Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΡΑΛΙΑ ΚΑΛΟΓΡΙΑ ΑΧΑΙΑΣ


souroupitsa

Recommended Posts

Γεια σας σε ολους και χρονια πολλα. Ψαχνοντας να βρουμε που θα παμε το καλοκαιρι διακοπες με το μικρουλι μας (20 μηνων), μαθαμε για καποια πολυ ωραια σπιτακια πανω στη θαλασσα στην παραλια Καλογρια μετα την Πατρα. Ξερει κανεις κατι σχετικο να μας βοηθησει? Ευχαριστουμε προκαταβολικως ΧΧΧΧ

YMCjp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα,

δεν ξερω για τα σπιτακια που λες, πολυ ωραια ξενοδοχεια εχει η περιοχη.

ειναι ο αντρας μου απο εκει και οποτε παμε κανουμε πολυ ωραια μπανια.

η θαλασσα ειναι απιθανη και ιδανικη για παιδακια επειδη ειναι πολυ ρηχη αλλα και λιγο παγωμενη αλλα δεν καταλαβαινουν τιποτα τα πιτσιρικια!!

καλα να περασετε..

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αχ, τι μου θύμησες... πηγαίναμε με τον άντρα μου για ποδήλατο εκεί, άνοιξη μέσα στο δάσος με τις κουκουναριές, φυσικά πριν παντρευτούμε και κάνουμε παιδιά... Υπέροχο δάσος σε αμμώδες έδαφος που σε δυσκολεύει στο ποδήλατο, ποταμάκι με ξύλινα γεφυράκια (και μέλισσες, μας είχαν πάρει στο κυνήγι μια φορά).

Για διακοπές με μικρό παιδί θα είναι ωραία για μπάνιο, έχει τεράστια αμμουδιά. Απ' όσο θυμάμαι δεν έχει τίποτα για βόλτα το βράδυ, εκτός από μία ταβέρνα, ψάξτο λίγο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

μαζευει πολυ κοσμο και γινεται πανικος....αν εχει αερακι η αμμος σε παιδευει...!!

μενω πατρα και εχω τρια παιδια.....μεσα καλοκαιριου δε παταω καλογρια με τπτ!!!

561874hhz1c12ps5.gif1298739qm9p56dlj4.gif

η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια!!!

Link to comment
Share on other sites

σαν παραλία ειναι ωραία αλλα αν θες να κατσεις να πιεις και εναν καφε που λεει ο λόγος μονο απο την πλευρα που ειναι το ξενοδοχείο ειναι πιο ργανωμενα.Ολη η υπολοιπη παραλια ειναι σαν ερημος.Για διασκέδαση η Καλογρια δεν εχει κατι το βραδυ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Γεια σας φίλες μου (και φίλοι)

Είμαστε ακόμα σε αναζήτηση προορισμού στην Πελοπόννησο σε μέρη πιο κοντά στην Αθήνα και είμαι μεταξύ των 2 επιλογών:

1. Kalogria Beach Hotel στην Καλογριά Αχαϊας, Στροφυλιά

2. Ionian Beach Hotel στη Λακόπετρα Αχαϊας

 

Έχει πάει κανείς σας σε κάποιο από τα 2 ξενοδοχεία να μου πει εντυπώσεις;;; το 1ο είναι all inclusive πακέτο, το 2ο ΗΒ.

Από παραλία-θάλασσα ποιο μέρος είναι προτιμότερο (και για το παιδί εννοείται);;;

 

Επίσης διάβασα τις απαντήσεις παραπάνω και απ΄ότι κατάλαβα η Καλογριά είναι λίγο ερημιά (όνομα και πράμα), σωστά; Δεν λεω ότι θα κάνω τη ξέφρενη νυχτερινή ζωή αλλα άμα θες να πας μια βολτίτσα πέρα από το ξενοδοχείο δεν έχει κάτι άλλο;

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μένω Πάτρα και τα περισσότερα μπάνια τα κάνουμε Λακόπετρα. Η θάλασσα είναι ιδανική για τα παιδιά. Ρηχή και καθόλου κρύα. Το ξενοδοχείο το γνωρίζω, αλλά δεν έχω μείνει για να σου πω εντυπώσεις. Για βραδυνή ζωή δεν γνωρίζω, αλλά είναι πολύ κοντά τα Βραχνείκα(20 λεπτά με αυτοκίνητο), που έχει όλων των ειδών τα μαγαζιά.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από Πάτρα. Η Καλόγρια είναι ενά δάσος που στο κάτω μέρος του υπάρχει μια πολύ όμορφη παραλία με άμμο καθαρή και ιδανική για παιδιά. Εκεί υπάρχουν κανα δυο ξενοδοχεία και σε απόσταση περίπου πέντε λεπτών ένα χωριουδάκι άλλα όχι παραλιακό με ταβέρνες, καφετέριες και τέτοια. Στην Λακόπετρα ισχύουν τα ίδια για την παραλία που είναι ακριβώς μπροστά στο ξενοδοχείο. Η Λακόπετρα είναι χωριό με κάποιες ψησταρίες που μπορείσ να πάς το βράδυ, ακριβώς δίπλα είναι και τα Νιφορεϊκα που επίσης έχει συμπαθητικά μαγαζία για φαγητό σε ένα λόφο που με σκαλάκια οδηγεί στην παραλία. Εάν θέλετε κάτι πιο "κοσμοπολίτικο" σε ένα τεταρτάκι είσαστε στα Βραχνέϊκα όπως γράφει και η niki-zouzounia. Εκεί έχει πολλέεες ταβερνούλες, καφετέριες, 2 παιδότοπους κτλ. Και η Καλόγρια 10 λεπτά διαφορά είναι από την Λακόπετρα αλλά πρέπει να βγείς στην εθνική οδό, που δεν το θεωρώ και τόσο ασφαλές βράδυ με παιδιά. Καλά να περάσετε.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!! Πολύ κατατοπιστικές!

Αυτές τις ημέρες πρέπει να αποφασίσω επιτέλους...

Όποιος άλλος γνωρίζει κάτι ευπρόσδεκτος!!

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας φίλες μου (και φίλοι)

Είμαστε ακόμα σε αναζήτηση προορισμού στην Πελοπόννησο σε μέρη πιο κοντά στην Αθήνα και είμαι μεταξύ των 2 επιλογών:

1. Kalogria Beach Hotel στην Καλογριά Αχαϊας, Στροφυλιά

2. Ionian Beach Hotel στη Λακόπετρα Αχαϊας

 

Έχει πάει κανείς σας σε κάποιο από τα 2 ξενοδοχεία να μου πει εντυπώσεις;;; το 1ο είναι all inclusive πακέτο, το 2ο ΗΒ.

Από παραλία-θάλασσα ποιο μέρος είναι προτιμότερο (και για το παιδί εννοείται);;;

 

Επίσης διάβασα τις απαντήσεις παραπάνω και απ΄ότι κατάλαβα η Καλογριά είναι λίγο ερημιά (όνομα και πράμα), σωστά; Δεν λεω ότι θα κάνω τη ξέφρενη νυχτερινή ζωή αλλα άμα θες να πας μια βολτίτσα πέρα από το ξενοδοχείο δεν έχει κάτι άλλο;

 

καλημέρα,

ειχα πάει περυσι με τα τρία μου παιδια στην Καλογρια, εκτός απο την παραλία που είναι τέλεια και το ξενοδοχείο που ήταν πολύ καλό και με ωραίο φαγητό, δεν είχε τιποτα άλλο για να πας πιο έξω για βόλτα, όλα τα βράδια καθόμασταν στις ξαπλώστρες της πισίνας και βλέπαμε τους Γάλλους που διασκέδαζαν με τα γκρούπ τους. Επισης το χειρότερο για μένα ήταν τα κουνούπια, μιλάμε για πολύ κουνούπι. και δεν καταλαβαιναν και τίποτα απο σπρέυ, κρέμες φιδάκια και ταμπλέτες μας είχαν κάνει σουρωτήρια....

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για την απάντησή σου! Να υποθέσω ότι είχες μείνει στο Kalogria Beach Hotel. Τα κουνούπια όντως είναι ένα θέμα ειδικά αν έχεις μικρά παιδιά...πρέπει να φταίει ότι έχει ποταμάκι εκεί δίπλα. Επίσης το ότι δεν έχει τίποτα άλλο να κάνεις τριγύρω εμένα με δεσμεύει και μου κάνει αρνητικό.

Τελικά αποφασίσαμε για Κυλλήνη που ήταν στα υπόψην, ίσως του χρόνου!! καλές διακοπές!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για την απάντησή σου! Να υποθέσω ότι είχες μείνει στο Kalogria Beach Hotel. Τα κουνούπια όντως είναι ένα θέμα ειδικά αν έχεις μικρά παιδιά...πρέπει να φταίει ότι έχει ποταμάκι εκεί δίπλα. Επίσης το ότι δεν έχει τίποτα άλλο να κάνεις τριγύρω εμένα με δεσμεύει και μου κάνει αρνητικό.

Τελικά αποφασίσαμε για Κυλλήνη που ήταν στα υπόψην, ίσως του χρόνου!! καλές διακοπές!!

 

 

Δεν φταίει ότι έχει ποταμάκι φταίει ότι πριν το ποταμάκι και για κανα 2-3 χιλιομετρα αντικρίζεις ένα τεράστιο έλος καθως πορεύεσε για Καλόγρια...Το έλος αυτο είναι γεματό κουνουπια που μεταφέρονται και στην παραλία....

 

Είναι τόσο μεγάλα που σε πάνε περίπατο αν σε τσιμπήσουν και οι καντύλες που κάνουν είναι τεράστιες επίσης...

 

Κάναμε το λάθος να μείνουμε 3μερο με σκηνή εκεί γιαυτο σου λεω...Απο τότε και έπειτα πάμε μόνο για μπανάκι αυθημερόν που είναι υπέροχα.

 

Κάποια φίλη ανέφερε επίσης τις μέλλισες....Είναι μεγάλη αλήθεια γιαυτο καλά θα κάνετε να πάρετε τίποτα δραστικό και αποθητικό μαζί σας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να σας απογοητευσω αλλα πριν δυο χρονια ειχα μεινει και εγω με την οικογενεια μου στα νιφορεικα στο pavlina πολυ καλα εκει εχει 2-3 μοναδες καλες οργανωμενες και πολλα δωματια γυρω γυρω ολα καλα η παραλια εκει σουπερ (για το παιδι μας ειδικα) αλλα....μολις επεφτε το βραδακι μας βομβαρδιζαν τα κουνουπια δυστυχως !!οτι εχει σχεση με αντικουνουπικα το ειχα μαζι μου αστα..αποφασισαμε να παμε και στην καλογρια -για κακη μας τυχη ενα απογευματακι για μπανιο μολις επεφτε ο ηλιος τι το θελαμε μας γαζωσανε !!! σμηνη ολοκληρα πανω μας!!!δυστυχως ειναι αληθεια οτι εχει μεταξυ της παραλιας ενα ελος το οποιο τα μαζευει ολααααααααααα...οπου φυγει φυγει!!απογοητευση γυρισαμε παλι στο ξενοδοχειο οπου και εκει τα ιδια μας βγηκε ξυνο να μην μπορεις να κατσεις στο μπαλκονι σου απογοητευτηκαμε ...απο κει και περα ειναι στην κριση του καθενος εγω δεν θα ξαναπηγαινα σε τετοια κατασταση αλλα για να μην νομιζετε οτι τα κουνουπια δεν πανε αλλου για φετος ηθελα να κλεισω ευβοια αλλα και εκει μαθαινω απο αλλους τα ιδια για ερετρια μιλαω καθε βραδυ τα ιδια....γενικοτερα εχω ακουσει οτι αυτο οφειλεται οτι δεν ραντιζουν πια οπως παλια με τα αεροπλανα πανω στις περιοχες που εχουν προβληματα γενικα με κουνουπια -μελισσες κ.λ.π. γιατι τους το εχει απαγορευσει η greenpeace !!!!! και αυτο το φαινομενο εχει σαν αποτελεσμα τα τελευταια χρονια να γινεται συχνο..και επειδη ειμαστε απο πελοποννησο εχουμε σπιτι στη ζαχαρω και εκει χειροτερα τα βραδυα μεσαααααα....τα συμπερασματα δικα σας..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Χμ, λοιπόν. Μιας και είμαι από την περιοχή, να σας πω τι παίζει.

Έχουμε και λέμε. Όντως στην Καλόγρια, έχει πολύυυυυυυ κουνούπι. Πρέπει να βάλεις αντικουνουπικό ΠΡΙΝ πέσει ο ήλιος. Η χειρότερη ώρα είναι το σούρουπο. Εκεί κανουν ντου και όποιον πάρει ο χάρος. Μόλις βραδιάσει, ηρεμούν τα πράγματα. Το Καλόγρια καλό ξενοδοχείο, έχει και άλλα. Θάλασσα (αν σου αρέσει η άμμος), εξαιρετική, κυρίως για παιδιά.

Το Ιόνιο από την άλλη, είναι επίσης αρκετά καλό, η θάλασσα πολύ καλή έπίσης για παιδιά, τα ΣΚ μαζεύει πολύ κόσμο, αλλά το βράδυ ηρεμεί, έχει και περισσσότερες επιλογές για εξορμήσεις σε διπλανές θάλασσες με beach bars, εστιατόρια κλπ. είναι και πιο κοντά σε πιο "μεγάλες πόλεις" πχ την Κάτω Αχαία.

Για όποιον δεν έχει πρόβλημα με την θάλασσα με πέτρα, υπάρχουν επίσης ξενοδοχεία και ενοικιαζόμενα δωμάτια και από την άλλη πλευρά της Πάτρας, Ψαθόπυργο, Ροδινή κλπ. Πιο κοσμικά (ο Ψαθόπυργος), ωραία παραθαλλάσια προάστεια με εστιατόρια, club, καφετέριες κλπ.

Ελπίζω να βοήθησα όποιον/α τον ενδιαφέρει η περιοχή.

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...

Καλησπέρα,

Μήπως έχει πάει κάποιος/α στο KALOGRIA Beach Hotel στην Αχαία να μου πει εντυπώσεις ? Είναι καθαρό, η παραλία είναι καλή, το φαγητό, οι δραστηριότητες, κ.α. ?

Ευπρόσδεκτη οποιαδήποτε πληροφορία :P !

Ευχαριστώ πολύ !

Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε πέρσι τον Αύγουστο, με πρόγραμμα all inclusive, και περάσαμε τέλεια οικογένεια με δύπ μικρά παιδιά.

ΘΕΤΙΚΑ: Άριστη κουζίνα που άρεσε και στα παιδιά,πολύ φαί και πάντα νόστιμο, πολύ ωραία αμμώδης παραλία στα διακόσια μέτρα από το ξενοδοχείο, πρόγραμμα απασχόλησης για τα παιδιά με παιδαγωγό, ωραίες καθαρές πισίνες, βραδιές διασκέδασης δίπλα στην πισίνα.

 

ΑΡΝΗΤΙΚΑ: Σμήνος από κουνούπια γιατί δίπλα έχει έλος και ποταμάκι, τα δωμάτια πολύ απλά και μικρά για τετραμελή οικογένεια, το ξενοδοχείο αποκομμένο από τα πάντα, δεν έχει πουθενά αλλού να βγεις το βράδυ.

Αν πρόκειται για οικογένεια, το συστήνω ανεπιφύλακτα με δύο τρία σωληνάρια αντικουνουπικό, για ζευγάρι όχι, θα βαρεθείτε.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε πέρσι τον Αύγουστο, με πρόγραμμα all inclusive, και περάσαμε τέλεια οικογένεια με δύπ μικρά παιδιά.

ΘΕΤΙΚΑ: Άριστη κουζίνα που άρεσε και στα παιδιά,πολύ φαί και πάντα νόστιμο, πολύ ωραία αμμώδης παραλία στα διακόσια μέτρα από το ξενοδοχείο, πρόγραμμα απασχόλησης για τα παιδιά με παιδαγωγό, ωραίες καθαρές πισίνες, βραδιές διασκέδασης δίπλα στην πισίνα.

 

ΑΡΝΗΤΙΚΑ: Σμήνος από κουνούπια γιατί δίπλα έχει έλος και ποταμάκι, τα δωμάτια πολύ απλά και μικρά για τετραμελή οικογένεια, το ξενοδοχείο αποκομμένο από τα πάντα, δεν έχει πουθενά αλλού να βγεις το βράδυ.

Αν πρόκειται για οικογένεια, το συστήνω ανεπιφύλακτα με δύο τρία σωληνάρια αντικουνουπικό, για ζευγάρι όχι, θα βαρεθείτε.

 

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου για τις πληροφορίες, ήσουν κατατοπιστικότατη !

Μάλλον δεν θα το επιλέξω τελικά, γιατί με τα κουνούπια το έχω πολύ άγχος, ο γιος μου έχει βγάλει αναφυλαξία από τσίμπημα μολυσμένου κουνουπιού 2 φορές, οπότε δεν θα είναι και ότι καλύτερο :? !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ενδιαφέρομαι κι εγώ για φέτος για το Kalogria Beach hotel και μου κάνει εντύπωση που υπάρχουν ακόμα διαθέσιμα δωμάτια και σε τιμή αρκετά καλή για all inclusive. Μάλλον θα φταίνε τα κουνούπια που λέτε! Πάντως για οικογένεια με 2 παιδάκια διαθέτουν και δίχωρο δωμάτιο με 1 μπάνιο σε τιμή αρκετά συμφέρουσα. Βέβαια από ότι μου είπαν κάποιοι φίλοι το ξενοδοχείο είναι πολύ παλιό. Ειλικρινά κι εγώ το σκέφτομαι τώρα...

 

Σας ευχαριστώ που υπάρχετε...!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα, εχουμε την ατυχία να βρισκόμαστε τωρα στο kalogria beach hotel. Ξεκαθαρίζω λοιπον τι πραγματικά συμβαίνει για να βοηθήσω...

1. Το all inclusive ειναι απάτη Εφόσον ακομα και το νερό το πληρώνεις. (Δεν ειναι πόσιμο) λειτουργεί συγκεκριμένες ωρες και σε συγκεκριμένα σημεία του ξενοδοχείου. Π.χ στην παραλία οτι πάρεις το πληρώνεις. Snack ουτε για δείγμα... Κτλ

2. Ανύπαρκτο wifi (σπάνια λειτουργεί στο χώρο της reception)

3. Παλιά δωμάτια και μπάνια που μυρίζουν άσχημα. (Ακομα κ το ταβάνι ειναι οπως το ξεκαλουπωσαν οι μπετατζίδες)

4. Ελλειψη προσωπικού (αναγνωρίζω ομως οτι το υπάρχον προσωπικό κανει φιλότιμες προσπάθειες)

5. Βρώμικη πισίνα

6. Ελλειψη κλιματισμού στους περισσότερους χώρους που σε συνεργασία με τα κουνούπια στους εξωτερικούς χώρους ζεις ενα Δράμα!!! Εξω κουνούπια και μεσα ζέστη!!!

Θετικά:

Σχετικά καλο φαγητο κ πρωινό (φτωχός μπουφές αλλα ποιοτικος)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!!

 

Εμείς πέρυσι είχαμε παει στο Lakopetra beach...περασαμε τελεια....και η μικρη ακομα πιο τελεια....δεν βγηκαμε καθολου απο το ξενοδοχειο....αλλα δεν βαρεθηκαμε ουτε μια στιγμη......Η μικρη λοιπον μαζευει στον κουμπαρα της να παμε και φετος στη λακοπετρα.....μεχρι που...σκεφτηκαμε το Kalogria beach στην Αχαια...που πηγαινα εγω διακοπες μικρη με μπαμπα και μαμα....κοιτωντας στο ιντερνετ το βρηκα και σε πολυ καλη τιμή ALL INCLUSIVE....αλλα δεν σας κρυβω οτι προβληματιστηκα πολυ....ετσι μου ηρθε η ιδεα και εστειλα την μαμα μου μαζι με την μικρη μου το προηγουμενο σκ...ωστε να το τεσταρουν. Αποστελεσμα.....η μικρη περασε και εκει τελεια.....με πολυ καλυτερη παραλία....και τελειο δασος με ποταμι που τα μπανγκαλοου ειναι μεσα στο δασος....το δωματιο πολυ απλό αλλα καθαρο με ωραια θεα στο ποταμι....νεροτσουληθρες...κουνιες....πολυ ωραιο φαγητο (οχι τεραστια ποικιλια σαν της λακοπετρας αλλα πολυ νοστιμο με πολλα μαγειρευτα) και το καλυτερο....για τον Αυγουστο που θελουμε να παμε 7-16/08 η τιμη ????? λακοπετρα 200€ και καλογρια 90€....

Ετσι κλεισαμε εκει αφου βεβαιως ρωτησα και τη γνωμη της μικρης και ειπε χωρις δευτερη κουβεντα την καλογρια.....Εχω μεγαλη αγωνια να παμε....γιατι εχω τις καλυτερες παιδικες αναμνησεις απο τις διακοπες εκει....(βεβαια τοτε ηταν καινουργιο το ξενοδοχειο)....αλλα και τα 110 διαφορα την ημερα για All inclusive.....τεραστια διαφορα.

Εύχομαι να περασουμε ωράια......

U80ep3?r=1271337460
Link to comment
Share on other sites

Τελικά οι απόψεις διείστανται... Σίγουρα είναι πολύ παλιό, σίγουρα έχει πολλά κουνόυπια, εμείς τελικά δεν θα πάμε. Καλό καλοκαίρι σε όλους!

 

Σας ευχαριστώ που υπάρχετε...!!!

Link to comment
Share on other sites

Η μαμά σου που πήγε δεν σου είπε οτι το "ποτάμι" ειναι στάσιμο και μυρίζει; Οτι τα δωμάτια μυρίζουν; Οτι τα μπάνια μυρίζουν; Οτι και το νερό το πληρώνεις ενω υποτίθεται ειναι all inclusive; Οτι στην παραλία πληρώνεις "τα πάντα" ενω ειναι all inclusive;

Εμείς φύγαμε σημερα πάντως και δεν το μετανοιωσαμε!

Ά και η τιμή ειναι 110 ευρω οχι 90... Τουλάχιστον αυτα που πληρώσαμε εμεις...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...