Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΛΟΓΟ 6 ΜΗΝΗΣ ΑΔΕΙΑΣ.HELP


Guest ΜΑΡΤΗΑ

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΓΕΝΝΗΣΑ 30 ΜΑΡΤΙΟΥ Κ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ Η ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΑΔΕΙΑ.ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ 4 ΧΡΟΝΙΑ.ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΑ ΣΤΟΝ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΜΟΥ ΟΤΙ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΜΕ ΑΠΕΙΛΗΣΕ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ Κ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΜΕ ΑΛΛΑΖΕΙ ΠΕΡΙΟΧΗ Κ ΜΕ ΠΑΕΙ ΚΑΠΟΥ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΕΙ.Η ΣΥΜΒΑΣΗ ΜΟΥ ΑΝΑΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ ΟΠΥ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΕΣ Η ΕΤΑΙΡΙΑ.ΛΟΓΟ ΛΟΧΕΙΑΣ ΑΦΟΥ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ??ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ Ο ΝΟΜΟΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ?ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΙΩΜΕΝΟ ΩΡΑΡΙΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΩ ΕΓΩ ΤΙΣ ΩΡΕΣ?ΔΗΛΑΔΗ ΑΝΤΙ ΜΑ ΜΕ ΒΑΛΕΙ Ο ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ 3-9 ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ 1-7,ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τι αλητες που υπαρχουν στο κοσμο Θεε μου! Μωρε του χρειαζεται μια καταγγελια να στρωσει!!

 

Για ψαξτο λιγο το θεμα, ασε τι λεει η συμβαση σου, θα εισαι νεα μανουλα δε νομιζω οτι μπορει να σου κανει κατι τετοιο

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι αυτη τη στιγμη και λογω της καταστασης δεν μπορει να σε αλλαξει αλλα παρε ενα τηλεφωνακι στη επιθεωρηση εργασιας. :wink:

Αλλα για το ωραριο δυστυχως ειναι σε συμφωνια εργοδοτη εργαζομενου και αν δεν συμφωνησει ο εργοδοτης σε αυτο που θα προτεινεις θα γινει το δικό του.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνα με το νομο εφοσον στην νεα θεση πληρουνται ολες οι προυποθεσεις ωστε να μην τιθεσαι σε κινδυνο πιστευω πως εχει το δικαιωμα να σε μεταφερει.οσο για το μειωμενο μπορεις να προσερχεσαι 1 ωρα πιο μετα ή να αποχωρεις 1 ωρα νωριτερα αν επιλεξεις τη 1 ωρα δεν νομιζω να μπορεις αλλαξεις τοσο πολυ το ωραριο σου.μηπως θελει να σε αναγκασει να παραιτηθεις?παντως μπορει να σε απολυσει 1 χρονο μετα απο τον τοκετο δηλ 3 μηνες μετα το εξαμηνο μητροτητας .ολα αυτα βεβαια ρωτησε τα στην επιθεωρηση

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο οτι γνωριζω δεν μπορει να σου κανει καμια μετακινηση ή μεταθεση ή μεταβολη τουλαχιστον μεχρι να τελειωσεις το μειωμενο. Γνωριζω περιπτωση που ενω θελει να αλλαξει καταστημα που την βολευει περισσοτερο (πιο κοντα στο σπιτι της) δεν την αφηνει το αφεντικο της μεχρι να τελειωσει το μειωμενο ωστε να μην του γινει καταγγελια. Ελπιζω να βοηθησα. Ψαξτο και αστον να κουρευεται :twisted:

msEMp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπορει ενα χρονο μετα να σε απολυσει και δεν σε προστατευει τιποτα απο αυτο.

 

Τωρα στο θεμα σου. Αν εχεις υπογραψει κατι τετοιο στην συμβαση σου δεν ξερω τι γινεται.

Ρωτα την επιθεωρηση εργασιας και γενικα κανε μια επισκεψη. Ειναι με το μερος του εργαζομενου παντα και θα σου πουν τα δικαιωματα σου. ΠΑρε και την συμβαση σου μαζι εαν μπορεις.

 

Κουραγιο. Το κακο με αυτο το 6μηνο ειναι οτι επρεπε να υποχρεωνουν τον εργοδοτη να το δωσει και οχι να το παιρνει ο εργαζομενος και να σταυροκοπιεται αν θα εχει δουλεια οταν γυρισει. Δλδ ειναι νομος για τα ματια :evil:

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Κάπου έχω διαβάσει οτί μπορεί να σε μετακινήσει αν επικαλεστεί οτι κάποιο άλλο μαγαζί του έχει περισσότερες ανάγκες.Κάτι όμως πρέπει να γίνεται εδώ με τα χιλιόμετρα.Πρέπει να υπάρχει όριο.

Αυτό που δεν μπορεί να κάνει και το ξέρω σίγουρα είναι να σε υποβαθμίσει και να σου κατεβάσει το μισθό.

Δηλαδή μπορεί να σε πάει σε άλλο μαγαζί με την ίδια ιδιότητα όμως και με τα ίδια χρήματα.

Μετά τον χρόνο όμως έχει δικαίωμα να σε διώξει.

_______________

238352qn9tp4bomi.gif

716217ybmeeuyfgz.gif

Μανόλης:9/9/95_Νίκος:8/12/06

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...