Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ


Recommended Posts

Σχετικά με τον ιδιωτικό παιδικό σταθμό «ΜΙΑ ΠΑΛΕΤΑ ΓΝΩΣΕΙΣ», που βρίσκεται στο Ιλιον Αττικής, οδός Ιφιγενείας και Ελένης.

Μετά από έρευνα στην οποία είχα προέβη από τις 15 Μαϊου 2010 έως 15 Ιουνίου του 2010, σε διάφορους ιδιωτικούς παιδικούς σταθμούς κατέληξα στον συγκεκριμένο ύστερα από συζήτηση με την ιδιοκτήτρια του σταθμού η οποία με είχε διαβεβαιώσει ότι ο σταθμός της εξυπηρετεί με σχολικό λεωφορείο την περιοχή που μένω κατά τις ώρες που είχα ζητήσει και συγκεκριμένα ότι θα μπορούσαν να παραλαμβάνουν το παιδί μας στις 7:30 π.μ και να το γυρίζουν πίσω στις 16:50 μ.μ. Κατόπιν τούτου στις 15 Ιουνίου του 2010, κάναμε την εγγραφή του παιδιού μας και συμφωνήσαμε ότι το παιδί μας θα αρχίσει την 1η Σεπτεμβρίου του 2010 και μας επιβεβαίωσε πάλι ότι το σχολικό λεωφορείο θα το παραλαμβάνει από το σπίτι μας στις 7:30 π.μ και θα το επιστρέφει στις 16:50 μ.μ ωράριο το οποίο ήταν σημαντικό για μας λόγω των ωρών που εργαζόμαστε εγώ και ο σύζυγος μου. Επίσης είχαμε συμφωνήσει ότι στο τέλος Αυγούστου θα μιλήσουμε ώστε τις τρεις (3) πρώτες μέρες του Σεπτέμβρη να πηγαίνουμε εμείς το παιδί στο σταθμό για λίγες ώρες προκειμένου να προσαρμοστεί.

Με δική μου πρωτοβουλία την Τρίτη 31 Αυγούστου και ώρα 10 π.μ επικοινώνησα τηλεφωνικώς με τον εν λόγω σταθμό για να συνενοηθούμε για τα διαδικαστικά αφού την άλλη μέρα 1 Σεπτεμβρίου του 2010 το παιδί μου θα ξεκινούσε και μετά από αρκετές προσπάθειες αφού βρήκα την συνεταίρο της, μου είπε ότι εκείνη την μέρα δηλαδή 31 Αυγούστου του 2010 είχαν δει τα δρομολόγια του σταθμού και ότι δεν μπορούσαν να εξυπηρετήσουν την περιοχή που διαμένω και θα με ειδοποιούσαν μετά τις 5 το απόγευμα. Επίσης μου είπε να ψάξω άλλο σταθμό κοντά την περιοχή μου και το μόνο που μπορούσε να κάνει ήταν να μου επιστρέψει τα χρήματα της εγγραφής και αν ήθελα μου πρότεινε την λύση για τον Σεπτέμβριο να πηγαίνω εγώ το παιδί στο σταθμό μέχρι να βρω άλλο σταθμό που να με εξυπηρετεί. Πράγμα το οποίο ήταν αδύνατο λόγω των ωρών εργασίας εμού και του συζύγου μου, καθώς και πολύ άσχημό για την προσαρμογή του παιδιού μου.

Αντιλαμβάνεστε βέβαια σε πόσο δύσκολη θέση βρέθηκα όταν τελευταία στιγμή οι υπεύθυνες του εν λόγω σταθμού με ενημέρωσαν ότι δεν μπορούν να με εξυπηρετήσουν και ενώ εγώ και ο σύζυγος μου είχαμε ρυθμίσει το πρόγραμμα μας και τις άδειες στις δουλειές μας, κατά την συμφωνία μας και εκτός αυτού ότι ήταν αρχή σχολικής χρονιάς και οι θέσεις στους ιδιωτικούς σταθμούς που είχαμε δει είχαν ήδη κλείσει.

Τελικά μετά από μεγάλη προσπάθεια και αφού αναστατώθηκε όλο το πρόγραμμα μας βρήκα άλλη λύση .

Αυτά τα γράφω για να ενημερωθούν για την αντιεπαγγελματική συμπεριφορά των ιδιοκτητών του παραπάνω σταθμού και άλλοι γονείς που ενδιαφέρονται για τον συγκεκριμένο σταθμό

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Διαφημίσεις


αυτο ειναι απαραδεκτο..εχουν να κανουν πρωτα με μικρες ψυχουλες κ υστερα με ολοκληρες οικογενειες κ εργαζομενους γονεις...αδιανοητο!!!ντροπη τους!!σε κρεμανε τελευταια στιγμη κ δεν τς νοιαζει κ κα8ολου!!απαραδεκτο!!επαγγελματισμος σου λεει!!καλυτερα φιλη μου που δεν πηρα τ παιδι σου,φαντασου τι 8α μπορουσε να συμβει με τετοια στα8εροτητα που εχουν..

Link to comment
Share on other sites

αυτα γινονται και σε αλλους σταθμους...ολοι τι τους βολευει κοιτανε. αρχικα να μη σε χασουν τον ιουνιο και αν τυχαινε και κανεις προς το δρομο σου καλως... παλι καλα να λες που σου ειπαν για επιστροφη χρηματων!!!!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...