Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τι μου συμβαινει...???


vickygirl79

Recommended Posts

τις τελευταιες μερες δεν ειμαι στα καλα μου....ολα μου φταινε,γκρινιαζω δεν εχω ορεξη να κανω ουτε μπανιο,ουτε δουλειες και με το ζορι ασχολουμε λιγο παραπανω με τη μικρη...:-(...ο δε αντρας μου ολο του φωναζω,ολα μου φταινε,αν μπορουσα να κοιμαμαι συνεχεια θα το εκανα...χθες που ειχα αδεια δεν βγηκα απο το σπιτι,εναι κ ο καιρος χαλια,ουτε σημερα βγηκα ουτε να παω μεχρι το σουπερ.βαριεμαι να ντυθω,να βαφτω θελω ολο να τρωω βλακειες δε μου στρωνουν τα μαλλια και νοιωθω κακασχημη...το αποδιδω στο σκαμπανεβασμα των ορμονων αλλα στη 1η εγκυμοσυνη δεν ημουνα ετσι.....τι εχω παθει δεν την παλευω.......:-(:-(:-(

1kOup2.pngTxJmp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δεν με απασχολει κατι δοξα τον ειμαιστε παρα πολυ καλα.ετσι απο το πουθενα τα εχω παθει ολα..φαντασου οτι τωρα εχω φαει στραβωμα γιατι ειναι σαββατο βραδυ και ο δικος μου θα θελει μπαροτσαρκα και εγω δεν εχω καμια ορεξη να παω θελω μονο να κοιμαμαι και να τρωω μερεντα(ατιμη μερεεεεεντα)

1kOup2.pngTxJmp3.png
Link to comment
Share on other sites

δεν με απασχολει κατι δοξα τον ειμαιστε παρα πολυ καλα.ετσι απο το πουθενα τα εχω παθει ολα..φαντασου οτι τωρα εχω φαει στραβωμα γιατι ειναι σαββατο βραδυ και ο δικος μου θα θελει μπαροτσαρκα και εγω δεν εχω καμια ορεξη να παω θελω μονο να κοιμαμαι και να τρωω μερεντα(ατιμη μερεεεεεντα)

 

Εγώ να δεις τι στραβώμα εχω φάει που σήμερα είναι σάββατο κ ο δικός μου είναι θεσσ αλλά κ εδώ να ήταν δεν υπάρχουν ούτε 3 ευρώ για να βγούμε να πιούμε ένα σφηνακι ΑΠΌ ΜΙΣΌ.αλλά κ 3 ευρώ να είχαμε να πάμε να πιούμε το σφήνακι δεν εχω ΚΑΝΈΝΑΝ ΜΑ ΚΑΝΈΝΑΝ να αφήσω το μωρό.για σκέψου κ την δική μου θέση κ θα νοιώσεις σίγουρα καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

εχω τα ιδια με σενα ακριβως μονο που δεν τρωω τιποτα ολη μερα μονο καφεδες κ τιποτα αλλο!ο ανδρας μου ολη μερα δουλ εγω ολη μερα μονη στο σπιτι κ δεν ακουω ενα ευχαριστω!

γνωρισα καποιον μεσω fb κ ημουν στο τσακ να τα τιναξω ολα στον αερα!δεν βγηκα μαζι του αλλα εχω μπει στο πειρασμο να κανω αυτη την μα%%%..δεν ξερω τι εχω παθει ουτε με τον ανδρα μου ουτε με το πως κολλησα μαζι του!

βοηθειαααααααααααααααα........

να τονισω απο θεμα οικονομικων κανενα προβλημα..μαλλον πρεπει να κοψω το πολυ fb γιατι υθα μου βγει σε κακο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κάτσε ρε συ ταμπ.για να μιλάς με αυτό τον τύπο στο φεϊσ σημαινει ότι είστε φίλοι κ για να είστε φίλοι σημαινει ότι έκανες αποδοχή σε έναν άγνωστο.κ για να κάνεις αποδοχή σε έναν άγνωστο σημαινει πως μάλλον κατι έψαχνεσ.δεν εννοώ γκόμενο,ίσως κάποιο άτομο να μιλήσεις...;αρα κατι υπάρχει...κάποιο κενό...τα οικονομικά προσφέρουν άνετη ζωή.αλλά μάλλον κατι άλλο νομίζω λείπει εδώ...νομίζω ότι ΠPEΠEI να ανοίξεις άλλο τοπικ κ να συζητηθεί εκεί το θέμα σου.

Link to comment
Share on other sites

τις τελευταιες μερες δεν ειμαι στα καλα μου....ολα μου φταινε,γκρινιαζω δεν εχω ορεξη να κανω ουτε μπανιο,ουτε δουλειες και με το ζορι ασχολουμε λιγο παραπανω με τη μικρη...:-(...ο δε αντρας μου ολο του φωναζω,ολα μου φταινε,αν μπορουσα να κοιμαμαι συνεχεια θα το εκανα...χθες που ειχα αδεια δεν βγηκα απο το σπιτι,εναι κ ο καιρος χαλια,ουτε σημερα βγηκα ουτε να παω μεχρι το σουπερ.βαριεμαι να ντυθω,να βαφτω θελω ολο να τρωω βλακειες δε μου στρωνουν τα μαλλια και νοιωθω κακασχημη...το αποδιδω στο σκαμπανεβασμα των ορμονων αλλα στη 1η εγκυμοσυνη δεν ημουνα ετσι.....τι εχω παθει δεν την παλευω.......:-(:-(:-(

ορμονες ειναι κουκλα μου

οποτε το δικο σου μια χαρα εξηγειται...

εγω ετσι ημουνα και στις τρεις εγκυμοσυνες

για εξηγησε ομως που ειμαι ετσι αυτες τις μερες χωρις να ειμαι εγκυος!!!

ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΑΜΑ!!!

ΓΙΩΡΓΟΣ 6/8/04 ΝΙΚΟΛΑΣ 23/9/05

ΕΚΤΟΡΑΣ 2/2/09

Link to comment
Share on other sites

τις τελευταιες μερες δεν ειμαι στα καλα μου....ολα μου φταινε,γκρινιαζω δεν εχω ορεξη να κανω ουτε μπανιο,ουτε δουλειες και με το ζορι ασχολουμε λιγο παραπανω με τη μικρη...:-(...ο δε αντρας μου ολο του φωναζω,ολα μου φταινε,αν μπορουσα να κοιμαμαι συνεχεια θα το εκανα...χθες που ειχα αδεια δεν βγηκα απο το σπιτι,εναι κ ο καιρος χαλια,ουτε σημερα βγηκα ουτε να παω μεχρι το σουπερ.βαριεμαι να ντυθω,να βαφτω θελω ολο να τρωω βλακειες δε μου στρωνουν τα μαλλια και νοιωθω κακασχημη...το αποδιδω στο σκαμπανεβασμα των ορμονων αλλα στη 1η εγκυμοσυνη δεν ημουνα ετσι.....τι εχω παθει δεν την παλευω.......:-(:-(:-(

 

ΟΡΜΟΝΕΣ σίγουρα! Καθε εγκυμοσύνη τα δικά της. Κι εγώ ειχα κούραση και υπνηλια το 1ο τριμηνο. Και ενιωθα και κακασχημη, ειχα πεταξει σπυρακια, ειχε αγριεψει το δερμα μου, τα μαλλια μου, μύριζε η αναπνοή μου, ζαλιζομουν, αναγουλιαζα συνεχώς και δεν έτρωγα υγιεινα - μόνο πατάτες ήθελα. Τί να πεις....υπομονή μέχρι την 12 εβδ. τουλαχιστον.

s-age.pngs-age.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τα ίδια στην εγκυμοσύνη. Απο πριν μάθω πως ήμουν έγκυος είχε αρχίσει αυτό. Αφού όσοι ήξεραν πόσο ήθελα ένα μωρό και με έβλεπαν έτσι στην εγκυμοσύνη απορούσαν πως δεν είμαι μέσα στην τρελλή χαρά και πάνω στα ροζ συννεφάκια μου.... Περαστικό είναι....

Αλίμονο σε εμάς που είμαστε έτσι και δεν είμαστε εγκυούλες να λες...:-P

line_feet_beg_40_time_1231736400_text_ef20ecf0e5ecf0effdebe7f220eceff520e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε ρε συ ταμπ.για να μιλάς με αυτό τον τύπο στο φεϊσ σημαινει ότι είστε φίλοι κ για να είστε φίλοι σημαινει ότι έκανες αποδοχή σε έναν άγνωστο.κ για να κάνεις αποδοχή σε έναν άγνωστο σημαινει πως μάλλον κατι έψαχνεσ.δεν εννοώ γκόμενο,ίσως κάποιο άτομο να μιλήσεις...;αρα κατι υπάρχει...κάποιο κενό...τα οικονομικά προσφέρουν άνετη ζωή.αλλά μάλλον κατι άλλο νομίζω λείπει εδώ...νομίζω ότι ΠPEΠEI να ανοίξεις άλλο τοπικ κ να συζητηθεί εκεί το θέμα σου.

 

υπαρχει οντως ενα κενο!μου λειπει μια αγκαλια μια γλυκεια κουβεντα...κ τιποτα αλλο!οντως δεν το καταλαβα πως το ενα εφερε το αλλο στην κουβεντα μας κ πως κολλησα ετσι!προς θεου δεν θελω να χαλασω τον γαμο μου για εναν που στο κατω κατω τον ξερω μονο απο μια φωτο..η μονη λυση ειναι πιστευω κουβεντα με τον ανδρα μου για να βγαλουμε μια ακρη...στο τσακ ημουνα να βγω μαζι του αλλα κατι με σταματησε μια δυναμη τι να πω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τις τελευταιες μερες δεν ειμαι στα καλα μου....ολα μου φταινε,γκρινιαζω δεν εχω ορεξη να κανω ουτε μπανιο,ουτε δουλειες και με το ζορι ασχολουμε λιγο παραπανω με τη μικρη...:-(...ο δε αντρας μου ολο του φωναζω,ολα μου φταινε,αν μπορουσα να κοιμαμαι συνεχεια θα το εκανα...χθες που ειχα αδεια δεν βγηκα απο το σπιτι,εναι κ ο καιρος χαλια,ουτε σημερα βγηκα ουτε να παω μεχρι το σουπερ.βαριεμαι να ντυθω,να βαφτω θελω ολο να τρωω βλακειες δε μου στρωνουν τα μαλλια και νοιωθω κακασχημη...το αποδιδω στο σκαμπανεβασμα των ορμονων αλλα στη 1η εγκυμοσυνη δεν ημουνα ετσι.....τι εχω παθει δεν την παλευω.......:-(:-(:-(

 

Στην 1η εγκυμοσυνη κουκλα μου εισαι ξαπλα και χαζευεις την κοιλιτσα. :D Στην 2η τρεχεις πισω απο ενα πιτσιρικι αναγουλιαζεις δεν αναγουλιαζεις, πονας δεν πονας.

Ειναι και μικρη ακομα η μικρουλα σου οποτε φανταζομαι εισαι ξεπατωμενη (εγω οταν ηταν 1-2 ο Βασιλης ημουνα ξεπατωμενη χωρις να ειμαι εγκυος).

Ε λιγο και οι ορμονες...... εδεσε το γλυκο.

Ολα μια χαρα θα πανε θα το δεις ;)

 

δες κι εδω ενα αρθρο http://hamomilaki.blogspot.com/2009/09/pregnant-women-psychology.html

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Στην 1η εγκυμοσυνη κουκλα μου εισαι ξαπλα και χαζευεις την κοιλιτσα. :D Στην 2η τρεχεις πισω απο ενα πιτσιρικι αναγουλιαζεις δεν αναγουλιαζεις, πονας δεν πονας.

Ειναι και μικρη ακομα η μικρουλα σου οποτε φανταζομαι εισαι ξεπατωμενη (εγω οταν ηταν 1-2 ο Βασιλης ημουνα ξεπατωμενη χωρις να ειμαι εγκυος).

Ε λιγο και οι ορμονες...... εδεσε το γλυκο.

Ολα μια χαρα θα πανε θα το δεις ;)

 

δες κι εδω ενα αρθρο http://hamomilaki.blogspot.com/2009/09/pregnant-women-psychology.html

πεστο ψεματα ελενικ ετσι ειναι ολη μερα ειμαι ενα πτωμα να τα προλαβω ολα με μια ζουρλεγκω δεσποινουλα να με εχει για αποκλειστικη...ευτυχως απο εβδομαδα τελειωνει κ η συμβαση κ θα αραξω λιγο......παντως ειναι γεγονος οτι αγχονωμαι ηδη για το πως θα τα καταφερω με δυο μωρα......

1kOup2.pngTxJmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μία φίλη μου έλεγε κάποτε:όταν αποκτάς ένα μωρό γίνεσαι γνωστική, όταν αποκτάς δύο γίνεσαι επινοητική. Μην ανησυχείς και μην αγχώνεσαι από τώρα. Εκμεταλλεύσου το χρόνο που έχεις τώρα με το μικρό σου και γέμισέ το χάδια και φιλιά , γιατί όταν θα έρθει και το δεύτερο θα αισθανθεί λίγο παραγκωνισμένο. Όσο για όλα τα άλλα θα έρθουν μόνα τους . Προσωπικά δεν έχω δει καμία μαμά να έπαθε κάτι ούτε αυτή ούτε τα παιδιά της (μιλάμε για φυσιολογικούς ανθρώπους πάντα) επειδή δεν πρόλαβε κάτι μέσα στην μέρα ή επειδή το σπίτι της είναι χάλια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ριξτο στη μαυρη σοκολατα . καρυδια!μπανανες και ζυμαρικα!ειναι τελεια αντικαταθλιπτικα!και παρε τα πανω σου !η ζωη ειναι ωραια!απολαμβανε αυτα που εχεις και οχι αυτα που δεν εχεις!φιλακια!

Link to comment
Share on other sites

παντως ειναι γεγονος οτι αγχονωμαι ηδη για το πως θα τα καταφερω με δυο μωρα......

 

Θα δεις που ολα θα μπουν ως εκ θαυματος σε μια σειρα :D:D Ενταξει υπαρχει μια μικρη περιοδος προσαρμογης, ζηλιτσες κατα καιρους κλπ αλλα οταν τα βλεπεις να παιζουν παρεουλα....... γινεσαι ωραιοτατη αλοιφη.

Και οσο για τα υπολοιπα (τα του σπιτιου) οι μαμαδες καταλαβαινουν το ποσα προλαβαινεις και γιατι ειναι το ενα ετσι και το αλλο αλλοιως. Οσες δεν ειναι ακομα μαμαδες θα καταλαβουν οταν γινουν :mrgreen:

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

υπαρχει οντως ενα κενο!μου λειπει μια αγκαλια μια γλυκεια κουβεντα...κ τιποτα αλλο!οντως δεν το καταλαβα πως το ενα εφερε το αλλο στην κουβεντα μας κ πως κολλησα ετσι!προς θεου δεν θελω να χαλασω τον γαμο μου για εναν που στο κατω κατω τον ξερω μονο απο μια φωτο..η μονη λυση ειναι πιστευω κουβεντα με τον ανδρα μου για να βγαλουμε μια ακρη...στο τσακ ημουνα να βγω μαζι του αλλα κατι με σταματησε μια δυναμη τι να πω..

 

Έχεις μιλήσει με τον άντρα σου;να του πεις τα παράπονα σου,το πως νοιώθεις κτλ;θα ήταν ιδανικό να μας προσφέρουν ότι χρειαζόμαστε χωρίς να το ζητάμε αλλά αυτό δεν γίνετε πάντα.ίσως γίνετε σπάνια ή πότε.πες ότι φταίει η καθημερινότητα;η συνήθεια;τα προβλήματα;γιαυτό καλό θα ήταν να κανείς μια κουβέντα μαζί του,να αφαιρέσεις τον τύπο από φιλο σου κ να αλλάξεις όνομα στο φεϊσ,να βάλεις ψευδώνυμο.

Link to comment
Share on other sites

Σε πληροφορώ ότι οι πρώτοι 3 μήνες είναι λίγο δύσκολοι με το 2ο παιδάκι.Εγώ τώρα δεν καταλαβαίνω πως τον μεγαλώνω.Και να φανταστείς ότι ακόμα έχει κατά καιρούς κολοικούς.Τον βάζω τώρα σιγά σιγά να κάθεται μαζί με την μικρή στο δωμάτιο που παίζουμε και να δείς πόση χαρά κάνει.Παίζει με τις ώρες.Οσο για το θέμα ψυχολογία....Υπομονή είναι δύσκολη περίοδος.Αν έχεις κάποια βοήθεια εκμεταλεύσου την αλλιώς τις ώρες που κοιμάται η μικρή προσπάθησε να χαλαρώσεις και να ασχοληθείς λίγο με τον εαυτό σου.Να χαίρεσαι και να λές Δόξα το Θεό που έχετε την υγεία σας και όλα τα άλλα γίνονται.Τab πρόσεχε γιατί αυτές οι καταστάσεις ποτέ δεν ξέρεις που μπορούν να σε βοηθήσουν.Ανοιξε topic για να το συζητήσουμε αν θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...