Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΙΑΤΡΟΙ ΥΠΕΡ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΑΚΟΥΣΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΗΡΘΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ

θα ηθελα να μαθω ποιος ειναι ο γυναικολογος από τη θεσσαλονικη που ασχολειται με τον φυσιολογικό τοκετο και ηρθε απο τη γερμανια, εαν είναι εύκολο

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Διαφημίσεις


Θα με ενδιέφερε κι εμένα αλλά βλέπω πως περασαν 6 μήνες χωρίς κάποια απάντηση... Αν το δει τώρα κάποια που ξέρει ας απαντήσει, θα το εκτιμούσα! Ευχαριστώ

jp0Lp3.pngA0Yxp3.png
Link to comment
Share on other sites

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=6999

Αν κοιτάξεις εδώ ίσως να βρείς κάποιον.

Μπορώ να σου πω από φίλες γιατρούς που έχω ότι ο Γκριμπίζης θα μπορούσε να θεωρηθεί τέτοιος γιατρός.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλη μερα και ο δικος μου γυναικολογος ειναι και πολυ μαλιστα υπερ του φυσιολογικου τοκετου και το παλευει πολυ!οποια θελει τις στελνω τα στοιχεια του με πμ!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ!

lioula, αν θέλεις στείλε μου ένα pm με τα στοιχεία του.

Οι γιατροί σας συνεργάζονται με συγκεκριμένες κλινικές; Δεν υπάρχουν κάποιοι που πηγαίνουν όπου επιλέξεις;

jp0Lp3.pngA0Yxp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...
  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 2 months later...

Η δική μου γιατρός είναι απλά φοβερή! Λέγεται Αναγνώστου Ευτυχία, το ιατρείο είναι Αλ. Σβώλου 30, πιστεύω χωρίς αυτήν δεν θα είχα γεννήσει με φυσιολογικό τοκετό! Το παλέψαμε μαζί και το καταφέραμε ενω ήταν δύσκολη περίπτωση...

2eLjp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 months later...
Η δική μου γιατρός είναι απλά φοβερή! Λέγεται Αναγνώστου Ευτυχία, το ιατρείο είναι Αλ. Σβώλου 30, πιστεύω χωρίς αυτήν δεν θα είχα γεννήσει με φυσιολογικό τοκετό! Το παλέψαμε μαζί και το καταφέραμε ενω ήταν δύσκολη περίπτωση...

Συμφωνώ κι εγώ, η Ευτυχία είναι φοβερή. Δεν θα άλλαζα γιατρό με τίποτα. Εκτός από αριστη επιστήμονας, είναι και πολύ καλός άνθρωπος. Μπορείς να την εμπιστευθείς. Σου προσφέρει και ψυχολογική στήριξη. Μπορείς να αισθανθείς άνετα μαζί της. Σε όσες τη σύστησα, μού είπαν ότι έμειναν απόλυτα ευχαριστημενες μαζί της.

Link to comment
Share on other sites

Γαβότσης Αστέριος. Ούτε λέξη για καισαρική μου είπε ποτέ του και θυμάμαι μια κοπέλα όταν πήγα για τον έλεγχο μετά από 40 μέρες, μέσα στον Αύγουστο ήταν, 9 μηνών η κοπέλα, δηλαδή ούτε το καλοκαίρι το προτείνει

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 7 months later...

Όλοι οι Μαιευτήρες-Γυναικολόγοι είναι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού για τους παρακάτω λόγους:

 

1) Διδάσκονται στην Ειδικότητα πως ο φυσιολογικός τοκετός είναι καλύτερος για τη μητέρα από άποψη επιπλοκών, αιμορραγίας και θνησιμότητας.

 

2) Όλες οι Διεθνείς Οδηγίες είναι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού, πλέον.

 

3) Θα πληρωθούν τα ίδια χρήματα, πάνω-κάτω, είτε κάνουν φυσιολογικό τοκετό, είτε καισαρική τομή.

 

4) Θα χάσουν τις ίδιες ώρες δίπλα σας, πάνω-κάτω, είτε κάνουν φυσιολογικό τοκετό, είτε κάνουν καισαρική τομή.

 

5) Θα πάτε στο ίδιο δωμάτιο, είτε κάνουν φυσιολογικό τοκετό, είτε κάνουν καισαρική τομή.

 

6) Για να κάνουν καισαρική τομή, χρειάζονται δύο Ιατροί. Θα πρέπει να φωνάξουν το βοηθό τους ή έναν από τους εφημερεύοντες της Κλινικής, με συνέπεια να μοιραστούν μαζί του μέρος των χρημάτων που θα του πληρώσετε ως αμοιβή.:!:

 

Μη σας παραμυθιάζουν λοιπόν με παχιά λόγια!

 

Είναι σαν να διαφημίζει κάποιος Μαιευτήρας-Γυναικολόγος οτι είναι κατά του καρκίνου του μαστού και υπέρ της πρόληψης για την οστεοπόρωση!:)

 

Δεν είναι ο μόνος!

 

Έλεος.

 

:evil:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με την zounzoun.Πολλοί γιάτροι κάνουν καισαρική χωρίς κανέναν απολύτως λόγο.Μόνο και μόνο για να τελειώσουν πιο γρήγορα και να πάρουν περισσότερα χρήματα,για να μην πώ για καλοκαίρι που έλουν να φύγουν για άδεια και προφασίζονται τις υψηλές θερμοκρασίες και παίρνουν τα μωράκια πιο γρήγορα.Ο δικός μου γιατρός είναι υπερ του φυσιολογικου τοκετού όποια θέλει θα της στείλω τα στοιχεία του.

Δήμητρα

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 months later...

Και ο δικός μου γιατρός ειναι υπερ του φυσιολογικού τοκετού, Αργυρίου Χρήστος στη Θεσσαλονίκη. Καναμε 12 ώρες να γεννήσω και ουτε μια φορα δεν ανέφερε την καισαρική μονο φυσικα σε περίπτωση κινδύνου του μωρού ή της μαμας. Αν θελεις να σου δώσω τα στοιχεία του. Και να φανταστείς γέννησα Πάσχα και δεν μου εκανε νήξη για προγραμματισμένη γέννα λόγω διακοπών.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...