Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ ΥΓΡΑΣΙΑΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤ!!!


KANGOO

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

 

ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΘΕΙ ΑΜΕΣΑ.ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙΚΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ ΥΓΡΑΣΙΑΣ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ.

ΤΑΚΤΙΚΑ ΕΧΟΥΜΕ ΒΗΧΑ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΕΡΓΙΚΗΣ ΦΥΣΗΣ.

ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ ΥΓΡΑΣΙΑΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΥΜΑΙΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ 45-70%.

ΕΧΩ ΥΓΡΟΜΕΤΡΟ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΕΠΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗΣ ΒΑΣΕΩΣ ΤΟ ΕΛΕΓΧΩ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΟΤΙ ΚΑΤΑ ΜΕΣΟ ΟΡΟ Η ΥΓΡΑΣΙΑ ΣΤΑ ΥΠΝΟΔΩΜΑΤΙΑ ΕΙΝΑΙ 85% !!!!!!!

ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΘΗΚΑ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΣΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΙΩΣΩ ΤΗΝ ΥΓΡΑΣΙΑ ΜΕ ΑΦΥΓΡΑΝΤΗΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΗΡΗΤΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ.

 

ΕΧΕΤΕ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?

ΤΙ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙς ΕΙΧΑΤΕ ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ?

ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕ Ο ΓΙΑΤΡΟς ΣΑΣ?

ΕΙΝΑΙ ΛΥΣΗ Ο ΑΦΥΓΡΑΝΤΗΡΑΣ? Ή ΕΝΑ ΦΟΡΗΤΟ AIR CONDITION?(ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΝΟΙΚΙΑΣΤΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΑΝ ΤΗΝ ΛΥΣΗ ΤΟΥ ΦΟΡΗΤΟΥ..)

 

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΦΩΤΑ ΓΙΑΤΙ Ο ΒΗΧΑΣ ΜΑΣ ΕΠΙΜΕΝΕΙ..

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

69Dzp3.png

06pBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ειναι πολυ καλη λυση ο αφυγραντηρας.Εμεις λογω του οτι πλυμμηρησαμε περυσι αναγκαστικα πηραμε εναν για να τραβηξει την υγρασια απο τους τοιχους...παντως το ανωτατο που εδειχνε ηταν 70,εσεις μαλλον εχετε πολυ υψηλα επιπεδα...τωρα να σου πω διαφορες.Θα εχεις παρατηρησει αν κοιμηθεις σε σπιτι με υγρασια ξυπνας μπουκωμενος,ισως με λιγο βηχα καλα για τα μαλλια δεν συζηταμε :lol: Ολα αυτα σταματησαν απο τον καιρο που τον χρησιμοποιουμε.Ειδικα ατομα με χρονια βρογχιτιδα,ασθμα κλπ ταλαιπωρουντε περισσοπτερο..

Link to comment
Share on other sites

Athena ποιο μοντέλο αφυγραντήρα έχετε πάρει; Σκεφτόμαστε κι εμείς να αγοράσουμε, αλλά δεν έχουμε αποφασίσει αν θα πάρουμε κάποιο μικρό για ένα μόνο δωμάτιο για να δούμε πρώτα αν μας ''βολέψει'' η κάποιο μεγαλύτερο που να είναι για όλο το σπίτι. Εχετε δει δηλαδή διαφορά στην υγρασία;κι εμάς δεν σπάνια ανεβαίνει η υγρασία πάνω από 70% αλλά και αυτή την υγρασία την καταλαβαίνω και θα προτιμούσα τα επίπεδά της να μην ξεπερνούν το 55-60%

Link to comment
Share on other sites

Outdoor temperature Recommended indoor relative humidity level

-20 F .............. 15 to 20 percent

-10 F .............. 20 to 25 percent

0 F .............. 25 to 30 percent

+10 F .............. 30 to 35 percent

+20 F .............. 35 to 40 percent

 

 

PHILCO ειναι η μαρκα και να σας πω οτι το νερο που μαζευεται το χρησιμοποιεις στο σιδερο ατμου :wink:

Link to comment
Share on other sites

to spiti mas einai apaisio! eytyxws apla proswrino mexri na pame sto monimo! den kserw ti kakotexnies eginan otan to eftiaxnan alla otan prwtobalame ntoulapes sapisan ta panta... na fantasteite oti apo thn ygrasia sto dwmatio mou epiase mouxla mia gwnia sto strwma... tespa den synexizw giati sygxizomai... diabazontas ta parapanw me bazete se skepseis giati: o gios mou edw kai 3 xeimwnes -apo oktwbrh ws flebarh peripou- einai monimos synaxomenos. mykses kai bhxas... eite me flema eite apla kseros bhxas apistefta enoxlhtikos kai gia ekeinon kai gia emas mias kai den mporei na koimh8ei. fetos einai h prwth tou xronia ston paidiko kai anarwtiwmastan ka8e fora ti ftaiei kai einai ka8e fora arrwstos kai gia toso kairo... h lysh sthn arxh siropi -mucothiol 'h sinecod analoga to bhxa, sta xontra siropi aerolin kai gia prwth fora peysi kaname maska aerolin...- h paidiatros mou'xe pei oti an kaname test allergias htan poly mikros na fanei kati.. pws mporw na dw an ftaiei telika h ygrasia pou to paidi einai synexeia arrwsto?

 

epipleon - :evil: - me to zori prepei na baloume petrelaio giati o pe8eros mou 8ewrei oti pote de kanei kryo... ekeinos pote den ton anabei opote den ton apasxolei... alla ka8e xrono tetoia epoxh mexri na er8ei o petrelaias ouf! kai exw egw to paidi stous 18 ba8mous sta8era mes to spiti, paei panw kai to megalytero pou mporei na breis se 8ermokrasia spiti tous einai 9-12 ba8mous! alla o an8rwpos den pei8etai me tipota! exei kai kala ena tzaki, s'ena xwro kai apo kei kai pera ta dwmatia ksylo... ti na peis...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 months later...

λοιπον κοριτσια δεν ανοιγω καινουριο θεμα αφου υπαρχει ηδη.θελω να με βοηθησετε στην επιλογη υγραντηρα.

επειδη βλεπω την κορουλα μου συνεχως μπουκωμενη αποφασισα να αγορασω εναν.

ποιον ομως?

ειδα εναν της κικο που λεγεται ''healthy breathing'' με ζεστο ατμο κ θηκη για αιθερια ελαια.

εναν δευτερο που ειδα παλι της κικο ''easy vap'' λεγεται με ζεστο ατμο κ ειδικη θηκη παλι.

 

εχει καμια σας καποιον απο τους δυο?μπορει να μου πει αν ειναι ευχαριστημενη?

 

 

 

επισης υπαρχουν κ καποιοι υγραντηρες ιονιστες.αυτοι τι ειναι?ειναι καλυτεροι?

 

σας ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

xristina1 καλημέρα!

΄Εχω υγραντήρα της chicco, δεν ξέρω ποιος απ΄τους δυο είναι, δε γράφει κάτι επάνω. Είμαστε ευχαριστημένοι πάντως, έχει βοηθήσει κι εμένα που πάσχω από αλλεργική ρινίτιδα και είμαι συνεχώς μπουκωμένη. Τον έχω περίπου 2 χρόνια.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Χριστινακι το θεμα αυτο ειναι για ΑΦΥΓΡΑΝΤΗΡΕΣ ενω εσυ ζητας ΥΓΡΑΝΤΗΡΑ. Ειναι ακριβως το αντιθετο....

Ο υγραντηρας δημιουργει υγρασια ενω ο αφυγραντηρας τραβαει, μειωνει την υγρασια... Ειμαι κερκυραια βλεπεις και ξερω καλα απο υγρασιες!!!!! χαχαχα :wink::)

Μαλλον πρπει να ανοιξεις νεο θεμα αν δεν υπαρχει ηδη καπου αλλου αυτο που ζητας.....

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

ΤARA κι εγω εχω αλλεργικη ρινιτιδα αλλα εχω ΑΦΥΓΡΑΝΤΗΡΑ γιατι με πειραζει η υγρασια αφανταστα. Μαλιστα δε μπορουσα καν να σταθω στο σπιτι μιας φιλης μου που ειχε φοβερη υγρασια (ετρεχε η μυτη μου, τα ματα μου ηταν βαρια) και οταν πηρε τον αφυγραντηρα (εχει 2 κοριτσακια επισης με ασθμα βροχικα κλπ) αλλαξε ολη η ατμοσφαιρα και τωρα μπορω και πηγαινω ανετα!!!!!!!! :) Φοβερη αλλαγη......

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

ΤARA κι εγω εχω αλλεργικη ρινιτιδα αλλα εχω ΑΦΥΓΡΑΝΤΗΡΑ γιατι με πειραζει η υγρασια αφανταστα. Μαλιστα δε μπορουσα καν να σταθω στο σπιτι μιας φιλης μου που ειχε φοβερη υγρασια (ετρεχε η μυτη μου, τα ματα μου ηταν βαρια) και οταν πηρε τον αφυγραντηρα (εχει 2 κοριτσακια επισης με ασθμα βροχικα κλπ) αλλαξε ολη η ατμοσφαιρα και τωρα μπορω και πηγαινω ανετα!!!!!!!! :) Φοβερη αλλαγη......

 

Λες να κάνω βλακεία τόσο καιρό? Είχα την αίσθηση ότι βοηθούσαν οι ατμοί επειδή ξηραίνεται η ατμόσφαιρα από το καλοριφέρ. Αυτές τις μέρες που έχει ζέστη κι έχω ανοιχτά παράθυρα ως το απόγευμα είμαι μια χαρά!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

aaaaδεν υπαρχει 2 σε 1?εγω που θελω για ξηρο περιβαλλον κ για μπουκωμενη μυτουλα ποιον να παρω?

 

ποσο τον ειχες αγορασει?εγω αυτους που σου λεω κανουν 30 κ 80 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Εμάς έχει αφυγραντήρα το κλιματιστικό του σπιτιού και δεν χρειαζόμαστε έξτρα... είναι της μιτσουμπίση και τον χρησιμοποιώ αραιά και που, δλδ όταν σιδερώνω, όταν απλώνω καμιά φορά μέσα ρούχα ή βρέχει έξω και έχει απίστευτη υγρασία.

Επίσης ιονιστή χρησιμοποιείται; Έχω έναν της ντελόγκι μεγάλο για να καλύπτει τον ενιαίο χώρο, τον είχα αγοράσει στον μεσαίο που είχε συνεχώς αλλεργίες και τώρα δεν τον άνοιξα στην μικρή.

Λέτε να τον ανοίξω; Το κακό είναι πως και ο αφυγραντήρας και ο ιονιστής βγάζουν κρύο αέρα.

Link to comment
Share on other sites

α ανθουλα αυτο ηθελα να ρωτησω.βγαζει κρυο αερα ο ιονιστης?κ τι καλο κανει περισσοτερο απο τον απλο υγραντηρα μα ζεστο ατμο?

 

Χριστίνα υπάρχει ο αφυγραντήρας που ρωτάει η καγκού ο οποίος ξηραίνει τον χώρο που έχει πολύ υγρασία.

Υπάρχει ο υγραντήρας που κάνει ακριβώς το αντίθετο και υπάρχει και ο ιονιστής.

Στο γούγλη λέει για τον ιονιστή:

 

Ιόν είναι ένα άτομο στο οποίο έχουν προσκολληθεί ή προστεθεί ένα ή περισσότερα ηλεκτρόνια.

 

Στη δεύτερη περίπτωση προκύπτει αρνητικό ιόν. Όταν μιλάμε για ιόντα του αέρα αναφερόμαστε κυρίως σε αρνητικά ιόντα οξυγόνου. Οι υπεριώδεις ακτίνες του ήλιου και οι κεραυνοί ιονίζουν τα άτομα οξυγόνου της ατμόσφαιρας. Ένα κυβικό εκατοστό ατμοσφαιρικού αέρα περιέχει 1.000 έως 4.000 αρνητικά ιόντα. Ο ιονιστής αέρα περιλαμβάνει ένα ηλεκτρικό κύκλωμα τάσης 10.000-15.000 βολτ περίπου. Τα άτομα του οξυγόνου, όταν έρχονται σε επαφή με τόσο υψηλή τάση, ιονίζονται. Έτσι ο αέρας που βγαίνει από τον ιονιστή είναι πλούσιος σε ιόντα, γεγονός που συμβάλλει στο να διατηρείται η ατμόσφαιρα των εσωτερικών χώρων καθαρή. Αυτό συμβαίνει γιατί τα αρνητικά ιόντα ενώνονται με σωματίδια που αιωρούνται στον αέρα (σκόνη, αρώματα, καπνός, γύρη, βακτηρίδια) και τα φορτίζουν ηλεκτροστατικά. Επομένως, η σκόνη, αντί να "κυκλοφορεί" ελεύθερα, προσκολλάται, "κάθεται", όπως λέμε συνήθως, στις γύρω επιφάνειες και στους τοίχους του δωματίου. Θεωρητικά, η χρήση ιονιστή θα έπρεπε να ωφελεί όσους υποφέρουν από αλλεργίες. Ωστόσο, υπάρχουν έρευνες που δεν αποδέχονται την ωφελιμότητά του.

 

 

Εγώ αυτόν που έχω λειτουργεί με αέρα, δεν είναι όπως αυτόν

http://www.telemarketing.gr/default.asp?pid=5&la=1&itm=5634&ct=78&gclid=CLPTvvKIiZkCFQRJtAod7mxNnA

Ο δικός μου έχει μπροστά φίλτρο, φαντάσου πως από εκεί που έχει φίλτρο ρουφάει τον αέρα και τον βγάζει από επάνω φιλτραρισμένο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ανθούλα κι εγώ της mitsubishi έχω κλιματιστικό. Λες να΄χει αφυγραντήρα και να μην το ξέρω? :shock:

 

Tara εάν έχουμε το ίδιο κοίταξε το χειριστήριο, στη πάνω σειρά είναι

on/of too warm too cool

 

Στην δεύτερη σειρά διαλέγεις τη θέλεις, δλδ έχει το χιόνι που είναι η ψύξη, τον ήλιο για το ζεστό και μια σταγόνα νερό που είναι αφύγρανση έχει και ένα άλλο που είναι παραλληλόγραμμο με τοξάκια νομίζω είναι για ανακύκλωση του αέρα αλλά δεν είμαι σίγουρη.

 

Για κοιταξέ το.

Επιλέγεις την σταγονίτσα και τίποτε άλλο, δεν σε αφήνει να επιλέξεις ούτε καν θερμοκρασία...

Link to comment
Share on other sites

[quote name="anthulaΓια κοιταξέ το.

Επιλέγεις την σταγονίτσα και τίποτε άλλο, δεν σε αφήνει να επιλέξεις ούτε καν θερμοκρασία...[/quote]

 

 

Ανθουλα μου νομιζω οτι και στο δικο μου εχω δει την σταγονα... (και δεν ηξερα τι ειναι :oops: ) Αν δουλευει σε χρωσταω κερασμα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

δυστυχως , δεν εχω κλιματιστικο καρδια μου....

 

μου ειπαν οτι επειδη εχει η περιοχη πολλλλλληηηη υγρασια, ο αφυγραντηρας δεν θα κανει τιποτα, γιατι εχουν ποτησει οι τοιχοι και το σπιτι ειναι καινουργιο...

ανοιξη ερχεται, ευκαιρια για να μην καθομαι σπιτι ψαχνω..αρα καιρος για βολτες..χαχαχ.....καθομαι στον ηλιο και λιαζομαι..

οτι νεοτερο θα σας ενημερωσω

φιλακια

69Dzp3.png

06pBp2.png

Link to comment
Share on other sites

πουλακι μουυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!εδω εισαι εεεεεεεεε;;;;;;;

εχεις προβλημα με την υγρασια εεεε;;;;;;νομιζω πως ναι,πρεπει να αρχισεις να ψαχνεις αλλο σπτι!!!!θερμανση δεν εχει το σπιτι;κι αν εχει τοτε γιατι εχεις υγρασια;;;περισσοτερη υγρασια απο το νησι εχει;;;;;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

δυστυχως , δεν εχω κλιματιστικο καρδια μου....

μου ειπαν οτι επειδη εχει η περιοχη πολλλλλληηηη υγρασια, ο αφυγραντηρας δεν θα κανει τιποτα, γιατι εχουν ποτησει οι τοιχοι και το σπιτι ειναι καινουργιο...

ανοιξη ερχεται, ευκαιρια για να μην καθομαι σπιτι ψαχνω..αρα καιρος για βολτες..χαχαχ.....καθομαι στον ηλιο και λιαζομαι..

οτι νεοτερο θα σας ενημερωσω

φιλακια

 

KANGOO ειμαι ακριβως στην ιδια φαση (μη σου πω χειροτερη) Κι εμας η περιοχη εχει πολληηηηηη υγρασια γιατι ειμαστε σε νησι! Επισης μπηκαμε σε καινουργιο σπιτι (ενοικιο οχι δικο μας) και ξεραμε απο την αρχη οτι πρεπει να στεγνωσει το σπιτι, ετσι αναβαμε πολυ καλοριφερ (τα μαλλιοκεφαλα μας εχουμε πληρωσει σε πετρελαιο)

Εμεις ειχαμε αιρκοντισιον απο το προηγουμενο σπιτι στην Αθηνα που δεν ειχαμε καθολου υγρασια. Παρολαυτα εχει το κουμπακι που το κανει αφυγραντηρα υποτιθεται, οπως τα περισσοτερα αιρκοντισιον, αλλα δεν εχει ΚΑΜΙΑ σχεση με τον αφυγραντηρα!!!!!!!!!! Εμεις τον πηραμε 300€ τον αφυγραντηρα (δεν υπαρχουν και φθηνοτεροι εδω, αλλα θελαμε να μη παρουμε καμια χαζομαρα που να μην κανει τιποτα) και σωθηκαμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!

Μην ακους που σου λενε οτι δεν κανει δουλεια κλπ. Αν σας αρεσει πολυ αυτο το σπιτακι και δε θες να μετακομισεις (οχι οτι θα εισαι 10000% σιγουρη οτι το επομενο σπιτι δεν θα εχει υγρασια) παρε αφυγραντηρα (θα γλιτωσεις και τα χρηματα της μετακομισης -χαχαχαχα)

Τωρα βλεπω οτι μερικα κοριτσια κανουν τη δουλεια του αφυγραντηρα με το αιρκοντισιον... Ισως αν ειναι καποιο πολυ καλης εταιρειας και ακριβο να την κανει τη δουλεια, αλλα πιστευω οτι ο αφυγραντηρας απο τη στιμη που ειναι καθεαυτο κατασκευασμενος να τραβαει την υγρασια θα κανει σιγουρα καλυτερη δουλεια , ειδικα σε δυσκολες περιπτωσεις σαν τις δικες μας.....

Ουφ!!!!!!! Αυταααααααααα Ελπιζω να βοηθησα! Κι εμεις δεν ξεραμε τπτ για αφυγραντηρα και παιδευομασταν ωσπου μια φιλη μου επισης Κερκυραια εκανε την αρχη! :D:D:D

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

ΧΕΛΙΔΟΝΙ, καλησπερα

 

Ακομα εχω προβλημα στα επιπεδα υγρασιας στο σπιτι, για να φαντασεις απο τον Οκτωμβριο που ανοιξα το ποστ, δεν εχει αλλαξει τιποτα.Συγκεκριμενα σημερα που εβρεξε η υγρασια ανεβηκε στο 80% μεσα στο σπιτι...Οσο για την θερμανση...δεν εχει σταματησει να καιει απο την αρχη του χειμωνα, το εχουμε στους 25 βαθμους, ειδαλως η υγρασια θα ηταν ακομα περισσοτερη, και ολα αυτα γιατι το σπιτι ειναι σχετικα καινουργιο και η περιοχη ειναι..βλεπε Λονδινο, με πολλες ομιχλες..λογω παλιας λιμνης-βαλτος.. Περιπτωση μετακομισης δεν παιζει, ισως μετα απο δυο χρονια. Θα το λεω παντα οτι αλλη η υγρασια του νησιου που την εζησα και αλλη η υγρασια στην στερια και μαλιστα σε περιοχη που ειχε παλια λιμνη. Η υγρασια που εχει το νησι ειναι διαφορετικης ποιοτητας, οταν ειμασταν εκει , δεν αρρωστησαμε ποτε και μαλιστα παλιο προβλημα με αμυγδαλες που ειχα, εγινα ακομα καλυτερα, και ειχα μαζι μου και το παιδι, 9 μηνων τοτε....

Η μονη λυση ειναι η ανοιξη και οι λιακαδες που ευτυχως το σπιτι ειναι ευαερο και ευηλιο και θα ξεραθουμε λιγο...

φιλακια

69Dzp3.png

06pBp2.png

Link to comment
Share on other sites

irida85, καλησπερα

 

Αρκετα διαφωτιστικη η λυση σου, και με εβαλες σε σκεψεις..

Δεν διευκρινησες αν εισαι στα παραλια του νησιου ή στην ενδοχωρα, και θελω να σε ρωτησω αν στους τοιχους του σπιτιου σου εχεις μουχλα ή κατι παρομοιο, (εγω δεν εχω τετοιους μυκητες)

Ποσο καιρο χρησιμοποιησες τον αφυγραντηρα? ποση υγρασια ειχες? και ποση εχεις τωρα σε ποσοστο?

Συμφωνω με την αποψη οτι ο αφυγραντηρας κανει την καθεαυτη δουλεια και οτι το αιρκοντισιον βοηθαει περιπτωσεις στεγνωματος ρουχων και για μικρο διαστημα.

Αν θελεις στειλε μου με πμ την μαρκα και το μοντελο του αφυγραντηρα που πηρες και εμεινες ευχαριστημενη, γιατι με τοσα στην αγορα εχω μπερδευτει. Θα σιγουρεψω την αγορα κατα το φθινωπορο με την ελευση και του νεου μελους στην οικογενεια, να μην εχουμε και αλλα παρατραγουδα...ευχαριστω.

φιλακια

69Dzp3.png

06pBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...