Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Προετοιμασιες για την βαφτιση του πριγκηπα μας!


korinaki

Recommended Posts

Στις 19 Ιουλιου βαφτιζουμε τον μικρο μας πριγκηπα!!Κατι τετοιο θα ειναι και το θεμα της βαφτισης μας!!Ηθελα να το αποφυγω γιατι εχει πολυ χρησιμοποιηθει,αλλα εχουν τοσο ονειρικα πραγματα με αυτο το θεμα που τελικα κατεληξα εκει.. :) Πηγαμε με την νονα του εχτες και "κλεισαμε" τα περισσοτερα..Το επισημο σετ ρουχων του μικρου θα ειναι παντελονακι λινο,φαρδυ(για να ειναι ανετο λογω και του pamper)-πουκαμισακι λινο-μπουφανακι λεπτο(προαιρετικο,ισως του το φορεσουμε μετα στο τραπεζι που θα ειναι εξω)σε χρωματα λευκο-χακομπεζ με μερικες λεπτομερειες,παπουτσακια αναλογα,με κορδονακι και κλιπακι για να μην βγαινουν,καπελακι μπερεδακι!Η λαμπαδα εχει τουλι κι ενα κουκλο-πριγκηπα(την εχει το an agapas)με το αναλογο σετ μπουκαλακι,σαπουνακι,κερακι..Το κουτι ειναι οβαλ με ενα χειροποιητο σχεδιο κορωνιτσα..Τα μαρτυρικα ειναι με κορδελιτσα κι ενα γαλαζιο σταυρουδακι(εμενα μου αρεσε πολυ ενα σχεδιο με κορωνιτσα και σταυρουδακι αλλα ηταν πολυ πιο ακριβο και μου ειπε ηη κοπελα του καταστηματος οτι δεν αξιζει τον κοπο να παρω αυτο το σχεδιο γιατι τα πετανε μετα οι καλεσμενοι)(σκεφτομαι να παραγγειλω λιγα και απο αυτα,εσεις τι λετε?)..Επισης που λετε να τα βαλω για να τα μοιρασω?Ειχε ενα ομορφο κουτακι κι ενα μαξιλαρακι με θεμα τον πριγκηπα αλλα πανακριβα..Τι λετε να κανω για να ερθει πιο οικονομικο και να εχει το θεμα της βαφτισης?Για μπομπονιερες και προσκλητηρια δεν εχω κοιταξει ακομα...Μπορω σε σχεση με το θεμα πριγκηπας να βαλω διαφορα σχεδια στις μπομπονιερες η πρεπει να εχω μονο ενα?Και κατι τελευταιο..Σκεφτομαι τι να φορεσω στην βαφτιση..Ειμαι μεταξυ παντελονιου-μπουστου και φορεματος αλλα μαλλον κλεινω προς το φορεμα..Θελω ομως να ειναι κατι αναλογο του θεματος..Λιγο αερινο,παραμυθενιο,χωρις να ειναι υπερβολικο..Εχετε καμμια ιδεα?Να ψαξω στα μαγαζια η μηπως να το ραψω αν δεν βρω κατι που να μου αρεσει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Korinaki, ομοιοπαθούσα είμαι κι εγώ.Εμείς θα βαφτίσουμε τον Σεπτέμβριο με το ίδιο θέμα. Δεν έχουμε αγοράσει ακόμη κάτι γιατί είμαστε στην έρευνα αγοράς. Εχουμε κλείσει όμως εκκλησία και κέντρο.

Για τα μαρτυρικά θα έλεγα να μην το εξειδικεύσεις τόσο με το θέμα. Ενα όμορφο μαξιλαράκι στα αντίστοιχα χρώματα, με κάποια δαντέλα ή τρέσα κεντημένα γύρω γύρω , θα ήταν λιτό και κομψό πιστεύω. Εξάλλου κανείς δεν προσέχει τέτοια πράγματα.

Οσον αφορά στον ρουχισμό σου, μήπως τύχει κανένας περίεργος παππάς και σου κάνει ιστορία για το παντελόνι. Λέω να κινηθείς στα πιο σίγουρα μονοπάτια του φορέματος.

Καλή επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

Korinaki, ομοιοπαθούσα είμαι κι εγώ.Εμείς θα βαφτίσουμε τον Σεπτέμβριο με το ίδιο θέμα. Δεν έχουμε αγοράσει ακόμη κάτι γιατί είμαστε στην έρευνα αγοράς. Εχουμε κλείσει όμως εκκλησία και κέντρο.

Για τα μαρτυρικά θα έλεγα να μην το εξειδικεύσεις τόσο με το θέμα. Ενα όμορφο μαξιλαράκι στα αντίστοιχα χρώματα, με κάποια δαντέλα ή τρέσα κεντημένα γύρω γύρω , θα ήταν λιτό και κομψό πιστεύω. Εξάλλου κανείς δεν προσέχει τέτοια πράγματα.

Οσον αφορά στον ρουχισμό σου, μήπως τύχει κανένας περίεργος παππάς και σου κάνει ιστορία για το παντελόνι. Λέω να κινηθείς στα πιο σίγουρα μονοπάτια του φορέματος.

Καλή επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

Korinaki, εγώ βαφτίζω την κορούλα μου, αλλά αν κάνω ποτέ αγοράκι και εγώ τον Μικρό Πρίγκηπα θα έχω στην βάφτιση, άσχετα με το αν θα είναι τότε στην μόδα, ή όχι! Το λατρεύω αυτό το βιβλίο, το έχω διαβάσει άπειρες φορές και τώρα το διαβάζω και στην μικρούλα μου, για να κοιμηθεί.

Γνώμη μου είναι να χρησιμοποιήσεις μικρές και όμορφες φρασούλες του βιβλίου, στο προσκλητήριο, ή όπου αλλού μπορείς να φανταστείς. Επίσης, μπορείς να χρησιμοποιήσεις σαν μοτίβα - εκτός από την κορώνα - και άλλα πράγματα που παραπέμπουν στον Μικρό Πρίγκηπα, όπως εκείνα τα παλιού τύπου αεροπλάνα με έλικες, σαν αυτό που προσγείωσε ο συγγραφέας στη μέση της Σαχάρας. Αλλά και αστέρια, πλανήτες κ.λ.π. Προσανατολίσου σε ό,τι πιο αέρινο και ονειρικό (όπως ήδη κάνεις, απ' ότι κατάλαβα) και για χρώματα επέλεξε το πολύ βαθύ "πριγκηπικό" μπλε, που κάνει αντίθεση με το μπεζ της ερήμου. Είμαι σίγουρη ότι θα κάνετε μια παραμυθένια βάφτιση. Με το καλό...!

Link to comment
Share on other sites

Στις 19 Ιουλιου βαφτιζουμε τον μικρο μας πριγκηπα!!Κατι τετοιο θα ειναι και το θεμα της βαφτισης μας!!Ηθελα να το αποφυγω γιατι εχει πολυ χρησιμοποιηθει,αλλα εχουν τοσο ονειρικα πραγματα με αυτο το θεμα που τελικα κατεληξα εκει.. :) Πηγαμε με την νονα του εχτες και "κλεισαμε" τα περισσοτερα..Το επισημο σετ ρουχων του μικρου θα ειναι παντελονακι λινο,φαρδυ(για να ειναι ανετο λογω και του pamper)-πουκαμισακι λινο-μπουφανακι λεπτο(προαιρετικο,ισως του το φορεσουμε μετα στο τραπεζι που θα ειναι εξω)σε χρωματα λευκο-χακομπεζ με μερικες λεπτομερειες,παπουτσακια αναλογα,με κορδονακι και κλιπακι για να μην βγαινουν,καπελακι μπερεδακι!Η λαμπαδα εχει τουλι κι ενα κουκλο-πριγκηπα(την εχει το an agapas)με το αναλογο σετ μπουκαλακι,σαπουνακι,κερακι..Το κουτι ειναι οβαλ με ενα χειροποιητο σχεδιο κορωνιτσα..Τα μαρτυρικα ειναι με κορδελιτσα κι ενα γαλαζιο σταυρουδακι(εμενα μου αρεσε πολυ ενα σχεδιο με κορωνιτσα και

σταυρουδακι αλλα ηταν πολυ πιο ακριβο και μου ειπε ηη κοπελα του καταστηματος οτι δεν αξιζει τον κοπο να παρω αυτο το σχεδιο γιατι τα πετανε μετα οι καλεσμενοι)(σκεφτομαι να παραγγειλω λιγα και απο αυτα,εσεις τι λετε?)..Επισης που λετε να τα βαλω για να τα μοιρασω?Ειχε ενα ομορφο κουτακι κι ενα μαξιλαρακι με θεμα τον πριγκηπα αλλα πανακριβα..Τι λετε να κανω για να ερθει πιο οικονομικο και να εχει το θεμα της βαφτισης?Για μπομπονιερες και προσκλητηρια δεν εχω κοιταξει ακομα...Μπορω σε σχεση με το θεμα πριγκηπας να βαλω διαφορα σχεδια στις μπομπονιερες η πρεπει να εχω μονο ενα?Και κατι τελευταιο..Σκεφτομαι τι να φορεσω στην βαφτιση..Ειμαι μεταξυ παντελονιου-μπουστου και φορεματος αλλα μαλλον κλεινω προς το φορεμα..Θελω ομως να ειναι κατι αναλογο του θεματος..Λιγο αερινο,παραμυθενιο,χωρις να ειναι υπερβολικο..Εχετε καμμια ιδεα?Να ψαξω στα μαγαζια η μηπως να το ραψω αν δεν βρω κατι που να μου αρεσει?

 

καλημέρα.... :D

κοριτσια σας ζηλευω :cry: εμενα η νονά της κόρης μου είναι η αδερφη του αντρα μου...η βαφτιση είναι 30-5-09 και ακομη δεν εκανε τιποτα...

και δεν μου προτεινε αν θελω να παμε μαζι να διαλεξουμε τα ρουχαλακια και αλλα... αν και εγω για το δωρο της, της προτεινα να παμε μαζι να διαλεξει κατι που της αρεσει.

Μαλλον θα παει με την πεθερα μου για τα ρουχα η οποια ειναι η προσωποποιηση της κακογουστιας........

οσο για το θεμα σου ειναι πολυ ωραιο και καλο είναι να εχεις ένα θεμα και οχι πολλα μαζι...γιατι ειναι σαν ιστορια χωρις νοημα...επισης θα μπερδευτεις να ταιριαξεις το ενα με το αλλο....

οπως επισης σαν αρχιτεκτων σε συμβουλευω να μην μπερδεψεις πολλα χρωματα μαζι πχ το λευκο με γαλαζιο ειναι αρχοντικα και ευκολα χρωματα...μην σε παρασυρουν οι πωλητες στα καταστηματα με διαφορες βλακειες που λενε....εγω πηγα ειδα καποια πραγματα και τελικα αποφασισα να τα κανω ολα μονη μου και μπομπονιερες και στολισμο...

Αν θελεις μια ιδεα για προσκλητηριο ειναι η εξης....Βρες ένα ωραιο παραμυθι με τον μικρο πριγκηπα σκαναρε τα εξωφυλλα η εικονες που θα σου αρεσουν βρες εδω στο σαιτ τα ετοιμα κειμενα και για στολισμο μπορεις να βρεις ιδεες και για μπομπονιερες

μπομπονιερα εγω θα εκανα και την κορωνα και αλλα αξεσουαρ μεταλλικα σαν γουρι...με τον μικρο πριγκηπα.

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν ξαναβάπτιζα...μικρο πριγγιπα θα εκανα...

μου αρεσει πάααααρα πολύ το παραμυθι αλλά τοτε δεν τα ειχα βρει :evil: ..οσο και να τα εψαξα...

τωρα πήγα σε βαπτηση ες τον χειμωνα και η μπομπονιερα ηταν μικρος πριγγιπας και ζηλεψα πολύ...

ηταν ενα κουτι απλό αλλά απο πάνω κρεμόταν ο μικρος πριγγιπας ακριβως οπως ηταν στο παραμυθι...για τους αντρες και για τις γυναικες ηταν κρεμαστη με το ιδιο θεμα...Παααααρα πολύ μου αρεσε

Πολλά κορδονάκια με τα κουφετάκια και αναμεσα κρεμοταν ο μικρος πριγγιπας με ωραια χρωματα, ολοσωμος....Απιθανο...τα κρατησα ολα!!!!!!!

Τελικά εχουν και τα αγοράκια επιλογες...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!! :D !Βαby boy δεν το ειχα σκεφτει οτι μπορει να γινει θεμα με το παντελονι..Οποτε θα φορεσω φορεματακιι να ειμαι σιγουρη..Που μπορω να βρω ενα αερινο,"παραμυθενιο" λιτο φορεμα?Μηπως να το ραψω αν δεν βρω?Επισης που μπορω να βρω διαφορα ειδη με θεμα τον πριγκηπα?Για τις μπομπονιερες εχω βρει πολυ ωραια σχεδια στο site http://www.an-agapas.gr με θεμα τον πριγκηπα..Μπορειτε να μου πειτε την γνωμη σας?Σκεφτομαι να βαλω 2-3 διαφορετικα σχεδια..

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω για προσκλητηρια τι θα κανετε αλλα προσωπικα αν το δευτερο παιδι μου ειναι αγορι θα εχω αυτο κειμενο...

το βρηκα απο τα υπεροχα κειμενα βαφτισης by mersy (και xrysalis)

 

mersy έγραψε:

για το μικρό πρίγκιπα

 

«Μια φορά κι έναν καιρό ήταν ένας μικρός πρίγκιπας που κατοικούσε

σ' ένα μικρό πλανήτη, μόλις πιο μεγάλο από τον ίδιο και που είχε

ανάγκη από ένα ακόμα φίλο...

.....Ο μικρός πρίγκιπας έκανε πολλές ερωτήσεις, έδειχνε να μην ακούει

ποτέ των άλλων. Μερικά λόγια που λέγονταν έτσι στην τύχη, ήταν εκείνα

που λίγο-λίγο τα φανέρωσαν όλα.....

...."Οι σπόροι κοιμούνται κρυμμένοι κάτω από την επιφάνεια της γης

μέχρι να μπει σε κάποιο από αυτούς η ιδέα να ξυπνήσει. Τότε τεντώνεται

και δειλά-δειλά πετάει προς τον ήλιο ένα πολύ όμορφο βλασταράκι..." είπε ο μικρός πρίγκιπας...

..."ετσι και αυτός ο φίλος είναι τόσο μικρός σαν ένα

βλασταράκι'....συνέχισε

- και πώς τον λένε? είπε η φίλη του η αλεπού

-Δεν έχει όνομα πρέπει όμως να αποκτήσει είπε ο μικρός πρίγκιπας

-αααα! πρέπει να γίνει βάφτιση

-τί είναι βάφτιση? είπε ο μικρός πρίγκιπας

- Κάτι που κάνει κάποια μέρα να 'ναι διαφορετική από τις άλλες μέρες, μια

ώρα διαφορετική από τις άλλες ώρες. Μία ιεροτελεστία που κάνουν οι

μεγάλοι για να δώσουν το όνομα σε έναν άνθρωπο.

-θα ορίσουμε λοιπόν μια μέρα και μία ώρα για τη βάφτιση του βλασταριού

είπε ο μικρός πρίγκιπας!

...έτσι αποφασίστηκε την .............ημέρα του μήνα ............. στην

εκκλησία...... να δωθεί το όνομα στο μικρό βλαστάρι....

- Αχ! είπε η αλεπού... Θ' αρχίσω τα κλάματα.

- Δικό σου είναι το λάθος, είπε ο μικρός πρίγκιπας.

- Ναι, σωστά, είπε η αλεπού, μα μικρέ πρίγκιπα είναι δάκρυα χαράς!

- Τότε..... κλαψε!

- Και βέβαια, είπε η αλεπού.

- το όνομα ποιό θα είναι?

- Αυτό ειναι έκπληξη! θα μαθευτεί στην εκκλησία!

- ανυπομονώ να γίνει η βάφτιση....

-και εγώ.... είπε η αλεπού

.....και αποκοιμήθηκαν στο ηλιοβασίλεμα του μικρού πλανήτη παρέα με το

τριανταφυλλο που έκλεινε τα πεταλά του περιμένοντας και αυτό τη

βάφτιση του μικρού βλασταριού για να μάθει κι αυτό το όνομα.....

 

 

οι γονείς του βλασταριού οι νονοί του βλασταριού

 

γράφτηκε με αποσπάσματα απο το βιβλίο του Αντουάν ντε Σαιντ-Εξυπερύ -

Ο Μικρός Πρίγκιπας

 

με αγάπη mersy......

 

και ενα δευτερο

 

παλι απο τη mersy

 

mersy έγραψε:

 

"μικρος πριγκιπας"

 

ειμαι ένα αγοράκι

με χωρίς ονοματάκι

θα αποκτήσω στη πορεία

με όλους σας στην εκκλησία

 

πρίγκιπας γλυκός θα γίνω

και έτσι πάντοτε θα μείνω

άντρας, κούκλος, παινεμένος

στα πούπουλα μεγαλωμένος...

 

κι όσο για την εκκλησία

αν θέλετε λοιπά στοιχεία

οι υπήκοοί μου θα σας πούνε

που τυφλά με υπακούνε

 

Η αυτού μεγαλειότης πριγιψ μπέμπης(ή το όνομα)

 

 

εκκλησία ώρα τόπος κτλ

 

οι υπήκοοι (γονείς) οι νονοί

 

ελπίζω να σε καλύπτω

 

ειναι τοσο τελεια!!!

 

ααα και ψαχνοντας για μπομπονιερα για τη μικρη μου βρηκα στα diva εναν υπεροχο κρεμαστο μικρο πριγκηπα! ο,τι πρεπει για να φτιαξεις μονη σου μπομπονιερα... αν ειχα αγορι θα τα "χτυπαγα"! μεχρι που σκεφτομαι να παρω καποια απο τωρα..!!!

:oops:

l8gxp3.png 7SGKp3.png
Link to comment
Share on other sites

Στο site an agapas εχει διαφορες μπουμπουνιερες με θεμα τον πριγκηπα..Εμενα μου αρεσαν πολυ το σημειωματαριο(μεχρι που σκεφτηκα να το χρησιμοποιησω για μινι βιβλιο ευχων,η μολυβοθηκη,η κορνιζουλα..Περιμενω την γνωμη σας..Θα μπορουσα να τις φτιαξω κι εγω τις μπομπονιερες αλλα δεν ξερω αν μπορω να βρω αυτα τα ωραια πραγματα που ειδα..Ειναι και λιγο ακριβες για μπομπονιερες,περιπου 2,50 ευρω η μια.. :? ..Τι να κανω?Επισης τι γλυκο να μοιρασω μετα το μυστηριο?Μετα θα κανουμε τραπεζι αλλα μονο για τους συγγενεις οποτε θα πρεπει σιγουρα να εχουμε γλυκακι για ολους..Παγωτα και σοκολατοειδη αποκλειονται γιατι το μυστηριο θα ειναι στην καρδια του καλοκαιριου..Καμμια αλλη προταση? :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ είμαι φαν της σοκολάτας, όμως πράγματι με την πολύ ζέστη, δεν ενδείκνυται...οπότε, μια ωραία λύση είναι τα μαστιχωτά γλυκά, τύπου αμυγδαλωτά. Αν θέλεις να τα κάνεις εσύ κάπου εδώ μέσα μία κοπέλα έχει δώσει την συνταγή (θα ψάξω και εγώ αν θέλεις), αλλιώς η http://www.relkon.gr έχει πολύ ωραία αμυγδαλωτά χιώτικα! :D

t6c4p3.pngXRnsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τελεια τα κειμενα για το προσκλητηριο greca003!Για τα γλυκα εγω τρελενομαι για μαλλι της γριας(ειδικα τωρα που τα εχουν και χρωματιστα!)αλλα φοβαμαι οτι δεν θα αρεσει στους υπολοιπους,οποτε σιγουρα θα το εχω στο μελλον σε γενεθλια του μικρου.. :) !Δεν μου ειπατε εντυπωσεις για τις μπομπονιερες και ανυσηχω..Περιμενω και βοηθεια για το φορεμα!!Να βοηθησουμε και την μαμα!! :D

Link to comment
Share on other sites

Korinaki, γράψε ακριβώς την διεύθυνση που είναι η συγκεκριμένη μπομπονιέρα, γιατί αλλιώς πρέπει να ψάχνουμε πολύ ώρα μέσα στο site.

Όσο για το φόρεμα, παρακολουθώ και εγώ τη συζήτηση, γιατί κι εγώ κάτι αέρινο ψάχνω (αυτό είναι γενικά το στυλ μου) αλλά μέχρι στιγμής δεν βρήκα κάτι να με ικανοποιεί. Στα μαγαζιά που ψωνίζω συνήθως μου είπαν ότι πιο "αέρινα" ΄φορέματα θα έρθουν μετά το Πάσχα, γιατί θεωρούνται πιο καλοκαιρινά. Είδωμεν...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Korinaki, γράψε ακριβώς την διεύθυνση που είναι η συγκεκριμένη μπομπονιέρα, γιατί αλλιώς πρέπει να ψάχνουμε πολύ ώρα μέσα στο site.

Όσο για το φόρεμα, παρακολουθώ και εγώ τη συζήτηση, γιατί κι εγώ κάτι αέρινο ψάχνω (αυτό είναι γενικά το στυλ μου) αλλά μέχρι στιγμής δεν βρήκα κάτι να με ικανοποιεί. Στα μαγαζιά που ψωνίζω συνήθως μου είπαν ότι πιο "αέρινα" ΄φορέματα θα έρθουν μετά το Πάσχα, γιατί θεωρούνται πιο καλοκαιρινά. Είδωμεν...

http://www.an-agapas.gr/node/900/?page=18

Link to comment
Share on other sites

Κατια μου κι εγω δυσκολευομαι πολυ να διαλεξω γιατι μου αρεσουν πολυ!!Κι εκτος του οτι ειναι πολυ ομορφες,νομιζω πως ειναι και χρησιμες!Σκεφτομαι να κανω ποικιλια!Γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι πως θα γίνεται, όμως σκέψου ότι κάποιοι μπορεί να θέλουν και από τα τρία δείγματα και να μην σου φτάσουν...για αυτό το λόγο, διάλεξε ένα σχέδιο...είναι καταπληκτικές και οι τρεις. Ίσως λίγο πιο πρωτότυπη είναι αυτή με το σημειωματάριο :roll:

t6c4p3.pngXRnsp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ 1 ΣΧΕΔΙΟ, ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ "ΣΦΑΓΗ" !

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΦΟΡΕΜΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙΣ ΑΛΛΑ ΤΟ "ΤSARLY" ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ Ή ΤΟ BOOM-BOOM ΈΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΗ ΠΟΙΚΙΛΙΑ. ΕΓΩ ΕΚΕΙ ΘΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΠΡΩΤΑ, ΑΛΛΑ ΣΤΙΣ ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ Η ΒΑΠΤΙΣΗ ΜΑΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...