Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αλλα λεει ο ενας αλλα λεει ο αλλος(παιδιατροι)


Recommended Posts

καλημερα σε ολους!δεν ξερω αν εχει ξανασυζητηθει το θεμα και δεν ξερω αν το βαζω σωστα και εδω αλλα θελω πολυ την γνωμη σας.με αφορμη την μικρη μου απ την τεταρτη σηκωσε πυρετουλη εντωμεταξυ επειδη εχει μεγαλη ευαισθησια στα λαιμακια και επειδη ο προσωπικος μας παιδιατρος λειπει τη πηγα στο νοσοκομειο που εφημερευε να την ακροαστουν.σε ερωτηση του παιδιατρου αν αρρωστησε καθολου προσφατως του απαντησα οχι εκτος απο ενα 2ημερο πυρετουλη που εκανε απ τα δοντακια(εξακριβωμενο το παιδι ειχε παρουσιασει πυρετο και ριγη και επειδη ανυσηχησαμε 1ο παιδακι βλεπετε καναμε εξατασεις και δεν βρηκαμε απολυτως τιποτα τα ουλα κατασπρα και μωλις ξεμυτισε το δοντακι παει και ο πυρετος πανε και ολα)η απαντηση του?με υφακι περιεργο --κυρια μου τα δοντια δεν κανουν πυρετο ουτε καν δεκατα κατι αλλο θα χε το παιδι το αποκλειω κατηγορηματικα οτι ηταν δοντια!δεν πολυ δινω βαση εξεταζουν το παιδι μου και μου λενε οτι το αυτι του εχει ξεραμενο αιμα μεσα!!κοκκαλο εμεις.απο παιδιατρο πηγαμε ορλ ο οποιος βρηκε λιγο το αυτακι κοκκινο και μας ειπε οτι αιμα δεν βλεπει και οτι ειναι μια ελαφρα ωτιτιδα.παμε την διαγνωση στο παιδιατρικο ο συγκεκριμενος παιδιατρος να ξεφυσαει να λεει στον αλλο γιατρο ελα να δεις να βλεπει το αυτι της μικρης μου και ο αλλος παιδιατρος και να δειχνει οτι δεν καταλαβαινει.μας γραφουν και αντιβιωση και φευγουμε.που να ηρεμησω εγω.εχθες το απογευμα απο κουβεντα σε μια φιλη μου λεει παρε την μικρη και πηγαινε την στον δικο μας παιδιατρο(πολυ συμπαθητικος καθηγητης πανεπιστημιου και πολυ συζητησημος).του τα λεω ολα αυτα μου απανταει με την σειρα του οτι τα δοντια μπορουν να κανουν και πυρετο και να εππηρεασουν τις αμυγδαλες η το αυτακι κτλ κτλ.βλεπει και το αυτακι μας λεει οτι δεν ειναι αιμα αυτο ειναι κερακι και να μην ανυσηχουμε μας εδωσε amoxil γιατι και αυτος ο παιδιατρος μια ελαφρα ωτιτιδα βρηκε και τιποτε αλλο και φυγαμε.και ρωτω τωρα πως γινετε αλλα να υποστηριζει ο ενας αλλα ο αλλος εγω ποιον να πιστεψω?

Nrdkp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ε ρε γλεντια!!!!

εννοειται οτι τα δοντια κανουν πυρετουλι και εμας ετσι μας ειπε ο γιατρος.

αφου ομως αν καταλαβα καλα σου ειπαν 2 οτι δεν εχει κατι ιδιαιτερο αυτο να κανεις. εμπιστευσου και το ενστικτο σου απεναντι στους γιατρους.

περαστικα σας και μπραβο για το δοντακι σας

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

Γειτόνησα και πυρετό κανουν τα δόντια και δυσφαγία(το μωρό δεν μπορεί να καταπειει σαν να έχει αμιγδαλίτιδα)και διάρροια κάνουν και γκρίνια και πονάνε,είναι η αιώνια διαφωνία οδοντιάτρων-παιδιάτρων και ορλ...Λίγοι παιδίατροι το παραδέχονται και κυρίως ΜΟΝΟ οι καθηγητές.Πάντως να ξέρεις οτι αν κανει πάνω απο 38-38,5 μπορεί να κάνει την λεγομενη φλεγμονή ανατολής οδόντων και καλό είναι να δίνουμε και λίγη αντιβίοση...

Link to comment
Share on other sites

Γειτόνησα και πυρετό κανουν τα δόντια και δυσφαγία(το μωρό δεν μπορεί να καταπειει σαν να έχει αμιγδαλίτιδα)και διάρροια κάνουν και γκρίνια και πονάνε,είναι η αιώνια διαφωνία οδοντιάτρων-παιδιάτρων και ορλ...Λίγοι παιδίατροι το παραδέχονται και κυρίως ΜΟΝΟ οι καθηγητές.Πάντως να ξέρεις οτι αν κανει πάνω απο 38-38,5 μπορεί να κάνει την λεγομενη φλεγμονή ανατολής οδόντων και καλό είναι να δίνουμε και λίγη αντιβίοση...

 

σε υπερευχαριστω ελευθερια μου αυτο ακριβως που μου λες μου χει πει και ο δικος μου παιδιατρος(20+ χρονια παιδιατρος)και ο καθηγητης που πηγαμε την μικρη,αλλα επρεπε να δεις το στυλακι του συγκεκριμενου γιατρου εκανε σαν να τον εβρισα οταν του πα για πυρετο και δοντια!εντωμεταξυ σημερα το μεσημερι μου κανε ενα 39+ την επιασε ριγη την μικρη μου τρομαξα η δολια.ελπιζω απο αυριο να καλυτερεψουμε

Nrdkp3.png
Link to comment
Share on other sites

ε ρε γλεντια!!!!

εννοειται οτι τα δοντια κανουν πυρετουλι και εμας ετσι μας ειπε ο γιατρος.

αφου ομως αν καταλαβα καλα σου ειπαν 2 οτι δεν εχει κατι ιδιαιτερο αυτο να κανεις. εμπιστευσου και το ενστικτο σου απεναντι στους γιατρους.

περαστικα σας και μπραβο για το δοντακι σας

 

σε ευχαριστω φιλη μου!αχ τι τραβανε τα παιδακια μας

Nrdkp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εύχομαι αύριο να είναι καλύτερα το κοριτσάκι μας.δόντια είναι μην αγχώνεσε.

 

αστα κουμπαροφιλεναδα τοσο που χει ταλαιπωρηθει αυτο το παιδι απο την κοιλια μου η δολια.

Nrdkp3.png
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλη μου!αχ τι τραβανε τα παιδακια μας

 

Καλά το τι θα ακούσεις από παιδιάτρους δε λέγεται!!!Εγώ είμαι στον τρίτο παιδίατρο.Την πρώτη την άλλαξα στις 10 μέρες γιατί μας έβγαλε την κόρη μου κουτσή και ότι το ένα πόδι ήταν μικρότερο από το άλλο!!!!Και τρέχαμε μες στο καταχείμωνο το μωρό 10 ημερών στον παιδοορθοπεδικό που την είχε κοιτάξει στην κλινική.Μια χαρά ήταν το μωράκι μου.Τον δεύτερο παιδίατρο τον άλλαξα όχι επειδή δεν ήταν καλός(από τους κορυφαίους της περιοχής μου )αλλά 2 φορές που τον χρειαστήκαμε δεν ήρθε και μας είπε να πάμε το παιδί στο Παίδων.Και γενικότερα έβλεπε το παιδί σαν ευρώ και όχι σαν παιδάκι!!!!Αφού επειδή το παιδί έχει ασφάλεια δημοσίου στις πρώτες επισκέψεις μας ξεπετούσε στα 5 λεπτά.Μετά που μας είπε αυτός που μας τον είχε συστήσει ότι θέλει και χρήματα για να βλέπει το παιδί καλύτερα μόλις άρχισαν τα 20ευρα να δεις πως μας κοίταζε για καμιά ώρα.Αλλά όπως είπα επειδή όταν τον χρειάστηκα δεν ήταν εκεί τον αλλάξαμε!!!!Δόξα το Θεό αυτή που έχουμε τώρα είναι πολύ καλή!!!!Και να φανταστείτε την διαλέξαμε στην τύχη από το ιντερνέτ γιατι με τους άλλους που πήγαμε συστημένοι σωθήκαμε!!!

Πάντως ο καθένας λέει τα δικά του!!!Καμιά σχέση ο ένας με τον άλλο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλά το τι θα ακούσεις από παιδιάτρους δε λέγεται!!!Εγώ είμαι στον τρίτο παιδίατρο.Την πρώτη την άλλαξα στις 10 μέρες γιατί μας έβγαλε την κόρη μου κουτσή και ότι το ένα πόδι ήταν μικρότερο από το άλλο!!!!Και τρέχαμε μες στο καταχείμωνο το μωρό 10 ημερών στον παιδοορθοπεδικό που την είχε κοιτάξει στην κλινική.Μια χαρά ήταν το μωράκι μου.Τον δεύτερο παιδίατρο τον άλλαξα όχι επειδή δεν ήταν καλός(από τους κορυφαίους της περιοχής μου )αλλά 2 φορές που τον χρειαστήκαμε δεν ήρθε και μας είπε να πάμε το παιδί στο Παίδων.Και γενικότερα έβλεπε το παιδί σαν ευρώ και όχι σαν παιδάκι!!!!Αφού επειδή το παιδί έχει ασφάλεια δημοσίου στις πρώτες επισκέψεις μας ξεπετούσε στα 5 λεπτά.Μετά που μας είπε αυτός που μας τον είχε συστήσει ότι θέλει και χρήματα για να βλέπει το παιδί καλύτερα μόλις άρχισαν τα 20ευρα να δεις πως μας κοίταζε για καμιά ώρα.Αλλά όπως είπα επειδή όταν τον χρειάστηκα δεν ήταν εκεί τον αλλάξαμε!!!!Δόξα το Θεό αυτή που έχουμε τώρα είναι πολύ καλή!!!!Και να φανταστείτε την διαλέξαμε στην τύχη από το ιντερνέτ γιατι με τους άλλους που πήγαμε συστημένοι σωθήκαμε!!!

Πάντως ο καθένας λέει τα δικά του!!!Καμιά σχέση ο ένας με τον άλλο!!!!!

Παναγια μου το διαβασα και τρελαθηκα φιλη μου μα ειναι δυνατον??και θελουν να ονομαζονται και παιδιατροι.να ναι παντα καλα τα ζουζουνακια υγεια ππανω απ ολα
Nrdkp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παναγια μου το διαβασα και τρελαθηκα φιλη μου μα ειναι δυνατον??και θελουν να ονομαζονται και παιδιατροι.να ναι παντα καλα τα ζουζουνακια υγεια ππανω απ ολα

 

Καλά και αμά σου τα πώ όλα θα φρίξεις!!!Δυστυχώς λίγους θα βρείς που να είναι πραγματικοί άνθρωποι και να νοιάζονται πραγματικά το παιδάκι σου!!!Ευτυχώς όπως είπα αυτή η παιδιάτρος που έχουμε τώρα είναι πολύ καλή!!!Καταρχήν βλέπει τα παιδιά και τα λαχταράει,παίζει μαζί τους και τους δίνει δωράκια μετά το εμβόλιο!!!Η μικρή μου είναι κατενθουσιάσμενη!!!Στην αρχή την φοβόταν γιατί την πήγαμε και πιο μεγάλη(σχεδόν 1,5 χρονών) αλλά τώρα μπαίνει μέσα και κάνει ότι είναι και αυτή γιατρός και εξετάζει το μωρό της!!!!!Μια χαρά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλά και αμά σου τα πώ όλα θα φρίξεις!!!Δυστυχώς λίγους θα βρείς που να είναι πραγματικοί άνθρωποι και να νοιάζονται πραγματικά το παιδάκι σου!!!Ευτυχώς όπως είπα αυτή η παιδιάτρος που έχουμε τώρα είναι πολύ καλή!!!Καταρχήν βλέπει τα παιδιά και τα λαχταράει,παίζει μαζί τους και τους δίνει δωράκια μετά το εμβόλιο!!!Η μικρή μου είναι κατενθουσιάσμενη!!!Στην αρχή την φοβόταν γιατί την πήγαμε και πιο μεγάλη(σχεδόν 1,5 χρονών) αλλά τώρα μπαίνει μέσα και κάνει ότι είναι και αυτή γιατρός και εξετάζει το μωρό της!!!!!Μια χαρά!!!!

 

παλι καλα φιλη μου πανω απο ολλα πρεπει ο γιατρος να το νιωθει το παιδι.καλα οταν κανουν τα μικρα πως εξεταζουν τις κουκλες του πεθαινω!!!!!ειναι μια γλυκα!!!

Nrdkp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...