Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Νυκτερινο Ρευμα


mmdad

Recommended Posts

Δεν ξερω αν το ξερετε αλλα αλλαξε το μεσημεριανο ωραριο και εγινε 1500- 1700.Μου το ειπαν σημερα και πηρα τηλεφωνο στην ΔΕΗ και μου το επιβεβαιωσαν.

 

Σοβαρά; Ευχαριστούμε για την ενημέρωση:P

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 133
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν ξερω αν το ξερετε αλλα αλλαξε το μεσημεριανο ωραριο και εγινε 1500- 1700.Μου το ειπαν σημερα και πηρα τηλεφωνο στην ΔΕΗ και μου το επιβεβαιωσαν.

καλημερα

σοφακι ρωτησες και για το βραδυνο?

μιλαγα σημερα με την μαμα μου και μου ειπε πως της ειχαν πει για το δικο της (ρολοι) πως εχει το νυχτερινο ωραριο 11-7 χειμωνα καλοκαιρι...

ισως εξαρταται απο την εγκατασταση της πολυκατοικιας....ειναι παλια

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, υπάρχουν κάποιες παλιές πολυκατοικίες που έχουν νυχτερινό ρεύμα μόνιμα όλο το χρόνο 11μμ-7πμ. Αυτό μόνο η ΔΕΗ μπορεί όμως να σας το πει με σιγουριά, αν δεν υπάρχει πάνω στον πίνακα το ειδικό λαμπάκι που ανάβει τις ώρες που ισχύει το νυχτερινό. Πάντως αν θέλει να το αλλάξει και να το κάνει 3μμ-5μμ & 2πμ-8πμ το ένα εξάμηνο και 11-7 το άλλο εξάμηνο μπορεί με μια αίτηση στη ΔΕΗ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ουφ μ'αυτή τη ΔΕΗ!!!Κάνει ότι να'ναι κ δεν ενημερώνει κιόλας!!!Ούτε καν ήξερα ότι άλλαξε το μεσημεριανό!Θα πάρω τηλ να δω αν ισχύει κ για μας...

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites

Στην Αττική το νυχτερινό (χειμερινή περίοδος) είναι 15:00 - 17:00 το μεσημέρι και 2:00 - 8:00 το βράδυ. Το καλοκαίρι είναι 23:00 - 7:00. Και στην Καβάλα που γνωρίζω, είναι το ίδιο. Δεν ισχύουν δηλαδή οι ίδιες ώρες πανελλαδικά?

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, υπάρχουν κάποιες παλιές πολυκατοικίες που έχουν νυχτερινό ρεύμα μόνιμα όλο το χρόνο 11μμ-7πμ. Αυτό μόνο η ΔΕΗ μπορεί όμως να σας το πει με σιγουριά, αν δεν υπάρχει πάνω στον πίνακα το ειδικό λαμπάκι που ανάβει τις ώρες που ισχύει το νυχτερινό. Πάντως αν θέλει να το αλλάξει και να το κάνει 3μμ-5μμ & 2πμ-8πμ το ένα εξάμηνο και 11-7 το άλλο εξάμηνο μπορεί με μια αίτηση στη ΔΕΗ.

 

Αυτό όπως λες ισχύει για τις παλίες πολυκατοικίες, κάπου στα μέσα της δεκαετίας του '90 άλλαξε και οι καινούργιες έχουν υποχρεωτικά το διακεκομμένο ωράριο.

 

Οι παλιές αν θέλουν μπορούν να ζητήσουν το διακεκομμένο, οι καινούργιες όμως δεν μπορούν να έχουν το 23:00-7:00 όλο το χρόνο!!!!

 

Εμένα προσωπικά το 23:00-7:00 με βολεύει περισσότερο, αλλά τι να κάνουμε ...από το τίποτα!!!!!!!!!!

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κ τελικά πήρα τηλ στην ΔΕΗ κ μου είπαν ότι έχω 11-7 χειμώνα καλοκαίρι.Ωραία οικονομία έκανα...

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...