Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

SOS ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΚΑΛΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ!!!!


Recommended Posts

Λοιπόν εγώ την πρώτη φορά έμεινα αμέσως έγκυος, παρόλο που είχα πολυκυστηκές ωοθήκες. ¨Ομως εχασα το μωρό μου στον 6ο μήνα εγκυμοσύνης. Τότε είχα τον ζιώγα γυναικολόγο, και σε κάθε δυσκολία μου έβγαζε 3 τόμους βιβλίων και μου έλεγε αυτά συμβαίνουν δεν μπορούμε να ξέρουμε πάντα την αιτία.Κανένας μέχρι τότε δεν έκανε προγεννητικό έλεγχο. ¨Ολοι λέγαν μείνε πρώτα έγκυος και μετά βλέπουμε. Μετά πήγα στον πετρογιάννη, φαινόταν καλός αλλά με έστειλε στην τζανάτου στο Ιασώ όπου ήθελε να φτιάξει τα νκ ( κύταρα που αντιστέκονται στο σπέρμα) δινοντάς μου φάρμακα για καρκινοπαθής, φυσικά δεν έβαζε ούτε την υπογραφή της για να πάρω τα φάρμακα. Επίσκεψη 150 ευρώ. Φυσικά και δεν την ακουλούθησα. Μετά πήγα στον δενδρινό καλός αλλά εγώ του πρότεινα να κάνω μιά σαλπιγγογραφία για να δούμε ( ενω ήταν δική του δουλειά) βγήκαν όλα καλά μόνο που η μήτρα μου ήταν λίγο παχιά. Μου ζήτησε 1800 ευρώ λεγοντάς μου ότι δεν θα μου πάρει άλλα λεφτά, λες και μου έκανε σκόντο. ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΜΩΣ μέσω ενός ανθρώπου που δεν μπορώ να αναφέρω ποιόν τώρα. ( να είναι καλά αυτός και οι οικογενειά του!) μου σύστησε τον ΒΡΥΩΝΗ ΚΟΣΜΑ (στο ΡΕΑ). Εξαίρετος ανθρωπος, συνεργάζεται με επίσης πολλούς καλούς επιστήμονες και τα ψάχνει όλα. Τελικά λόγω τον εξτρα κιλών μου έχουν ανεβεί τα ορμονικά μου είμαι και προδιαβητική γιαυτό έχω και δυσκολία σύλληψης τώρα. ¨Ομως έκανα μια απόξεση που βοηθάει στην σύλληψη αφαίρεσα και ένα πολύποδα και είμαι μια χαρά. Τώρα θα αρχίσουμε τις προσπάθειες αλλα πρώτη φορά εχω να κάνω με ένα γιατρό που με καθοδηγεί και έχει λύση για τα πάντα. επίσης για την απόξεση που ζητούσε ο Δενδρινός 1800 μου πήρε 480 ευρώ. Αν θέλετε και σείς ενα ήρεμο, εμπειρο, και τίμιο ανθρωπο προτείνω να τον συναντήσετε. ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


geia sas.ithela na rwtisw an kapoia xerei ton georgio abazoli.einai giatros sto peristeri k sinergazetai me to iasw.

 

einai simadiko na xerw tis ebeiries sas. ematha prosfata oti eimai egkios k thanai apoti fainetai poli diskoli egkimosini...exw k kako istoriko

 

proteinetai mou episis an exete kalo ginaikologo se kodini perioxi-peristeri/ilio

 

eiuxaristw poli gia kathe apadisi

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
εμενα ο γιατρος μου ειναι στο γαια και στο ρεα και θα στο συστηνα με κλειστα ματια αυτο που εκανε εντυπωση στο γιατρο μου ειναι οτι πηγα πρωτη φορα και τον πηρα μετα απο ενα μηνα και του λεω γιατρε καλησπερα η χαρα χωρις επιθετα χωρις τιποτα και θυμοταν τα παντα αν θελεις πες μου να σου στειλω πμ[/quote

 

ΜΠΟΡΕΙΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΓΡΑΨΕΙΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΣΟΥ. ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΑ.

 

ΣΈΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολες!ειμαι εγκυο και θελω να γεννησω στο Ελενα.μηπως εχει εμπειρια καμμια με τον κυριο Γιαλελη στο Ελενα;ενδιαφερεται για την εγκυμονουσα;κανει σε φυσιολογικο επισκληριδιο;στο τελος ποσα χρηματα ζητα;ζητα και για τον ανιασθησιολογο;για την μαια;λογω οικονομικων δεν ξερω αν μπορω να ανταπεξελθω αλλα θελω να με φροντισει κιολας.υπαρχει καμμια να μου δωσει τα φωτα της;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα, μήπως έχει κανείς πληροφορίες για τον Αλέξη Πόθο; Σαν επιστήμονα δηλ, αλλά και γενικότερα σαν άνθρωπο. Μου είπαν ότι είναι στο Έλενα και στο Ρέα (για το οποίο ενδιαφέρομαι) αλλά στο σάι του Ρέα δεν τον βρίσκω στο προσωπικό!

Η φαντασία είναι πιο σημαντική από τη γνώση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ!:D ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΤΟ 2011 ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΨΟΓΟΣ ΣΕ ΟΛΑ! ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΝΘΡΩΠΟΣ, ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΑΝΕΤΑ, ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕΧΡΙ ΑΡΓΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΓΕΝΝΗΣΑ ΗΤΑΝ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕ ΣΚΕΦΤΗΚΕ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΝ ΕΥΚΟΛΗ ΛΥΣΗ ΤΗΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗΣ...

Link to comment
Share on other sites

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ!:D ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΤΟ 2011 ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΨΟΓΟΣ ΣΕ ΟΛΑ! ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΝΘΡΩΠΟΣ, ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΑΝΕΤΑ, ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕΧΡΙ ΑΡΓΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΓΕΝΝΗΣΑ ΗΤΑΝ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕ ΣΚΕΦΤΗΚΕ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΝ ΕΥΚΟΛΗ ΛΥΣΗ ΤΗΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗΣ...

 

 

 

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΟΙΒΗ ΤΟΥ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

σχετικα με τον δενδρινο αξιζει τα λεφτα που ζηταει. γιατι εχει τεραστια εμπειρια οχι ψεμματα και αναλαμβανει αποκλειστικα δυσκολες και επικινδυκες περιπτωσεις .μιλω απο προσωπικη πειρα. καποιοι μου ειπαν για πιο ακριβες θεραπειες για να κανω παιδι . εγω με τα εμβολια απου παρασκευαζει ο ιδιος προσωπικα εκανα παιδι μετα απο αποβολες. αξιζει τα λεφτα του . πηγα και σε πιο φτηνους και με κατεστρεψαν.

αngelina

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Kαλημερα σε ολες κ καλο σαβ/κο!Ειναι σπανιο στις μερες μας να βρουμε ενα γυναικολογο που να πληρει ολες τις προυποθεσεις πχ καλη τιμη γρηγορη εξυπηρετηση καλη συμπεριφορα...το θεμα της γυναικολογικης εξετασης κ οχι μονο ειναι πολυ λεπτο κ πιστευω ολες μας εχουμε μια μικρη κακη εμπιερια!προσωπικα μου εχει τυχει μεγαλη αναμονη σε ραντεβου,κακη συμπεριφορα κ καμια εξυπηρετηση !Πλεον ομως εχω σταθει πολυ τυχερη γτ γνωρισα ενα πολυ καλο γιατρο-ανθρωπο...περιμενω το παιδακι μου απο ωρα σε ωρα κ πραγματικα νιωθω τοσο μεγαλη ασφαλεια κ σιγουρια!εξαιρετικος επιστημονας αψογος χαρακτηρας συνεπης στα ραντεβου του οικονομικοτατος κ πολυ καλος συμβουλος!κ το ονομα αυτου ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ για οσες κυριες ενδιαφερονται!!!τον ευχαριστω πολυ!!!:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σας!

Μετά από μεγάλη έρευνα, είμαι πολύ τυχερή που έχω γυναικολόγο την Χριστίνα Βάντζου. Με εξέπληξε ο ήρεμος και σεμνός χαρακτήρας της που έρχεται σε αντιδιαστολή με τις σπουδές, τις γνώσεις και την εμπειρία της. Από την αρχή με έκανε να νιώσω πολύ άνετα. Μου εξήγησε τα πάντα αναλυτικά και απάντησε σε όλες τις απορίες μου. Επίσης, μου έδωσε την άνεση να μπορώ να επικοινωνώ μαζί της οποιαδήποτε στιγμή, αν κάτι με απασχολούσε. Ακόμη κι όταν ήταν απασχολημένη στο ΡΕΑ (κάτι που συνέβαινε πολύ συχνά), φρόντιζε να επικοινωνεί μαζί μου το συντομότερο δυνατόν. Οι τιμές της ήταν μια ακόμη θετική έκπληξη. Δεν θα ξεχάσω ποτέ πώς με στήριξε και με καθησύχασε σε δύσκολες στιγμές και πώς εξέταζε τα πάντα με σχολαστικότητα και επιμονή στη λεπτομέρεια. Είναι από τις πολύ σπάνιες περιπτώσεις που στο πρόσωπο ενός γιατρού συνδυάζονται όλες οι ιδιότητες που επιζητούμε: γνώσεις, εμπειρία, καλή επικοινωνία, καλές τιμές, οικειότητα, σχολαστικότητα, ειλικρινές ενδιαφέρον. Η ίδια έχει τέσσερα παιδιά, οπότε γνωρίζει από πρώτο χέρι την εμπειρία της εγκυμοσύνης και του τοκετού! Επίσης, έχει ειδικευθεί στην Αγγλία, άρα είναι λογικό που επιμένει σε φυσικές διαδικασίες. Εγώ έψαχνα και για γυναίκα γυναικολόγο, οπότε ήρθε κι έδεσε!

Την ευχαριστώ για όλα και την συστήνω ανεπιφύλακτα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
  • 1 month later...
εγω γεννησα στο ΜΗΤΕΡΑ ο γυναικολογος μου ειναι παρα πολυ καλος και πανω απο ολα ανθρωπος.εγω στην πρωτη μου γεννα ημουν απο το πρωι και γεννησα 11 το βραδυ ειχα καποια επιπλοκη ολοι του ελεγαν να μου κανει καισαρικη αλλα επειδη ειναι κατα των καισαρικων εκτος αν κινδυνευει η μανα η το παιδι μου ειπε οτι θα το παλεψουμε και ετσι γεννησα ενα υγιεστατο κοριτσακι με φυσιολογικο τοκετο.στο λεω δηλαδη για να καταλαβεις οτι δεν ειναι χασαπης οπως μερικοι..αν θελεις σου λεω λεπτομερειες ..τον εμπιστευομαι με κλειστα ματια.εχει βοηθησει επισης και πολλες γυναικες μαλιστα η μια ειναι και θεια μου που οι αλλοι γιατροι τους ειχανε αφαιρεσει καθε ελπιδα για αποκτηση παιδιου και εκεινος τα καταφερε με θεραπεια να την βοηθησει και τωρα το παιδακι της ειναι 4 χρονων..οτι θελεις αν θελεις λεπτομερειες στειλε μου.δεν τον αλλαζω με τιποτα..

 

Επειδή δ θελώ να γεννήσω με καισαρικη και ψάχνω τώρα για ένα καλο γυναικολόγο (είναι το πρώτο μωρό μου) θελω να μου πεις ποιος είναι ο δικός σου

 

Ευχαριστω έκ των προταιρων

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δ θελώ να γεννήσω με καισαρικη και ψάχνω τώρα για ένα καλο γυναικολόγο (είναι το πρώτο μωρό μου) θελω να μου πεις ποιος είναι ο δικός σου

 

Ευχαριστω έκ των προταιρων

 

αν ενδιαφερεσει για δημοσιο νοσοκομειο σου λεω και για τον δικο μου γιατρο που οταν την προηγουμενη εβδομαδα απελπισμενη του ζητησα να με βαλει να γεννησω με οποιοδηποτε τροπο αρνηθηκε και μου ειπε θα γεννησω φυσιολογικα οποτε θελει το μωρο και ο οργανισμος μου. Πιστευω στο μελλον θα το εκτιμησω αυτο γιατι προς το παρον δεν αντεχω αλλο!!! Παπαδης λεγεται και ειναι στο Ελενα.

s-age.png

 

PBYUp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπερα σε ολες!! εγω γεννησα προσφατα στο λητω και συστηνω ανεπιφυλακτα τον γιατρο μου ιωαννιδη γιαννη που τον θεωρω εξαιρετο επιστημονα, ευχαριστο χαρακτηρα και πανω απο ολα ανθρωπο με λογικες οικονομικες απαιτησεις. και αυτος και η μαια του ηταν διπλα μου μαζι με τον συζυγο μου σε ολη τη διαρκεια του τοκετου (ο οποιος εκοψε και τον ομφαλιο λωρο του παιδιου μας) και μας στηριξαν πολυ στην επιθυμια να γεννησω φυσιολογικα. ηταν η πιο ευχαριστη εμπειρια της ζωης μας και τον ευχαριστω πολυ για αυτο!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...
Γεια σας!

Μετά από μεγάλη έρευνα, είμαι πολύ τυχερή που έχω γυναικολόγο την Χριστίνα Βάντζου. Με εξέπληξε ο ήρεμος και σεμνός χαρακτήρας της που έρχεται σε αντιδιαστολή με τις σπουδές, τις γνώσεις και την εμπειρία της. Από την αρχή με έκανε να νιώσω πολύ άνετα. Μου εξήγησε τα πάντα αναλυτικά και απάντησε σε όλες τις απορίες μου. Επίσης, μου έδωσε την άνεση να μπορώ να επικοινωνώ μαζί της οποιαδήποτε στιγμή, αν κάτι με απασχολούσε. Ακόμη κι όταν ήταν απασχολημένη στο ΡΕΑ (κάτι που συνέβαινε πολύ συχνά), φρόντιζε να επικοινωνεί μαζί μου το συντομότερο δυνατόν. Οι τιμές της ήταν μια ακόμη θετική έκπληξη. Δεν θα ξεχάσω ποτέ πώς με στήριξε και με καθησύχασε σε δύσκολες στιγμές και πώς εξέταζε τα πάντα με σχολαστικότητα και επιμονή στη λεπτομέρεια. Είναι από τις πολύ σπάνιες περιπτώσεις που στο πρόσωπο ενός γιατρού συνδυάζονται όλες οι ιδιότητες που επιζητούμε: γνώσεις, εμπειρία, καλή επικοινωνία, καλές τιμές, οικειότητα, σχολαστικότητα, ειλικρινές ενδιαφέρον. Η ίδια έχει τέσσερα παιδιά, οπότε γνωρίζει από πρώτο χέρι την εμπειρία της εγκυμοσύνης και του τοκετού! Επίσης, έχει ειδικευθεί στην Αγγλία, άρα είναι λογικό που επιμένει σε φυσικές διαδικασίες. Εγώ έψαχνα και για γυναίκα γυναικολόγο, οπότε ήρθε κι έδεσε!

Την ευχαριστώ για όλα και την συστήνω ανεπιφύλακτα!!

 

 

Καλημέρα,

 

θα ήθελα να μάθω αν έμεινες ευχαριστημένη από την κα Βάντζου. Είμαι στο σταδιο αναζήτησης γυναικολόγου γιατί είμαι εγκυος και θα ήθελα να μάθω αν θα μου προτεινες την κα Βαντζου. Αν εμεινες ευχαριστημενη, αν ειναι υπερ του φυσιολογικου τοκετού και γενικά την αποψή σου.

 

Σε ευχαριστω και να σου ζήσει το παιδακι σου.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...