Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΣΤΑ ΝΟΤΙΑ ΠΡΟΑΣΤΕΙΑ


Recommended Posts

Ψάχνω παιδικό σταθμό στα νότια προάστεια, από Ελληνικό μέχρι Βούλα, για την κορούλα μου που θα είναι 2 το Σεπτ. Έχω πάει στο Βήμα-Βήμα, στο Ουράνιο Τόξο, στις Γλυκές Φατσούλες και πρόκειται να δω και τους Ιχνηλάτες... Μόνο οι Γλυκές Φατσούλες μου άρεσαν πολύ αλλά είναι πολύ ακριβές και λίγο μακριά από το σπίτι μας. Νομίζω ότι απευθύνεται και σε μεγαλύτερα παιδάκια...

Βοηθήστε με!!!!

Μήπως έχει ακούσει κάποιος τίποτα για το Βιο - Λαγουδάκι???

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 227
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα, δεν ξέρω αν μπορώ να σε βοηθήσω γαιτί οι παιδικοί σταθμοί που επισκέφτηκα εγώ δεχονται παιδάκια από 2,5 και πάνω.

Μιά φίλη μου πάει την κόρη της στο Πασχάλη στον Άλιμο και είναι ευχαριστημένη αλλά και αυτό μακρια δεν είναι?

Άνω Γλυφάδα κάτω από 2,5 δέχεται η ΔΙΑΠΛΑΣΗ(http://www.diaplasi.com) αλλά δεν έχω άποψη για το συγκεκριμένο...

Κοίτα και το Χάιντι (http://www.haidi.gr) στη Γλυφάδα...

 

Πάντως από μιά φίλη μου έμαθα κάτι για το ΒΙΟ-λαγουδάκι που δε μου άρεσε καθόλου και δεν έκανα καν τον κόπο να πάω...αν και αυτό δέχεται από 2,5.

 

Το βήμα βήμα δεν σου άρεσε?

 

Πάντως αν κοιτάξεις σε άλλα posts γράφουν καλά λογια για τους ιχνηλάτες...

Link to comment
Share on other sites

S evxaristw poli!!! oti oi perissoteroi lene oti dexontai apo 2,5 alla pairnoun kai apo 2. Den trelathika me to Vima Vima... Tha paw simera na dw tous Ixnilates...

Ti akouses gia to Vio Lagoudaki???? me endiaferei para poli na mathw....

 

S evxaristw kai pali!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, η ιστορία έχει ως εξής:

Προτού αρχίσω να ψάχνω για παιδικό σταθμό ρώτησα μια φίλη μου η οποία έχει μια κόρη 4 ετών που τη στέλνει στο " Η ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΠΑΡΕΑ".

Είναι καταευχαριστημένη και μου το συνιστά ανεπιφύλακτα! Αλλά δυστυχώς είναι πανάκριβο για τα δικά μου βαλάντια...

Πάντως είναι πολύ καλό.. το βλέπω και από τη μικρή δλδ... ξέρει πάρα πολλά πράγματα για την ηλικία της.

 

Η συγκεκριμένη κοπέλα λοιπόν πρίν απο 2 χρόνια είχε δώσει προκαταβολή στο Βιολαγουδάκι για να αρχίσει εκεί η μικρή... Ετυχε και βρήκε όμως μέσω του συγγενικού της περιβάλλοντος μιά κοπέλα η οποία δούλευε εκεί ως δασκάλα και της είπε τα απίστευτα πράγματα.. σου στέλνω πμ!

:shock:

όπως καταλαβαίνεις με τα χίλια ζόρια πήρε πίσω την προκαταβολή και δρόμο!

Η ίδια η δασκάλα εκείνη της συνέστησε το "Η ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΠΑΡΕΑ" και το "ΧΡΥΣΣΑΛΙΔΑ " στην Αργυρούπολη.... επειδή έχει εργαστεί και στα δύο και ξέρει τους ιδιοκτήτες και την κατάσταση...

Της είχε πει και αρνητικά σχόλια για την Τοσοδούλα... πράγματα που μόνο κάποιος απο μέσα μπορεί να ξέρει...

Εγώ μάλιστα έχω ραντεβού με τη Χρυσσαλίδα την επόμενη εβδομάδα...

 

Αυτα... τι να σου πω... πήγαινε να το δεις είναι στο γκολφ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας και από εμένα. Ψάχνουμε και εμείς παιδικό στην περιοχή Βούλας/Γλυφάδας.

Ενδιαφερόμαστε για το βιο λαγουδάκι, τι είναι αυτό που θα έπρεπε να ξέρουμε;

Μπορείς να μας πεις και εμάς blossom ;

Link to comment
Share on other sites

Ki emena mou ekane arxika kali aisthisi to Violagoudaki, alla twra eimai poli epifilaktiki...

 

Kalo kouragio! egw exw dei peripou 6-7 stahmous kai akoma na apofasisw!

 

Mipws kserei kapoios tipota gia to Mikro Prigipa (Anw Flyfada)?

 

KALHMERA SE OLOYS!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μια κοπέλα απο το forum πήγε στο μικρό πρίγκηπα...

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=18349&highlight=

 

α! και ένας γνωστός μου στην παιδική χαρά που μιλάγαμε μου είπε ότι πάει εκεί ένα γνωστό τους κοριτσάκι και είναι ευχαριστημένοι...

αυτά!

 

τελικά αυτό το "τρένο με τις φράουλες" δεν το βρήκες ούτε εσυ??

Ξέρω ότι είναι στη Δαρδανελίων - Άνω Γλυφάδα γιατι κάθε μέρα περνάει το σχολικό του από το σπίτι και είδα τη διευθυνση...

Link to comment
Share on other sites

Kala eisai apistevti! OLA TA KSEREIS!!!

 

To treno me tis fraoules den to kserw katholou... twra mperdevtika akoma perissotero me avta pou diavasa apo tin kopela gia to mikro prigipa... vevai tha paw ki egw na to dw....

 

Emena me endiaferei gia twra na einai katharos kai asfalis o paidikos, na trwei swsta kai i mikri na girnaei xaroumeni spiti... i Xrissalida na fantastw oti sta kalipse ola avta?

Link to comment
Share on other sites

Ε ΔΕΝ ΤΑ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΑ!

 

Η Χρυσσαλίδα ήταν καθαρά ναι μια χαρά... πολύ οικογενειακό και λίγα παιδάκια! το μενού ήταν καλό είχε από όλα τα καλά!

είναι και οικονομικος αρκετά....

 

και εγώ ελπίζω να μάθει να τρώει καλά εκεί γιατί στο σπίτι κάνει τα δικά του!

 

θα τον αρχίσω απο Μάιο... έτσι λέω... να έχει πάρει μια ιδέα μέχρι τον Σεπτέβρη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ψάχνω παιδικό σταθμό στα νότια προάστεια, από Ελληνικό μέχρι Βούλα, για την κορούλα μου που θα είναι 2 το Σεπτ. Έχω πάει στο Βήμα-Βήμα, στο Ουράνιο Τόξο, στις Γλυκές Φατσούλες και πρόκειται να δω και τους Ιχνηλάτες... Μόνο οι Γλυκές Φατσούλες μου άρεσαν πολύ αλλά είναι πολύ ακριβές και λίγο μακριά από το σπίτι μας. Νομίζω ότι απευθύνεται και σε μεγαλύτερα παιδάκια...

Βοηθήστε με!!!!

Μήπως έχει ακούσει κάποιος τίποτα για το Βιο - Λαγουδάκι???

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...

εχω ακουσει τα καλυτερα δεν εχω προσωπικη αποψη αλλα απο αλλη μαμα ακουσα τα καλυτερα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΕΓΩ ΠΑΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΣΤΙΣ ΓΛΥΚΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟ 6 ΜΗΝΩΝ ΜΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΙΘΟΥΣΕΣ ΣΤΕΓΑΖΕΤΑΙ ΣΕ ΚΤΙΡΙΟ ΠΡΩΗΝ ΣΧΟΛΕΙΟ - ΚΑΘΑΡΟΣ - ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΟΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΣΧΟΛΙΚΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 10-15 ΚΑΙ ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΝ ΟΛΑ..ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΤΟΝ ΠΑΩ ΑΠΟ 1,5 ΕΤΩΝ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΟΛΟΥΣ ΣΤΗ ΓΥΡΩ ΠΕΡΙΟΧΗ ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΑ ΑΥΤΟΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΟΥΣΑΝ ΑΠΛΑ ΤΙΠΟΤΑ...ΑΛΗΘΕΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟΣ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΣΤΑΘΜΟ; ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΣΧΟΛΙΚΟ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΩΡΑΡΙΟ ΠΛΗΡΕΣ ΟΧΙ ΜΕΙΩΜΕΝΟ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 520...ΑΛΛΑ ΑΞΙΖΕΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ SITE ΑΛΛΑ ΑΝ ΠΑΣ ΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΘΑ ΠΑΘΕΙΣ ΠΛΑΚΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΛΛΟΝ....

Link to comment
Share on other sites

Όντως οι γλυκές φατσούλες είναι από τις καλύτερες επιλογές στα νότια προάστεια , όμως είναι πάρα πολύ ακριβός. Από ότι κατάλαβα εσύ χρειάζεσαι παιδικό σταθμό που έχει και βρέφη (παιδάκια μέχρι και 2,5 ετών το Σεπτέμβριο).

Θα σου πρότεινα να πάρεις τηλ. στο 2109408475 όπου είναι η Διεύθυνση Κοινωνικής Πρόνοιας Νότιου Τομέα και είναι υπεύθυνη για τον έλεγχο και την εποπτεία όλων των ιδιωτικών παιδικών σταθμών του Νότιου Τομέα και μπορούν να σου δώσουν λίστα όλων των παιδικών σταθμών της περιοχής που σε ενδιαφέρει και που προπάντων έχουν άδεια λειτουργίας και ελέγχονται.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Diorthwsi .... mipws kserei kaneis kati gia to Mikro Prigipa (Argiroupoli)..?

 

Thelw na evxaristisw kai dimosia tin blossom pou einai panta prothimi na voithisei!

 

Εγραψα την προσωπικη μου εντυπωση για τον μικρο πριγκηπα σε αλλο ποστ (αναρωτιεμαι πως το καταφερα αφου σε σενα ηθελα να απαντησω). στην αλλη ενοτητα των παιδικων σταθμων στο θεμα «δεν μπορω να βρω»

Link to comment
Share on other sites

koritsia kai egw menw ilioypoli...epsaxna gia tin kori moy 18 mhnwn paidiko stathmo apo twra ton ioynio kai gia septembrio....epatha plaka me tin xrisalida kai apo egkatastaseis alla kai apo tin kopela poy ton exei...einai poly antrwpini kai den ta vlepei ola oti einai to xrima eleos vre koritsia ta paidia mas pame oxi allo marketing...piga sto magia billy kai efrixa apo symperifora...xalia..afoy mas milagan sta orthia parakalw...meta epeidi eixe kai allous ypopsifioys pelates oute geia den mas eipan...

egw loipon ystera apo ereyna tha tin paw xrisalida...einai poly mikra thewrw na ta pas se sxoleia ektos perioxis...gia ton pasxali exw akoysei kai egw kala logia...sto dimotiko na eimaste kala tha to koitaxw...twra einai nwris gai makrines apostaseis....filia se oles kali epytixia stis epiloges sas...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...