Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πονοι κατα την περιοδο των προσπαθειων.


natasa22

Recommended Posts

Γεια σας θα ηθελα την εξηγηση σας για κατι που με ανησυχει! Λοιπον κατα αρχην εγω και ο αρραβωνιαστικος μου εχουμε ξεκινησει προσπαθειες για μωρο εδω και 3 μηνες περιπου τις 2 τελευταιες μερες εχω φοβερους πονους στην κοιλια μου και στις ωοθηκες ενω εχω ακομη μια εβδομαδα για να αδιαθετησω αρα δεν ειναι πονοι περιοδου ενω μοιαζουν πολυ.τι μπορει να ειναι αυτο? :cry:

παντα με την ελπιδα και το χαμογελο... :) και ομως τα καταφεραμε!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου από κ από μένα...

Μήπως έχεις κρυώσει γυναικολογικά???

Γιατί πάιζει κ αυτό....

Αν οχι μακάρι να έχεις πολύ αυτό που θές.... :wink::D

lamlamsdg20100211_-6_My+child+is.png

 

Θαυματάκι μου...σε λατρευω..εισαι ολη μου η ζωή!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι να πω? Υπαρχει δηλαδη περιπτωση να ειναι και συμπτωμα εγκυμοσυνης?

παντα με την ελπιδα και το χαμογελο... :) και ομως τα καταφεραμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τόσο έντονους πόνους που περιγράφεις συνήθως είναι από κρύωμα...όμως κ τα συμπτώμτα εγκυμοσύνης όταν πλησι'αζουν οι μέρες για περίοδο κάπως έτσι είναι... πόνοι στην κοιλιά κ νομίζεις οτι θα αδιαθετήσεις...Τουλάχιστον έτσι λένε όσες κοπέλες έχουν μείνει έγκυες.

Περίμενε μέχρι να περάσει αυτή η βδομάδα που περιμένεις την ακατανόμαστη, κ αν έχεις καθυστέρηση βουρ για τεστ!!!!!!!!!!!

Σου εύχομαι η βλαμενουά να χάσει τον δρόμο της.. :lol::wink:

lamlamsdg20100211_-6_My+child+is.png

 

Θαυματάκι μου...σε λατρευω..εισαι ολη μου η ζωή!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είχα και έχω κι εγώ πονάκια σε διάφορες στιγμές του κύκλου μου, και τσιμπήματα στις ωοθήκες μετά την ωορρηξία και το είπα στον γιατρό μου.

Μου είπε ότι πολλές γυναίκες έχουν πονάκια στη φάση που προσπαθούν να κάνουν παιδί και είναι ψυχολογικής προέλευσης.

Μακάρι σε σένα να σημαίνει κάτι άλλο, δηλαδή εγκυμοσύνη, στο εύχομαι.

Πάντως αν δεν είσαι τελικά έγκυος, ψάξτο και λίγο, ρώτα κάποιον, μπορεί η κάθε περίπτωση να είναι διαφορετική και να μην είναι όλα ψυχοσωματικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 χρόνια μετά...

Καλημερα κοριτσια..ειναι πρωτη φορα που γραφω στο φορουμ και χρειαζομε γνωμες γτ δεν ειμαι ελλαδα και δεν εχω και κανεναν δικο μου εδω να με προσανατολισει λοιπον ειμαι 22 παντρεμενη εναν χρονο και απο τον πρωτο μηνα με εκσωμητρια κυηση ..και εχουν περασει οχτω μηνες και φοβαμε μην ειμαι εγκυος ειχα τελ περιοδο 20 αυγουστου με κυκλο 31 ημερων περιμενω σε 6 μερεσ αλλα εχω κραμπες στην κοιλιτσα ακριβως τισ ημερεσ μετα την ωορηξια και πρησμενο στηθος και υο πιο περιεργοο δεν τρωω σχεδον τιποτα εγωω που πριν την περιοδοο τρωω σαν τρελη ..κοριτσια πρωτη φορα με επιασαν τετοιεσ κραμπεσ λετε να ειναι εγκυμοσυνη??

Link to comment
Share on other sites

Ισως καποια απο που να χει παρομοιεσ εμπειριε; γιατι στην πρωτη εγκυμοσυνη αν και εξωμητρια δςν καταλαβα τιποτα μεχει 2 μηνων που τελικα μετα απο θποτιθεμενη περιοδο που δτην ουσια ητανε αιμοραγια 1 μηνα παρακαλω δςν ειχα χαμπαριασει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...