Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χριστούγεννα-ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ-Τι προτείνετε?


anastasiab

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

SABRINA Η Νέα Υόρκη είναι όνειρο ζωής που θέλει πολλές μέρες και πολλά λεφτά :lol: Θέλω πολύ να πάω ειδικά για τα έιδη προικός που έχουν στην Αμερική παπλώματα σεντόνια κ.λ.π.

 

ARIA άμα έχεις κέφι και όταν, γράψε συστάσεις που να πάτε τι να δείτε τι να φάτε που να μέινετε ξέρεις ΟΛΑ! Πέστα ΤΩΡΑ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα σε ένα σάιτ το http://www.tripadvisor.com και είδ φώτο από Ζυρίχη καλά έπαθα ΠΛΑΚΑ!!! ΥΠΕΡΟΧΑ είναι! Εκεί δεν είναι που πάνε τα λεφτά?

Αλήθεια μπορείς να ψωνίσεις ή έιναι πανακρίβου?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

SABRINA Η Νέα Υόρκη είναι όνειρο ζωής που θέλει πολλές μέρες και πολλά λεφτά :lol: Θέλω πολύ να πάω ειδικά για τα έιδη προικός που έχουν στην Αμερική παπλώματα σεντόνια κ.λ.π.

 

ARIA άμα έχεις κέφι και όταν, γράψε συστάσεις που να πάτε τι να δείτε τι να φάτε που να μέινετε ξέρεις ΟΛΑ! Πέστα ΤΩΡΑ! :lol:

 

κ μενα όνειρο ζωής.........

ειχα βγαλει εισητηριο τον αυγουστο του 2001 πριν την 11 Σεπτεβριου

ήταν όλα έτοιμα, θα πηγαινα για χριστουγεννα

φυσικα ακυρωθηκε το ειστητηριο, κ φυσικα δεν με άφησε η μανα μου(φοιτητρια εγω τότε)

 

μεσα στη 3ετια όμως εχω σκοπο να το κάνω, εχω να μεινω εκει οπότε ειναι πιο εύκολο

 

πάντως για τα είδη προικος μην τρελαινεσαι, όλα κινεζικα κ ταιβανεζικα,μου στέλνουν κ μενα κ τα βλέπω :lol:

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

Αυστρία : πριν 2 χρόνια Χριστούγεννα ονειρεμένα σαν γαμήλιο ταξίδι

Τσεχία - Πράγα : 3(!!) φορές ως φοιτήτρια Χριστούγεννα παραμυθένια

Σκωτία : 10μέρες φέτος Χριστούγεννα πρώτη φορά με την μικρή μας! Απλά θεικά μόνο και μόνο που θα έχω αγκαλιά το ζουζουνάκι μου!

Link to comment
Share on other sites

Πράγα, Βιέννη είναι πανέμορφες τα Χριστούγεννα!!! Και αν υπάρχουν περισσότερες μέρες άδειας Φιλανδία-Λαπωνία (χωριό του Αϊ-Βασίλη κλπ). Πήγα καλοκαίρι βέβαια, ήταν τέλεια!!!!! Φαντάζομαι όμως τα χριστούγεννα που θα είναι και μέσα στο κλίμα των ημερών θα είναι ακόμα καλύτερα. Φωτογραφίες με τον Άγιο Βασίλη, γράμματα, τάρανδοι ακόμα και μέσα στην μέση του δρόμου, κορίτσια σας λέω πανέμορφα.....[/img]

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

sofi-geo η ΠΡΆΓΑ είναι μοναδική τα Χριστούγεννα! Αν δεν έχετε πάει κορίτσια είναι ο καλύτερος προορισμός πολύ ρομαντική.

 

Εμείς θα πάμε Ζυρίχη ΤΕΛΕΙΩΣΕ! Άρια σε ευχαριστώ για όλες τις info.

Περιμένω ν αμου πεις τι σοκολατίτσα θέλεις. Έχουν μήπως βιολογικές να πάρω και για τα μπομπιράκια?

Link to comment
Share on other sites

anastasiab, πήγα καλοκαίρι στην πράγα και είναι πραγματικά από τις ωραιότερες ευρωπαϊκές πόλεις!εγώ προσωπικά την λάτρεψα. Χριστούγεννα λοιπόν φαντάζομαι ότι θα είναι ακόμα πιο τέλεια.Φέτος είναι τα πρώτα μας χριστούγεννα με την μπέμπα οπότε θα τα περάσουμε με τους παππούδες και τις γιαγιάδες, όμως από του χρόνου....

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γιατι καλέ να πάτε στα κρύα???

 

http://www.bestatdubaiholidays.co.uk/pages/general/aboutdubai.aspx

http://www.christmas-holiday.co.uk/aboutus.html

 

πολύ θα το'θελα να γυρίσω μαυρισμένη μετά την πρωτοχρονία..... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν αισθανθεις το χιονακι....δεν λεει....

Χριστουγεννα κ χωρις χιονι οπως ειναι εδω

σε εμας εεεε πας καπου αλλου τουλαχιστον να το

ζησεις.

Χωριο του Αγιου Βασιλη παντως θα ηθελα να παω

ή την ζεις την μαγεια ή όχι....

 

 

ασχετο..

Εγω εχω παει μεχρι την Παργα :lol: πιανεται

το ιδιο με την Πραγα? :roll:

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με την Abbie θα συμφωνήσω. Κρύο έχουμε κι εδώ τα Χριστούγεννα. Πήγαινε παιδί μου στο ντουμπάι, στην Αίγυπτο, κάπου πιο ζεστά τέλος πάντων. Θα κάνετε μπανάκια, θα χαλαρώσετε στον ήλιο... Α και στο Ντουμπάι έχει χιονοδρομικό κέντρο, πας εκεί αν θες χιόνι ντε και καλά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ψηφίζω Ελβετία ή Σκανδιναβικές Χώρες.

Εκτός Ευρώπης η Νέας Υόρκη είναι must, και αν ποτέ φιλενάδες αποφασίσετε να κάνετε το ταξιδάκι έχω να σας δώσω όλα τα tips για ψώνια, φαγητό, clubing...

Ήμουν εκεί 1,5 χρόνο. Επίσης τα χριστούγεννα οι Αμερικάνοι έχουν και τις μεγαλύτερες εκπτώσεις (ξεκινάνε την εβδομάδα των ευχαριστιών)

Μιλάμε για τρελά ψώνια....

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με την Abbie θα συμφωνήσω. Κρύο έχουμε κι εδώ τα Χριστούγεννα. Πήγαινε παιδί μου στο ντουμπάι, στην Αίγυπτο, κάπου πιο ζεστά τέλος πάντων. Θα κάνετε μπανάκια, θα χαλαρώσετε στον ήλιο... Α και στο Ντουμπάι έχει χιονοδρομικό κέντρο, πας εκεί αν θες χιόνι ντε και καλά

 

Εkabn, ασε τις αλλες να πάνε στα κρύα, εμείς θα κάνουμε ηλιοθεραπεία και θα πινουμε κοκτείλ στον ΦΟΙΝΙΚΑ!!

 

http://www.linternaute.com/savoir/diaporama/dubai/images/palm-island.jpg

 

:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ΜΕΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

 

Με χίλια θέλω να πάω... Και να πω και το εξής γιατί είναι σημαντικό νομίζω: πολύς κόσμος πιστεύει ότι σε αυτές τις χώρες πας για τα εμπορικά κέντρα και για το δυτικό μέρος τους, θεωρείται κατά κάποιον τρόπο μια επιλογή που δεν έχει να σου πει πολλά από πολιτιστικής απόψεως. Οπότε λες ας πάω στο Παρίσι, στο Λονδίνο που είναι κέντρα πολιτισμού. Οκ, αυτές οι πόλεις είναι όντως σημαντικές.

 

ΑΛΛΑ και στο Ντουμπάι και γενικά στις αραβικές πόλεις θα δεις έναν άλλο πολιτισμό δίπλα σου ακριβώς, στο δρόμο που περπατάς, δεν πας σε μουσείο, το διαφορετικό είναι εκεί δίπλα σου.Το Ντουμπάι είναι μια πολύ ζωντανή πόλη, με τεράστιο παζάρι, με πολύ φθηνό χρυσό (είναι το μέρος με τις χαμηλότερες τιμές για χρυσό στον κόσμο και όταν λέμε χρυσό... παιδιά κάτι κοσμήματα να σου φύγει ο τάκος, εγώ χρυσό δε φοράω, αλλά αυτά που είδα ήταν αριστουργήματα), με απίθανη κουζίνα, ένας άλλος πολιτισμός, δε χορταίνεις να κοιτάς.

 

Οπότε φυσικά θα την ξαπλάρουμε στην παραλία και στο φοίνικα, αλλά έχουμε πολλάααααααα να δούμε και να κάνουμε. Άντε θα πέσουν και οι τιμές σύντομα, ας ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά

Link to comment
Share on other sites

salzburg λεω και εγω!

Η πολη του Μοτσαρτ!Το σπιτι του!Μουσειο παιχνιδιων!Χριστουγεννιατικη αγορα μπροστα στον υπεροχο καθεδρικο ναο!Παιδακια που λενε τα καλαντα με κοκκινα μαγουλακια και κερια στα σκαλια του ναου την παραμονη!Το εκκλησακι που γραφτηκε η αγια νυχτα!Εκρομη με ελκυθρα σε χιονισμενα τοπια και καφεδακι με γλυκο σε σαλε για ξεκουραση!!

Σκι και βολτες στα χιονια!

Εκδρομη στα παραμυθενια μερη που γυριστηκε η μελωδια της ευτυχιας!

Μποσνα(χοτ-ντογκ με ασπρο λουκανικο και πιπερι) και ζεστο κρασι με κανελα για να ζεσταθεις την ωρα που βολταρεις στις χριστουγεννιατικες

βιτρινες!

Μπυραριες με λουκανικα,αλλαντικα και υπεροχα τυρια!!!

ΑΧ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί καλέ θα'ναι χάλια τα Χριστουγεννα;;;Καλά, μπορεί να μην είναι και τίποτα φαντασμαγορικό, καλύτερα την πρωτοχρονιά οπυ τρώνε 12 σταφύλια με τις 12 καμπάνες χωρίς να πνίγονται,αυτό είναι ένα θέαμα...και στις 6 ιανουαρίου είναι ωραία με τους reyes magos...τελοσπάντων αυτό το λέω για τη Μαρία που είναι ήδη εκεί...Εγώ θα σκεφτόμουν και Βερολίνο, ή Κοπεγχάγη....

df306542d5.pngbb1d25814b.png

Link to comment
Share on other sites

Βερολίνο. Φτηνά εισητήρια με την easy jet, ωραίο shopping, χριστουγεννιάτικα στολίδια, κάλαντα στους δρόμους και σπιτάκια που πουλάνε ζεστό κρασί και λουκανικά. Επίσης παντού κυκλοφορουν μωρά και ποδήλατα. :D:D:D

ssttaa

Link to comment
Share on other sites

και όπως όλες έχουμε καταλάβει.... Χριστούγεννα (και όχι μόνο...) περνάς καλύτερα στο εξωτερικό... :cry:

(πώς το 'χε πει ο ποιητής..???... όπου κι αν πάω... η Ελλάδα με πληγώνει...)

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

Με μπερδέψατε. Τώρα τι να κάνω?

 

Για πείτε για το Ντουμπαί όσες ξερετε τι τιμές έχουν εισητήρια και διαμονή? Πας με γκρούπ? είναι επικύνδυνο να πας μόνος? Πόσες μέρες πρέπει να πας?

 

Κι αυτή η περιγραφή του Σάλτζμπουργκ, τι να πω?

 

Και η Ζυρίχη όμως είναι φοβερή, λίγο τσιμπημένα τα ξενοδοχεία από ότι είδα.

Άμα είχα χρόνο και χρήμα θα πήγαινα ΑΜερική αλλά άλλη φορά, ελπίζω σ'αυτή τη ζωή.

 

Για βοηθήστε,πείτε καμιά πληροφορία παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Σκωτία : 10μέρες φέτος Χριστούγεννα πρώτη φορά με την μικρή μας! Απλά θεικά μόνο και μόνο που θα έχω αγκαλιά το ζουζουνάκι μου!

Καλησπέρα νέα μαμάκα και κυρίες του forum θελω την γνώμη σασ στο εξής, φετοσ τα χριστούγεννα θα είμαστε σχεδόν 15 μηνών και θα πάμε Μιλάνο για διακοπές αλλα το δωμάτιο μασ δεν έχει κουζίνα για να του ετοιμάζω φαγητό. Τι συμβουλές μου δίνετε? Έχω ξεκινήσει να του λιώνω το φαγητό με το πηρούνι εκτος απο το κρεατάκι που ειναι δύσκολο να λιώσει. Να εμπιστευτώ το φαγητό στα εστιατόρια??

.png

.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...