Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΡΟΚΑΔΕΣ ΤΟΥ PARENTS ΕΝΩΘΕΙΤΕ!


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • TARA

    TARA 268 δημοσιεύσεις

  • maira95

    maira95 245 δημοσιεύσεις

  • koufetaki

    koufetaki 191 δημοσιεύσεις

  • RENAH

    RENAH 153 δημοσιεύσεις

Τι να πρωτοβάλεις από ταινίες...

Ο κουστουρίτσα είναι πολύ αγαπημένος... δεν συζητάω για τον καιρό των τσιγγάνων που έχει και ένα απ'τα ωραιότερα κομμάτια που έχω ακούσει ποτέ μου και μια απ'τις πιο ωραίες σκηνές (αυτή μέσα στο ποτάμι). Όλο το soundtrack είναι υπέροχο! Την τελευταία του την έχετε δει; "Να μου υποσχεθείς" http://www.youtube.com/watch?v=PVYa6D01XCE

Πολύ ωραία ταινία το σκοτεινό ποτάμι!!!

Το τσεκούρι του Γαβρα το χετε δει;;; Να το δείτε οπωσδήποτε! Είναι πολύ καλός ο άτιμος!

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μια και βλέπω ότι λέτε για αγαπημένες ταινίες, οι δικές μου είναι: Trainspotting, Dogville, American History X, Οι ζωές των άλλων, Ο τελευταίος των Μοϊκανών (πιο πολύ για το soundtrack και για τον Daniel Day Lewis), H ζωή είναι ωραία, 24 days later και άλλες που δεν θυμάμαι τώρα.

Ρένα, αγόρασα το Χαμένο Σύμβολο του Dan Brown. Μου είπαν ότι είναι καλό, μου το είχε στείλει και η Τάρα στην Αγγλική του έκδοση αλλά δεν μπορώ να διαβάσω απο τον υπολογιστή.

Κορίτσια, δυστυχώς τα φάρμακα δεν τα απέφυγα, μου έγραψαν αγχολυτικά, πήρα μισό το πρωί και τώρα είμαι σαν κοτόπουλο.

Χριστινάκι, κανόνισε, ποιον θα έχω να μου δίνει κουράγιο αν πάθεις και εσύ κατάθλιψη (σιγά μην πάθεις δλδ, δεν μασάς εσύ).

Τραγουδάκι έχω να βάλω καιρό, ας βάλω ένα!

Link to comment
Share on other sites

Τι να πρωτοβάλεις από ταινίες...

Ο κουστουρίτσα είναι πολύ αγαπημένος... δεν συζητάω για τον καιρό των τσιγγάνων που έχει και ένα απ'τα ωραιότερα κομμάτια που έχω ακούσει ποτέ μου και μια απ'τις πιο ωραίες σκηνές (αυτή μέσα στο ποτάμι). Όλο το soundtrack είναι υπέροχο! Την τελευταία του την έχετε δει; "Να μου υποσχεθείς" http://www.youtube.com/watch?v=PVYa6D01XCE

Πολύ ωραία ταινία το σκοτεινό ποτάμι!!!

Το τσεκούρι του Γαβρα το χετε δει;;; Να το δείτε οπωσδήποτε! Είναι πολύ καλός ο άτιμος!

Το Σκοτεινό Ποτάμι είναι με τον Sean Penn? Αν είναι αυτό είναι πολύ ωραία ταινία.

Α, μου άρεσε πολύ και το "Αγάπα με αν τολμάς", γαλλικός κινηματογράφος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μια και βλέπω ότι λέτε για αγαπημένες ταινίες, οι δικές μου είναι: Trainspotting, Dogville, American History X, Οι ζωές των άλλων, Ο τελευταίος των Μοϊκανών (πιο πολύ για το soundtrack και για τον Daniel Day Lewis), H ζωή είναι ωραία, 24 days later και άλλες που δεν θυμάμαι τώρα.

Ρένα, αγόρασα το Χαμένο Σύμβολο του Dan Brown. Μου είπαν ότι είναι καλό, μου το είχε στείλει και η Τάρα στην Αγγλική του έκδοση αλλά δεν μπορώ να διαβάσω απο τον υπολογιστή.

Κορίτσια, δυστυχώς τα φάρμακα δεν τα απέφυγα, μου έγραψαν αγχολυτικά, πήρα μισό το πρωί και τώρα είμαι σαν κοτόπουλο.

Χριστινάκι, κανόνισε, ποιον θα έχω να μου δίνει κουράγιο αν πάθεις και εσύ κατάθλιψη (σιγά μην πάθεις δλδ, δεν μασάς εσύ).

Τραγουδάκι έχω να βάλω καιρό, ας βάλω ένα!

 

Λιανα καηλημερα!!!

Απο την ωρα που αρχισαμε τις ταινιες σπαω το κεφαλι μου να θυμηθω τον τιτλο της ταινιας ''ΟΙ ζωες των αλλων''!!Ευχαριστω!Καταπληκτικη!!!

Συμφωνω απολυτα για το soundtrack των μοικανων!!!:P:p

QJZup3.png

 

bxuCp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το Σκοτεινό Ποτάμι είναι με τον Sean Penn? Αν είναι αυτό είναι πολύ ωραία ταινία.

Α, μου άρεσε πολύ και το "Αγάπα με αν τολμάς", γαλλικός κινηματογράφος.

Ναι ,Kevin Bacon,Tim Robbins!!!

Συμφωνω ..ωραια ταινια "Αγάπα με αν τολμάς

QJZup3.png

 

bxuCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το "Αγάπα με αν τολμάς" δεν μ'αρεσε καθόλου γμτ... για την ακρίβεια με τσάντισε απίστευτα. Μόνο η αρχή μ'αρεσε!

Πολύ μ'αρεσε και το "Πριν ο διάολο καταλάβει ότι πέθανες" του Σίντνεϊ Λιούμετ.

Ταινιά που με έχει εντυπωσιάσει και τσακίσει παράλληλα είναι το nobody knows http://www.youtube.com/watch?v=fFgz-tE09_k Απ'τις πιο τρυφερές ταινίες που έχω δει.

Όπως καταλαβαίνεται ότι θυμάμαι βάζω!

Τελείωσα το βιβλίο "καλή τρομοκράτισσα" της Doris Lessing. Και θα ξεκινήσω το "ένα καπριτσιο" του Τζων Φωουλς... μου το φέρανε στα γεννέθλιά μου. Το χει διαβάσει καμία τσούπρα;

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Ωχ έμπλεξα με τις ποιοτικές...!

Θα σας τη χαλάσω τώρα αλλά εγώ προτιμω τον αμερικάνικο κινηματογράφο! ΟΚ έχω δει 2-3 καλές ευρωπαικές ταινίες, αλλά να πω ψέμματα? Με κούρασαν και με ψυχοπλάκωσαν! Αυτό φυσικά δε σημαίνει ότι μου αρέσουν χαζοκωμωδίες και χαζοπεριπέτειες χολυγουντιανού τύπου, απλά δε μπορώ τις σκοτεινές ταινίες...τέλος!

Μου αρέσει πολύ ο Ιστγουντ σα σκηνοθέτης, και τώρα μου θυμίσατε ότι έχω κατεβάσει το Γκραν Τορίνο από τότε που βγήκε και δεν το΄χω δει ακόμα. Από τις περσινές ταινίες λάτρεψα το Σφραγισμένα Χείλη.

Ξεκάρφωτο, αλλά έχω αρχίσει και βλέπω τον 6ο κύκλο του Grey's anatomy. Πολλές ανατροπές στον 5ο τελικά.

Εμαθα ότι οι zz top θα έχουν support τους skelters.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα. Περνάω μία τρελή εβδομάδα και τρελαίνομαι ακόμα περισσότερο όταν χάνω το χρόνο μου με τη γραφειοκρατία του δημοσίου. Αυτό το τραγουδάκι όμως μου φτιάχνει τη διάθεση:

 

8R4Vp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Από τις περσινές ταινίες λάτρεψα το Σφραγισμένα Χείλη.

Πολύ ωραία ταινία και η πρωταγωνίστρια έπαιζε εκπληκτικα!!!

Δεν είναι αναγκαστικό να είναι σκοτεινή μια ταινία επειδή είναι ευρωπαϊκή... Πάντως δες οπωσδήποτε το τσεκούρη του γαβρα και πίστεψέ με το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα ψυχοπλακωθείς!!!:wink:

Και το αμελί είναι ευρωπαϊκός κινηματογράφος και είναι πολύ αισιοδοξη και γλυκιά ταινία και αγαπημένη.

Και "το μίσος"... εντάξει δεν είναι ότι πιο χαρούμενο αλλά είναι ΤΑΙΝΙΑΡΑ!

Αααα κι ο Ταραντίνο μ'αρέσει παααααααααααρα πολύ!

Εντάξει σταματήστε μεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε:cool:

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Και το goodbye Lenin ειναι πολυ ωραια ταινια Ταρα και καθολου σκοτεινη!!!Πραγματικα αξιζει να τη δεις.!!

http://www.cinemascope.gr/movies/2003/goodbyelenin.shtml

Λεγκω...ψηφιζω Ταραντινο!!!!

QJZup3.png

 

bxuCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και το goodbye Lenin ειναι πολυ ωραια ταινια Ταρα και καθολου σκοτεινη!!!Πραγματικα αξιζει να τη δεις.!!

http://www.cinemascope.gr/movies/2003/goodbyelenin.shtml

Ααα κι εμένα μ'αρεσε το goodbye Lenin!

Είδες βρε και στις ταινίες πάνω κάτω ταιριάζουμε, τι καλά:lol:

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσαρες!ωραιο θεματακι εχουτε σημερα!εγω το τελεταιο βιβλιο που διαβασα και εχει αρκετο καιρο γιατι δεν εχω πολυ ορεξη και χρονο με τρια βλασταρια μεσα στο σπιτι ειναι το Godex του lev Grossman καλοοο!και απο ταινιες δεν μου ρχετε τωρα καμια ειμαι fan του tarantino και του λογου μου παντος http://www.youtube.com/watch?v=CD_mRmQByKo και του εν λογο τραγουδακι αφιερωμενο στην πολυ ωραια δημοσιο υπαλληλο που μου ειπε σημερα το εξης ωραιο(ε!δεν ειστε κυρια μου η μονη με τρια παιδια!)@@@@@!!!!!!...........αυτα!

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω παλι γιατι δεν μπαινω στον κοπο να το δω καν?

Νομίζω ότι οι μόνοι 2 λόγοι για τους οποίους θα έπρεπε να κάνεις μια προσπάθεια είναι το soundtrack και ο Ματιέ Κασοβίτς.;)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι οι μόνοι 2 λόγοι για τους οποίους θα έπρεπε να κάνεις μια προσπάθεια είναι το soundtrack και ο Ματιέ Κασοβίτς.;)

αχα.....ενδιαφερων!:oops::-D;-):cool:

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

η Αμελι και τα Σφραγισμενα χειλη μου αρεσαν και μενα

 

επισης μου αρεσουν και ταινιες οπως '' Τα πορφυρα ποταμια'' ,''Το κελι''και το ''Seven''

(εχω μεινει πισω βεβαια αλλα τωρα το χειμωνα θα προσπαθησω να αναπληρωσω τα κενα μου..)

 

αυτα...

 

ΤΑΡΑ πως ειναι η οικογενεια αποψε???

..........................................................................................

 

εδω και μερες ειχα παει για καφε στην αδελφη μου ,

ο ανηψιος μου ο μικρος μαθαινει μπουζουκι και ακουστε τι cd μου εβαλε...:shock:

 

εγω πρωτη φορα τους ακουσα...:?...και με πληροφορησε κιολας οτι ο Βαμβακαρης(του οποιου διαβαζει την βιογραφια) εχει λαβει μερος σε καποια κομματια με το μπουζουκι του :shock::shock::shock:

 

τους ξερετε??:?

''...for those about to rock we salute you...''

Link to comment
Share on other sites

μπραβο στον ανηψιο εχει παρει πολυ καλο δρομο το παιδι τους.louisiana rend τους ξερουμε κοπελια και ο δικος μου ανηψιος παιζει κλαρινο και ειναι απιστευτος.λοιπον ακουστε κατι λιγα που ξερω,ολοι οι ρεμπετες που καναν αμερικη εχουν συνεργαστει με μπλουζιστες ο χιωτης ο μανουσιανης αν θυμαμε καλα το ονομα και επειδη εχω κοληταρια ρεμπετοπαιχτες θα ρωτησω και θα μαθω και αλλες πληροφοριες επεισης ο ηλιας πετροπουλος εχει γραψει για ολη την ιστορια του ρεμπετικου και πολλοι την δεχονται σαν την ποιο σωστα καταγεγραμενη.http://www.youtube.com/watch?v=1MJxUCzZhHk

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...