Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

γυναικολογος στην λάρισα;;;;


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 114
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κι εγω πανεπιστημιακο γεννησα οπως η φιλη akamatra και εμεινα πολυ πολυ ικανοποιημενη. για τον Αλεξανδρη ξερω οτι ειναι καλος και κανει και εξωσωματικες. απλα εγω προτιμω το νοσοκομειο και οχι τις κλινικες και με τον δευτερο τοκετο ημουν τυχερη (στην ατυχια μου) που γεννησα στο νοσοκομειο και με τον γιατρο μου που ειναι καταπληκτικος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σκέφτομαι να αλλάξω γυναικολόγο και μου έχουν προτείνει τον κ. Αλεξανδρή στη Λάρισα. Τον γνωρίζει καμία? Θα ήθελα την γνώμη σας!

 

 

είναι ο γιατρός μου εδώ και πολλά πολλά χρόνια είναι πολύ καλός..αν και πάντα έχει πολύ κόσμο..ωστόσο είναι ιδιαίτερα καταρτισμένος, πολύ αξιόπιστος και θεωρείται εδώ στη Λάρισα ΚΟΡΥΦΗ

 Λατρεύω τα παιδάκια μου!!

Link to comment
Share on other sites

Απο κοπέλες εδώ έμαθα και εγώ για τον κ. Αλεξανδρή και τον επισκέφτηκα την Τρίτη. Είμαι απο Τρίκαλα και ήθελα μία δεύτερη γνώμη για να προχωρήσω σε σπερματέγχυση! Είχα πάει στην αρχή στον κ. Νταφόπουλο αλλα δεν έμεινα ευχαριστημένη. Αντίθετα με τον κ. Αλεξανδρή που αποφάσισα να συνεχίσω σε αυτόν. Ήταν πολύ ήρεμος και κατατοπιστικότατος!

iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kαλημέρα στα κορίτσια...αν και Λαρισαία μένω στην κρήτη ο γιατρός μου για χρόνια στην Λάρισα ητανε ο Αλεξανδρής ...το άτομο είναι ΟΝΤΩΣ ΚΟΡΥΦΗ και ενας λόγος που αγχόνωμε τώρα που έχω ξεκινήση της προσπάθειες για μωράκι είναι γιατι δεν είμαι Λάρισα να με παρακολουθεί ο Ηλιας...πέρα απο φίλες μου που είχανε προβλήματα και τώρα έχουνε απο 1 και απο 2 παιδάκια ο Αλεξανδρής είναι η αιτία που η γλυκιά μου μανούλα είναι στη ζωή και δόξα το θεό υγιέστατη πλέων....γιατί οταν πρίν 8 χρόνια η μητέρα μου άρχισε να μπαίνει στην κλιμακτήριο ειχε πολλές αιμοραγίες και υπερβολικούς πόνους χαμηλά την παρακολουθούσε κάποιος άλλος γιατρός ο οποίος για όλους αυτους τους πόνους που είχε της έδινε DEPON...καποια στιγμή είπε να πάρει και μια δέυτρη γνώμη και πήγε σε μια γυναίκα γυναικολόγο και της είπε πως οι πονοι και οι αιμοραγίες δεν εχουνε να κάνουνε με γυναικολογικά και να πάει να κοιτάξει τα νεφρά της....ομως οι πόνοι συνέχιζαν να ταλαιπωρούνε την μαμά μου...τότε της μίλησα για τον δικό μου γυναικολόγο τον Ηλία απο την πρώτη επίσκεψη που κάναμε της έδωσε να κάνει καποιες εξετάσεις...δεν θα ξεχάσω πότε εκείνη την στιγμή που μου ανακόινωνε τα αποτελέσματα """ΟΡΙΑΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΑΡΚΙΝΟΥ ΤΗΣ ΜΗΤΡΑΣ""".Μέσα σε μια εβδομάδα την βάζει χειρουργίο βέβαια για προλιπτικούς λόγους εκανε και κάποιες χειμιοθεραποίες...Τελος καλό ολα καλά έχουνε περάσει 8 χρόνια απο τότε η μαμά μου ειναι υγιέστατη και όλα οφείλοντε σ'αυτον τον ΑΝΘΡΩΠΟ....Συγνώμη αν σας κούρασα αλλά πιστέυω πως οι Λαρισαίες είναι πολύ τυχερές που έχουνε έναν τέτιο γιατρό κοντά τους....Καλή επιτυχία σε όλες της προσπάθειες που κάνετε.....:D:D:D:D

459830qyqjkq81to.gif

Link to comment
Share on other sites

Απο κοπέλες εδώ έμαθα και εγώ για τον κ. Αλεξανδρή και τον επισκέφτηκα την Τρίτη. Είμαι απο Τρίκαλα και ήθελα μία δεύτερη γνώμη για να προχωρήσω σε σπερματέγχυση! Είχα πάει στην αρχή στον κ. Νταφόπουλο αλλα δεν έμεινα ευχαριστημένη. Αντίθετα με τον κ. Αλεξανδρή που αποφάσισα να συνεχίσω σε αυτόν. Ήταν πολύ ήρεμος και κατατοπιστικότατος!

 

εχω κανει σπερματεγχυση στον Αλεξανδρη...σου ευχομαι να ειναι γουρλιδικος οπως και σε μενα!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πωπω θεμα για τον Αλεξανδρη και δε το πηρα χαμπαρι εγω...τσ τσ τσ!

 

Λοιπόν κοίτα, στο ιντερνετ θα διαβασεις πολλα. Εγω εδω μεσα ακουσα τα ποιο κουλα για τον Αλεξανδρη, καθε γνωστος γιατρος εχει κακες στιγμες και εχθρους που θα διαρευσουν διαφορα για αυτον. Εγω θα σου πω την εμπειρια μου και τιποτα παραπανω.

 

Πριν παω στον Αλεξανδρη πηγα σε δυο καθηγητες στην Αθηνα, καλοι μου φανηκαν αλλα αποτελεσμα και εμπιστοσυνη δεν υπηρχε, σε μια αποφαση να ειωσω το αγχος αποφασισα οτι ειναι καλυτερα να κανω οτι κανω κοντα στο σπιτι μου και εψαξα γιατρο στην πολη που μενω, την Λαρισα. Ρωτησα φιλους μας γιατρους και ολοι μου ειπαν Αλεξανδρης!

 

Οταν του πηγα τις εξετασεις μας με εξετασε με κοιταξε στα ματια και μου ειπε οτι το 2010 θα εχω παιδι! Ετσι απλα, με συγουρια. Με επεισε. Του ειπα οτι δεν αντεχω να περιμενω και θελω σπερματεγχυση αυτο τον μηνα! Μου ειπε οτι θα κανω για να ηρεμησω αλλα ειναι λιγο αργα για να γινει με "τον σωστο τροπο"...δεν ηξερα τι εννουσε αλλα το εκανα. Πηρα σερπαφαρ, με παρακολουθησε, καναμε μια σπερματεγχυση και...τιποτα! εγω στα πατωματα κλαμα και μουτρα...με εβαλε στο γραφειο και με ηρεμησε...ενας γιατρος με 5 ατομα να περιμενουν εξω, καθοταν και παρηγορουσε εμενα που μιξοκλαιγα...μου ειπε οτι αυτη τη φορα θα κανουμε σπερματεγχυση με τον σωστο τροπο...ειπα οκ. Εκανα ενεσεις, παρακολουθηση και 2 σπερματεγχυσεις στα καπακια, μια Δευτερα βράδυ και μια Τριτη πρωι...στην πρωτη ακουγαμε μουσικη...U2...το it's a bautiful day την ωρα της σπερματεγχυσης...δε θα το ξεχασω ποτε και θα το βαλω να παιξει στην βαφτιση τυ παιδιου! (με το καλο να γεννηθει το μωρο μου και να ναι καλα!) 14 μέρες μετα η χοριακη μου ηταν 192 μοναδες, πετουσα στον ουρανο και ο Ηλιας μου ειπε...εισαστε ολιγον εγκυος κυρια μου...με γελακι!

 

Συμβουλη, να πας αλλα να τον αφησεις να κανει την δουλεια του οπως ξερει, μη τον πιεσεις οπως εκανα εγω ;)

και κατι ακομη, θα περιμενεις στα ραντεβου, εχει πολυ κοσμο αλλα κανει καλη δουλεια

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ που μου περιγράφεις την ιστορία σου! Εγώ είμαι απο Τρίκαλα. Προσπαθώ εδώ και ένα χρόνο αλλά δεν τα έχω καταφέρει, έψαχνα να βρω γιατρό να κάνω σπερματέγχυση. Στην αρχή πήγα στον Νταφόπουλο στο Πανεπιστημιακό αλλά δεν έμεινα ικανοποιημένη (ας μην το συζητήσω δημόσια) και μετά άκουσα για τον αλεξανδρή. Τον πήρα τηλ και μου εξήγησε απο το τηλ όλη την διαδικασία. Είχα πάρει ήδη τις ενέσεις που χρειαζόμουν. Πριν απο κάποιες μέρες πήγα να μιλήσουμε και απο κοντά. Δεν με άνχωσε καθόλου, ούτε κοιτούσε να με ξεπετάξει στα γρήγορα. Έξω περίμενε πολύς κόσμος και το κυριότερο εκείνη την ημέρα είχε 3 γέννες και δεν είχε παέι σπίτι του καθόλου. Και πάλι ήταν υπομονετικός και μου εξηγούσε τα πάντα.Την άλλη εβδομάδα ξεκινάω τις ενέσεις για να κάνω σπερματέγχυση! Ελπίζω να τα καταφέρω και να έχω την τύχη σου. Αν μπορείς θα ήθελα να μου πεις ποιες ενέσεις έκανες και γενικά τι φάρμακα πήρες και την διαδικασία που ακολουθήσατε. Γιατί έκανες 2 σπερματεγχύσεις? Δεν το έχω ξανακούσει!

iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστώ που μου περιγράφεις την ιστορία σου! Εγώ είμαι απο Τρίκαλα. Προσπαθώ εδώ και ένα χρόνο αλλά δεν τα έχω καταφέρει, έψαχνα να βρω γιατρό να κάνω σπερματέγχυση. Στην αρχή πήγα στον Νταφόπουλο στο Πανεπιστημιακό αλλά δεν έμεινα ικανοποιημένη (ας μην το συζητήσω δημόσια) και μετά άκουσα για τον αλεξανδρή. Τον πήρα τηλ και μου εξήγησε απο το τηλ όλη την διαδικασία. Είχα πάρει ήδη τις ενέσεις που χρειαζόμουν. Πριν απο κάποιες μέρες πήγα να μιλήσουμε και απο κοντά. Δεν με άνχωσε καθόλου, ούτε κοιτούσε να με ξεπετάξει στα γρήγορα. Έξω περίμενε πολύς κόσμος και το κυριότερο εκείνη την ημέρα είχε 3 γέννες και δεν είχε παέι σπίτι του καθόλου. Και πάλι ήταν υπομονετικός και μου εξηγούσε τα πάντα.Την άλλη εβδομάδα ξεκινάω τις ενέσεις για να κάνω σπερματέγχυση! Ελπίζω να τα καταφέρω και να έχω την τύχη σου. Αν μπορείς θα ήθελα να μου πεις ποιες ενέσεις έκανες και γενικά τι φάρμακα πήρες και την διαδικασία που ακολουθήσατε. Γιατί έκανες 2 σπερματεγχύσεις? Δεν το έχω ξανακούσει!

 

λοιπον εκανα ενεσεις αλλα δε θυμαμαι ρε συ πως τις λενε και δεν ειμαι σπιτι για να δω, μετα εκανα pregnyl για να σπασουν τα αβγα και μαλιστα επειδη το ειδαμε Κυριακη 10 το βραδυ μου εκανε εκεινος την ενεση. Την Δευτερα το βραδυ κατα τις 11 το βραδυ εκανα την πρωτη και την αλλη μερα στις 10 το πρωι εκανα την δευτερη, για να αυξησουμε τις πηθανοτητες. μετα πηρα utrogestan. Αυτα, για πες εσυ τι ενεσεις εχεις, μηπως θυμηθω

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εκανα ενεσεις αλλα δε θυμαμαι ρε συ πως τις λενε και δεν ειμαι σπιτι για να δω, μετα εκανα pregnyl για να σπασουν τα αβγα και μαλιστα επειδη το ειδαμε Κυριακη 10 το βραδυ μου εκανε εκεινος την ενεση. Την Δευτερα το βραδυ κατα τις 11 το βραδυ εκανα την πρωτη και την αλλη μερα στις 10 το πρωι εκανα την δευτερη, για να αυξησουμε τις πηθανοτητες. μετα πηρα utrogestan. Αυτα, για πες εσυ τι ενεσεις εχεις, μηπως θυμηθω

 

Εχω τις ενέσεις puregon με αυτες θα ξεκινήσω. Την pregnyl και orgalutran που δεν ξέρω τι είναι και crinone κρέμα.

iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εχω τις ενέσεις puregon με αυτες θα ξεκινήσω. Την pregnyl και orgalutran που δεν ξέρω τι είναι και crinone κρέμα.

 

 

ναι ναι και γω αυτες, τις puregon με το στυλο! τιποτα δεν ειναι κοριτσάκι μου, τα αλλα που σου ειπε προφανως εχουν σχεση με σενα, δε ξερω και για ποιον λογο εχεις υπογονημοτητα, τεσπα αστο πανω του και ηρεμησε και θα ρθει το νινακι, πετα του το μπαλακι! δεν εχεις εσυ την ευθηνη πια...εσυ κανε οτι σου λενε και ηρεμησε

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Κορίτσια γειά σας,μήπως γνωρίζει κάποια κοπέλα γιατρό στη Λάρισα που να αναλαμβάνει φυσιολογικό τοκετό μετά απο καισαρική;Διαβάζω για γιατρούς στην Αθήνα και Θεσσαλονίκη αλλά εμείς απο επαρχία τι μπορούμε να κάνουμε μήπως και γλιτώσουμε τη δεύτερη καισαρική;

[img]http://lb4m.lilypie.com/9e1Dp2.png[/img]
[img]http://lb2m.lilypie.com/aMfRp2.png[/img]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 6 months later...
εχω εναν γιατρο στη λαρισα αλλα θελω να παω και για αλλη γνωμη.....

Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΤΟΝ ΠΡΟΣΚΥΝΑΕΙ ΣΑΝ ΘΕΟ...ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ ΣΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ 4Η ΣΤΟΝ ΜΕΣΣΗΝΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΟ ΤΡΙΧΙΛΙΑΡΟ...ΜΑΝΤΕΨΕ...ΤΟ ΑΝΙΨΟΥΔΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΚΟΥΚΛΟΣ 3,5 ΕΤΩΝ!!!ΚΟΥΚΛΟΣ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΖΙΜΑΝΙ.ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΠΡΟΩΡΟΣ ΣΤΟΝ 8 ΜΗΝΑ ΛΟΓΩ ΡΗΞΗΣ ΤΟΥ ΣΑΚΟΥ ΚΑΙ ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΑΜΝΙΑΚΟΥ ΥΓΡΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ 6 ΜΗΝΑ.ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ.ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΑΠΕΚΤΗΣΕ ΤΟ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑΚΙ ΤΗΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΕΙΚΟΝΙΣΜΑ.

ysjfp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Τον εχω ακουστά αλλά δεν τον ξέρω. Εγώ γέννησα 2 παιδάκια. Στον Καργιώτη Αθανάσιο. Καταπληκτικός άνθρωπος και γιατρός. Και στις δυο εγκυμοσύνες μου τον ένιωσα σαν πατέρα μου. Ειλικρινά. Και εγώ νύφη είμαι εδώ και πήγα τυχαία σε αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Ελλη εγω ειμαι απο Λαρισα αν και λειπω πολλα χρονια.

1)Η Βιλμα Στυλοπουλου ειναι πολυ καλη γιατρος (εχω το τηλ και τη διευθυνση της πηγα τον προηγουμενο μηνα που ημουνα Λαρισα και εμεινα πολυ ευχαριστημενη)

2)Η Δημητριου η διευθυντρια του γενικου νοσοκομειου που παει η νυφη μου και αν με το καλο μεινω εγκυος ξανα και γω εκει θα παω

3)Ο Γκρετσης στην κλινικη Υγεια ειναι πολυ καλος παει η κουμπαρα μου

4)Ο Ριζος τον θυμαμαι οταν εκανα πρακτικη στο νοσοκομειο και εμαθα οτι ειναι πολυ καλος ειναι σε κλινικη

Ελπιζω να σε βοηθησα

6Eujp3.png svAfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...