Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κεφαλονια


stellast

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Είχε πάει η ξαδέρφη μου πέρσυ και πέρασε καταπληκτικά. Φέτος θα ξαναπάει. Είχε κλείσει στο SILO APARTMENTS STIN PERIOXI LASH.

Παραλίες σου λέει φανταστικές.

Αλλά να σου πω κάτι? αν θες να πας κάπου να πας γιατί το θες εσύ. Μην επηρεάζεσαι απο τον καθένα. Το πως περνάει ο καθένας και οι εντυπώσεις που έχει είναι καθαρά προσωπικές. Μπορεί κάποιος να πήγε και να πέρασε χάλια λόγω παρέας ή οτιδήποτε άλλο και εσύ μπορεί να πας και να περάσεις τέλεια. Ετσι έκανα και εγώ μια φορά πριν πάω για πρώτη φορά Ρόδο και μου είχαν πει τα χειρότερα. Και σε πληροφορώ πως πέρασα τις καλύτερες διακοπές μου εκεί. Φέτος ετοιμάζομαι να πάω για τρίτη φορά. :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θα σου στειλω το βραδυ πμ γιατι σε λιγο ξυπναει ο μικρος και θα τρεχω :lol::lol:

εχω αρκετες λυσεις γιατι παω ΚΑΘΕ καλοκαιρι :wink:

και δεν εχω δικο μου σπιτι.

 

Βικυ σε ποια μερη πηγαινείς?? Πως και εχεις επιλεξει να πηγαινεις εκει καθε καλοκαιρι?? Σου γραφω γιατι με ενδιαφερει το θεμα

UOMVp3.pngNossp2.png
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω κατά πόσο έχει αλλάξει η περιοχή αλλά πέρασα τις καλύτερες μου διακοπές στους Πετανούς

μία φανταστική παραλία για ελεύθερο κάμπινγκ βέβαια ύστερα από τόσα χρόνια που έχουν περάσει σίγουρα δεν θα την αφήσαν απείραχτη............

Ολη η Κεφαλλονιά είναι αριστούργημα αλλά προτιμώ την μεριά του Ληξουρίου

τώρα οι μισοί Κεφαλλονίτες θα μου κρατάνε κακία :lol::lol:

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θα σου στειλω το βραδυ πμ γιατι σε λιγο ξυπναει ο μικρος και θα τρεχω :lol::lol:

εχω αρκετες λυσεις γιατι παω ΚΑΘΕ καλοκαιρι :wink:

και δεν εχω δικο μου σπιτι.

 

Βικυ σε ποια μερη πηγαινείς?? Πως και εχεις επιλεξει να πηγαινεις εκει καθε καλοκαιρι?? Σου γραφω γιατι με ενδιαφερει το θεμα

 

μενω συνηθως Μηνιες η Ξι

κοιτα μου αρεσει τρελα γιατι εχει ΤΑ ΠΑΝΤΑ....

δεν εχει νυχτερινη ζωη αυτο ειναι αληθεια αλλα εγω τουλαχιστων δεν παω διακοπες για μπουζουκια :D

εχει απιστευτες παραλιες, φυση, φαγητο, καλες τιμες

ειναι μεγαλο νησι οποτε ποτε δεν γινεται πανικος,

δεν εχει "ασχημο" τουρισμο.... αν θες κατι συγκεκριμενο να σου πω

ευχαριστως

Link to comment
Share on other sites

ΒΙΚΥ ΣΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΟΤΙ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΘΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΑΓΩΓΗ ΜΟΥ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΑΝΕΠΙΡΕΑΣΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΤΙΜΑΕΙ ΦΑΝΑΤΙΚΑ. ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΟΥ ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ ("ΣΑΜ" ΗΔΗ ΣΕ ΣΥΜΠΑΘΗΣΑ :wink: ) ΟΠΟΤΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ ΤΟΥ ΞΙ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΠΤΟΜΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΕΤΑΝΟΥΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΣ 2-3 ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΠΑΡΑΛΙΕΣ ΤΟΥ ΝΗΣΙΟΥ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΝΔΥΚΝΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ.

ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΣΤΗ "stellast" ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ. ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΓΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ (ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΜΟΥ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΜΕΝΩ), ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΣ (ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΙΙΙΓΟ ΤΟΠΙΚΙΣΤΕΣ) ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΥΥΤΕΡΗ ΕΠΙΛΟΓΗ :lol:.

ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ. ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΤΟ ΝΗΣΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΔΗΓΗΣΗ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΟΛΟ. ΕΙΔΑΛΩΣ ΕΠΙΚΕΝΤΡΩΝΕΣΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΟΥ ΝΗΣΙΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΣ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΧΑΛΑΡΑ. ΠΑΡΑΛΙΕΣ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΑΠΛΑ ΟΙ ΠΟΛΥ ΑΠΟΤΟΜΕΣ (ΜΥΡΤΟΣ, ΠΕΤΑΝΟΙ, ΑΓΙΑ ΚΥΡΙΑΚΗ) ΔΕΝ ΕΝΔΥΚΝΕΙΝΤΑΙ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΠΟΛΛΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΣΕ ΚΑΤΑΛΥΜΑΤΑ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΛΕΙΒΑΘΟΥΣ ΟΠΩΣ ΛΕΓΕΤΑΙ Η ΠΕΡΙΟΧΗ, ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙ (ΜΗΝΙΕΣ,ΚΕΡΑΜΙΕΣ,ΛΟΥΡΔΑΤΑ,ΣΠΑΡΤΙΑΣ). ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΝΗΣΙΟΥ ΚΑΙ ΚΑΠΩΣ ΜΟΙΡΑΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ. ΑΛΛΗ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΕΙΝΑΙ Η ΣΚΑΛΑ ΜΕ ΑΠΕΡΑΝΤΗ ΚΑΙ ΠΟΛΗ ΚΑΛΗ ΠΑΡΑΛΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΣΑΙ ΛΙΓΟ ΑΠΟΚΟΜΕΝΟΣ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΟΥ ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ, ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΛΙΓΟ ΑΠΟΚΟΜΕΝΟΣ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΝΕΠΤΥΓΜΕΝΗ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΑ ΟΣΟ ΟΙ ΑΛΛΕΣ (ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΝΤΙΣΤΕΚΟΝΤΑΝ ΣΤΟΝ ΤΟΥΡΙΣΜΟ, ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ) ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΗΣΥΧΑ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΑΥΤΟ.

ΑΥΤΑ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΓΙΝΑ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟΣ. ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ, ΜΑΣ ΛΕΣ. ΚΑΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ

UOMVp3.pngNossp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε παιδιά! μη γράφετε κεφαλαία! στη γλώσσα του ιντερνετ είναι σαν να φωνάζεις στο συνομιλητή σου, και εκτός αυτού έχουμε και μεγάλους ανθρώπους εδώ... που δεν μπορούν να τα διαβάσουν! :lol::lol:

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για τα κεφαλαία.

 

stellast.Ελπίζω να περάσεις καλα και να μας ξανάρθεις. Κοντά σε παραλία θα είσαι, ρηχα νερά ιδανικα για παιχνιδι (η άμμος μόνο είναι πολύ ψιλή και είναι λίγο ενοχλητική) και το Ληξόυρι ωραίο με αξιοποιημενη την παραλία του με ταβέρνες, καφέ αλλα και χώρο για βόλτα και περαντζάδα.

Tips:

Παγωτό κα αμυγδαλόπιτα στον Μαυροειδή στην κεντρικη πλατεία στο Ληξούρι.

Ηλιοβασίλεμα στην Μονή Κηπουραιων (μοναστήρι στα Δυτικά πανω στην άκρη γκρεμού).

Κυριακή πριν τον 15αυγουστο στο Ληξουρι εκδήλωση με κανταδορους να τραγουδανε σε φωτισμενες βαρκες και να ριχνουν βεγγαλικα.

Παραλία Πετανοί, αν και με πολυ βαθια νερά αξίζει να πας έστω μια φορά (μόνο να μην έχει δυτικούς ανέμους γιατι έχει πολύ κύμα).

 

Αυτά για τα κοντινα σου μέρη. Για πιο μακριά έχει ότι τραβάει η ψυχούλα σας και η όρεξή σας για οδήγηση.

Θα περιμένουμε εντυπώσεις όταν γυρίσεις.

UOMVp3.pngNossp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Πρώτη φορά πήγα σαν παιδί (5 χρονών) οικογενειακές διακοπές στην Κεφαλλονιά ... δεν μπορώ να πω ότι θυμάμαι και πολλά εώς καθόλου.

Πέρυσι πήγαμε ένα τετραήμερο με τον άντρα μου τα δυο μας χωρίς το μωρό. Μέναμε στη βόρεια πλευρά του νησιού (Φισκάρδο) και μπορώ να πω πως περάσαμε καταπληκτικά. Οι παραλίες βέβαια εκεί πανέμορφες αλλά δεν θα τις συνιστούσα σε οικογένειες με μικρά παιδιά. Από ένα μίνι τουρ που κάναμε λίγο στο νήσι (θα συμφωνήσω πως είναι μεγάλο και θέλει μέρες) πάθαμε πλάκα με την παραλία του Μύρτου (κάπου διάβασα ότι ανήκει στα ομορφότερα 100 μέρη του κόσμου), δυστυχώς δεν κολυμπήσαμε γιατί είχε κάτι κυματάρες τεράστιες, απλά βραχήκαμε ... μας άρεσε πολύ και η παραλία του Ξι, βρεθήκαμε και με φίλους κάναμε θαλάσσια σπορ ... πολύ γέλιο.

Φέτος αν και παίζουν πολλές άλλες επιλογές σκεφτόμαστε να ξαναπάμε, αυτή τη φορά με τη μικρή μας παρέα. Λέμε να μείνουμε όμως στο νότιο μέρος που έχει πιο φιλικές σε μικρά παιδιά παραλίες, αλλά να είμαστε και κοντά στο Αργοστόλι που μας άρεσε πολύ για τη ζωντάνια του αλλά και την ποικιλία του.

Έχετε να προτείνετε μήπως κάποιο ξενοδοχείο ή τύπου bangalows? Θα το ήθελα βέβαια λίγο προσεγμένο και αν είναι δυνατόν να είναι σχετικά μεγάλο συγκρότημα ώστε να υπάρχουν επιλογές φαγητού κ.α. μέσα σε αυτό ώστε να μην χρειάζεται να πολυβγαίνεις έξω. Έχω δει κάποια στο ιντερνετ αλλά όσο να πεις η προσωπική εμπειρία μετράει περισσότερο :wink:

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Συγνώμη για τα κεφαλαία.

 

stellast.Ελπίζω να περάσεις καλα και να μας ξανάρθεις. Κοντά σε παραλία θα είσαι, ρηχα νερά ιδανικα για παιχνιδι (η άμμος μόνο είναι πολύ ψιλή και είναι λίγο ενοχλητική) και το Ληξόυρι ωραίο με αξιοποιημενη την παραλία του με ταβέρνες, καφέ αλλα και χώρο για βόλτα και περαντζάδα.

Tips:

Παγωτό κα αμυγδαλόπιτα στον Μαυροειδή στην κεντρικη πλατεία στο Ληξούρι.

Ηλιοβασίλεμα στην Μονή Κηπουραιων (μοναστήρι στα Δυτικά πανω στην άκρη γκρεμού).

Κυριακή πριν τον 15αυγουστο στο Ληξουρι εκδήλωση με κανταδορους να τραγουδανε σε φωτισμενες βαρκες και να ριχνουν βεγγαλικα.

Παραλία Πετανοί, αν και με πολυ βαθια νερά αξίζει να πας έστω μια φορά (μόνο να μην έχει δυτικούς ανέμους γιατι έχει πολύ κύμα).

 

Αυτά για τα κοντινα σου μέρη. Για πιο μακριά έχει ότι τραβάει η ψυχούλα σας και η όρεξή σας για οδήγηση.

Θα περιμένουμε εντυπώσεις όταν γυρίσεις.

 

 

*******************************************************

 

Ααααχ.. Κεφαλλονιά. Ειναι ο σύζυγός μου από το Ληξούρι και συγκεκριμένα από τα Σχοινιά (Vassilis71 από πού στο Ληξούρι είσαι εσύ?)

 

Εμείς πηγαίνουμε εκεί τα τελεταία 6 χρόνια συνεχώς. Μένουμε στο "Village Xi" στο Ληξούρι και για παιδιά είναι φανταστικά. Η παραλία είναι πολύ μεγάλη (χιλιόμετρα) και είναι πολλή ρηχή (γιαυτό είναι ωραία για μικρά παιδιά) με κόκκινη άμμο. Είναι πάνω στην παραλία (με τα πόδια), έχει beach bar, παιδική χαρά και μια μικρή όμορφη πισίνα για εναλλαγή. 'Εχει όμορφα σπιτάκια για 2-4 άτομα με κουζίνα-ψυγείο, κάποια με σοφίτα και όλα και μεγάλη ατομική βεράντα.

 

Συμφωνώ ότι οι παραλία στους Πετανούς είναι από τις καλύτερες. Διάφανα νερά. Μερικές φορές έχει λίγο κύμα (αν φυσάει πολύ έχει κυματάρες), αλλά ο γιος μου τρελαίνεται. Θέλει, όμως, προσοχή γιατί έχει ρεύματα.

 

Οι αποστάσεις είναι πράγματι μεγάλες, αλλά αξίζει να δεις κάποια μέρη. Μπορείς να συνδυάσεις μέσα σε μια εκδρομή να δεις τη Λίμνη της Μελισσάνης, να φας στον Καραβόμυλο και να κάνεις μπάνιο στην Αντίσαμο (πάρα πολύ ωραία παραλία με βότσαλο και διάφανα νερά) και μια εκδρομή για Μύρτω (για μπάνιο), Ασσο (για φαγητό) και Φισκάρδο για καφέ και παγωτό.

 

Στο Ληξούρι:

- Όταν φυσά βοριάς, καλύτερα να πηγαίνεις Ξι, όταν φυσά Νοτιάς, στους Πετανούς είναι ήρεμα.

 

- Κοντά στο Μοναστήρι των Κηπουραίων έχει μια ταβέρνα (μοναχούλα της) σε ξέφωτο και έχει πολύ χώρο για τα παιδιά να παίζουν χωρίς κίνδυνο (για βραδυνό)

 

- Φτάνοντας στην παραλία Βάτσα έχει μια ωραία ψαροταβέρνα (Καπετάν Νικόλας) στο δεξί χέρι που εκτός από ψάρι έχει και μαγειρευτα και φοβερή κρεατόπιτα. (Μεσημεριανό και βραδυνό). Οι ιδιοκτήτες είναι πολύ ευγενικοί άνθρωποι.

 

- Στο χωριό Κοντογεννάδα έχει ένα ψητοπωλείο στην Εκκλησία ακριβώς με ώραία ψητά και σουβλάκια και ωραία θέα (για βραδυνό).

 

- Μέσα στο Ληξούρι, γλυκό στον Μαυροειδή, όπως ανέφερε η Vassilis71 και καλό φαγητό στου Ζορμπά μέσα στο πεζόδρομο.

 

- Η πλατεία Ληξουρίου είναι ωραία για να παίζουν τα παιδιά τα απογεύματα και τα βράδυα και να γνωρίσουν κι άλλα παιδιά στο δέντρο στο κέντρο της πλατείας, ενώ πίνεις καφέ ή ποτό και το παρακολουθείς. Ωραία είναι και για ποδήλατο για τα παιδιά στην Πλατεία.

 

- Εκτός από το Μοναστήρι Κηπουραίων, ηλιοβασίλεμα και στο ξενοδοχείο Νήφορος στους Πετανούς όπου μπορείς να πιεις καφέ και να παίξεις κανένα τάβλι.

 

Για την υπόλοιπη Κεφαλλονιά δεν γνωρίζω πολλά γιατί μένουμε πάντα Ληξούρι που είναι πιο ήσυχα και επισκεπτόμαστε τα άλλα μέρη.

 

Τον Αυγουστο θα γίνεται χαμός, αλλά όχι ανυπόφορα. Περισσότερος χαμός γίνεται στο κέντρο του Αργοστολίου, αλλά έχει λούνα παρκ και καλλιτέχνες κοντά στην πλατεία που κάνουν καρικατούρες, πορτραίτα, παιδικά (προσωρινά) τατουάζ κτλ.

 

Καλές διακοπές! Εύχομαι να σου αρέσει το νησί. Την πρώτη φορά που πήγα το ερωτεύτηκα και μάλλωσα πολύ τον σύζυγο που δεν με είχε πάει νωρίτερα. Ο γιος μου είναι ξετρελαμένος με το νησί.

 

Δήμητρα

Link to comment
Share on other sites

(Vassilis71 από πού στο Ληξούρι είσαι εσύ?)

 

Δημητρα,

Το χωριό μου είναι τα Δαμουλιανάτα. Σιγουρα θα έχεις δεις τις πινακίδες πηγαίνοντας για Πετανούς. Είναι πάνω στην πλαγιά του βουνού προς την μεριά της Ανδριατικής. Έχουμε στο τέλος του χωριού μια πλατεία που και απο εκεί εχει πολύ ωραίο ηλιοβασίλεμα και έχει και ταβερνα (οικογενιακη) να τσιμπήσετε και κατι βλέποντας τον ήλιο να βουτάει στην θάλασσα. Αν δεν έχετε ήδη παει φέτος σας προτείνω να πάτε.

Ακομα αν κατεβειτε κάτω το βουνο (κανένα 20 λεπτο απόσταση, οχι παρα πολυ καλος δρομος) έχει και μια μικρούλα παραλία (παραλια Αγ. Ελένης) με βότσαλο. (Η παραλία φαίνεται και από τους Πετανούς όπως βλέπεις την θάλασσα στα αριστερα σου, στο βαθος)

Απο οτι βλέπεις, στην Ελλάδα, πάντα υπάρχουν μέρη να ανακαλύψεις. :wink:

Ελπίζω να περάσετε καλα και φετος. Εμεις δεν θα ειμαστε :cry:

Θα είμαστε βέβαια στο χωριό της γυναικας μου (κοντα στα Χανιά, στην Κρητη) αλλα σαν την Κεφαλονια.... :lol:

 

Βασίλης.

UOMVp3.pngNossp2.png
Link to comment
Share on other sites

 

Δημητρα,

Το χωριό μου είναι τα Δαμουλιανάτα

 

 

 

κλαίω κι εγώ μαζί σου γιατί φέτος για πρώτη φορά μετά από τόσα χρόνια δεν θα πάμε και ο γιος μου, ενώ δεν το ξέρει σίγουρα, αλλά κάτι έπιασε το αυτί του, μας τονίζει συνεχώς ότι θα πάμε βρέξει-χιονίσει... :cry:

 

Δαμουλιανάτα!!! Από κει περνάμε για να πάμε στη μικρή παραλία που λες. Πέρυσι την ανακαλύψαμε για πρώτη φορά. Φοβερή θέα έχει το χωριό σου. Από κει είναι και η σύζυγος του 1ου ξαδέλφου του συζύγου μου. Και μια παλιά μου φίλη (Θεανώ) είχε παντρευτεί έναν από κει.

 

Αντε, όσοι πάνε να περάσουν καλά. Κι εμείς του χρόνου πάλι.

 

Δήμητρα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα να πάμε όλοι Κεφαλλονιά ειδικά στις 30/7 για συμπαράσταση στις απαράδεκτες ανακοινώσεις!!!!!!!!!!!!!!!!!

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Για έναν αξιοσέβαστο επιστήμονα σεισμολόγο που ανακοίνωσε ότι στις 30 /7 θα γίνει σεισμός 7.5 ρίχτερ στην Κεφαλλονιά μόνο ώρα δεν ανακοίνωσε :roll:

Μόνο στην Ελλάδα γίνονται τέτοιες ανακοινώσεις..........

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Για έναν αξιοσέβαστο επιστήμονα σεισμολόγο που ανακοίνωσε ότι στις 30 /7 θα γίνει σεισμός 7.5 ρίχτερ στην Κεφαλλονιά μόνο ώρα δεν ανακοίνωσε :roll:

Μόνο στην Ελλάδα γίνονται τέτοιες ανακοινώσεις..........

 

Α ναι! Τι υπερβολές ε? Προχθές ένας συνάδελφος που έκλεισε διακοπές στην Κεφαλλονιά και φεύγει την ερχόμενη εβδομάδα με ρωτούσε (λες και ξέρω) τι να κάνει...να πάει? Κι αν γίνει σεισμός?

Εχουν τρομοκρατήσει τον κόσμο. Δηλαδή στο San Francisco που γίνονται συνέχεια σεισμοί και μεγάλοι, γιατί δεν έχουν προβλέψεις κάθε τρεις και λίγο να τρέξει ο κόσμος να κρυφθεί?

 

Αλλωστε, ειδικά στην Κεφαλλονιά μετά τον ολέθριο σεισμό που έγινε πολύ παλιά (και θυμάται ακόμα με τρόμο η πεθερά μου), υπάρχει αυστηρός έλεγχος ώστε οι οικοδομές να τηρούν τις προδιαγραφές αντισεισμικής προστασίας.

 

Αντε τώρα μην πω...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...