Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τσιμπηματα απο κατω...εσωτερικα


Recommended Posts

δεν ξερω πως να το περιγραψω, αλλα τις τελευταιες ημερες εχω τσιμπηματα χαμηλα, οχι στην κοιλια αλλα απο κατω, σαν να βαζει το μωρο κατι σαν τσιμπιδα και να με ενοχλει...φορες ειναι διαπεραστικο σα ρευμα..δεν ξερω, μαλλον δεν το περιγραφω σωστα, αλλα εχει τυχει σε καποια απο εσας???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δεν ξερω σε ποια εβδομαδα εισαι αλλα κι εγω το αισθανομαι μερικες φορες νομιζω απο οταν αρχισα να αισθανομαι το παιδι

ειμαι 20-21 εβδομαδων

μηπως ειναι απο τις κινησεις του, εγω αυτο συμπερανα

Z57wp3.png dQOzp3.png

25/12/10 πήραμε το καλύτερο δώρο

Link to comment
Share on other sites

τις κινησεις του τις αντιλαμβανομαι διαφορετικα...μαλιστα ειναι φορες που νομιζω οτι παιζει με την κυστη μου και θα μαζευω ουρα απο το πατωμα....αλλα σε αυτη την περιπτωση καταλαβαινω οτι ειναι απο το μωρο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το ενιωθα κι εγω αυτο αν θυμαμαι καλα μολις μπηκα στον 8ο!!!Ηταν τοσο εντονο σαν να με περναει ρευμα!Καλα το περιγραφεις!Ακριβως ετσι ενιωθα!ο γιατρος δεν μου ειχε εξηγησει τι ειναι εγω υπεθετα οτι κατι γινεται στον τραχηλο!μεχρι και που γεννησα 39η εβδομαδα το ενιωθα!

Link to comment
Share on other sites

Το ενιωθα κι εγω αυτο αν θυμαμαι καλα μολις μπηκα στον 8ο!!!Ηταν τοσο εντονο σαν να με περναει ρευμα!Καλα το περιγραφεις!Ακριβως ετσι ενιωθα!ο γιατρος δεν μου ειχε εξηγησει τι ειναι εγω υπεθετα οτι κατι γινεται στον τραχηλο!μεχρι και που γεννησα 39η εβδομαδα το ενιωθα!

 

ναι, ναι σα ρευμα, και μαλιστα κανα δυο φορες μου εχει τυχει να αισθανθω το ιδιο και στον πωπο...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το είχα αυτό και όσο πλησίαζε ο καιρός γινόταν ακόμη πιο έντονο... Με το που μπήκα στο μήνα μου ακόμη πιο έντονα και συχνά... Μέχρι να γεννήσω... 2 μέρες πριν γεννήσω νόμιζα ότι έχω ένα τρυπάνι απο κάτω και με τρυπάει... γέννησα στην 37η εβδομάδα με τέτοιους πόνους...

Link to comment
Share on other sites

ισων να αντανακλα ο πονος στο εντερο γι αυτο να το νιωθεις κι εκει!Ρωτα ομως και τον γιατρο σου και αν σου εξηγησει πεσ μας και μας γιατι παντα το χα απορια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγώ το είχα αυτό και όσο πλησίαζε ο καιρός γινόταν ακόμη πιο έντονο... Με το που μπήκα στο μήνα μου ακόμη πιο έντονα και συχνά... Μέχρι να γεννήσω... 2 μέρες πριν γεννήσω νόμιζα ότι έχω ένα τρυπάνι απο κάτω και με τρυπάει... γέννησα στην 37η εβδομάδα με τέτοιους πόνους...

 

απο το στομα σου και στου θεου το αυτι!!διοτι αν σχετιζεται αυτο με τον τοκετο-και μαλιστα φυσιολογικο....-τοτε ας εχω δεκα τρυπανια απο κατω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...βλεπετε θελω να επιχειρησω vbac, δηλ. να κανω φ.τ. μετα απο κ.τ.

Link to comment
Share on other sites

ισων να αντανακλα ο πονος στο εντερο γι αυτο να το νιωθεις κι εκει!Ρωτα ομως και τον γιατρο σου και αν σου εξηγησει πεσ μας και μας γιατι παντα το χα απορια!

 

την επομενη εβδ. θα τη δω και θα σας πω...ειναι η πρωτη μου απορια...

Link to comment
Share on other sites

απο το στομα σου και στου θεου το αυτι!!διοτι αν σχετιζεται αυτο με τον τοκετο-και μαλιστα φυσιολογικο....-τοτε ας εχω δεκα τρυπανια απο κατω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...βλεπετε θελω να επιχειρησω vbac, δηλ. να κανω φ.τ. μετα απο κ.τ.

 

Μακάρι!!!!! Σου το εύχομαι να γίνει όπως το θέλεις... Με το καλό!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημητρουλα, ξερεις απο τι ειναι???

ειναι επειδη το κεφαλι του μωρου πιεζει προς τα κατω.μην ανησυχεις απλα πες το κ στο γιατρο σου

 

απο το στομα σου και στου θεου το αυτι!!διοτι αν σχετιζεται αυτο με τον τοκετο-και μαλιστα φυσιολογικο....-τοτε ας εχω δεκα τρυπανια απο κατω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...βλεπετε θελω να επιχειρησω vbac, δηλ. να κανω φ.τ. μετα απο κ.τ.

βασικα ο πονος της γεννας ειναι σα να εχεις δυσμηνοροια κ πονο διαροιας αλλα στα πιο εντονα τους συνοδευομενος απο πονους στη μεση,

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βασικα ο πονος της γεννας ειναι σα να εχεις δυσμηνοροια κ πονο διαροιας αλλα στα πιο εντονα τους συνοδευομενος απο πονους στη μεση,

 

Και εμένα έτσι μου έλεγαν και αυτό περίμενα.... αλλά κατάλαβα τελικά ότι κάθε γέννα είναι διαφορετική όπως επίσης και τα συμπτώματά της.. Εγώ τέτοιο πράγμα δεν είχα είχα μόνο αυτό το τρυπάνι απο κάτω μόνιμα όμως όχι κάθε 10 - 15 λεπτά και μόνιμα επίσης μια ενόχληση στη μέση...

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα έτσι μου έλεγαν και αυτό περίμενα.... αλλά κατάλαβα τελικά ότι κάθε γέννα είναι διαφορετική όπως επίσης και τα συμπτώματά της.. Εγώ τέτοιο πράγμα δεν είχα είχα μόνο αυτό το τρυπάνι απο κάτω μόνιμα όμως όχι κάθε 10 - 15 λεπτά και μόνιμα επίσης μια ενόχληση στη μέση...

α καλααα εσυ εισαι απο τις σπανιες περιπτωσεις τυχερη!βρε αλλα 10 στο καπακι κανω με τετοιους πονους:lol: εγω ειχα τους πονους που περιεγραψα πανω αλλα οχι καθε 10 λεπτα αλλα καθε 1.κ οντως ολες οσες ξερω που γεννησαν την ιδια περιγραφη κανουν.σαν πολυ εντονη δυσμηνορροια κ πονο διαροιας σε συνδιασμο με πονο στη μμεση.επισης οταν ειναι ετοιμο το μωρο να βγει νομιζεις οτι θα κανεις κακα σου πανω σου:rolleyes: αλλα ειναι το μωρο που πιεζει το παχυ εντερο:-P

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν το συζητώ... αυτό είπα σε όσες ήταν να γεννήσουν μετά απο εμένα.. Μακάρι να έχουν τη δική μου γέννα.. και εύκολη και γρήγορη.. και νωρίτερα από την ημερομηνία που μου έδωσε ο γιατρός μου...

Link to comment
Share on other sites

spyni κι εγώ το νιώθω εδώ κι αρκετό καιρό και τώρα που κλείνω την 34η ακόμα εντονότερα. Είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ενοχλητικό, αλλά φυσιολογικό, απ' ό,τι μου είπε η γιατρός μου! Με ταράζουν πάρα πολύ, ρε κορίτσια...

I believe in miracles, they happen every day:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

spyni κι εγώ το νιώθω εδώ κι αρκετό καιρό και τώρα που κλείνω την 34η ακόμα εντονότερα. Είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ενοχλητικό, αλλά φυσιολογικό, απ' ό,τι μου είπε η γιατρός μου! Με ταράζουν πάρα πολύ, ρε κορίτσια...

 

αχ ναι , καποιες φορες δεν αντεχεται...λεω τωρα θα τα κανω πανω μου και θα μαζευουμε νερα!!!χαιρομαι παντως που δεν ειμαι η μονη με τετοια συμπτωματα!!!

Link to comment
Share on other sites

Το έπαθα πρώτη φορά πριν 3 εβδομάδες και ήταν τόσο έντονο που μου κοβόταν η ανάσα και εννοείται ανησύχησα, πήγα μετά απο 3-4 μερες ίδιων ενοχλήσεων στο γιατρό και μου είπε οτι είναι το μωρό που πιεζει με το κεφάλι (ο άτιμος:mrgreen:) όπως είπε και η Δημητρα.....απο τότε το έχω σχεδόν καθημερινά και το συνήθισα:mrgreen::mrgreen: αλλά όντως είναι πολύ διαπεραστικός πόνος...απλά μου είπε ο γιατρός οτι όταν το νιώθω να φροντίζω να ξεκουράζομαι.

gNrhp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω πως να το περιγραψω, αλλα τις τελευταιες ημερες εχω τσιμπηματα χαμηλα, οχι στην κοιλια αλλα απο κατω, σαν να βαζει το μωρο κατι σαν τσιμπιδα και να με ενοχλει...φορες ειναι διαπεραστικο σα ρευμα..δεν ξερω, μαλλον δεν το περιγραφω σωστα, αλλα εχει τυχει σε καποια απο εσας???

 

κι εγω ενιωθα ετσι και δεν μπορουσα να το περιγραψω σαν να με σκιζανε αποτομα μ'ενα μαχαιρακι χρατσ!!και σαν ρευμα.....καλη περιγραφη.....

το ενιωθα ομως απο πολυ νωρις 5 με 6ο μηνα δεν θυμαμαι.....ο γιατρος δεν μου δωσε σαφη απαντηση ειπε απλως οτι ειναι της εγκυμοσυνης........!!!!!!!!;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

 

τελος παντων....μην αγχωνεσαι απ'οτι φανηκε οντως δεν ηταν τιποτα:)

Link to comment
Share on other sites

κι εγω ενιωθα ετσι και δεν μπορουσα να το περιγραψω σαν να με σκιζανε αποτομα μ'ενα μαχαιρακι χρατσ!!και σαν ρευμα.....καλη περιγραφη.....

το ενιωθα ομως απο πολυ νωρις 5 με 6ο μηνα δεν θυμαμαι.....ο γιατρος δεν μου δωσε σαφη απαντηση ειπε απλως οτι ειναι της εγκυμοσυνης........!!!!!!!!;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

 

τελος παντων....μην αγχωνεσαι απ'οτι φανηκε οντως δεν ηταν τιποτα:)

 

σε ευχαριστω για την απαντηση!!!θα τη ρωτησω τη γιατρο την επομενη εβδομαδα και ελπιζω να μου δωσει μια πιο συγκεκριμενη απαντηση!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στο forum σήμερα για αυτόν ακριβώς τον λόγο. Γιατί νιώθω και εγω εδώ και μια εβδομάδα έτσι έναν πόνο οξύ , διαπεραστικό μέσα στον κόλπο΄όμως. Καλά δεν κατάλαβα? Για τέτοιο πόνο λέτε! Σα να μου βάζουν ξαφνικά ένα παλούκι, ένα τρυπάνι, ή κάτι τέλος πάντων (συγνώμη κιόλας για την περιγραφή!). Κυρίως όταν είμαι όρθια τον νιώ8ω πάντως. Είμαι στην 32η εβδομάδα! Δεν πιστεύω να μου σκάσει τόσο νωρίτερα το μωρό μου!!!

 

V7Qop3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...