Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΑΣ- ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Καλημερα ειμαι καινουργια στο forum και ψαχνω γυναικολογο θεσσαλονικη..μου εχουν πει καλα λιγια για θεοδωριδη θεοδωρο και ευσταθιαδη ευσταθιο;μηπως τους γνωριζει καμια;ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γειά σας κοριτσια, ψαχνω και εγω καλο γυναικολογο στην Θεσσαλονικη, μου ειπαν για 2, τον Παντο Γεωργιο και τον Σαραβελο Χαρη, τους ξερει καμια; υποφερω απο ενδομητριωση και πρεπει να κανω λαπαροσκοπηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

O Πάντος είναι γιατρός φίρμα στη Θεσσααλονίκη και θεωρείται εξπέρ στις εξωσωματικές. Δεν έχω ακουσει ποτε κατι αρνητικο αν και δεν εχω προσωπική εμπειρία. Τον αλλον πρωτη φορα τον ακουω.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι 25 χρονών και ψάχνω έναν καλό γυναικολόγο να τον κρατήσω και για μετα, όταν με το καλό θα γίνω κι εγώ μανούλα. Προς το παρόν, τον χρειάζομαι γιατί από την δική μου γυναικολόγο δεν έμεινα ευχαριστημένη. Ενώ κάνω εξετάσεις και μου δείχνουν ότι έχω κάποιους μήκυτες, δεν λένε να φύγουν εδώ και 5 μήνες και εκείνη επιμένει ότι δεν χρειάζεται να κάνω τίποτα.

 

Την τελευταία φορά μου έδωσε κάτι χάπια (τα πιο φθηνά στην κατηγορία τους) τα οποία δεν ήθελε και να μου τα γράψει γιατί λέει ότι δεν μπορεί καθώς θα τους βάλουν πρόστιμο αν συνταγογραφούν πάνω από έναν αριθμό φαρμάκων, γι αυτό φρόντισε να μου προτείνει κάποια φτηνα. Όπως καταλαβαίνετε φοβήθηκα να τα πάρω, γιατί ενδεχομένως να μην μου πρότεινε το καλύτερο δυνατό που θα μποούσε και κοιτούσε με ιδιοτέλεια τη θεραπεία μου.

 

Θέλω εναν γιατρό που να είναι άνθρωπος, να είνα συζητήσιμος και να επιτέλους να απαλλαχτώ από αυτούς τους μύκητες. Να σκεφτείτε ότι και στο μικροβιολογικό εργαστήριο από όπου παίρνω τις εξετάσεις η κοπελίτσα την τελευταία φορά μου είπε "μα καλά οι μήκυτες δεν είναι τίποτα να φύγουν, τόσο καιρό δε σου δίνει κάτι να θεραπευτείς??"

 

Μένω Θεσσαλονίκη, αν έχετε κάποιον καλό γιατρό να μου προτείνετε θα με σώσετε!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι 25 χρονών και ψάχνω έναν καλό γυναικολόγο να τον κρατήσω και για μετα, όταν με το καλό θα γίνω κι εγώ μανούλα. Προς το παρόν, τον χρειάζομαι γιατί από την δική μου γυναικολόγο δεν έμεινα ευχαριστημένη. Ενώ κάνω εξετάσεις και μου δείχνουν ότι έχω κάποιους μήκυτες, δεν λένε να φύγουν εδώ και 5 μήνες και εκείνη επιμένει ότι δεν χρειάζεται να κάνω τίποτα.

 

Την τελευταία φορά μου έδωσε κάτι χάπια (τα πιο φθηνά στην κατηγορία τους) τα οποία δεν ήθελε και να μου τα γράψει γιατί λέει ότι δεν μπορεί καθώς θα τους βάλουν πρόστιμο αν συνταγογραφούν πάνω από έναν αριθμό φαρμάκων, γι αυτό φρόντισε να μου προτείνει κάποια φτηνα. Όπως καταλαβαίνετε φοβήθηκα να τα πάρω, γιατί ενδεχομένως να μην μου πρότεινε το καλύτερο δυνατό που θα μποούσε και κοιτούσε με ιδιοτέλεια τη θεραπεία μου.

 

Θέλω εναν γιατρό που να είναι άνθρωπος, να είνα συζητήσιμος και να επιτέλους να απαλλαχτώ από αυτούς τους μύκητες. Να σκεφτείτε ότι και στο μικροβιολογικό εργαστήριο από όπου παίρνω τις εξετάσεις η κοπελίτσα την τελευταία φορά μου είπε "μα καλά οι μήκυτες δεν είναι τίποτα να φύγουν, τόσο καιρό δε σου δίνει κάτι να θεραπευτείς??"

 

Μένω Θεσσαλονίκη, αν έχετε κάποιον καλό γιατρό να μου προτείνετε θα με σώσετε!!

 

 

Καλησπέρα,

 

η γυναικολόγος και μαιευτήρας μου είναι η Κατερίνα Τάγκου στη Μητροπόλεως (κέντρο). Με βοήθησε να ολοκληρώσω την εγκυμοσύνη μου χωρίς άγχη και ανησυχίες και δικαίως της έδειξα απόλυτη εμπιστοσύνη. Ηταν εκεί όταν ο μικρός αποφάσισε να έρθει εκτάκτως στις 25/12, χριστουγεννιάτικα δηλαδή και δεν με άφησε στα κρύα του λουτρού όπως συμβαίνει με πολλούς άλλους που δεν διανοούνται να θυσιάσουν τις γιορτές και τις αργίες τους στο βωμό του καθήκοντος. Οπαδός επίσης του φυσιολογικού τοκετού που δεν αμείβεται παραπάνω για καισαρική. Αν χρειαστείς τηλέφωνα και άλλες πληροφορίες στείλε μου πμ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα,

Είμαι έγκυος 7 εβδομάδων, εχω μία γυναικολόγο που είναι στο ΙΚΑ και συνεργάζεται με τις γνωστές κλινικές, αλλά προτιμώ να γεννήσω στο Ιπποκράτειο ή στο Παπαγεωργίου. Έχετε κάποια να μου προτείνετε; Διάβασα καλές κριτικές για την κα Μπίλη Ελένη στο Παπαγεωργίου. Έχει κάποια κοπέλα εμπειρία τοκετού με τη συγκεκριμένη;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

είμαι καινούρια στο φορουμ και ψαχνω για ένα γυναικολόγο στην Θεσσαλονίκη (όχι για γέννα , για μια επέμβαση), και συγκεκριμένα στο Παπαγεωργίου.

έχετε να προτείνετε κάποιον;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 2 months later...

θελω να κανω μια ερωτηση...εγω πηγαινω στην γυναικολογο Φωτεινη Δεληγιωργη,ειναι πολυ καλη..απλα εχει ενα ελατωμα,δεν την βρισκεις ευκολα στο τηλεφωνο κ επειδη τωρα ξεκιναμε με τον αντρα μου να κανουμε παιδακι με αγχωνει λιγο αυτο...πηγαινει καμια σε αυτην?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

θα ήθελα πληροφορίες για τον Ζεπειρίδη Λεωνίδα.

Μου τον σύστησαν ως πολύ καλό μαιευτήρα και θα ήθελα να τον επισκεφτώ όταν με το καλό...

Θα ήθελα πληροφορίες για τις κλινικές ή τα νοσοκομεία που αναλαμβάνει τοκετούς, την αναμονή στο ιατρείο του (σε όλους περιμένεις απλώς δε θα ήθελα να περιμένω 2-3 ώρες κάθε φορά), την αμοιβή του τόσο για τον τοκετό όσο και για την επίσκεψη. Αν κάποιοα κοπέλα έχει πρόσφατη εμπειρία θα ήθελα τα φώτα της. Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

αν εισαι σχετικα νεα, χωρις θεματα υγειας, τοτε ανετα μπορεις να κλεισεις ραντεβου με τον λεωνιδα ζεπειριδη.

η αναμονη στο ιατρειο του ειναι κοντα στις 1-2 ωρες περιπου, γιατι και το καθε ραντεβου διαρκει περιπου 1 ωρα, η αμοιβη της επισκεψης 60 ευρω χωρις αποδειξη, σε αναλαμβανει σε ιδιωτικη κλινικη που συνεργαζεται, εκτος απο καποιες περιπτωσεις (αυτος κρινει) που σε παει στο παπαγεωργιου.

αν εισαι μεγαλης ηλικιας και εχεις θεματα υπογονημοτητας που χρειαζονται διερευνηση, μην πας. δεν θα ασχοληθει καθολου και θα σε διωξει με τροπο.

αν τον χρειαζεσαι ως μαιευτηρα, ναι, εχει καλη φημη. προσωπικα ομως, περα απο το πρωτο ραντεβου, δεν εχω την εμπειρια να τον κρινω ως γιατρο, δεν μου αφησε κανενα περιθωριο γι'αυτο.

μπορω να τον κρινω μονο ως ανθρωπο - απο τις κακες εμπειριες μου. βεβαια, για σενα μπορει να αποδειχτει ο καλυτερος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια..ειμαι κι εγω σε αναζητηση νεου γυναικολογου κ δεν ξερω ποιον να διαλεξω.. Σκεφτομουν τον Μπυρο.Εχει καποια κοπελα εμπειρια?

Μια φιλη μου που ειναι στις Σερρες εχει τον Σπυρο Παπαγεωργιου, μου ειπε οτι ανοιγει ιατρειο κ θεσσαλονικη, ειναι κ πιστοποιημενος στους υπερηχους που με ενδιαφερει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειμαι κ εγω στην αναζήτηση γυναικολογου. Ειχα τον Ευσταθιαδη σταθη ο οποίος δεν εκρινε σκόπιμο να κανω την περιδεση και ετσι αδικα εχασα τα μωρα μου. Τον ζεπειριδη τον ειδα στο Παπαγεωργίου οσο νπσηλευομουν που εχασα τα μωρα μου. Επεμενε πως ειχα φλεγμονή πραγμα που τελικα απο τις εξετασεις αποδειχτηκε πως δεν ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κ εγω στην αναζήτηση γυναικολογου. Ειχα τον Ευσταθιαδη σταθη ο οποίος δεν εκρινε σκόπιμο να κανω την περιδεση και ετσι αδικα εχασα τα μωρα μου. Τον ζεπειριδη τον ειδα στο Παπαγεωργίου οσο νπσηλευομουν που εχασα τα μωρα μου. Επεμενε πως ειχα φλεγμονή πραγμα που τελικα απο τις εξετασεις αποδειχτηκε πως δεν ισχύει.

 

Κοινως ότι ναναι οι γιατροι..δεν ξερουμε ποιον να εμπιστευτουμε!!

Λυπαμαι πολυ για την απωλεια των μωρων σου :(

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως, ευσταθιαδης και ζεπειριδης θεωρουνται απο τους καλυτερους στη θεσσαλονικη (μαζι με μερικους αλλους), τελικα μηπως τα μεγαλα ονοματα θα'πρεπε να τα αποφευγουμε?

Link to comment
Share on other sites

δυστυχΕυσταθιαδης και ζεπειριδης θεωρουνται απο τους καλυτερους στη θεσσαλονικη (μαζι με μερικους αλλους), τελικα μηπως τα μεγαλα ονοματα θα'πρεπε να τα αποφευγουμε?

 

Τι να πω ρε κοριτσι μου εγω τον Ευσταθιαδη τον εμπιστεύομουν με κλειστα ματια. Ακομη δεν μπορω να πιστεψω οτι εκανε αυτο το λαθος αλλα πιπ πιλυ με πληγωνει η στάση που κρατησε.απο τα χειλη μου δεν ακουσε ποτε οτι εχασα τα μωρα. Δεν μς πηρε ενα τηλέφωνο. δεν ηρθε να με δει στο νοσοκομειο.τωρα εχω ραντεβου στον γκριμπιζη.

Link to comment
Share on other sites

λυπαμαι πολυ που το ακουω, το χειροτερο ειναι να σε προδωσει ο γιατρος σου. και εγω τα καλυτερα ακουγα γι'αυτον. δεν προλαβα να κλεισω ραντεβου.

με τον γκριμπιζη εκανα 2 προσπαθειες στο γενεσις, δεν πετυχαν, αλλα δεν εφταιγε ο γιατρος. βεβαια, παντα εχει πολυ αναμονη, ακομα και στην κλινικη τον περιμενεις. αλλα πολυ καλος. σου ευχομαι να πετυχεις αυτη τη φορα, καλη συνεχεια!!

Link to comment
Share on other sites

λυπαμαι πολυ που το ακουω, το χειροτερο ειναι να σε προδωσει ο γιατρος σου. και εγω τα καλυτερα ακουγα γι'αυτον. δεν προλαβα να κλεισω ραντεβου.

με τον γκριμπιζη εκανα 2 προσπαθειες στο γενεσις, δεν πετυχαν, αλλα δεν εφταιγε ο γιατρος. βεβαια, παντα εχει πολυ αναμονη, ακομα και στην κλινικη τον περιμενεις. αλλα πολυ καλος. σου ευχομαι να πετυχεις αυτη τη φορα, καλη συνεχεια!!

 

Ας με βοηθήσει να κανω παιδι και ας περιμένω δεν με πειραζει καθολου.εχω διαβάσει καλα λογια και για τον θεοδωριδη και μαμοπουλο.

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε πρωτα στον γκριμπιζη, και μακαρι να μην χρειαστεις αλλους γιατρους. για τον μαμοπουλο ειδα και καλα, και ασχημα σχολια εδω στο φορουμ.

 

stefo, γι'αυτους που ρωτας, μονο ακουστα τους εχω, αλλα καλα λογια. τωρα, πιστευω οτι καλυτερα να εκλεινες ενα ραντεβου τουλαχιστον με τον σ.παπαγεωργιου, λογω πιστοποιησης που εχει και κρινεις μονη σου. και αν θελεις, μας ενημερωνεις.

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως θελεις να μαθεις?

εγω βεβαια τον γνωριζω απο το embryolab, και οχι σαν ιδιωτη. ξερω οτι παρακολουθει και κυησεις στο γιατρειο του, αλλα δεν τον ξερω σαν μαιευτηρα. παντως δειχνει προσεκτικος σ'αυτα που κανει. καλος φαινεται. απο κει και περα, πρεπει να σου απαντησει καποια με περισσοτερη εμπειρια σ'αυτον.

 

για να πω την αληθεια, αν ψαχνεις για γιατρο και δεν εχεις καποιον, μπορεις να δοκιμασεις και τον παππα. για μενα ο καλυτερος αποδειχτηκε ενας στη θεσσαλονικη - μακεδος αναστασιος - νεος, εντιμος, ψειρας, σε ψαχνει, σε προσεχει οσο δεν παει, ασχολειται προσωπικα με την περιπτωση σου.

μακρια απο τους "μεγαλους".

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...