλείματα" Τι εννοείτε? "Ατελής αποβολή" λέει.

Ράκος εγώ. Ντύνομαι και συζητάμε. Του είπα ότι προσπαθούμε για παιδάκι (το 2ο), είδε ότι το θέλω πολύ και είπε να κάνω χοριακή και σε μια βδομάδα άλλη μια για να δουμε, να του δώσουμε μια ευκαιρία.

Έκανα 26.9 και βγηκε 140.

Σήμερα 2.10 ξαναέκανα και περιμένω στις 19:30 τα αποτελέσματα και έχω και ραντεβού με το γιατρο την ίδια ώρα.

Είμαι κατα 99% αρνητική, αλλά 1% έχω ελπίδα. Σκέφτομαι ότι ίσως με την επαφή στις 14.9 να έμεινα έγκυος και όχι τις επαφές του Αυγούστου. Αλλά μετά γιατί να είχα τόσο αίμα... Και είδε και σάκο είπε και το τεστ ήταν θετικό. Γίνονται αυτά 11 μέρες μετά από επαφή?

Δεν ξέρω τι να πω. Στην 1η μου εγκυμοσύνη ήταν όλα τόσο απλά.

Μου δίνει δύναμη το κοριτσάκι που ήδη έχω, αλλιώς θα ήμουν σε μαύρο χάλι.

Ξέρετε καμία περίπτωση τόσο μπερδεμένη και όλα να πηγαν καλά?

 

Αυτό που ρωτάει η kik για την απόξεση, τι γίνεται εκεί? :-(

Link to comment
Share on other sites

εχω κλεισει ραντεβου για Δευτερα.... στις δυο πρωτες εγκυμοσυνες ολα πηγαν τελεια... δυστυχως τωρα δεν ειναι ετσι. Καταλαβα απο το υφος της γιατρου που ειναι πολυ συναισθηματικη οτι δεν εχω πολλες ελπιδες.... ελεγα μηπως ομως ειχα εστω κ μια. Χοριακες δεν καναμε αφου βλεπαμε κανονικα σακο κ εμβρυο-κουκιδα πριν 3 βδομαδες.

καθε μερα ενα θαυμα...

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που καταχράζομαι το post σου και ελπίζω ολόψυχα να πάνε όλα καλά. Εσύ τουλάχιστον έχεις συμπτώματα εγκυμοσύνης, εγώ τίποτα. Αφήστε που εγώ είχα και αίμα...

 

Λοιπόν να σας πω και τα δικά μου. Είμαι πολυ σταναχωρημένη και η υπόθεσή μου είναι πολύ μπερδεμένη. Αν μπορεί κάποιος να βγάλει άκρη...

8/8/14 τελευταία περίοδος.

15+17/8/14 επαφή

28/8 επαφή βγήκε λίγο αίμα

μετά απο 2-3 μέρες αρχίσανε τα μαύρα, άρα λέω πάει ούτε αυτή τη φορά τα καταφέραμε.

Όμως δεν μου ήρθε κανονική περίοδος. 2/9 με 3/9 και τέλος. Κάνω τεστ αρνητικό. Ίσως δεν περίμενα αρκετά να δω γραμμή. αλλα το είχα πάρει απόφαση ότι αυτή ήταν η περίοδος και τέλος.

Μετά από 3 μέρες ξανα αρχίσανε τα μαύρα και συνεχίστηκαν για αρκετές μέρες.

14.9 επαφή με λίγα μαύρα.

21,22,23.9 πάρα πολύ αίμα.

Ε αποφασισα να πάω στον γυναικολόγο. Με ρωτάει "μήπως είσαι έγκυος?" "Όχι το τεστ αρχες Σεπτέμβρη ήταν αρνητικό"

Μου δίνει να κάνω ένα τεστ και φευγει. Βγαίνει θετικό, πολύ αχνή γραμμή όμως. Μέχρι να έρθει ημουν μεσα στην αγωνία. Κάνουμε υπέρηχο και μονολογεί "Υπάρχουν υπολλείματα" Τι εννοείτε? "Ατελής αποβολή" λέει.

Ράκος εγώ. Ντύνομαι και συζητάμε. Του είπα ότι προσπαθούμε για παιδάκι (το 2ο), είδε ότι το θέλω πολύ και είπε να κάνω χοριακή και σε μια βδομάδα άλλη μια για να δουμε, να του δώσουμε μια ευκαιρία.

Έκανα 26.9 και βγηκε 140.

Σήμερα 2.10 ξαναέκανα και περιμένω στις 19:30 τα αποτελέσματα και έχω και ραντεβού με το γιατρο την ίδια ώρα.

Είμαι κατα 99% αρνητική, αλλά 1% έχω ελπίδα. Σκέφτομαι ότι ίσως με την επαφή στις 14.9 να έμεινα έγκυος και όχι τις επαφές του Αυγούστου. Αλλά μετά γιατί να είχα τόσο αίμα... Και είδε και σάκο είπε και το τεστ ήταν θετικό. Γίνονται αυτά 11 μέρες μετά από επαφή?

Δεν ξέρω τι να πω. Στην 1η μου εγκυμοσύνη ήταν όλα τόσο απλά.

Μου δίνει δύναμη το κοριτσάκι που ήδη έχω, αλλιώς θα ήμουν σε μαύρο χάλι.

Ξέρετε καμία περίπτωση τόσο μπερδεμένη και όλα να πηγαν καλά?

 

Αυτό που ρωτάει η kik για την απόξεση, τι γίνεται εκεί? :-(

μακαρι να παρεις ενα θετικο αποτελεσμα και να αποκτησεις κ δευτερο βλασταρι....

Εγω ευχομαι με ολη μου την καρδια η χοριακη σου να παει στα 500

καθε μερα ενα θαυμα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάντως μίας φίλης μου που δεν ακούγανε καρδιά, πήγε για απόξεση κι εκεί της κάνανε υπέρηχο και μια χαρά ακούσανε. Κι αυτό στη Γερμανία παρακαλώ που και καλά είναι οργανωμένοι. Μη χάνεις τις ελπίδες σου, υπομονή μέχρι τη Δευτέρα.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που καταχράζομαι το post σου και ελπίζω ολόψυχα να πάνε όλα καλά. Εσύ τουλάχιστον έχεις συμπτώματα εγκυμοσύνης, εγώ τίποτα. Αφήστε που εγώ είχα και αίμα...

 

Λοιπόν να σας πω και τα δικά μου. Είμαι πολυ σταναχωρημένη και η υπόθεσή μου είναι πολύ μπερδεμένη. Αν μπορεί κάποιος να βγάλει άκρη...

8/8/14 τελευταία περίοδος.

15+17/8/14 επαφή

28/8 επαφή βγήκε λίγο αίμα

μετά απο 2-3 μέρες αρχίσανε τα μαύρα, άρα λέω πάει ούτε αυτή τη φορά τα καταφέραμε.

Όμως δεν μου ήρθε κανονική περίοδος. 2/9 με 3/9 και τέλος. Κάνω τεστ αρνητικό. Ίσως δεν περίμενα αρκετά να δω γραμμή. αλλα το είχα πάρει απόφαση ότι αυτή ήταν η περίοδος και τέλος.

Μετά από 3 μέρες ξανα αρχίσανε τα μαύρα και συνεχίστηκαν για αρκετές μέρες.

14.9 επαφή με λίγα μαύρα.

21,22,23.9 πάρα πολύ αίμα.

Ε αποφασισα να πάω στον γυναικολόγο. Με ρωτάει "μήπως είσαι έγκυος?" "Όχι το τεστ αρχες Σεπτέμβρη ήταν αρνητικό"

Μου δίνει να κάνω ένα τεστ και φευγει. Βγαίνει θετικό, πολύ αχνή γραμμή όμως. Μέχρι να έρθει ημουν μεσα στην αγωνία. Κάνουμε υπέρηχο και μονολογεί "Υπάρχουν υπολλείματα" Τι εννοείτε? "Ατελής αποβολή" λέει.

Ράκος εγώ. Ντύνομαι και συζητάμε. Του είπα ότι προσπαθούμε για παιδάκι (το 2ο), είδε ότι το θέλω πολύ και είπε να κάνω χοριακή και σε μια βδομάδα άλλη μια για να δουμε, να του δώσουμε μια ευκαιρία.

Έκανα 26.9 και βγηκε 140.

Σήμερα 2.10 ξαναέκανα και περιμένω στις 19:30 τα αποτελέσματα και έχω και ραντεβού με το γιατρο την ίδια ώρα.

Είμαι κατα 99% αρνητική, αλλά 1% έχω ελπίδα. Σκέφτομαι ότι ίσως με την επαφή στις 14.9 να έμεινα έγκυος και όχι τις επαφές του Αυγούστου. Αλλά μετά γιατί να είχα τόσο αίμα... Και είδε και σάκο είπε και το τεστ ήταν θετικό. Γίνονται αυτά 11 μέρες μετά από επαφή?

Δεν ξέρω τι να πω. Στην 1η μου εγκυμοσύνη ήταν όλα τόσο απλά.

Μου δίνει δύναμη το κοριτσάκι που ήδη έχω, αλλιώς θα ήμουν σε μαύρο χάλι.

Ξέρετε καμία περίπτωση τόσο μπερδεμένη και όλα να πηγαν καλά?

 

Αυτό που ρωτάει η kik για την απόξεση, τι γίνεται εκεί? :-(

 

Τι να σου πω ρε κούκλα μου, μπερδεμένη κατάσταση.

Ας μην προδικάζουμε όμως, μπορεί να μην είναι άσχημα τα πράγματα.

Είδε σάκο, πολύ θετικό.

Βέβαια όπως λες κι εσύ δε γίνεται να έγινε σύλληψη Σεπτέμβριο και να φάνηκε σάκος τόσο γρήγορα.

Η χοριακή μόνο θα δώσει τη λύση. Λίγη υπομονή ακόμα.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μίας φίλης μου που δεν ακούγανε καρδιά, πήγε για απόξεση κι εκεί της κάνανε υπέρηχο και μια χαρά ακούσανε. Κι αυτό στη Γερμανία παρακαλώ που και καλά είναι οργανωμένοι. Μη χάνεις τις ελπίδες σου, υπομονή μέχρι τη Δευτέρα.

 

μακαρι... ειναι μακρια ακομα η Δευτερα; Ευτυχως δεν ειχα πει τιποτα στα παιδια.... (η κορη μου ειναι 6 και ο γιος μου 3,5) ..... Αντε να τους εξηγησεις μετα.... και ρωτανε χιλιες ερωτησεις....

καθε μερα ενα θαυμα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια

Ειμαι στην 9η εβδομαδα (ετσι πιστευω δηλαδη) και η γιατρος μου δεν ακουσε καρδια χτες και ειπε το βλεπει μια βδομαδα μικροτερο... τελευταια ημερομηνια περιοδου ήταν 1-8.

Φυσιολογικα θα επρεπε να ακουστει καρδια... αλλα δεν ειδε χτες, παρολα αυτα εγω νιωθω "εγκυος" και ολα τα συμπτωματα συνεχιζουν κανονικα. Δεν υπάρχει καθολου αιμοραγια και πονος...

Ξερω πως ειναι γιατι εχω ήδη δυο παιδια.... αναρωτιεμαι αν καμια ακουσε καρδια αργοτερα μηπως και εχω καμια ελπιδα...

Αν τελικα ειναι οριστικο ξερετε ποια ειναι η διαδικασια μετα? Αποβαλλεται μονο του? κανω αποξεση? τι γινεται?

 

Ευχαριστω πολύ!

 

Αφού έχεις συμπώματα είναι θετικό σημάδι καλή μου!

Το ότι δεν ακούσατε καρδιά δε λέει κάτι.

Έχει να κάνει με καθυστερημένη σύλληψη ή και εμφύτευση.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kik, προς Θεού, μην κάνεις τίποτα προς το παρόν με απόξεση! Δώσε λίγο χρόνο ακόμα στο σποράκι μήπως "πάρει τα πάνω του".

Στην αποβολή δεν είναι δεδομένο ότι θα έχεις αίμα, κι αν έχεις αίμα δεν είναι δεδομένο ότι θα αποβάλλεις. Δώσε, λοιπόν, λίγο χρόνο να δεις πως θα εξελιχθεί η κατάσταση, κι αναλόγως θα σε καθοδηγήσει ο γιατρός σου. Σου εύχομαι τα καλύτερα!

Elenitssa, εσένα η υπόθεσή σου, όντως περίπλοκη, δεν ξέρω. Ελπίζω τα αποτελέσματα που θα πάρεις σε λίγη ώρα να έχουν καλή έκβαση!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια

Δυστυχώς η χοριακή έπεσε κι άλλο. 46,6. Ο γιατρος μου είπε να σταματησω το utrogestan, το οποίο μου είχε δώσει και σταμάτησε το αίμα. Τώρα λογικά θα πρέπει να ξανα έρθει το αίμα και σε 10 μέρες περίπου όταν σταματήσει να ξαναπάω. Λέει ότι με τόσο χαμηλή χοριακή πιθανόν να γλιτώσω την απόξεση και να γίνει φυσική αποβολή. Μακάρι.

Αυτά τα δυσάρεστα. :(

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια

Δυστυχώς η χοριακή έπεσε κι άλλο. 46,6. Ο γιατρος μου είπε να σταματησω το utrogestan, το οποίο μου είχε δώσει και σταμάτησε το αίμα. Τώρα λογικά θα πρέπει να ξανα έρθει το αίμα και σε 10 μέρες περίπου όταν σταματήσει να ξαναπάω. Λέει ότι με τόσο χαμηλή χοριακή πιθανόν να γλιτώσω την απόξεση και να γίνει φυσική αποβολή. Μακάρι.

Αυτά τα δυσάρεστα. :(

 

Καλημέρα καλή μου κοπέλα!!

Σε νιώθω τόόόόσο πολύύύ΄.

Βίωσα την φυσική αποβολή πριν 4 μήνες (δες το τίκερ μου).

Ο πόνος δυσβάσταχτος, απερίγραπτος!!

Δεν θα χρειαστείς απόξεση σίγουρα. Αποβλήθηκε μόνο του το έμβρυο δηλ.

Κάνε ότι σε κάνει να νιώσεις καλύτερα.

Μία αγκαλίτσα από μένα:P

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Ενώ δυνατά έλεγα ότι σίγουρα έχει τελειώσει, από μέσα μου είχα μια ελπίδα. Πάει όμως. Ίσως το πρλολάβαινα αν το είχα καταλάβει νωρίτερα, ποιος ξέρει...

Μακάρι να μη χρειαστεί απόξεση.

Λυπάμαι πολύ και για τη δική σου απώλεια. Εσύ είχες πολλές μέρες αίμα? Και μετά σου ήρθε περίοδος κανονικά? Τώρα ξαναπροσπαθείτε?

Εγώ φοβάμαι πολύ, κι αν ξανασυμβεί? Και γιατί έγινε? Ο γιατρός είπε ότι δε θα ήταν καλό το εμβρυο...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Ενώ δυνατά έλεγα ότι σίγουρα έχει τελειώσει, από μέσα μου είχα μια ελπίδα. Πάει όμως. Ίσως το πρλολάβαινα αν το είχα καταλάβει νωρίτερα, ποιος ξέρει...

Μακάρι να μη χρειαστεί απόξεση.

Λυπάμαι πολύ και για τη δική σου απώλεια. Εσύ είχες πολλές μέρες αίμα? Και μετά σου ήρθε περίοδος κανονικά? Τώρα ξαναπροσπαθείτε?

Εγώ φοβάμαι πολύ, κι αν ξανασυμβεί? Και γιατί έγινε? Ο γιατρός είπε ότι δε θα ήταν καλό το εμβρυο...

 

Η ελπίδα πάντα υπάρχει!!!

Θα συνέβαινε ούτως ή άλλως, δεν μπορούσες να κάνεις κάτι.

Το εμβρυάκι σου έφυγε γιατί δεν ήταν υγιές όπως και τα δικά μου τα 3 που μου εμφύτευσαν στην εξωσωματική.

Ο οργανισμός τα αποβάλει μόνος του. Τυχαίνει συχνά και δε σημαίνει ότι θα ξανασυμβεί. Ήταν απλά ένας κακός κύκλος.

Στη αρχή είχα μαύρες εκκρίσεις και μέτα αιμορραγία σαν περίοδο για 3-4 μέρες. Άυτή ήταν η αρχή του τέλους.....

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Η περίοδος μου ήρθε αρκετά αργότερα.

Τώρα είμαστε στην 2η προσπάθεια εξωσωματικής πάντα και εύχομαι ο Θεός να μας βοηθήσει.

Μη χάνεις το κουράγιο σου διότι αυτά είναι μέσα στη ζώή και συμβαίνουν σε πολλέέέές κοπέλες.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Elenitssa, λυπάμαι πολύ! Είμαι ομοιπαθούσα, αλλά εμένα η αποβολή ξεκίνησε με αίμα, και αποβλήθηκε μόνο του, χωρίς να χρειαστώ, ευτυχώς, απόξεση.

Σου εύχομαι, τουλάχιστον, έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα να γλιτώσεις την απόξεση. Να μιλήσεις με το γιατρό σου, ώστε να πας κάποια στιγμή να σε δε στον υπέρηχο για το αν υπάρχουν υπολείμματα. Καλή συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα 8 ημέρες (στο σύνολο, από την πρώτη στιγμή που είχα αίμα, μέχρι να είμαι εντελώς καθαρή, να τελειώσουν και τα "καφέ") (κανονικά έχω 7 ημέρες, από την πρώτη στιγμή, μέχρι να καθαρίσω εντελώς). Δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο, ελαφρώς πιο βαριά περίοδος. Δεν είχα καμία τρελλή αιμορραγία, απλώς την πρώτη ημέρα είχα αρκετά έντονο πόνο. Αυτό, δεν είναι κάτι το τρομερό, μη σε αγχώνει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα 8 ημέρες (στο σύνολο, από την πρώτη στιγμή που είχα αίμα, μέχρι να είμαι εντελώς καθαρή, να τελειώσουν και τα "καφέ") (κανονικά έχω 7 ημέρες, από την πρώτη στιγμή, μέχρι να καθαρίσω εντελώς). Δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο, ελαφρώς πιο βαριά περίοδος. Δεν είχα καμία τρελλή αιμορραγία, απλώς την πρώτη ημέρα είχα αρκετά έντονο πόνο. Αυτό, δεν είναι κάτι το τρομερό, μη σε αγχώνει.

 

 

Εγώ είχα ήδη αρκετές μέρες έντονο αίμα, χωρίς καθόλου πόνο, αλλά με τα utrogestan μου σταμάτησε. Τώρα δεν τα παίρνω άλλο, αλλά αίμα δε βλέπω ακόμα. Πάντως είχα υπολείμματα εχτές στον υπέρηχο. Περιμένω

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα ήδη αρκετές μέρες έντονο αίμα, χωρίς καθόλου πόνο, αλλά με τα utrogestan μου σταμάτησε. Τώρα δεν τα παίρνω άλλο, αλλά αίμα δε βλέπω ακόμα. Πάντως είχα υπολείμματα εχτές στον υπέρηχο. Περιμένω

 

Που σημαίνει ότι θα ξανα έχεις όταν με το καλό αδιαθετήσεις.

Την χοριακή θα πρέπει να παρακολουθείς μέχρι να μειωθεί.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...