Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΘΗΛΑΣΜΟΣ


xrysanthi26

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Εγω παντος καταναλωνω πολυ αγελαδινο γαλα απο την αρχη του θηλασμου και δεν ειχε κανενα προβλημα το μωρο μου.

Ο δικος μας παιδιατρος ειπε να καταλωνω οτι και πριν το θηλασμο και αν προσεξω οτι κατι την ενοχλει να το αποφευγω. :D:D

[/url]

s-age.png

και η Μπουλιτα μου ηρθε στον κοσμο 09/07/2008

Link to comment
Share on other sites

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΝΟΥΜΕ ΑΓΕΛΑΔΙΝΟ ΓΑΛΑ ΕΝΩ ΘΗΛΑΖΟΥΜΕ.Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΧΙ

 

Αν δεν πειράζει το μωρό δεν έχεις λόγο να μην καταναλώνεις (εκτός από το ότι δεν είναι φυσιολογικό να καταναλώνουμε γάλα μετά τον αποθηλασμός μας!)

 

Υποθέτω ότι ο παιδίατρος είπε και άλλα όχι, μη δίνεις σημασία αν το μωρό δεν ενοχλείται.

 

Ο ίδιος παιδίατρος χορηγεί άπειρες συνταγές με αγελαδινό γάλα για τα μωρά, το δικό σου τον πείραξε! Έλεος!

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι φυσιολογικό να καταναλώνουμε γάλα μετά τον αποθηλασμός μας!)

Αυτό μου φαίνεται πολύ περίεργο, αν και είναι αλήθεια μια και κανένα άλλο θηλαστικό δεν τρέφεται με γάλα πέρα από αυτό της μητέρας του. Πάντως, εκτρέφουμε ως είδος αγελάδες, κατσίκια, πρόβατα πολλές εκαντοντάδες χρόνια τόσο για το κρέας, αλλά νομίζω κυρίως για το γάλα τους. Βέβαια, αν θυμάμαι καλά το μεγαλύτερο ποσοστό των ανθρώπων έχουν δυσανεξία στη λακτόζη - μόνο εδώ στην Ευρώπη συμβαίνει το ανάποδο και θεωρούμε το γάλα τόσο σημαντικό για τη διατροφή μας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...