Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αλλεργια στο αγελαδινο γαλα


Recommended Posts

καλησπερα μανουλες.Θα ηθελα να σας ρωτησω για αυτην την αλλεργια καναμε εξετασεις και αιμα και κοπρανα mayer και παρασιτολογικη και βγηκαν αρνητικες. Αυτο ομως δεν σημαινει οτι δεν ειναι αλλεργικη. Α παριπιπτοντως ειχαμε βλεννα στα κακα. Τελικα ποσο κραταει αυτο: εχετε αναλογες εμπειριες::confused: να σημειωσω οτι θηλαζω αποκλειστικα τωρα 3 μηνες και εχω κοψει τα παντα απο γαλακτοκομικα μοσχαρι κ.α

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ευχαριστω πολυ ποντικακι για την βοηθεια,μηπως ξερεςι καμια σας ανα τα υποαλλεργικα γαλατα τυπου aptamil allergi συνταγογραφουνται γιατι κοστιζει γυρω στα 26 ευρουλακια διολου μικρο ποσο:΅ο παιδιατρος ειπε στο ιπποκρατειο απο δημοσιο γιατρο, αλλα μηπως ειναι μονο για το neocate αυτο ειναι στα 60 ευρω . Οποια γνωριζει θα με υποχρεωνε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Συνταγογραφούνται όλα τα υποαλλεργικά γάλατα, δες το ανάλογο θέμα που υπάρχει. Θέλει συνταγή από Δημόσιο νοσοκομείο και συνταγή του ταμείου σου, π.χ. ΙΚΑ. Στο ΙΚΑ ξέρω ότι παίρνεις πίσω όλο το ποσό. Το ίδιο ισχύει και για τις υποαλλεργικές κρέμες.

Το κορίτσι μας γεννήθηκε στις 26 Απριλίου 2008

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εαν δεν κάνω λάθος τα allergy care δεν είναι κατηγορία από γάλατα αλλά χαρακτηρισμός ενός συγκεκριμένου σκευάσματος. Εγώ ξέρω από την παιδίατρό μας η οποία και μου έδινε τις συνταγές επειδή είναι και σε δημόσιο νοσοκομείο, ότι όποιο πίνει το παιδί θα το γράψουν γιατί και εμείς καταλήξαμε στο 3ο που δοκιμάσαμε. Μιλάω για το ΙΚΑ, εάν έχει κάποια διαφορά στα άλλα ταμεία αυτό δεν το ξέρω.

Το κορίτσι μας γεννήθηκε στις 26 Απριλίου 2008

Link to comment
Share on other sites

εννοω τα αλλεργικα γαλατα!!!! με μια κοπελα που μιλησα σημερα μου ειπε οτι με χαρτι απο παιδογαστρεντερολογο απο δημοσιο νοσοκομειο γραφοντε και τα υποαλλεργικα γαλατα δε νομιζω οτι παιζει ρολο η ασφαλεια ολες τα δικαιολογουν.

6Eujp3.png svAfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...