Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

φαρμακα-θηλασμος


Recommended Posts

Έχω γραψει πολλες φορές για το προβλημα με την ισχιαλγια που με ταλαιπωρει απο τοντ τεταρτο μήνα της κύησης. Τωρα που γέννησα(7/11) έκανα αμέσως μαγνητική η οποια έδειξε δισκοκήλη που πιεζει εντονα τη ριζα του νευρου, ο γιατρος μου είπε πως η δισκοκήλη είναι μικρή αλλα δυστυχώς πιέζει ακριβως στη ρίζα του νευρου γι΄αυτό έχω αυτους τους αφορητους πόνους(μιλάω για πραγματικά αφόρητους πόνους, δε μπορώ να πατήσω το πόδι μου). Φαρμακα λέει επειδή θέλω να θηλάσω δε μπορώ να πάρω και η μόνη λύση είναι να κάνω εγχειρηση.

Είμαι σε απογνωση ρε παιδια.Δε ξερω τι να κάνω.Βασικά δε ξέρω απο που να αρχισω! Εχω ένα άτομο πάντα στο σπίτι για να με βοηθάει με το μωρό γιατί εγω δε μπορώ να το πάρω αγκαλια και να περπατήσω μεχρι την αλλαξιερα για παραδειγμα. Το θηλαζω καθιστη ή ξαπλωμένη στο κρεββατι(αναγκαστικά κοιμαται μαζί μας).Δε θέλω να σταματήσω το θηλασμο γιατί νιώθω πως μόνο αυτό του προσφερω. Κλαιω κάθε μέρα και δε ξέρω που να απευθυνθώ. Να πάω σε φυσιοθεραπευτή;(ο γιατρος ειπε πως στη κατασταση που είμαι δε μπορω να κάνω φυσιοθεραπεια)να κάνω ομοιπαθητική;;;υπαρχουν αντιφλεγμονώδη και μυοχαλαρωτικά ομοιοπαθητικά;;; Να κανω βελονισμό;;; Να πάρω κανονικά φαρμακα;;;Υπαρχουν συμβατα με το θηλασμό;;;;και αν ναι ποιος θα μου το πει αυτό;ο παιδιατρος;;;; και πότε μπορώ να τα αρχισω όλα αυτά;;;; Μένω θεσσαλονίκη,αν κάποια ξέρει καποιον που μπορει να βοηθησει ας μου γραψει.

vaisp2.png

xrxup2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...