Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η πεθερα μου κανει διακρισεις στα παιδια μου


valia40

Recommended Posts

Λοιπον,εχω δυο γιους εναν 16 χρονων κ εναν 10 χρονων.Ο πρωτος μου γιος εχει το ονομα του πεθερου κ ο δευτερος του μπαμπα μου.Οταν ημουν εγγυος στο δευτερο παιδι η πεθερα ειχε καταχαρει γιατι νομιζε οτι θα ηταν κοριτσι κ οτι θα βγαλουμε το ονομα της.Οταν ομως εμαθε οτι περιμενω αγορι η μουρη της ξυνισε.Μου λεει "Οπως και να χει θα παρει ονομα απο μας".Μα συγνωμη τι ηθελε?Στον πρωτο μου γιο εδωσα το ονομα του πεθερου μου,στο δευτερο τι να δωσω?Αφου το ονομα της πεθερας δεν γινεται σε αντρικο.Οταν της το ειπα μου λεει "Αν ηθελες θα εβρισκες τροπο να δωσεις ονομα απο μας":shock: Και κοριτσι να εκανα παλι δεν θα εδινα το ονομα της αλλα τελος παντων.Συνεχεια λεει στον μικρο "Γιατι δεν εβγαινες κοριτσι να παρεις το ονομα μου?".Δηλαδη τι θελει να του φορεσω ροζ φορεματακι κ να τον φωναζω με το ονομα της?:roll:

Συνεχιζω λοιπον.Στον μεγαλο γιο επαιρνε συνεχεια δωρα κ του εδινε συνεχεια λεφτα οταν ηταν μικρος.Στον μικρο μονο Χριστουγεννα κ Πασχα.Οταν της ελεγα οτι δεν θελω να του παιρνει συνεχεια δωρα γιατι τον κακομαθαινει αυτην εφερνε τα διπλασια.Στον μικρο ζητημα ειναι αν εχει παρει 2-3 δωρα.Ακομα κ τωρα δινει καθε μερα στον μεγαλο λεφτα κ στον μικρο δινει σπανια κ οταν του δινει του λεει "Δωσ τα στον μεγαλο σου αδερφο εσυ τι να τα κανεις?Μια σταλια εισαι απλα για να μην ζηλευεις στα δινω":shock:

Πολλες φορες επισης του λεει οτι οταν ηταν μικρος ηταν πολυ ατακτος κ οτι συνεχεια εκανε ζημιες κ μας στεναχωρουσε κ οτι ειχε σπασει κ το καλο της το βαζο μια φορα ενω ο μεγαλος ηταν πολυ καλο παιδακι.

Επισης του εχει πει οτι ολοι το ξερουν οτι ζηλευει τον μεγαλο κ οτι θελει να του μοιασει αλλα δεν θα καταφερει ποτε αυτα που καταφερε ο μεγαλος.

Μια αλλη φορα του ειπε "Ε κ εσενα σ'αγαπαμε ,εγγονι μας εισαι,αλλα οχι βεβαια σαν τον μεγαλο"

Να σημειωσω οτι ο μεγαλος δεν ειναι πρωτο εγγονι.Ειναι το πρωτο εγγονι με το ονομα του πεθερου.

Τελος παντων ολα αυτα τα εχω συζητησει με τον αντρα μου αλλα αυτος συνεχεια την δικαιολογει.Οταν του λεω οτι αυτα ισως στεναχωρουν τον μικρο μου λεει "Ε αγορι ειναι δεν θα παθει τιποτα πρεπει να μαθει σε τετοιες καταστασεις"

Επισης οταν τα παιδια μαλωνουν ο μεγαλος λεει στον μικρο "Ελα μωρε ολοι το ξερουμε οτι ειμαι καλυτερος απο σενα,ειδες ολοι εμενα θαυμαζουν".

Ο πεθερος μου συνεχεια θαυμαζει τον μεγαλο κ λεει στον μικρο "Προσπαθησε κ εσυ να γινεις σαν τον αδερφο σου"

 

Τι εχετε να πειτε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 183
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

να την χτυπησεις

 

ΑΛΥΠΗΤΑ ΟΜΩΣ!!!!ΓΙΑ ΠΟΛΛΕΣ ΚΛΩΤΣΙΕΣ ΜΙΛΑΜΕ.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Οταν του λεω οτι αυτα ισως στεναχωρουν τον μικρο μου λεει "Ε αγορι ειναι δεν θα παθει τιποτα πρεπει να μαθει σε τετοιες καταστασεις"

 

ρε συ, σπαστης τα δοντια, και πες της "ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ρε συ, σπαστης τα δοντια, και πες της "ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ"

 

 

Ο αντρας μου το λεει αυτο δηλαδη οτι πρεπει να μαθει σε τετοιες καταστασεις οχι η πεθερα μου.Αμεσως αυτος να υποστηρηξει την μαμα του.

Link to comment
Share on other sites

Βαλια,το μικρο σου αγορακι οδευει στο να γινει (με μαθηματικη ακριβεια) ενας αντρας με κομπλεξ κατωτεροτητας.

Πιο πολυ θα με πειραζε στην προκειμμενη ο συζυγος.

Οι γονεις μπορουν,πιστευω,να εξισορροπησουν την οποια ηλιθια κατασταση δημιουργουν οι απ'εξω...

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Ο αντρας μου το λεει αυτο οχι η πεθερα μου.Αμεσως αυτος να υποστηρηξει την μαμα του.

 

 

θα σου ελεγα να του μετρησεις κι εκεινου τα δοντια στο πατωμα...

 

αλλα επειδη ειναι πατερας του παιδιου, ριχτου μια κιτρινη καρτα προς το παρον.. αν το ξαναπει, πες του 'σφυριξα κι εληξες' και κοπανα τον κι εκεινον

Link to comment
Share on other sites

Βαλια,το μικρο σου αγορακι οδευει στο να γινει (με μαθηματικη ακριβεια) ενας αντρας με κομπλεξ κατωτεροτητας.

Πιο πολυ θα με πειραζε στην προκειμμενη ο συζυγος.

Οι γονεις μπορουν,πιστευω,να εξισορροπησουν την οποια ηλιθια κατασταση δημιουργουν οι απ'εξω...

 

 

Ο συζυγος ειναι στον κοσμο του.Το μονο που τον ενδιαφερει ειναι να κανει τους γιους του αντρες.Τιποτα αλλο δεν τον ενδιαφερει.

 

 

Ααααα δεν σας ειπα το κορυφαιο.Μια φορα ειπε στον μικρο την ωρα που τρωγαμε ολοι μαζι Χριστουγεννα "Ξερεις ειναι αποδεδειγμενο οτι οι γονεις αγαπανε περισσοτερο το πρωτο παιδι" :shock: Κ ο μικρος σηκωθηκε κ εφυγε απο το τραπεζι κ μετα λεει η πεθερα "Πω πω τι κακομαθημενο που ειναι,οτι κ να του πουμε παρεξηγειται":shock: Κ εγω εκεινη την ωρα της αντιμιλησα κ μου ειπε "Εχεις καταλαβει οτι μιλας στην πεθερα σου?Εχουμε κ καποια διαφορα ηλικιας κοπελα μου"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε κοριτσακι μου, χωρις αστεια τωρα, να σου πω κατι, μη με παρεξηγησεις..

 

 

περπαταει το παιδακι σου στο δρομο, και ξαφνικα πεταγεται καποιος μπροστα του και το φτυνει, το χτυπαει στο προσωπο, το πληγωνει αισχρα, και του κανει ανεπανορθωτη ζημια..

 

το παιδακι καθεται κατω, κλαιει με λυγμους και φωναζει "μαμααααααααααααα μου!!!!"

 

 

εσυ τι κανεις? καθεσαι και το σκεφτεσαι?????!!!!!!!!!!!!

 

 

 

ΚΑΠΟΙΟς ΒΛΑΠΤΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ..

 

τι πα να πει γιαγια μπαμπας και στρειδια μυδια...

 

μπες μπροστα, βαλε πλατες και ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΤΟΥΣ!

 

 

το παιδακι εχει αναγκη να επεμβεις!

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με το φυστικι.τι πραγματα ειναι αυτα?!!!εφριξα μονο που τα διαβασα!!!φατους ολους και προφυλαξε το παιδι σου,πεσμου που μενει η πεθερα σου να την φαμε ολες μαζι,οσο για τον αντρα σου συγνωμη αλλα απαραδεκτος!

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσακι μου, χωρις αστεια τωρα, να σου πω κατι, μη με παρεξηγησεις..

 

 

περπαταει το παιδακι σου στο δρομο, και ξαφνικα πεταγεται καποιος μπροστα του και το φτυνει, το χτυπαει στο προσωπο, το πληγωνει αισχρα, και του κανει ανεπανορθωτη ζημια..

 

το παιδακι καθεται κατω, κλαιει με λυγμους και φωναζει "μαμααααααααααααα μου!!!!"

 

 

εσυ τι κανεις? καθεσαι και το σκεφτεσαι?????!!!!!!!!!!!!

 

 

 

ΚΑΠΟΙΟς ΒΛΑΠΤΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ..

 

τι πα να πει γιαγια μπαμπας και στρειδια μυδια...

 

μπες μπροστα, βαλε πλατες και ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΤΟΥΣ!

 

 

το παιδακι εχει αναγκη να επεμβεις!

 

 

 

Οταν επεμβαινω ολοι πεφτουν να με φανε.Αντρας,πεθερα,πεθερος,μεγαλος γιος.Αλλα γιατι ολα αυτα?Τι προβλημα εχουν με το παιδι?Μια χαρα παιδι ειναι δεν υστερει σε τιποτα σχετικα με τον μεγαλο.Κ δεν το λεω επειδη ειναι γιος μου.Ομοςφο παιδι ειναι,εξυπνο,με πολλους φιλους.Οκ οταν ηταν πιο μικρος ηταν λιγο ατακτος αλλα το ιδιο ηταν κ ο μεγαλος.Οπως κ τα περισσοτερα παιδακια ατακτα ειναι.Ο μεγαλος συνεχεια μας λεει ποσο το απολαμβανει που τον θαυμαζουν ολοι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παιδιά, άρα δεν έχω και την εμπειρία μιας μάνας με τα παιδιά.

Ομως απο αυτά που διαβάζω θα σου πρότεινα να κόψεις λίγο τη φόρα του μεγάλου, διακριτικά πάντα, γιατί το καλάμι το έχει ήδη καβαλήσει, και να μπεις μπροστά όπως λέει και το fistikaki για το μικρό.

Ξέρω οτι είναι πολύ δύσκολο να μην έχεις καν τη βοήθεια του άντρα σου σε αυτό αλλά είναι για το καλό και τον δυο παιδιών σου...

 

Κι όσο για την πεθερά στείλτειν απο κει που ήρθε αν σου ξαναπεί τίποτα.

Εγώ τη δικιά μου την έχω τόσο άχτι που αν μου έλεγε για τη διαφορά ηλικίας και είχε να κάνει και με το μεγάλωμα των παιδιών μου θα την έβγαζα έξω απο το σπίτι μου σέρνοντας!!!

 

Εδώ τώρα με πιο ελαφρά ας πούμε πράγματα και δεν πατάει στο σπίτι μας!!! Αποχωρίζομαι όσους με βλάπτουν εμένα και την οικογένεια μου!!!

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Περισσοτερο ανησυχω για το μεγαλο σου γιο παρα για το μικρο. Δεν θα καταλαβει απο που θα του ρθει και θα φαει τα μουτρα του......

 

Ο μικρος θα καταλαβει τι καργια ειναι η παλιογρια που χει για γιαγια ...αυτον να μη τον φοβασαι!

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παιδιά, άρα δεν έχω και την εμπειρία μιας μάνας με τα παιδιά.

Ομως απο αυτά που διαβάζω θα σου πρότεινα να κόψεις λίγο τη φόρα του μεγάλου, διακριτικά πάντα, γιατί το καλάμι το έχει ήδη καβαλήσει, και να μπεις μπροστά όπως λέει και το fistikaki για το μικρό.

Ξέρω οτι είναι πολύ δύσκολο να μην έχεις καν τη βοήθεια του άντρα σου σε αυτό αλλά είναι για το καλό και τον δυο παιδιών σου...

 

Κι όσο για την πεθερά στείλτειν απο κει που ήρθε αν σου ξαναπεί τίποτα.

Εγώ τη δικιά μου την έχω τόσο άχτι που αν μου έλεγε για τη διαφορά ηλικίας και είχε να κάνει και με το μεγάλωμα των παιδιών μου θα την έβγαζα έξω απο το σπίτι μου σέρνοντας!!!

 

Εδώ τώρα με πιο ελαφρά ας πούμε πράγματα και δεν πατάει στο σπίτι μας!!! Αποχωρίζομαι όσους με βλάπτουν εμένα και την οικογένεια μου!!!

 

 

 

 

Ο μεγαλος εχει απο παντου θαυμασμο.Στο σχολειο ειναι απο τους πιο δημοφιλεις κ οσον αφορα τους φιλους κ οσον αφορα τις κοπελες.Εδω στο σπιτι επισης λαμβανει θαυμασμο.Παντα ειχε ηγετικες τασεις αλλα τωρα το χει παρακανει.Κ δεν μπορω με τιποτα να του κοψω την φορα.Δεν σταματαει αυτος με τιποτα οσο κ να προσπαθω.

Link to comment
Share on other sites

Ο μεγαλος εχει απο παντου θαυμασμο.Στο σχολειο ειναι απο τους πιο δημοφιλεις κ οσον αφορα τους φιλους κ οσον αφορα τις κοπελες.Εδω στο σπιτι επισης λαμβανει θαυμασμο.Παντα ειχε ηγετικες τασεις αλλα τωρα το χει παρακανει.Κ δεν μπορω με τιποτα να του κοψω την φορα.Δεν σταματαει αυτος με τιποτα οσο κ να προσπαθω.

 

Ειδες που σου λεω? Αυτος εχει το προβλημα.

Ο αλλος θα ειναι προσγειωμενος......εγω θα επιανα το μικρο και θα του λεγα οτι ξεκουτιανε η γιαγια του και στην παλιογρια θα ελεγα οτι φιρι φιρι το παει να την ξεγραψει ο μικρος με τα καραγκιοζιλικια της. εΠΙΣΗς ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ που θα ελεγε καποια παπαρια θα της την ελεγα να καταλαβει τι λαθος εκανε και για ποιο λογο θα φαει χοντρο σουτ απο το εγγονι. Κι ας χτυπιεται ο συζυγος.......αμα δεν εχει ορια η μανα του γιατι να χεις εσυ? Το παιδι σου προστατευεις....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Ειδες που σου λεω? Αυτος εχει το προβλημα.

Ο αλλος θα ειναι προσγειωμενος......εγω θα επιανα το μικρο και θα του λεγα οτι ξεκουτιανε η γιαγια του και στην παλιογρια θα ελεγα οτι φιρι φιρι το παει να την ξεγραψει ο μικρος με τα καραγκιοζιλικια της. εΠΙΣΗς ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ που θα ελεγε καποια παπαρια θα της την ελεγα να καταλαβει τι λαθος εκανε και για ποιο λογο θα φαει χοντρο σουτ απο το εγγονι. Κι ας χτυπιεται ο συζυγος.......αμα δεν εχει ορια η μανα του γιατι να χεις εσυ? Το παιδι σου προστατευεις....

 

 

 

Εχει τυχει να μιλησω πολυ ασχημα στην πεθερα μου γι αυτο τον λογο αλλα ο αντρας μου φωναζει "Βαλια,ειναι μεγαλυτερη σου δεν μπορεις να της μιλας ετσι":shock: Αφηστε που τωρα εχει αρχισει κ ο μεγαλος να παιρνει θεση στο θεμα.Μου λεει "Αφησε την μαμα δεν μπορεις να κανεις κατι.Παντα εμενα θα θαυμαζει,τι να κανουμε ο μικρος ειναι ατυχος".Ευτυχως δεν ηταν μπροστα ο μικρος στην ολη φαση.

Αααα εχω κ αλλο.Συνεχεια λεει ο μεγαλος στον μικρο "Ακου να σου πω,σε 2 χρονια που θα πας γυμνασιο προσεξε πολυ πως θα φερεσε γιατι εχω περασει απο εκει κ εχω αφησει ενα ονομα που θελω να συνεχισεις.Θελω να εισαι παντα προεδρος στο 15μελες οκ?"

Link to comment
Share on other sites

Ρε τι χάλια είναι αυτά;

Από που να αρχίσεις κι εσύ;

Συμφωνώ με τα κορίτσια παρά πάνω, αλλά κάτι πρέπει να κάνεις, δεν γίνεται να συνεχιστεί αυτό.

Πολύ άδικο για το μικρό και ο μεγάλος πολύ την έχει ψωνίσει και σίγουρα κάνουν και σε αυτόν κακό.

Ξεκίνα και λέγε στον μικρό πως όντως η γιαγιά τα έχει χαμένα και στον μεγάλο να κοιτάξει να προσγειωθεί και να ξεψωνιστεί και καλά θα κάνει να είναι ένα σωστό πρότυπο για τον μικρό, ένα θετικό παράδειγμα και να μην λαμβάνει υπόψη του όσα του λένε οι ξεκουτιασμένοι.

Καλά κι ο άντρας σου, πως το ανέχεται όλο αυτό;

Θα τα είχα πάρει τρελά και με αυτόν.

Καλα ξεμπερδέματα!!!!

Link to comment
Share on other sites

valia40 αυτο το θεμα επρεπε να το ανοιξεις πριν αφησουμε το γιου σου να βγαινει μεχρι αργα το βραδυ εξω.:D;)

 

στη πεθερα απλα πες της οτι την επομενη φορα που θα μιλησει κατα του μικρου σου γιου θα γινεις χαμος στο ισωμα.και πριν προλαβει να μιλησει πες της:ναι ξερω πουμιλαω σε μια γιαγια που δε ξερει να αγαπαει.:evil:

 

οπως επισης την επομενη που θα κατηγορησει για κατι το μικρο πες αθωα:ιδιος ο πατερας του βρε παιδι μου:rolleyes:

 

σε καταλαβαινω απολυτα,εχω και εγω θεμα απλα η δικη μου υποστηριζει οτι εχω το παιδι θαυμα αφου εχει το ονομα του πεθερου και τα αλλα 3 ξαδερφακια ειναι απλα βουρλα και ας ειναι της κορης της.:shock:τεσπα μη σας ζαλιζω με τα δικα μου.απλα προστατεψε το παιδι σου,οπως το κανω και εγω στα ξεδερφια του γιου μου.στο τελος θα μου βγει ψωνιο απο το πουθενα.:?

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα κατι πρεπει να κανεις ....

 

θα επρεπε να ειχες πιο εξυπνο κ αμεροληπτο συζυγο ,αλλα μιας κ δεν τον εχεις παρε εσυ την κατασταση στα χερια σου .

δε επιτρεπεται να γινεται αυτο τοσο φανερα ,ας ενοιωθαν ετσι και ας μη το εδειχναν,οσο για τον μεγαλο,σορρυ αλλα απεχθανομαι τυπακια που νομιζουν οτι ειναι θεοι .... δεν εχω χειροτερο στα αγορακια .... ισως να αρχιζες να περιποιεισαι πολυ τον μικρο κ τον μεγαλο καθολου ετσι για λιγο καιρο...να παραδειγματιστει !!!

το γεγονος ειναι οτι δεν υπαρχει κ πολυ ισορροπια στο σπιτικο σου κ γνωριζεις ποιος ευθυνεται .

 

 

φιλικα παντα

Λενα

Link to comment
Share on other sites

Ρε τι χάλια είναι αυτά;

Από που να αρχίσεις κι εσύ;

Συμφωνώ με τα κορίτσια παρά πάνω, αλλά κάτι πρέπει να κάνεις, δεν γίνεται να συνεχιστεί αυτό.

Πολύ άδικο για το μικρό και ο μεγάλος πολύ την έχει ψωνίσει και σίγουρα κάνουν και σε αυτόν κακό.

Ξεκίνα και λέγε στον μικρό πως όντως η γιαγιά τα έχει χαμένα και στον μεγάλο να κοιτάξει να προσγειωθεί και να ξεψωνιστεί και καλά θα κάνει να είναι ένα σωστό πρότυπο για τον μικρό, ένα θετικό παράδειγμα και να μην λαμβάνει υπόψη του όσα του λένε οι ξεκουτιασμένοι.

Καλά κι ο άντρας σου, πως το ανέχεται όλο αυτό;

Θα τα είχα πάρει τρελά και με αυτόν.

Καλα ξεμπερδέματα!!!!

 

 

 

 

Ο μικρος δυστυχως δεν ειναι κ τοσο μικρος για να πιστεψει οτι η γιαγια τα 'χει χαμενα.Πεμπτη δημοτικου θα παει.

Ο μεγαλος νομιζει οτι ετσι οπως ειναι αποτελει παραδειγμα για τον μικρο.Αφηστε που δεν προκειτε ποτε να ξεψωνιστει.Εχει τραβηξει τους παντες πανω του δεν νομιζω να δεχτει να χασει ολη αυτην την χαρα που νιωθει.

Ο αντρας μου οπως ειπα εχει κολλησει στο να γινουν τα παιδια του αντρες.Γι αυτο κ πιστευει οτι αφου ειναι αγορι αρα ειναι δυνατος ανθρωπος αρα δεν θα τον ενοχλουν τα οσα λεγονται.

Ο μικρος παλι δεν δειχνει οτι στεναχωριεται κ πολυ.Η απλα δεν το εκφραζει.

Ο μεγαλος παντα ειχε αδυναμια στον μικρο αλλα τον τελευταιο καιρο συνεχως λεει με πλαγιο τροπο οτι ειναι καλυτερος απο τον μικρο.

Link to comment
Share on other sites

[quote=lenaki;1691016 ισως να αρχιζες να περιποιεισαι πολυ τον μικρο κ τον μεγαλο καθολου ετσι για λιγο καιρο...να παραδειγματιστει !!!

 

 

 

 

Αυτο μου το εχει ζητησει ο ιδιος ο μεγαλος.Μου ειπε "Μην ασχολεισαι πια μαζι μου ασχολησου με τον μικρο.Εγω τα καταφερνω κ μονος μου.Κ μονος μου καταφερα να κατακτησω οτι εχω κατακτησει"

Το ξερω οτι εχει ψωνιστει αλλα σκεφτομαι οτι ισως ειναι της εφηβειας :roll:

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα το σοβαρο προβλημα ειναι ο μεγαλος γιατι οπως παει θα γινει εντελως ανεξελεγκτος. Αυτο το καταλαβαινει ο συζυγος? Οταν λες λαμβανει θαυμασμο εννοεις τους παπουδες μονο? Τουλαχιστον εσυ και ο αντρας σου να το μετριασετε και να προσευχεστε να μη μπλεξει πουθενα ο μικρος......δεν ξερω τι να σε συμβουλευσω για ενα εφηβο, μονο οσα θυμαμαι απο την δικη μου ηλικια......ειναι σημαντικο οι γονεις να ειναι κοντα στα παιδια τους και να τα συμβουλευουν χωρις να τα κρινουν. Να μπορεις να τα ανεβαζεις εκει που πρεπει και να τα γειωνεις εκει που απαιτειται.

 

Στην πεθερα σου θα βρεις ενα τροπο να της μιλας χωρις να τσακωνεσαι......αν και φοβαμαι οτι δεν θα βγαλεις ακρη, ξερω τετοιες και δεν χωνευουν το παιδι που εχει ονομα απο την οικογενεια της νυφης.....λες και ειναι εχθρος ενα πραγμα.....ποταπα ανθρωπακια!!!

 

Εχε απο κοντα τον μικρο σου και να του μιλας οσο μπορεις καλυτερα και να του εξηγεις οτι ειναι διαφορετικο ατομο απο τον αδερφο του και θα κανει διαφορετικα πραγματα, δεν θα ακολουθησει το δικο του δρομο και σε καμμια περιπτωση να μη παιρνει σοβαρα τα οσοα λενε αλλοι.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...