Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Συνάντηση στον Πειραια, Παρασκευή 9. Νοεμβρίου στις ...?


Marilena

Recommended Posts

Σκεφτόμουνα να προτεινω στις φιλενάδες μου να μαζευόμαστε τα ΣΚ (όποτε μπορουμε) εναλλάξ στο κάθε σπίτι (επίσης όποτε μπορέι η καθεμια μας) και να κάνουμε και διάφορα για τα παιδιά (π.χ. να καλέσουμε ανιματερ τη μία, ταχυδακτυλουργο την άλλη, φουσκωτό το καλοκαίρι μιας και εχουμε μονοκατοικιες οι πιο πολλες κλπ.).

Επίσης μπορούμε να μαγειρεύουμε κάτι η καθε μια και να κάνουμε και μπουφέ...

Με αυτές που έχω υπόψην μου θα είμαστε 10 γονεις και 7 με 10 παιδιά την φορά...

Πιστέυω θα περνάμε σουπερ !!!

Πώς σας φαίνεται η ιδέα ?

 

Υ.Γ. Ναι ναι κι εσενα λεω φιλεναδα...

 

edit administrator - πάτησε επεξεργασία για να προσθέσεις την ώρα στον τίτλο, και επίσης ανέφερε ξανά σε ενα σημείο ευδιάκριτο, με μεγάλα γράμματα όλα τα στοιχεία μαζί (τόπος χρόνος ημερομηνία) ετσι ώστε να είναι πιο εύκολο σε κάποιο μελος να βρεί τα στοιχεία αυτά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 124
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ωραία ιδέα , ειδικά για μένα που δεν έχω πολλά χρόνια εδώ και δεν εχουμε ιδιαίτερες επαφές με κόσμο και με άλλα παιδάκια !!!

Αλλα μου πέφτεις πολυ μακριά :cry:

Να κάναμε κάτι τέτοιο και στην ευρύτερη περιοχή του Πειραιά ?

Link to comment
Share on other sites

σίγουρα για την κόρη της Μαριλένας θα έιναι καλό να είναι και με παιδιά της ίδιας ηλικίας,

αλλά θα μπορέσει να πάρει πολλά πράγματα παίζοντας και με άλλα παιδάκια - και ανάποδα ισχύει αυτό.

απλώς και το να είναι στον ίδιο χώρο ήδη είναι για αυτά κάτι πολύ ωραίο - η επαφή με άλλα παιδιά μεγαλύτερα ή μικρότερα, είναι πάντα πολύ καλύτερο απο το τίποτα! :)

αν το δοκιμάσετε μια φορά θα δείτε πόσο τους αρέσει - :)

όταν και οι μαμάδες περνούν καλά περνούν και τα παιδιά καλά :)

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είμαι πρόθυμη και διαθέσιμη φίλες μου.

 

Έχω έναν γιο τον Ανδρέα (μοναχοπαίδι και μακάρι να έχει παιδάκια να παίζει.. :? ), είναι 2 ετών και μένουμε στην Νίκαια του Πειραιά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωραία Ειρήνη και γω Πειραιά μένω !!! Αντε να δούμε μήπως μαζευτούμε μερικές ακόμα να κάνουμε κάτι . Και αν δεν βρούμε άλλους το οργανώνουμε και μόνοι μας . Και μένα το ζουζούνι μου είναι 2 και κάτι !!!

Ταιριάζουμε !!!! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Η Αγγελιαννα έχει και ένα είδος προσαρμοστικοτητας... να το πω ? Δεν ξέρω αν το έχουν όλα τα παιδια, αλλά παίζει με όλες τις ηλικίες...

Άντε για να μαζευόμαστε οι οικογένειες της Ανατολικής Αττικής...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οχι οχι ! εγω λεω τα παντα !!!

εχω βεβαια μερικα κολληματα...

Καταρχας μου αρεσει ο παιδοτοπος απο θεμα ασφαλειας (εφοσον τον εχω τσεκαρει) και γιατι μπορω να εχω το μωρο σε εσωτερικο χωρο που ΔΕΝ ΚΑΠΝΙΖΟΥΝΕ !!!

Μου ειναι λιγο δυσκολο λογω καιρου να τον παω ακομα σε εξωτερικο χωρο (παιδικη χαρα !)... κταλαβαινετε... ειναι πολυ μωρακι...

 

Θα ελεγα να συναντηθουμε καπου εξω πρωτα και μετα αν κολλησουμε αρχιζουμε και τα σπιτια... δεν εννοω μονο το δικο μου... Θα τα πουμε αναλυτικα

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ...δεν εχω προβλημα για παιδοτοπο, αλλα εγω δε θα μπορω και πολυ να κατσουμε να μιλησουμε. Καταλαβαινεις οτι μαλλον θα ειμαι μονη μου και θα εχω να προσεχω 2 παιδια μεσα στα παιχνιδακια του παιδοτοπου. Τα παιδια μου περπατανε μεν, αλλα και οχι πολυ καλα και σιγουρα θελουν προσοχη μην τα χτυπησουν αλλα παιδακια.....Συνηθως, βγαζω κι εγω παπουτσια και μπαινω κι εγω μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Και ποιος σου ειπε οτι δεν κανω κι εγω το ιδιο ? Οχι μονο επειδη ΠΡΕΠΕΙ, αλλα επειδη αρεσει και στην κορη μου αλλα και σε εμενα... Εχει χοροπηδησει ποτε σε φουσκωτο ???????????

ΣΟΥΠΕΡ

 

Αν θελετε μπορουμε να κανουμε μια πρωτη συναντηση στον παιδοτοπο του kwaba που ειναι και ησυχος κλπ και μετα αν δουμε οτι παμε καλα ως παρεα να αρχισουμε και τα σπιτια και αλλα πραγματα...

 

Πιστευεις οτι θα μπορουσες καθημερινη απογευμα ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγω κοντα σας μενω κοριτσια αλλα τα παιδακια μου ειναι λιγο μεγαλα για τα δικα σας. Η κορη μου ομως ειναι εκπαιδευμενη να φροντιζει μωρακια. Κανονιστε....

Τα παιδια μου ,ειναι η ζωη μου!

Link to comment
Share on other sites

Κοντά μας ? Εμείς είμαστε Σπάτα - Αρτέμιδα κλπ... Εσυ Ρια, Νίκαια...

 

Λες βρε Μαριλενακι να εχω φαντασιωσεις οτι μενω σε εξοχικες περιοχες σαν εσας? :lol:

 

Για τα κοριτσια στον Πειραια μιλουσα!

Τα παιδια μου ,ειναι η ζωη μου!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια για ποια περιοχη κανονιζεται παιδοτοπο? αν ειναι στον Πειραια θα ερθω και εγω!!

*O μονος πραγματικος χρόνος είναι το εδώ και το τώρα

 

Όταν καταλάβουμε τι σημαίνει ελπίδα, θα πάψουμε να πιστεύουμε σ' αυτήν...

aMppp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...