Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

με πωλητή το safetots τα έχει...άρα το ίδιο θέμα θα έχω και από κει...δεν θα μπορεί να τα στείλει Κέρκυρα (Αθήνα παρέλαβε χωρίς πρόβλημα συνάδελφος)

 

Επισης τωρα ειδα και αυτο το μηνυμα. Χιλια συγνωμη. :oops:

Το Αμαζον εχει παρα πολλα πορτακια της Babydan,χωρις να μεσολαβει αλλος πωλητης. Ποιο θελεις;

Τελικα εκανα λαθος. Η νονα μας, μας ειχε παρει δωρο το πορτακι της lindam το οποιο ειναι ΤΕΛΕΙΟ και ηταν το μονο για πολυ μεγαλο ανοιγμα πορτας χωρις να χρειαζεται επιπλεον ξεχωριστα κομματια. Ομως πηραμε απο την babydan το προστατευτικο για τη σομπα (γι'αυτο μπερδευτηκα) και ειναι επισης πολυ καλης ποιοτητας. Θα ελεγα οτι της lindam μου φαινεται κατα τι ανωτερο σε ποιοτητα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ααααα τωρα ειδα το μνμ σου:?:?:? για ποιο my toys μιλας, να δω κ εγω. και κατι αλλο,αυτο με τα γυαλακια που λετε..ειναι καλα αυτα τα γυαλακια για τα ματακια τους??

 

υποτιθεται οτι αυτα ειναι τα καλυτερα ...

 

εννοεις μαλλον τα γυαλια baby-banz?απο e-bay τα πηραν οι περισσοτερες αλλα εχει και το αμαζον.

 

Μια χρεωση για τα ποδηλατακια απο το my toys,15.90 ευρω.εγω θα της παρω αυτο με δωρεαν μεταφορικα

 

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00115195I/ref=ord_cart_shr?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE

 

οτι αλλο θελεις τηλεφωνακι ;)

 

σοφακι παρομοιο βρηκα σε ενα μαγαζι εδω γυρω στα 40-45 , αλλα δεν ξερω αν ειναι ιδιας ποιοτητας κατασκευης ... θα το δω καλυτερα κ θα μιλησουμε.. εγω ειχα δει κατι μεταλλικα γιατι σκεφτομουν μηπως τα βγαλουν οφφ οι δικες μου τα πλαστικα!!!

t7XLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Koιτα, η δικια μου φοραει σχεδον σε ολα 18-24, αλλα στην ladybird και στη Mothercare φοραει 12-18 οσο ειναι δηλαδη η ηλικια της.

 

τι παιδια εχετε καλε????? η Α φοραει και το 2-3 και το 18-24 του μαδερ ΑΚΟΜΑ (βασικα και ενα σορτσακι 9-12 αλλα αποφασισα να το κρυψω πια χαχαχαχχα)

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

τι παιδια εχετε καλε????? η Α φοραει και το 2-3 και το 18-24 του μαδερ ΑΚΟΜΑ (βασικα και ενα σορτσακι 9-12 αλλα αποφασισα να το κρυψω πια χαχαχαχχα)

 

Για να μην στεναχωριεσαι θα σου πω οτι ενω η μικρη μου ειναι 14.5 μηνων φοραει ακομα ζακετουλες 6-9!!! :(

Απλα εχει υψος 81 εκατοστα και της ειναι ολα κοντα γι'αυτο φοραμε μεγαλο νουμερο. :-D

Να χαιρεσαι που το παιδι σου ειναι λεπτουλι. Ο αριθμος των λιποκυτταρων σχηματιζεται στα πρωτα 2 χρονια της ζωης του παιδιου. Αυτο σημαινει οτι η μικρη σου οταν μεγαλωσει θα γινει super model! ;)

Συγνωμη για το off topic!

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα στο ΙΚΕΑ για να αγοράσω αυτή την πολυθρόνα

 

http://www.ikea.com/us/en/catalog/products/10184268

 

Όμως, έχει μόνο το σκελετό αλλά όχι αυτό το κάλυμμα.

 

Έχετε καμιά ιδέα που θα μπορούσα να βρω να αγοράσω το κάλυμμα online, και να πάρω τον σκελετό από εδώ;

 

Το ikea.com στέλνει μόνο αμερική...

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια την πολυτιμη σας γνωμη!!!

Ποιο απο τα δυο θα προτιμουσατε......δυστυχως δεν βρισκω κριτικες....

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004MKNO9I/ref=s9_simh_gw_p75_d0_i1?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=12MMMM01QY0VYKMF3XRJ&pf_rd_t=101&pf_rd_p=467128533&pf_rd_i=468294

 

η

 

http://www.amazon.co.uk/ZETA-VOOOM-Lime-Complete-Raincover/dp/B004DA43EC/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1300438953&sr=1-5

 

μ αρεσει το δευτερο ειναι πιο μουρατο αλλα δεν ξερω βλεπω πιο στιβαρο το chicco,μηπως καποια εχει καποιο απο τα δυο να μας πει τη γνωμη της....

εγω το chicco θα επαιρνα ...ειναι γερο,σχετικα ελαφρυ και αν θυμαμαι καλα κανει απο 0+

 

 

κοριτσια οσες εχετε παρει baby banz γυαλακια τους τα εχετε δοκιμασει?

εφαρμοζουν καλα στα ματακια τους? μηπως το λαστιχο ειναι πολυ σφιχτο και τους πιεζει το κεφαλι??? τα δικα σας παιδακια τα δεχονται ή οχι?

θελω να του παρω αλλα φοβαμαι πως δεν θα τα θελει...

 

ξερετε γιατι το γερμανικο αμαζον ΔΕΝ στελνει καλτσες?

ψαχνω τις sterntaler socks και θελω μονο 1 ζευγαρι για δοκιμη...το αγγλικο τις εχει διπλασια τιμη σχεδον...ξερει καμια αν τις φερνει κανενα μαγαζι εδω να παω να δω ποσο εχουν?

 

ευχαριστω

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα στο ΙΚΕΑ για να αγοράσω αυτή την πολυθρόνα

 

http://www.ikea.com/us/en/catalog/products/10184268

 

Όμως, έχει μόνο το σκελετό αλλά όχι αυτό το κάλυμμα.

 

Έχετε καμιά ιδέα που θα μπορούσα να βρω να αγοράσω το κάλυμμα online, και να πάρω τον σκελετό από εδώ;

 

Το ikea.com στέλνει μόνο αμερική...

 

 

στην ελλαδα δεν μπορεις να αγορασεις online, αν εχεις καποιο γνωστο σε χωρα που το ικεα στελνει στο σπιτι πχ γερμανια θα μπορουσαν να το αγορασουν κ να στο στειλουν...νομιζω οτι στελνουν μονο στις χωρες τους

Link to comment
Share on other sites

ξερετε γιατι το γερμανικο αμαζον ΔΕΝ στελνει καλτσες?

ψαχνω τις sterntaler socks και θελω μονο 1 ζευγαρι για δοκιμη...το αγγλικο τις εχει διπλασια τιμη σχεδον...ξερει καμια αν τις φερνει κανενα μαγαζι εδω να παω να δω ποσο εχουν?

 

ευχαριστω

 

στο χολαργο υπαρχει καταστημα με ειδη βρεφοαναπτυξης που εχει παιχνιδια sterntaler...ισως εχει κ καλτσες...νομιζω οτι τουλαχιστον τα παιχνιδια τα εχουν πολλα καταστηματα εδω...ριξε κ μια ματια σε ολα τα γερμανικα καταστηματα που εχουμε στη λιστα,,τετοια παιχνιδια εχω δει σε πολλα, για καλτσες ομως δεν γνωριζω

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, τα φορμάκια ladybird απο που τα παίρνετε?

Αααα, και κάτι άλλο, ψάχνω γενικά ρουχαλάκια-πυτζαμάκια-εσώρουχα κλπ, που να μοιάζουν σε ποιότητα με τα mothercare αλλά σε καλύτερες τιμές... Τι θα μου προτείνατε???

Link to comment
Share on other sites

Τα ladybird τα βρίσκεις εδώ http://www.littlewoodseurope.com

Όμορφα και οικονομικά αλλά για ποιότητα θα σου πουν κορίτσια που έχουν παραλάβει.

Να θυμάσαι ότι σε περίπτωση που θέλεις να παραγγείλεις έχουν 10% έκπτωση και δωρεάν μεταφορικά μέχρι τις 03 Απριλίου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το 10% απο που το παιρνεις?!!! α δε το ηξερα και σκεφτομαι μια δοκιμαστικη παραγγελια

14,5 ...81π......ξυνεις πληγες χαχαχαχαα

Το είχα γράψει και πριν λίγες μέρες

XV986 για free delivery

XV699 για το -10%

Το free delivery δεν το παίρνει αυτόματα, μάλλον κάτι γίνεται στο σύστημά τους.

Εγώ όταν ολοκλήρωσα την αγορά, τους έστειλα μήνυμα και όντως, όταν μου έστειλαν το confirmation της παραγγελίας είδα ότι τα μεταφορικά ήταν μηδέν.

Να φανταστείτε 10 το πρωί παρήγγειλα και στις 1.00 μου έτειλαν μήνυμα ότι τα πράγματα έφυγαν !!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει καμία αυτό το θερμόμετρο;

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B002Q4TV4E/ref=ord_cart_shr?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE

 

Θέλω ένα και με υπέρυθρες, αλλά όσα έχω δοκιμάσει δεν είναι ακριβή, 10 μετρήσεις, 10 διαφορετικες θερμοκρασίες..

Έχετε κάτι άλλο να προτείνετε;

Το παιδί μπαίνει στη ζωή σου & κάνει τόση φασαρία, που δεν αντέχεις.

Το παιδί φεύγει και αφήνει τόση ησυχία, που νομίζεις θα τρελαθείς.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια οσες εχετε παρει baby banz γυαλακια τους τα εχετε δοκιμασει?

εφαρμοζουν καλα στα ματακια τους? μηπως το λαστιχο ειναι πολυ σφιχτο και τους πιεζει το κεφαλι??? τα δικα σας παιδακια τα δεχονται ή οχι?

θελω να του παρω αλλα φοβαμαι πως δεν θα τα θελει...

pasxalitsa, η Ελισάβετ μου είναι 6 μηνών, έχει κεφαλούμπα 44 εκατ., της πήρα τα babybanz 0-2 και είναι μια χαρά. Είναι λίγο λάσκα, δεν κολλάνε δλδ στα μάτια της, διότι και εγώ δεν ήθελα να κολλάνε πολύ. Βέβαια έχουν σιλικόνη από μέσα, εκεί που ακουμπάει γύρω από τα ματάκια της. Είναι χαλαρά αλλά επιπλέον μπορείς να το ρυθμίσεις το λουράκι αν το θέλεις πιο λάσκα

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια!

εχω προπληρωμενη της eurobank...υπαρχει προπληρωμενη που δεν πληρωνεις καθε φορα που τη φορτιζεις? να βγαλω και μια τετοια αν ειναι...

 

 

Καλημέρα!Για προπληρωμένη δεν ξέρω να σου πω,μπορείς όμως να βγάλεις μια χρεωστική που κάνεις τις ίδιες αγορές,απλά δεν χρειάζεται να πληρώνεις καθε φορά που βάζεις λεφτά μέσα.

xceZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Για προπληρωμένη δεν ξέρω να σου πω,μπορείς όμως να βγάλεις μια χρεωστική που κάνεις τις ίδιες αγορές,απλά δεν χρειάζεται να πληρώνεις καθε φορά που βάζεις λεφτά μέσα.

καλημερούδια σε όλους !!!

 

tzo28 έχεις ρωτήσει την τράπεζά σου τι γίνεται σε περίπτωση υποκλοπής των στοιχείων της κάρτας σου με την χρεωστική ?? εννοώ ποια είναι η διαδικασία για να αρνηθείς την χρέωση και αν μπορείς τελικά να την αρνηθείς ?? γιατί τα χρήματά σου θα κάνουν φτερά από την χρεωστική σε 2-3 μέρες από την συναλλαγή μετά τι κάνεις για να τα πάρεις πίσω ??

 

Ρωτάω γιατί ας πούμε με την πιστωτική που χρησιμοποιώ εγώ, έχω ρωτήσει και με ενημέρωσαν ότι μπορώ να αρνηθώ την συναλλαγή και αφενός αν το πάρω νωρίς είδηση να αρνηθώ να πληρώσω ή αν δεν το δω αμέσως και τραβήξουν τα χρήματα από τον λογαριασμό μου να αμφισβητήσω την χρέωση εντός 30 νομίζω ημερών

 

Στην περίπτωση της χρεωστικής τι γίνεται ?? (και αν κάποιος γνωρίζει και για την προπληρωμένη καλό είναι να μας ενημερώσει) :D

Link to comment
Share on other sites

μου κανει εντυπωση βρε κοριτσακι! 3 φοτομπουκ εχω κανει και ολα καλα!

δηλαδη αθλιες???? εχεις εκτυπωσει και απο αλλου? εγω και απο φοτο και ηατν μια απο τα ιδια, οποτε ειμαι οκ με αυτους?

και κατι αλλο..

οταν τελειωνεις το φοτομπουκ σου το βγαζεις σε pdf και το ελεγχεις

το εκανες? γιατι οτι δεις εκει αυτο και θα παρεις

μια φωτο εμενα πχ δεν ειναι καλη αλλα ηταν χαμηλης αναλυσης και τη μεγενθυνα, αλλα το ειχα δει, αυτοι θεωρω οτι η μονη δουλεια τους πλεον ειναι να εκτυπωσεις αυτο και μονο που εσυ εφτιαξες!

οποτε τι εγινε?

 

 

Άστα να πάνε, απογοήτευση! Εννοείται οτι τα PDF δεν είχαν καμμία σχέση με την τελική εκτύπωση, φαινόντουσαν μια χαρά. Η εκτύπωση από την άλλη ήταν μαύρο χάλι.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!

εχω προπληρωμενη της eurobank...υπαρχει προπληρωμενη που δεν πληρωνεις καθε φορα που τη φορτιζεις? να βγαλω και μια τετοια αν ειναι...

 

Καλημέρα κορίτσια!

Επειδή το έψαξα πρόσφατα, δυστυχώς δεν υπάρχει...

Αυτό είναι άλλωστε και το αρνητικό της προπληρωμένης.

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω γιατί ας πούμε με την πιστωτική που χρησιμοποιώ εγώ, έχω ρωτήσει και με ενημέρωσαν ότι μπορώ να αρνηθώ την συναλλαγή και αφενός αν το πάρω νωρίς είδηση να αρνηθώ να πληρώσω ή αν δεν το δω αμέσως και τραβήξουν τα χρήματα από τον λογαριασμό μου να αμφισβητήσω την χρέωση εντός 30 νομίζω ημερών

 

Στην περίπτωση της χρεωστικής τι γίνεται ?? (και αν κάποιος γνωρίζει και για την προπληρωμένη καλό είναι να μας ενημερώσει) :D

 

εμενα μου εχει τυχει με την προπληρωμενη να κανω αγορα και μετα απο 30 λεπτα να χρειαστει να την ακυρωσω, βεβαια τα χρηματα ειχαν τραβηχτει αμεσως απο την καρτα..επικοινωνησα με τον πωλητη και αφου δεν εβλεπα ανταποκριση, επικοινωνησα με την τραπεζα κ μου ειπαν οτι αν ο πωλητης δεν τα επιστρεψει αναλαμβανουν αυτοι κ με διαβεβαιωσαν οτι δεν θα υπαρξει προβλημα...ο πωλητης ( pingpong online) στην κοσμαρα του για περιπου 1 μηνα, μου εστελνε e-mail συνεχως οτι θα τα επιστρεψει (250 ευρω) αλλα τιποτα..ξαναεπικοινωνησα με την τραπεζα κ με καθυσηχασαν οτι αν δεν τα βαλει, θα το κανονισουν..τελικα αφου τον απειλησα τα εβαλε πισω στο λογαριασμο..παντως εγω απο τη συμπεριφορα της τραπεζας εμεινα ευχαριστημενη κ κατα καποιο τροπο βεβαιωθηκα οτι ακομη κ αν η πληρωμη εχει γινει υπαρχει τροπος να την αρνηθεις..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Επειδή το έψαξα πρόσφατα, δυστυχώς δεν υπάρχει...

Αυτό είναι άλλωστε και το αρνητικό της προπληρωμένης.

 

γιατι εχω την εντυπωση οτι καποια το ανεφερε ???δεν γουσταρω να πληρωνω 2 ευρω καθε φορα που την φορτιζω..ταμαρ σε ποιες τραπεζες ρωτησες?? κυπρου, πειραιως...

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω ψάξει κορίτσια τι γίνεται σε τέτοια περίπτωση...βασικά δεν χρειάστηκε γιατί βάζω το ποσό που χρειάζομαι κάθε φορά για να αγοράσω κάτι και ψωνίζω απο συγκεκριμένα καταστήματα που είναι αξιόπιστα.Την επόμενη φορά που θα πάω τράπεζα θα ρωτήσω πως γίνετα να αρνηθείς μια συναλλαγή και θα σας πω.

xceZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε κορίτσια, λίγο κράτει, μην μας ανακοινώνετε την παραμικρή σας κίνηση στο internet!

Παρεμπιπτόντως, παρέλαβα από http://www.photomemories.gr

και δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη. Οι εκτυπώσεις είναι άθλιες! Και δεν φταίνε οι φωτογραφίες γιατί τις εκτύπωσα και εγώ στον οικιακό μου εκτυπωτή και βγήκαν μια χαρά! Κανείς άλλος που έχει παραλάβει από εκεί είχε το ίδιο πρόβλημα ή έκατσε σε μένα;

 

Μου κανει εντυπωση! Εγω παρελαβα 3 απο την προσφορα της groupon εναντι 17 ευρω το ενα και ενα δωρο που το κερδισα γραφοντας 5 φιλους στο site. Καποιες φωτογραφιες που ειχαμε τραβηξει απο το κινητο δεν ειχαν καλη ποιοτητα αλλα φαινοταν και στο pdf, μου εβγαζε και προειδοποιηση πριν την εκτπωση αλλα εγω τις ηθελα οπωσδηποτε γιατι ηταν οι φωτογραφιες απο το τον τοκετο, οι πρωτες φωτογραφιες του μωρου μου και τις ηθελα στο αλμπουμ ασχετα με την ποιοιτητα. αυτες που τραβηξαμε με την μηχανη ηταν φανταστικες. δεν ειχε μεγαλη ποικιλια σε backrounds αλλα για 17 ευρω μια χαρα ηταν! γιατι δεν τους παιρνεις να τους το πεις, ηταν απιστευτα εξυπηρετικοι με μενα και τους ειχα ζαλισει στα τηλεφωνα γιατι ειχα χασει τους κωδικους απο την groupon, ηθελα να γινει συνολικα η αποστολη για να μην χρεωθω ξεχωριστα τα μεταφορικα, δεν μπορουσα το τελευταιο αλμπουμ, τα εστειλα ψιλοεκπροθεσμα κτλ:oops::oops::oops:

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!

εχω προπληρωμενη της eurobank...υπαρχει προπληρωμενη που δεν πληρωνεις καθε φορα που τη φορτιζεις? να βγαλω και μια τετοια αν ειναι...

 

Καλημέρα κορίτσια!

Επειδή το έψαξα πρόσφατα, δυστυχώς δεν υπάρχει...

Αυτό είναι άλλωστε και το αρνητικό της προπληρωμένης.

 

Συμφωνώ με την ΤΑΜΑΡ, αν δεν πάρει από εσένα η τράπεζα από ποιόν θα πάρει ? Ο πωλητής δεν πληρώνεται με δόσεις ή με το σύνολο του ποσού - όπως στις κλασικές πιστωτικές - για να έχει όφελος από εκείνον. Συνεπώς, μπορεί να κερδίσει μόνο από εσένα, τον αγοραστή, τον άμεσο πελάτη της. Και επειδή, πάλι δεν πληρώνεις ούτε με δόσεις ούτε μέρος του ποσού, στην ουσία προκαταβάλεις την αξία της αγοράς σου, που θα σε βρεί ? Στην ποσοστιαία χρέωση με κάθε φόρτιση της κάρτας σου.

 

Αυτά τα λέω, βάσει λογικής. Αν κάποια βρεί κάποια προπληρωμένη κάρτα που να μην χρεώνει κάτι, εννοείται ας ενημερώσει, να βγάλουμε από 2-3 η κάθεμια ...........

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...